Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium

crasadure
 Share

Recommended Posts

eskehacettepe, 34 dakika önce yazdı:

mephistooo2 ustacığım dism++ proğramı banada öğretirmisin rica etsem videolara bakıyorum kafam karışıyor abi windows 7 isosu yapmak için ben müsaitim abi

Videolar kafa karıştırıyorsa,Dism++ ın kullanımı ile ilgili  @mephistooo2 nin hazırlamış olduğu PDF dosyasına bakarak yapın o zaman

Dism++ Yardim.pdf = 

Please register to see this content.

• Thanks 1

@crasadure, @mephistooo2, @UZUNLAR, Ellerinize sağlık çalışmalarınız ve sistem araçlarınız çok güzel ve inşaAllah zaman içinde ihtiyaçlar veya yeni talepler doğrultusunda gelişmesi muhtemeldir  :) benim de nacizane ricam bootiso.wim arayüzüne eklenebilirse herhangi bir disk aracı, acronis, terabyte unlimited image for windows harika olur. Windows kurma yedekleme geri yükleme bir arada ;) başkaca PE sisteme kolay kolay ihtiyaç kalmaz artık.. 

Edited by awengers44
  • Thanks 2

awengers44, 47 dakika önce yazdı:

@crasadure, @mephistooo2, @UZUNLAR, Ellerinize sağlık çalışmalarınız ve sistem araçlarınız çok güzel ve inşaAllah zaman içinde ihtiyaçlar veya yeni talepler doğrultusunda gelişmesi muhtemeldir  :) benim de nacizane ricam bootiso.wim arayüzüne eklenebilirse herhangi bir disk aracı, acronis, terabyte unlimited image for windows harika olur. Windows kurma yedekleme geri yükleme bir arada ;) başkaca PE sisteme kolay kolay ihtiyaç kalmaz artık.. 

Disk yedekleme aracı konulur konulmasına...ama wim dosyalarının boyutu çok büyür o zaman da...wim dosyalarının boyutunun artması durumunda belleğe yüklenmeme ve çalışmama sorunları ile karşılaşanlar olacaktır. Eski bilgisayarı olanlar bu wim leri kullanamazlar.

Mesela @mephistoo2 üstadın yaptığı RescuePE x64 v8 in boyutu 1.6gb idi yanlış hatırlamıyorsam...o pe sistem usb multibootlarda bazı kişilerde çalıştı bazı kişilerde çalışmadı...

Bunu dikkat etmemiz lazım. O açıdan disk yedekleme ve vb işlemler için sergei strelec,dlc boot gibi pe sistemleri kullanmak daha makul ve mantıklı....bootisox86.wim dosyası işletim sistemi kurma yöntemleri olarak oluşturuldu...yedekleme ve geri yükleme amaçlı değil....

Hepsi bir arada sistem diyorsanız @mephistooo2 nın PE sistemini kullanmanızı tavsiye ederim. 

Yada ben entegre edeceğim diyorsanız bu konuda ben video çekmiştim,video yu izleyerek siz kendi wim dosyanızın içine acronics programını entegre edebilirsiniz

Edited by crasadure
  • Like 2
  • Thanks 2

crasadure, 25.06.2019 - 20:19 yazdı:

Videoda bahsedilen yama Dosyalar:

Açıklama:
bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarını aşağıdaki linkten indirin ve WIM dizine kopyalayın.... Dosya boyutu çok fazla olduğu için paket içine koymadım...zaten google drive sürücümde mevcut olduğu için gerek görmedim...siz indirip belirtilen yere kopyalayın

@crasadure hocam, Grub4Dos menü üzerinden Bootisx86 ile kurulum başlatmak istediğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum.

image.png.c1dc431b08c0c6a96e340349847ea552.png

Kodlarım bu şekilde:

title [2] > Windows 7-8-10 Kurulum Menusu
map --unhook
map --unmap=0:0xff && map --rehook
savedefault +1
ls /shifthd.bat > nul || find --set-root --devices=hf /shifthd.bat
/shifthd.bat
if "%RDSK%"=="" pause Fatal error while swapping hard disk order, cannot continue! && configfile /menu.lst
root (hd%RDSK%,0)
chainloader /boot/bootisox86

Sizin eklediğiniz Türkçe Yama Dosyalar içindekilerini HDD e attım.

image.png.536677939aad01a63e9fd58e57fe4522.png

image.png.4f8cbb4a9f1fcf4d95cfef3588d634ff.png

Sorun neden kaynaklanıyor?

Acaba HDD olduğu için farklı bir işlem mi yapmak gerekiyor?

crasadure, 23.06.2019 - 18:08 yazdı:

anhdvboot.com

önce emekler için teşekkürler. youtube videolara yorum yaptım sonra buraya yapsak daha iyi olur dedim.

bu program güzel gibi fakat alışmak lazım hala 2.3 usb de pascal multi boot  var. aioboot a geçtim şimdi de bu

içinde win pe olması iyi oldu açtım direk win10 64 ü içinde yok yok

antivürüs dr web eset kasperky  backup tools hard disk tools  word excel ofis yani  partition tools  recovery tools
acronis 2019 2014 aklına ne gelirse yani sadece baktım tarayıcı yok cent browser varmış tıkladım internete girdim oda güzel 

sonra win10 32 açtım o da güzel sonra xp açtım oda güzel

en önemlisi winpe de winsetup çalıştırdım iso dosyamı sanal cd ye taktım windows kurmaya başladım bu bile yeter

yani sonradan win pe eklemeye gerek yok bile sadece dili eng bi de Hu?ng d?n s? d?ng diye bi dosya var

kendim xp iso ekledim kurarken mavi ekran verdi burdan da soruyum xp_kur.7z vardı 600 mb civarı hızlı kurulum onu eklesek

kolay gelsin

By_FaRuK, 4 saat önce yazdı:

@crasadure hocam, Grub4Dos menü üzerinden Bootisx86 ile kurulum başlatmak istediğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum.

image.png.c1dc431b08c0c6a96e340349847ea552.png

Kodlarım bu şekilde:

map --unhook
savedefault +1
/shifthd.bat
if "%RDSK%"=="" pause Fatal error while swapping hard disk order, cannot continue! && configfile /menu.lst
root (hd%RDSK%,0)

Sizin eklediğiniz Türkçe Yama Dosyalar içindekilerini HDD e attım.

image.png.536677939aad01a63e9fd58e57fe4522.png

image.png.4f8cbb4a9f1fcf4d95cfef3588d634ff.png

Sorun neden kaynaklanıyor?

Acaba HDD olduğu için farklı bir işlem mi yapmak gerekiyor?

Kodlarını aşağıdaki gibi değiştirip denermisin

title Windows 7-8-10 Kurulum Menüsü
find --ignore-floppies --set-root /boot/bootisox86
root (hd0,0)

• Like 1

@crasadureHocam anlatım için çok teşekkür ederim. Boyutu çok şişirme gibi bir niyetim yok sadece işimi görmesi için bazı araçları bir araya almak ve zaman kazanmak istedim. Çalışmayı test ettim sorunsuz ve istediğim gibi oldu elleriniz dert görmesin. 

crasadure, 32 dakika önce yazdı:

Kodlarını aşağıdaki gibi değiştirip denermisin

title Windows 7-8-10 Kurulum Menüsü
find --ignore-floppies --set-root /boot/bootisox86
root (hd0,0)

Kurulum esnasında ben 2 bölüm olarak seçmiştim. Fat32 olan bölümü (HDD-BOOT)  hd(0,1) olarak ayarlamış. Ntfs olan bölümü (Yeni Birim) hd(0,0) olarak ayarlamış.

map --unhook
savedefault +1
/shifthd.bat
root (hd%RDSK%,1)

>>>root (hd%RDSK%,1) olan kısımdaki 0'ı 1 olarak değiştirdim ve sorun düzeldi.

@crasadure hocam, İlk kodlarda sorun yok gözüküyor. Yalnız HDD-BOOT bölümü yani Fat32 olan bölüm hd(0,0) olarak ayarlanmış olması gerekmez miydi? Bu bölümü 0,0 yapmam gerekir mi? Yapmak gerekirse nasıl yapabilirim?

image.png.bb2c32fd543fbc5ed33e68643d04e0c6.png

(NTFS bölümün adını sonradan değiştirdim)

awengers44, 25 dakika önce yazdı:

@crasadureHocam anlatım için çok teşekkür ederim. Boyutu çok şişirme gibi bir niyetim yok sadece işimi görmesi için bazı araçları bir araya almak ve zaman kazanmak istedim. Çalışmayı test ettim sorunsuz ve istediğim gibi oldu elleriniz dert görmesin. 

? ne güzel...çok iyi etmişsiniz...tebrik ederim...video yu izleyerek yaptıysanız artık ne isterseniz kendiniz ekleyip çıkarabilirsiniz. O zaman bu iş çok daha zevkli olur...Bir şeyleri öğrenip kendinize göre özelleştirebilmeniz sizin bilgi ve tecrübenizi artırır...

• Thanks 1

By_FaRuK, 27 dakika önce yazdı:

Kurulum esnasında ben 2 bölüm olarak seçmiştim. Fat32 olan bölümü (HDD-BOOT)  hd(0,1) olarak ayarlamış. Ntfs olan bölümü (Yeni Birim) hd(0,0) olarak ayarlamış.

map --unhook
savedefault +1
/shifthd.bat
root (hd%RDSK%,1)

>>>root (hd%RDSK%,1) olan kısımdaki 0'ı 1 olarak değiştirdim ve sorun düzeldi.

@crasadure hocam, İlk kodlarda sorun yok gözüküyor. Yalnız HDD-BOOT bölümü yani Fat32 olan bölüm hd(0,0) olarak ayarlanmış olması gerekmez miydi? Bu bölümü 0,0 yapmam gerekir mi? Yapmak gerekirse nasıl yapabilirim?

image.png.bb2c32fd543fbc5ed33e68643d04e0c6.png

(NTFS bölümün adını sonradan değiştirdim)

valla flash bellekte bir deneyin derim...eğer flash bellekte

usb-boot -->hd0,0

usb-data-->hd0,1 

olarak mı yapıyor mu ona bakın... harici diskte ise;

usb-boot-->hd0,1

usb-data-->hd0,0 olarak ayarlanmasının bir sebebi vardır mutlaka...ben yapımcının bunu tercih etmesinin bir sebebi vardır diye düşünüyorum....hd0,1 i nasıl hd0,0 yapılır bunu bilmiyorum..

crasadure, 6 dakika önce yazdı:

valla flash bellekte bir deneyin derim...eğer flash bellekte

usb-boot -->hd0,0

usb-data-->hd0,1 

olarak mı yapıyor mu ona bakın... harici diskte ise;

usb-boot-->hd0,1

usb-data-->hd0,0 olarak ayarlanmasının bir sebebi vardır mutlaka...ben yapımcının bunu tercih etmesinin bir sebebi vardır diye düşünüyorum....hd0,1 i nasıl hd0,0 yapılır bunu bilmiyorum..

Usb flash bellekte de aynı şekilde. Ntfs bölüm  0, Fat32 bölüm  1 konumda.

image.png.115e7519e164f4c2b65d11dc23da3aa0.png

Ama en azından sorunun neden kaynaklandığını tespit ettik. Başkalarıda bu şekilde sorun yaşarsa buraya dikkat edebilir.

Teşekkürler.

• Like 1

kl_ismail, 5 saat önce yazdı:

önce emekler için teşekkürler. youtube videolara yorum yaptım sonra buraya yapsak daha iyi olur dedim.

bu program güzel gibi fakat alışmak lazım hala 2.3 usb de pascal multi boot  var. aioboot a geçtim şimdi de bu

antivürüs dr web eset kasperky  backup tools hard disk tools  word excel ofis yani  partition tools  recovery tools
acronis 2019 2014 aklına ne gelirse yani sadece baktım tarayıcı yok cent browser varmış tıkladım internete girdim oda güzel 

en önemlisi winpe de winsetup çalıştırdım iso dosyamı sanal cd ye taktım windows kurmaya başladım bu bile yeter

yani sonradan win pe eklemeye gerek yok bile sadece dili eng bi de Hu?ng d?n s? d?ng diye bi dosya var

kendim xp iso ekledim kurarken mavi ekran verdi burdan da soruyum xp_kur.7z vardı 600 mb civarı hızlı kurulum onu eklesek

kolay gelsin

Aynen dediğiniz gibi sistemin içinde gerekli olanların mevcut olması çok güzel. Bende zamanında Pascal i çok inceledim. Ancak üzerine çok yenilik geldi. Aioboot u da çok inceledim. Bu da bana biraz karışık geldi. Şu anda anhdv boot çok iyi oldu. Hem usb ye hem hdd e kurup test ediyorum. Hatta neredeyse bütün menüleri Türkçe'ye çevirdim. Şimdi eğer başarabilirsem olabilecek herşeyi ekleyip boş bir imaj hazırlayıp (50-100 MB arası olacak tahminim) imaj atıldıktan sonra kullanıcı multiboot içinde neyi kullanmak istiyorsa klasörün içine onun linkini koyucam ve isteyen istediğini indirecek.

Hatta anhdv nin kurulumunu bile editleyerek yapabilirim. Yakında bununla ilgili birşeyler paylaşıyor olacağım. @crasadure hocam bu konuda ne dersiniz? Bir çok seçenek var ama böyle bir şeye gerek olur mu ki?

By_FaRuK, 7 dakika önce yazdı:

Aynen dediğiniz gibi sistemin içinde gerekli olanların mevcut olması çok güzel. Bende zamanında Pascal i çok inceledim. Ancak üzerine çok yenilik geldi. Aioboot u da çok inceledim. Bu da bana biraz karışık geldi. Şu anda anhdv boot çok iyi oldu. Hem usb ye hem hdd e kurup test ediyorum. Hatta neredeyse bütün menüleri Türkçe'ye çevirdim. Şimdi eğer başarabilirsem olabilecek herşeyi ekleyip boş bir imaj hazırlayıp (50-100 MB arası olacak tahminim) imaj atıldıktan sonra kullanıcı multiboot içinde neyi kullanmak istiyorsa klasörün içine onun linkini koyucam ve isteyen istediğini indirecek.

Hatta anhdv nin kurulumunu bile editleyerek yapabilirim. Yakında bununla ilgili birşeyler paylaşıyor olacağım. @crasadure hocam bu konuda ne dersiniz? Bir çok seçenek var ama böyle bir şeye gerek olur mu ki?

Valla yapın...benim için sorun olmaz...yaptığınızda paylaşın...sonuçta bir projeden bir başka proje çıkartmakta güzel...forumdaki arkadaşlarda kullanır hem...sen paylaş da kim ne kullanırsa kullansın  ?

kl_ismail, 9 saat önce yazdı:

kolay gelsin

Tabi ki ekleyebiliriz. Bahsettiğin XP @köylü üstadın sysrep ile hazırladığı sistemdir

İndirme Linki:  

Windows Xp Professional Nisan 2014 Easy Sysprep 7Z Anhdv Boot multiboot sisteme ekleme işlem basamakları

1.  7zNisan.iso içinde bulunan XP_KUR.7Z ve BOOT.GZ dosyalarını ve PRO klasörünü flash belleğin kök dizinine kopyalayın

image.png.51fbefba7c25a520816db88b13261b1d.png

2. Aşağıdaki kodları /boot/grup/winsetup.lst dosyasına ekleyiniz

image.png.6087f410c4a5d8c8c141d6e5c4927fd4.png

title Windows XP/7zNisan Easysysprep\n Iso dosyasindan onyukleme yapar
# http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=173188
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set GZFILE=/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> %GZFILE% bulunamadi!
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Loading Windows XP Professional
if %EXIST%==1 && echo Please wait...
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

image.png.001f51396dd22932055ab2d03780ba43.png

• Like 2

By_FaRuK, 11 saat önce yazdı:

crasadure usta aioboot gibi bunun da türkçe desteğini siz alın yapımcı ile görüşün yarına bir eser daha kalmış olur hem biz kendimize göre yönlendirir gelişim yaparız. mesela anhdv winpe si strelec winpe den farkı yok gibi şu bizim kmpe yi buna göre update edip içine gömsek de türkçe usb_boot oluştursak  xp kurulum dosyaları iso methot dosyalrı felan içinde tek link le yine 2 gb civarı çekip usb ye yazıp kullanıma hazır hale gelse tadından yenmez

çok mu hayal ettim acaba belki fakat bundan 5-10 sene önce cd dvd lerden oluşan 100 lük cd çantasıyla geziyoduk bilenler bilir. evde hala nostalji olarak duruyor. 

bizden geçti sizleri teşvik ediyoruz anca. 

neyse emeğinize sağlık

bu arada fat32 kısmına koyulan xp.iso ne işe yarar ben öyle yapmışım. bir de grub2 grub4 meselesini bi daha izah edin yahu şöyle sade bir şekilde  ne diye 2 4 dönüp duruyoz

kl_ismail, 2 saat önce yazdı:

crasadure usta aioboot gibi bunun da türkçe desteğini siz alın yapımcı ile görüşün yarına bir eser daha kalmış olur hem biz kendimize göre yönlendirir gelişim yaparız. mesela anhdv winpe si strelec winpe den farkı yok gibi şu bizim kmpe yi buna göre update edip içine gömsek de türkçe usb_boot oluştursak  xp kurulum dosyaları iso methot dosyalrı felan içinde tek link le yine 2 gb civarı çekip usb ye yazıp kullanıma hazır hale gelse tadından yenmez

çok mu hayal ettim acaba belki fakat bundan 5-10 sene önce cd dvd lerden oluşan 100 lük cd çantasıyla geziyoduk bilenler bilir. evde hala nostalji olarak duruyor. 

bizden geçti sizleri teşvik ediyoruz anca. 

neyse emeğinize sağlık

bu arada fat32 kısmına koyulan xp.iso ne işe yarar ben öyle yapmışım. bir de grub2 grub4 meselesini bi daha izah edin yahu şöyle sade bir şekilde  ne diye 2 4 dönüp duruyoz

Artık bugün itibari ile tatile giriyorum. Dediğiniz şeyler güzel ancak şu an tatil hazırlıkları yapıyorum...benimde yaşım 40  ?

O kadar genç değilim yani...grub2 grub4 olayına gelince 

Grub2 UEFI desteği mevcut olan bootloader dır

Grub4dos un ise UEFI desteği yok maalesef.

Edited by crasadure
  • Thanks 2

@crasadure hocam, bu sistemi hdd ime kurdum ve kendime göre heryerini düzenledim. Gerek legacy, gerek uefi herşey çalışıyor. Ayrıca ekstra hiç bir ayar yapmadan secure boot aktif iken sorunsuz boot oluyor. Şu anda evimdeki notebook uma uefi olarak Windows 10 kuruyorum. Ancak secure boot aktif iken sizin hazırlamış olduğunuz iso ve wim dosyasından kurulum yönetimine girdiğimde aşağıdaki gibi hata ile karşılaştım. Secure Boot disable yaparak denedim ve sorunsuz yükledim.

Size sorum ise secure boot aktif iken neden bu hata ile karşılaşmış olabilirim? Hdd boot olmasında sorun yok ancak sizin bu sisteme girmek istediğimde bu şekilde hata veriyor.

Secure Boot açık iken bootisoc64.wim dosyasını çağıran "bootisox64 efi" dosyası orjinal EFI dosyası değil modifiye EFI dosyası...yani EFI dosyası dijital imza ya takılıyor..haliyle ekrandaki hatayı alıyorsun...Secure boot açık iken o takılma olmadan boot edebilmen için Microsof tun orjinal EFI dosyasını kullanman gerekir. 

Yapman gereken işlem basamakları :

1-Bu sistemde boot loader olarak secure boot aktif iken microsoftun bootloader ını yükle.

secureboot4.jpg

2- efi/microsoft/boot/bcd dosyasını bootice programı ile açıp bootisox64.wim dosyasını menüye ekle...O nasıl olacak dersen aynı yerde ISO diye bir BCD dosyası var onun içeriğindeki ayarlara bak...

firtina_limani, 2 saat önce yazdı:

yeni bir sistem galiba abi bir önceki aio da sorun yasamistik bakalim bunda sorun olucak mi :) tesekkür ederim abi bizimle paylastigin icin

Bu sistemde multiboot toolkit alt yapısını kullanarak hazırlanmış bir sistem...bir dene bakalım...Umarım senin sistemde çalışır...senin makine baya inatçı...Umarım bunu beğenir  ?

Edited by crasadure
  • Thanks 1

Üstad kolay gelsin
Şimdi diyelim flash belleği 2 ye böldüğümüzü varsayalım. Vermiş olduğun paketi fat32 bölümüne mi atacağız. Mesela Dlc1, sstr klasörlerini İSO klasörü gibi ntfs bölümüne atabilirmiyiz.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iskader, 21 dakika önce yazdı:

Üstad kolay gelsin
Şimdi diyelim flash belleği 2 ye böldüğümüzü varsayalım. Vermiş olduğun paketi fat32 bölümüne mi atacağız. Mesela Dlc1, sstr klasörlerini İSO klasörü gibi ntfs bölümüne atabilirmiyiz.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boot dosyalarını Fat32 bölümünde aradığı için Fat32 bölümüne atmanız gerekiyor. Neden Ntfs bölümüne atma ihtiyacı duyuyorsunuz?

• Like 2

• crasadure changed the title to Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium
  • semsibey changed the title to Anhdv Boot 2023 V23.7.1 Free & Premium