Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium

crasadure
 Share

Recommended Posts

@crasadure hocam,

Şu anki sürüm stable sürüm müdür? Sistemi siz denediniz mi? Görüşleriniz / gözlemleriniz nedir? Diğer sistemlerle arasında ayırıcı bir fark var mıdır? Kullanım olarak diğer sistemlerden kolay mı basit mi?

Biraz fazla soru oldu sanırım ama cevaplarsanız sevinirim. Bu cevaplar doğrultusunda kullanmak isteyen kişiler fikir sahibi olacaktır.

By_FaRuK, 25 dakika önce yazdı:

@crasadure hocam,

Şu anki sürüm stable sürüm müdür? Sistemi siz denediniz mi? Görüşleriniz / gözlemleriniz nedir? Diğer sistemlerle arasında ayırıcı bir fark var mıdır? Kullanım olarak diğer sistemlerden kolay mı basit mi?

Biraz fazla soru oldu sanırım ama cevaplarsanız sevinirim. Bu cevaplar doğrultusunda kullanmak isteyen kişiler fikir sahibi olacaktır.

Yukarıdaki video da tanıtım videosunda gerekli açıklamaları yaptım ama dinlemediğinizi düşünüyorum 

Soru:stable sürümmü?

Sistem yapımcısı sistemi yılda 1 defa yapıyor gözüküyor,haliyle öyle 1 2 ayda bir güncellenen bir sistem değil.

Soru:Diğer sistemlerle ayırıcı fark varmı?

Videoda dediğim gibi multiboot toolkit in alt yapısını kullanıyor...multiboot toolkit ten farkı WinPE sistem multiboot un içine entegre olarak geliyor.

Soru:Kullanım olarak diğer sistemlerden kolaymı basitmi?

Multiboot toolkit ne ise buda ona benziyor.. multiboot toolkit e göre seçenek sayısı az ama kullanışlı yinede

Modüller elle kopyalanarak ekleniyor. Diğer PE sistemler (Sergei strelec,dlc boot vb) elle entegrasyon sistemi ile Entegre edilebilir 

• Like 2

Videoda bahsedilen yama Dosyalar:

Açıklama:
bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarını aşağıdaki linkten indirin ve WIM dizine kopyalayın.... Dosya boyutu çok fazla olduğu için paket içine koymadım...zaten google drive sürücümde mevcut olduğu için gerek görmedim...siz indirip belirtilen yere kopyalayın

Please register to see this content.

Edited by crasadure
  • Like 4
  • Thanks 1

dreaman26, 6 saat önce yazdı:

Hocam yine güzel bir konu,emeğinize sağlık,teşekkürler.Konunun başındayken sorayım dedim.Bu sistemi hali hazırda kullandığımız harici hdd ye boş partition oluşturup kurabilirimiyiz.Şimdiden teşekkür ederim.

Video4 ün içinde sorunuza yanıt verdim...izleyin lütfen :) 

Bende UEFI makine olmadığı için deneme şansım olmadı ama secure boot için yapımcı menü de "bootloader change " kısmına" windows boot manager " seçeneğini eklemiş...malum UEFI de microsoft un windows boot manager ı secure boot olayına takılmıyor...o şekilde sorununuzu çözebilirsiniz

secureboot1.jpg.c86dcb294acb4dc89feb9afba17bf9e1.jpg

secureboot2.jpg.4fae47bb4d33fff3cb1d685970d6a70c.jpg

secureboot3.jpg.fb221e0f3c6f45e5103ddd524cb3c2fc.jpg

secureboot4.jpg.e860150969ebd290668eabf34404f72a.jpg

Yukarıdaki ekranda 4 nolu seçenek Secure Boot olayını aşmak için kullanılıyor

Edited by crasadure
  • Thanks 1

@crasadure anhdv boot yedeğimde 2017 versiyonu vardı yenisi ile çok daha performanslı olmuş paylaşım için teşekkürler hocam. Uefi kısmında bendeki leptop hp envy x360 da security boot enable iken bcd sorunsuz çalıştı ancak grup2 menü gelmedi bu bile yeterli :) varsayılan uefi bcd dosyasına bendeki araçları ekledim sorunsuz çalışıyor. Üstteki anlatımda olduğu gibi belki grub2 gelir diye denedim ama dosyaya erişim hatası verdi. Bu akşam test ettim hkboot win8 x64 pe sistemde, sağolsun @mephistooo2 nin rescue çalışmasından aldığım (kesinlikle herkese tavsiye ederim) dism++ ile hiç bir sıkıntı yaşamadan win10 x64 kurulumu yaptım. 

• Like 2

1 TB lık HDD ime yapmak istediğimde aşağıdaki gibi hata ile karşılaşıyorum. Çözümü nedir acaba? 32 GB lık flash belleğe uygulayabiliyorum. Onda bir soırun olmuyor. HDD e uygulamak istediğimde sorun yaşıyorum.

By_FaRuK, 21 dakika önce yazdı:

1 TB lık HDD ime yapmak istediğimde aşağıdaki gibi hata ile karşılaşıyorum. Çözümü nedir acaba? 32 GB lık flash belleğe uygulayabiliyorum. Onda bir soırun olmuyor. HDD e uygulamak istediğimde sorun yaşıyorum.

3 nolu fotoğrafta yer alan hata mesajının ingilizce mesajın türkçe karşılığı şu:

Mevcut diskinizin son kısmında halihazırda mevcut bir partisyon olduğundan dolayı " USB-BOOT " isimli gizli partisyon oluşturamıyor..

Diyor hata mesajında...

eğer diskinizde mevcut partisyonlar varsa önce multiboot da yer alan seçenek ile tüm diski silin ondan sonra kuruluma geçin.

Edited by crasadure

MErhaba iso yontemiylewindows 10 yuklerken legacy modda "Windows Unattend Yanıt Dosyasından <Product Key> Ayarını Okuyamıyor " hatası alıyorum ve kurulum devam etmiyor, fakat aynı iso ile uefi kurulum da sorun yok.  Yada aynı iso ile dvd yada rufus ile usb yazdırdığımdada sorunsuz kurulum oluyor.  Nerde hata yapmış olabilirim? Sorun ne olabilir?

keyfoagam, 58 dakika önce yazdı:

MErhaba iso yontemiylewindows 10 yuklerken legacy modda "Windows Unattend Yanıt Dosyasından <Product Key> Ayarını Okuyamıyor " hatası alıyorum ve kurulum devam etmiyor, fakat aynı iso ile uefi kurulum da sorun yok.  Yada aynı iso ile dvd yada rufus ile usb yazdırdığımdada sorunsuz kurulum oluyor.  Nerde hata yapmış olabilirim? Sorun ne olabilir?

booisox86.wim içinde çok farklı kurulum yöntemleri mevcut...bir yöntem çalışmıyorsa diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz. Örneğin, wintoHDD,Winsetup,Dism++,78Setup,vb..Bu yöntemleri anlatan videolarda çektim.Yöntemleri  bilmeyen olabilir diye...sadece bir yönteme bağlı kalmayın. Ama ben illahi ISO yöntemi ile kuracağım bu sistemi diyorsanız aşağıdaki makale de bazı çözüm yöntemleri sunulmuş...ben sorunun çözüm yöntemini bilmiyorum...

d

Yukarıda verilen sitede bahsettiğiniz sorunun çözüm yöntemleri şu şekilde sunulmuş

Makalede önerilen Çözüm önerileri:

1. Flash belleğin kök dizininde  "autounattend.xml" isimli bir dosya mevcut ise onu kök dizinden silin.

2.Aşağıdaki kodları bir metin belgesine kaydedip,"autounattend.xml"  isimli olarak kaydedin ve bu xml dosyasını ISO 'nun içine kök dizine kopyalayın

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<unattend xmlns="urn:schemas-microsoft-com:unattend">
<settings pass="windowsPE">
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="x86" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
<Key>W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX</Key>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="amd64" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
</settings>
</unattend>
Edited by crasadure
  • Like 1
  • Thanks 1

crasadure, 34 dakika önce yazdı:

booisox86.wim içinde çok farklı kurulum yöntemleri mevcut...bir yöntem çalışmıyorsa diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz. Örneğin, wintoHDD,Winsetup,Dism++,78Setup,vb..Bu yöntemleri anlatan videolarda çektim.Yöntemleri  bilmeyen olabilir diye...sadece bir yönteme bağlı kalmayın. Ama ben illahi ISO yöntemi ile kuracağım bu sistemi diyorsanız aşağıdaki makale de bazı çözüm yöntemleri sunulmuş...ben sorunun çözüm yöntemini bilmiyorum...

d

Yukarıda verilen sitede bahsettiğiniz sorunun çözüm yöntemleri şu şekilde sunulmuş

Makalede önerilen Çözüm önerileri:

1. Flash belleğin kök dizininde  "autounattend.xml" isimli bir dosya mevcut ise onu kök dizinden silin.

2.Aşağıdaki kodları bir metin belgesine kaydedip,"autounattend.xml"  isimli olarak kaydedin ve bu xml dosyasını ISO 'nun içine kök dizine kopyalayın

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<unattend xmlns="urn:schemas-microsoft-com:unattend">
<settings pass="windowsPE">
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="x86" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="amd64" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
</settings>
</unattend>

Teşekkürler hocam çözüm işe yaradı. 

• Like 1

keyfoagam, Bir saat önce yazdı:

crasadure hocam rica etsem sanal makina bile olsa lagacy olarak win 10 kurabilirmisin iso yöntemi ile yuzde 70 te takılı kalıyor. uefi de sorun yok. orjinal el değmemiş iso ilede aynı noktada kalıyor kurulum.

sanal makinede sistem kurma şansım yok... 

Tavsiyem;

* windows kurulum yönteminizi değiştirin 

(WintoHDD,Dism++ tavsiye edebilirim)

Wintohdd yöntemini AIOBOOT multiboot başlığı altında video ile anlattım,izleyin

• Editor
crasadure, 1 saat önce yazdı:

sanal makinede sistem kurma şansım yok... 

Tavsiyem;

* windows kurulum yönteminizi değiştirin 

(WintoHDD,Dism++ tavsiye edebilirim)

Wintohdd yöntemini AIOBOOT multiboot başlığı altında video ile anlattım,izleyin

Videoda ilgili programın "Çoklu Yükleme USB"  kısmı için UBS diskin 16/32 GB veya daha üstü olması @crasadure üstat tarafından anlatılmış.

Dileyen @crasadure üstatın hazırladığı ve içinde tüm kurulum yöntemlerin dahil olduğu boot.wim metodunu kullanabilir, dileyen de 16/32 GB veya daha üstü USB disk boyutu kısıtlaması olmadan kullanmak isteyenler de benim çalışmam olan  "WinToHDD Technician WinPE x86 - x64 v3.8" konusunu ziyaret edebilirler.

Konudaki iso dosyasını Rufus ile uefi ve mbr uyumlu olacak şekilde en az 1 GB'lık USB flash diske yazdırabilirsiniz, böylece 16/32 GB veya daha üstü USB disk boyutu kısıtlamasından kurtulmuş olursunuz ?

@crasadure üstat videonun 17. dk.'sında modifiye Windows iso'su seçtiğinde uygulama hata vermişti, iso dosyası seçildiğinde iso dosyası içindeki klasör şemasına bakıyor, farklı bir klasör şeması olursa hata veriyor program, ancak iso yerine direkt wim dosyası seçilirse wim dosyası içindeki Windows versiyonlarına bakıyor ve vidodaki o hatayı vermiyor.

Edited by mephistooo2
  • Like 1
  • Thanks 2

mephistooo2, 22 dakika önce yazdı:

Videoda ilgili programın "Çoklu Yükleme USB"  kısmı için UBS diskin 16/32 GB veya daha üstü olması @crasadure üstat tarafından anlatılmış.

Dileyen @crasadure üstatın hazırladığı ve içinde tüm kurulum yöntemlerin dahil olduğu boot.wim metodunu kullanabilir, dileyen de 16/32 GB veya daha üstü USB disk boyutu kısıtlaması olmadan kullanmak isteyenler de benim çalışmam olan  "WinToHDD Technician WinPE x86 - x64 v3.8" konusunu ziyaret edebilirler.

Konudaki iso dosyasını Rufus ile uefi ve mbr uyumlu olacak şekilde en az 1 GB'lık USB flash diske yazdırabilirsiniz, böylece 16/32 GB veya daha üstü USB disk boyutu kısıtlamasından kurtulmuş olursunuz ?

@crasadure üstat videonun 17. dk.'sında modifiye Windows iso'su seçtiğinde uygulama hata vermişti, iso dosyası seçildiğinde iso dosyası içindeki klasör şemasına bakıyor, farklı bir klasör şeması olursa hata veriyor program, ancak iso yerine direkt wim dosyası seçilirse wim dosyası içindeki Windows versiyonlarına bakıyor ve vidodaki o hatayı vermiyor.

@mephistooo2 üstad...aynen dediğin gibi...senin sistemin içinde "windows " dizini altında x86 ve x64 dizinlerini olduğundan standart yol değil ve hatayı bundan verdiğini biliyorum...

Şimdi bu kadar kurulum yöntemini tek bir wim dosyası altında topladık ve dileyen dilediği yöntemi kullansın diye...bir yöntem çalışmazsa diğer yöntemi kullanabilsin diye...ama kullanıcılar tek bir yönteme kendilerini alıştırdıkları için diğer yöntemlere bakmıyorlar bile....mesela ben wintoHDD yöntemini öğrenince artık ISO yöntemini bıraktım...wintoHDD daha pratik ve daha kullanışlı bana göre...değişimlere açık olmamız lazım  ?

• Like 3

• Editor
crasadure, Şimdi yazdı:

@mephistooo2 üstad...aynen dediğin gibi...senin sistemin içinde "windows " dizini altında x86 ve x64 dizinlerini olduğundan standart yol değil ve hatayı bundan verdiğini biliyorum...

Şimdi bu kadar kurulum yöntemini tek bir wim dosyası altında topladık ve dileyen dilediği yöntemi kullansın diye...bir yöntem çalışmazsa diğer yöntemi kullanabilsin diye...ama kullanıcılar tek bir yönteme kendilerini alıştırdıkları için diğer yöntemlere bakmıyorlar bile....mesela ben wintoHDD yöntemini öğrenince artık ISO yöntemini bıraktım...wintoHDD daha pratik ve daha kullanışlı bana göre...değişimlere açık olmamız lazım  ?

Bir de şu kullancılarımızı Dism++'a alıştıramadım, :) arada bir bazı arkadaşlar sırf x86 Windows kurulumu için RescuePE x86 hazırlamamı istiyorlar, halbu ki Dism++ ile bu yapılabiliyor ve bana göre Windows kurulum yöntemleri arasında en kolay ve kullanışlı olanı.

Değişimlere açık olmamız gerek kesinlikle... :kahve:

• Like 3

• crasadure changed the title to Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium
  • semsibey changed the title to Anhdv Boot 2023 V23.7.1 Free & Premium