Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium

crasadure
 Share

Recommended Posts

Boot dosyalarını Fat32 bölümünde aradığı için Fat32 bölümüne atmanız gerekiyor. Neden Ntfs bölümüne atma ihtiyacı duyuyorsunuz?
Üstad bilgi amaçlı sordum. Sadece bölümleme boyutu için merak ettim
Daha sonrada boyutu değiştirebiliriz.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Verdiğim türkçe yama dosyalarını FAT32 bölümüne atın...işletim sistemlerine ait ISO larinizi NTFS kısmına atınız.
Teşekkürler, Bu arada Aiboot da denemediğim wintohdd yi wmvare ile test yapıyordum. Galiba sanal yerine harici diski seçmişim. 2 tb yakın arşiv (diziler filmler) hepsi silindi. Bundan sonra sadece flash bellek le uğraşmak lazım.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

crasadure, 21 saat önce yazdı:

Secure Boot açık iken bootisoc64.wim dosyasını çağıran "bootisox64 efi" dosyası orjinal EFI dosyası değil modifiye EFI dosyası...yani EFI dosyası dijital imza ya takılıyor..haliyle ekrandaki hatayı alıyorsun...Secure boot açık iken o takılma olmadan boot edebilmen için Microsof tun orjinal EFI dosyasını kullanman gerekir. 

Yapman gereken işlem basamakları :

1-Bu sistemde boot loader olarak secure boot aktif iken microsoftun bootloader ını yükle.

secureboot4.jpg

2- efi/microsoft/boot/bcd dosyasını bootice programı ile açıp bootisox64.wim dosyasını menüye ekle...O nasıl olacak dersen aynı yerde ISO diye bir BCD dosyası var onun içeriğindeki ayarlara bak...

Bu sistemde multiboot toolkit alt yapısını kullanarak hazırlanmış bir sistem...bir dene bakalım...Umarım senin sistemde çalışır...senin makine baya inatçı...Umarım bunu beğenir  ?

@crasadure üstad, dediğiniz şekilde yaptım ve secure boot aktif iken sizin bootisx64.wim dosyası yüklendi ve açıldı.

Ancak ben grub2loader olarak kullanmak istediğimden dolayı secure boot aktif iken aynı şekilde yapımcının kendine ait bcd dosyasına ekleme yaptım. (Aşağıda görüntü bıraktım) Bu şekilde secure boot aktif iken eklediklerimin hepsi çalıştı. (Sistemi yukarıda belirttiğiniz yöntemle 1 numara olan default a çektim.)

Burada size farklı bir soru yönlendirecek olursam diğer sistemlerin efi dosyaları microsoft dijital imzalamayı geçerken sizin efi dosyalarınız neden bu digital imzalamayı geçemiyor? Mesela Anhdv ve Sergei nin efi dosyaları ile secure boot aktif iken direk boot olurken sizin efi dosyası boot olmuyor. (Bunu sadece merakımdan soruyorum. Yoksa bu şekilde de secure boot disable yapılarak gayet güzel kullanılıyor)

Birde yapımcının kodlarında uefi de efi dosyasını çağırırken işlemci platformu içinde (efi) bir de işlemcinin x32 ve x64 olma durumunu karşılaştırıp buna göre bcd dosyası yüklüyor. (Kod aşağıda) Bu durumda bir efi üzerinden farklı bcd dosyaları çağırılabilir mi? Ben biraz denedim ama olmuyor. Efi içinde tanımlı neyse o bcd dosyasını çağırıyor. Belki bu yönde bişeyler yapılabilirse farklı bişeyler ortaya çıkabilir diye düşünüyorum.

if [ "${grub_platform}" == "efi" ]; then
elif [ [ "${grub_cpu}" == "x86_64" ] -a [ -f /EFI/Microsoft/Boot/BCD ] ]	\
-o	\
[ [ "${grub_cpu}" == "i386" ] -a [ -f /EFI/Microsoft/Boot/B86 ] ] ; then
menuentry "[2] > WinPE Sistemler & Windows Kurulum Menüsü (x64_UEFI)" --class os_win8 --hotkey="2" {
	chainloader /EFI/BOOT/WinPE${_SPEC_UEFI_ARCH}.efi
}
fi

Please register to see this content.

By_FaRuK, 7 saat önce yazdı:

@crasadure üstad, dediğiniz şekilde yaptım ve secure boot aktif iken sizin bootisx64.wim dosyası yüklendi ve açıldı.

Ancak ben grub2loader olarak kullanmak istediğimden dolayı secure boot aktif iken aynı şekilde yapımcının kendine ait bcd dosyasına ekleme yaptım. (Aşağıda görüntü bıraktım) Bu şekilde secure boot aktif iken eklediklerimin hepsi çalıştı. (Sistemi yukarıda belirttiğiniz yöntemle 1 numara olan default a çektim.)

Burada size farklı bir soru yönlendirecek olursam diğer sistemlerin efi dosyaları microsoft dijital imzalamayı geçerken sizin efi dosyalarınız neden bu digital imzalamayı geçemiyor? Mesela Anhdv ve Sergei nin efi dosyaları ile secure boot aktif iken direk boot olurken sizin efi dosyası boot olmuyor. (Bunu sadece merakımdan soruyorum. Yoksa bu şekilde de secure boot disable yapılarak gayet güzel kullanılıyor)

Birde yapımcının kodlarında uefi de efi dosyasını çağırırken işlemci platformu içinde (efi) bir de işlemcinin x32 ve x64 olma durumunu karşılaştırıp buna göre bcd dosyası yüklüyor. (Kod aşağıda) Bu durumda bir efi üzerinden farklı bcd dosyaları çağırılabilir mi? Ben biraz denedim ama olmuyor. Efi içinde tanımlı neyse o bcd dosyasını çağırıyor. Belki bu yönde bişeyler yapılabilirse farklı bişeyler ortaya çıkabilir diye düşünüyorum.

-o	\
menuentry "[2] > WinPE Sistemler & Windows Kurulum Menüsü (x64_UEFI)" --class os_win8 --hotkey="2" {
}
fi

Soru:

Burada size farklı bir soru yönlendirecek olursam diğer sistemlerin efi dosyaları microsoft dijital imzalamayı geçerken sizin efi dosyalarınız neden bu digital imzalamayı geçemiyor? Mesela Anhdv ve Sergei nin efi dosyaları ile secure boot aktif iken direk boot olurken sizin efi dosyası boot olmuyor. (Bunu sadece merakımdan soruyorum. Yoksa bu şekilde de secure boot disable yapılarak gayet güzel kullanılıyor)

Cevap:

Çünkü kullandığım efi dosyası modifiyeli....bunu zamanında multiboot toolkit yapımcısının projesinde de kullanmıştım. 

Benim modifiyeli efi dosyası ISO isimli bcd dosyasını çağırmakta, sizin yaptığınız işlemde ise orjinal bootx64.efi dosyası BCD isimli bcd dosyasını çağırmakta ve windows boot manager ekranı üzerinden diğer sistemleri çağırabilmektedir.

Soru:

Birde yapımcının kodlarında uefi de efi dosyasını çağırırken işlemci platformu içinde (efi) bir de işlemcinin x32 ve x64 olma durumunu karşılaştırıp buna göre bcd dosyası yüklüyor. (Kod aşağıda) Bu durumda bir efi üzerinden farklı bcd dosyaları çağırılabilir mi? Ben biraz denedim ama olmuyor. Efi içinde tanımlı neyse o bcd dosyasını çağırıyor. Belki bu yönde bişeyler yapılabilirse farklı bişeyler ortaya çıkabilir diye düşünüyorum.

Cevap:

o verdiğiniz kod bloğunun anlamı şu:

Eğer platform olarak UEFI modda çalışılıyorsa ve disk mimarisi x86_64 ise;

/EFI/Microsoft/Boot/BCD isimli bcd dosyasını çağırır.

15.1.15 grub_cpu

In normal mode (see 

), GRUB sets the ‘grub_cpu’ variable to the CPU type for which GRUB was built (e.g. ‘i386’ or ‘powerpc’).

16.3.50 nativedisk
Command: nativedisk

Switch from firmware disk drivers to native ones. Really useful only on platforms where both firmware and native disk drives are available. Currently i386-pc, i386-efi, i386-ieee1275 and x86_64-efi.

Disk mimarisi i386 ise;

B86 isimli bcd dosyasını çalıştır 

Bu arada efi/boot dizini altında 2 adet efi var

*WinPEx64.efi

*WinPEx32.efi

WinPEx64.efi  -->  BCD

WinPEx32.efi  -->  B86

isimli bcd dosyalarını çağırmaktadır. Yani sizin dediğiniz gibi bir efi dosyası yok ortamda ...2 efi dosyası var; her efi dosyası farklı bcd dosyalarını çağırmaktadır. 

Edited by crasadure
  • Like 1

@crasadure hocam,

Cevap:

Çünkü kullandığım efi dosyası modifiyeli....bunu zamanında multiboot toolkit yapımcısının projesinde de kullanmıştım. 

Benim modifiyeli efi dosyası ISO isimli bcd dosyasını çağırmakta, sizin yaptığınız işlemde ise orjinal bootx64.efi dosyası BCD isimli bcd dosyasını çağırmakta ve windows boot manager ekranı üzerinden diğer sistemleri çağırabilmektedir.

---------------------------------------------

Burada yazdığınızda bir yanlışlık var düzeltmek isterim. Kodlardan da anlaşıldığı üzere yapımcı orjinal bootx64.efi dosyasını değil WinPEx32.efi ya da WinPEx64.efi dosyasını çağırarak işlem yapıyor. Yani Bu efi dosyalarıda modifiyeli. Benim ise demek istediğim bu dosyalarda modifiyeli olduğu halde boot olurken sizin dosyanızda neden böyle bir sorun oluyor? Ben bunu sormuştum. Ayrıca belirtmek isterim, kullanımla ilgili bir sorun yok. Her türlü gayet güzel ve başarılı olarak iş görüyor.  Sadece merak ettiğim için soruyorum. ( Lütfen yanlış anlamayın )

Ayrıca efi dosyalarının editlemesi nasıl yapılıyor? Bu konuda da biraz bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.

By_FaRuK, 51 dakika önce yazdı:

@crasadure hocam,

Cevap:

---------------------------------------------

Burada yazdığınızda bir yanlışlık var düzeltmek isterim. Kodlardan da anlaşıldığı üzere yapımcı orjinal bootx64.efi dosyasını değil WinPEx32.efi ya da WinPEx64.efi dosyasını çağırarak işlem yapıyor. Yani Bu efi dosyalarıda modifiyeli. Benim ise demek istediğim bu dosyalarda modifiyeli olduğu halde boot olurken sizin dosyanızda neden böyle bir sorun oluyor? Ben bunu sormuştum. Ayrıca belirtmek isterim, kullanımla ilgili bir sorun yok. Her türlü gayet güzel ve başarılı olarak iş görüyor.  Sadece merak ettiğim için soruyorum. ( Lütfen yanlış anlamayın )

Ayrıca efi dosyalarının editlemesi nasıl yapılıyor? Bu konuda da biraz bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Şu an efi editlemesini anlatmam mümkün değil...çünkü yoldayım  ?

2 aylık tatil sürecim başlamıştır...şu an cevapları sadece cep telefonundan yazabiliyorum...

O bahsettiğin efi dosyasını tnctr de bir arkadaş vermişti...ben sadece " bcd " dosyasının adını değiştirip kaydediyorum.

Tatil dönüşü efi dosyasında bcd adı nasıl değiştirildiğine dair bir video çekmeye çalışırım...

Hepiniz sağlıcakla kalın değerli tnctr arkadaşlarım  ?

• Like 5

crasadure, 28.06.2019 - 01:09 yazdı:

Tabi ki ekleyebiliriz. Bahsettiğin XP @köylü üstadın sysrep ile hazırladığı sistemdir

İndirme Linki:  

Windows Xp Professional Nisan 2014 Easy Sysprep 7Z Anhdv Boot multiboot sisteme ekleme işlem basamakları

1.  7zNisan.iso içinde bulunan XP_KUR.7Z ve BOOT.GZ dosyalarını ve PRO klasörünü flash belleğin kök dizinine kopyalayın

image.png.51fbefba7c25a520816db88b13261b1d.png

2. Aşağıdaki kodları /boot/grup/winsetup.lst dosyasına ekleyiniz

image.png.6087f410c4a5d8c8c141d6e5c4927fd4.png

title Windows XP/7zNisan Easysysprep\n Iso dosyasindan onyukleme yapar
# http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=173188
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set GZFILE=/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> %GZFILE% bulunamadi!
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Loading Windows XP Professional
if %EXIST%==1 && echo Please wait...
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

image.png.001f51396dd22932055ab2d03780ba43.png

usta önce söyleyim güzel oldu veya olacak

sonra yahu biz bu isoları felan niye illa fat32 kısma atıyoz orası az da usb yetmiyo

sonra boot.gz xp_kur.7z ve PRO klasörü demişin  o PRO klasör harici program kurulcaksa olacak onu öğrendim

hemen boot ve xp_kur attım winswtup lst ye ekledim xp lerin yanına menu geldi açtım kurulum başladı diski böldüm eskisi gibi makineyi reboot etti ve hatayı verdi açılıp diskten boot ettiğinde xp_kur.7z bulamdım hatası veriyor

veya şöyle diyim bi usb bellek default boot da veya 1 nci boot da ordan boot ettiğimizde default win7.8 kurulum ekranı geliyor ben 4 diyip ordan da sistemi win xp den aç dediğim zaman diskten açıyor hoş gene xp_kur.7z hatası veriyo

neyse sorum usb den boot edince default sistemi diskten başlat olmayacakmı acaba win7 olsa usb yi cıkarırım fakat winxp reboot sonrası usbden dosya yüklüyor.

çok karıştırıdım kusura bakmayın ben bile anlamadım.

xp kurulum ekranında diski silip yeniden bölüm yapınca usn nin sürücü harfi gidiyordu acaba ondan mı dedim diski sadece formatlayıp denedim hata verdi. sonra default boot u dsik yaptım f8 tuşu ile bende öyle usbden boot edip xp kurdum açılışta diskten açtı gene hata verdi sonra ki denmelerde şunu fark ettim ki yahu bizim xp_kur.7z iso nerde gizli bölümde oranın sürücü harfi bile yokki nasıl açılışta görecek te ordan dosya alacak

şimdi acaba xp_kur.7z yi usb data kısmına atsam görür mü veya usb boot kısmını görünür yapıp denesem olur mu

sorunu çözdüm ustalar usb data kısmına kopyaladım diskten açtım direk gördü kopyalamaya başladı. böylece fat32 kısmından 600 mb bi dosya iptal etmiş oldum teşekkür ederim xp sorunum da çözüldü şimdilik  tek usb de xp win7 8 10 winpe linux tamam inşa allah

Editör Notu: Üst üste mesaj yazmayın...

Edited by mephistooo2

lediod, 34 dakika önce yazdı:

@crasadure hocam, usb belleği 2 partition olarak ayarladığımızda, Türkçe yama dosyalarını fat32 partitiona mı ntfs partitiona mı atmamız gerekiyor ? Örneğin eklemeler yapıyorum ntfs kısmına amakodlar çalışmıyor.

Fat32 bolume atılmalı yama dosyaları

• Like 2

lediod, 1 saat önce yazdı:

@crasadure hocam, usb belleği 2 partition olarak ayarladığımızda, Türkçe yama dosyalarını fat32 partitiona mı ntfs partitiona mı atmamız gerekiyor ? Örneğin eklemeler yapıyorum ntfs kısmına amakodlar çalışmıyor.

Fat32 kısmına atmaniz gerekiyor...ntfs kısmında zaten bir şey yokki...Sistem dosyalarının tamamı orada yer alıyor zaten

• Like 1

• 4 hafta sonra ...
keskinasil, 8 saat önce yazdı:

merhaba hocam bu multiboot sistemine KARADURAK hocamın KMPE 8-10 (x86/x64/Native x86) sistemini nasıl ekler ve çalıştırırız

KMPE sistemini indirip kullanmadım. Ancak indirdikten sonra içindeki wim leri alıp USB/HDD inizin WIM klasörüne kopyaladıktan sonra boot klasörü içindeki BCD dosyasını editleyip wimleri oraya ekleyerek LEGACY olarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde efi\Microsoft\Boot dizini altında bulunan BCD dosyasını editleyip wimleri (sadece x64 olanları) oraya ekleyerek UEFI olarak kullanabilirsiniz.

Edited by By_FaRuK
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...

Grub2 güncelleme makalesi : 

Grub2 hakkında geniş bilgi edinebileceğiniz adres 

Video daki grub2 dosyalarını indireceğiniz link 

Grub2.04 direkt link(windows) : 

Video da yer alan komutlar :

Install Grub2 for BIOS (i386-pc):
grub-install.exe --boot-directory=G:\boot\ --target=i386-pc //./PHYSICALDRIVE1

Install Grub2 for UEFI 64-bit (x86_64-efi):
grub-install.exe --boot-directory=G:\boot\ --efi-directory=G: --removable --target=x86_64-efi

Install Grub2 for UEFI 32-bit (i386-efi):
grub-install.exe --boot-directory=G:\boot\ --efi-directory=G: --removable --target=i386-efi

Açıklama: Yukarıdaki kırmızı olarak işaretlenen alanları dikkatli ayarlayın....yanlış ayarlama durumunda yanlış yere grub2 yi kurarsınız...sonrada beni suçlamayın sakın. :) 

• Like 2

• 2 hafta sonra ...

mustafakarasan konu henüz tam oturmadı veya ben anlamadım ilk usb baya güzel oldu ikinci de ise türkçe yama windows xp felan derken karıştırdım olmadı konuyu baştan bir daha tek tek inceleyip öyle işlem yapmak lazım

aslında türkçe yama isolar eklenmiş vb son bir dosya eklense çok iyi olacak çünki main.cfg ve menulst dosyalarına ekleme yapılması lazım biz copy paste yapıyoz dosyaları

• 4 hafta sonra ...
bjkrambo80, 7 saat önce yazdı:

Merhabalar 

1 tercih menüsü deki yazı nasıl edit leme imkanım olabilir.

2: Legacy modunda grub2 boolader menüsünün direk açılması için ne yapmam lazım ? 

1:Tercih menüsünü editleyemezsin,o programı @köylü üstad yaptı,ana kaynak dosya sahibi dosyayı editleyebilir.

2:Legacy modda zaten default bootloader grub2 geliyor. Bu multiboot da başka bootloader kullanılmamış yapımcı tarafından. Konu başındaki videoları izlerseniz bootloader in grub2 olduğu açık ve net

• Like 1

crasadure, 8 saat önce yazdı:

1:Tercih menüsünü editleyemezsin,o programı @köylü üstad yaptı,ana kaynak dosya sahibi dosyayı editleyebilir.

2:Legacy modda zaten default bootloader grub2 geliyor. Bu multiboot da başka bootloader kullanılmamış yapımcı tarafından. Konu başındaki videoları izlerseniz bootloader in grub2 olduğu açık ve net

lagacy modu tam olarak anlatamamış olabilirim hocam.

Şu şekil de resimdeki örnekler ile  gösterebilirim .

lagacy mod da açılan menü bu  : https://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGq33N.jpg

açılması istediğim menü de bu : https://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGqMw0.jpg 

bunu nasıl değiştirebilirim. 

Edited by bjkrambo80
yazım hatası

bjkrambo80, Bir saat önce yazdı:

lagacy modu tam olarak anlatamamış olabilirim hocam.

Şu şekil de resimdeki örnekler ile  gösterebilirim .

lagacy mod da açılan menü bu  : https://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGq33N.jpg

açılması istediğim menü de bu : https://i.imgyukle.com/2019/09/17/oGqMw0.jpg 

bunu nasıl değiştirebilirim. 

Bootlader değiştirme seçeneğini seçip 1 nolu seçeneği seçerseniz Legacy modunda açılış Grub2 olarak ayarlanacaktır.

Gönderdiğiniz fotoğrafa göre Grub4Dos olarak ayarlanmış gözüküyor.

By_FaRuK, 12 dakika önce yazdı:

Bootlader değiştirme seçeneğini seçip 1 nolu seçeneği seçerseniz Legacy modunda açılış Grub2 olarak ayarlanacaktır.

Gönderdiğiniz fotoğrafa göre Grub4Dos olarak ayarlanmış gözüküyor.

peki bunun ayarlamasını nereden yapabilirim ? 

bjkrambo80, 9 dakika önce yazdı:

peki bunun ayarlamasını nereden yapabilirim ? 

1- Multiboot kurulu USB/HDD inizi pc ye taktıktan sonra anhdv kurulumunu çalıştırın.

2- Diskinizi seçin

3- [3]: Bootloader change seçeneğini seçin

4- [1] ya da [2] seçeneklerinden birini seçin

Bu işlemlerden sonra Legacy açılışınız Grub2 olarak ayarlanmış olacaktır.

By_FaRuK, 22 saat önce yazdı:

1- Multiboot kurulu USB/HDD inizi pc ye taktıktan sonra anhdv kurulumunu çalıştırın.

2- Diskinizi seçin

3- [3]: Bootloader change seçeneğini seçin

4- [1] ya da [2] seçeneklerinden birini seçin

Bu işlemlerden sonra Legacy açılışınız Grub2 olarak ayarlanmış olacaktır.

Çok Teşekkür ederim.

Bir Kaç sorum daha olacaktır.

1 : acronis true image iso eklemek istiyorum ve bu iso da uefi de olduğu için nasıl  lagacy ve uefi ekleyebilirim.

2 : mini windows eklemek istiyorum nasıl yapabilirim.

3 : ubuntu linux işletim sistemi nasıl ekleyebilirim.

bjkrambo80, 11 saat önce yazdı:

Çok Teşekkür ederim.

Bir Kaç sorum daha olacaktır.

1 : acronis true image iso eklemek istiyorum ve bu iso da uefi de olduğu için nasıl  lagacy ve uefi ekleyebilirim.

2 : mini windows eklemek istiyorum nasıl yapabilirim.

3 : ubuntu linux işletim sistemi nasıl ekleyebilirim.

Türkçe Yama Dosyalarını Entegre Etme

Multiboot'a ait Türkçe Yama Dosyaları :: (Güncellenme Tarihi :19.09.2019)

Yapılan Yenilikler
------------------------
1- Grub2 Dosya Yöneticisi eklendi
2- Wimboot Nt6 x64 (Windows&Linux) yöntemi eklendi

Edited by crasadure
  • Like 3
  • Thanks 1

• 1 ay sonra...

Anhdv Boot Multiboot kendi sitesinde "Anhdv Boot 2019 Build 191024" olarak güncellenmiş. İlgilenenlerin bilgisine..

Bu versiyonda yapılan değişiklikler :

• Dell'de UEFI 32-bit'i ve doğrudan WinPE'yi düzeltin
  • Bazı cihazlarda Önyükleme Menüsüne girerken siyah ekran hatasını düzeltin
  • Bazı Linux sürümleri için önyükleme kodu ekleyin: Antergos, Parrot, Manjaro. Kali Linux açılış kodunu düzeltin.
  • Bootloader, daha fazla makineyle uyumlu olması için varsayılan olarak Grub4dos olarak ayarlanmıştır.
  • Yazılım, Sistem Araçları'na Winhex yazılımı eklenerek güncellenmiştir.
  • Uygulama paketi sınıflandırma yapısını değiştirin: Bölümü Hardisk Tools ile birleştirin, Parola aracını Sistem Araçları'ndan ayırın.
  • Bazı DOS araçlarını kaldırın: Acronis TrueImage, Partition Wizard, Acronis Disk Director. Yukarıdaki araçlar isteğe bağlı bir uzatma paketine dönüştürülecektir.
Edited by By_FaRuK
  • Like 2
  • Thanks 1

By_FaRuK, 2 saat önce yazdı:

Anhdv Boot Multiboot kendi sitesinde "Anhdv Boot 2019 Build 191024" olarak güncellenmiş. İlgilenenlerin bilgisine..

Bu versiyonda yapılan değişiklikler :

• Dell'de UEFI 32-bit'i ve doğrudan WinPE'yi düzeltin
  • Bazı cihazlarda Önyükleme Menüsüne girerken siyah ekran hatasını düzeltin
  • Bazı Linux sürümleri için önyükleme kodu ekleyin: Antergos, Parrot, Manjaro. Kali Linux açılış kodunu düzeltin.
  • Bootloader, daha fazla makineyle uyumlu olması için varsayılan olarak Grub4dos olarak ayarlanmıştır.
  • Yazılım, Sistem Araçları'na Winhex yazılımı eklenerek güncellenmiştir.
  • Uygulama paketi sınıflandırma yapısını değiştirin: Bölümü Hardisk Tools ile birleştirin, Parola aracını Sistem Araçları'ndan ayırın.
  • Bazı DOS araçlarını kaldırın: Acronis TrueImage, Partition Wizard, Acronis Disk Director. Yukarıdaki araçlar isteğe bağlı bir uzatma paketine dönüştürülecektir.

Anhdv Boot  Kurulu olan flash belleği sıfırlama dan  güncellemek mümkün mu ? 

• crasadure changed the title to Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium
  • semsibey changed the title to Anhdv Boot 2023 V23.7.1 Free & Premium