Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium

crasadure
 Share

Recommended Posts

bjkrambo80, 2 saat önce yazdı:

Anhdv Boot  Kurulu olan flash belleği sıfırlama dan  güncellemek mümkün mu ? 

İso dosyası içeriğini USB-BOOT bölümündekilerle değiştirirseniz çalışabilir. Ancak önceki versiyonda varsayılan bootloader Grub2 idi, bu versiyonda Grub4Dos yapmış varsayılan bootloaderi. Belki bundan dolayı çalışmayabilir. Denemek lazım.

Please register to see this content.

Yukarıdaki adresteki güncelleme "Vietnam" dilinde olduğu için indirilse de  "DİL" sorun olacağı için şu an konuyu güncellemeyi düşünmüyorum...eğer yapımcı İNGİLİZCE dil olarak çalışmayı yayınlarsa konu başlığındaki versiyon güncellenecektir.

Ayrıca Legacy de bootloader olarak GRUB4DOS arayüzü kullanıldığı Türkçe translate olarak yazıyor...Herkes yavaş yavaş grub4dos tan uzaklaşıyorken yapımcı daha fazla sisteme (eski bilgisayarlar ile de kullanabilmek için) hitap etmek için bunu yapmış olabilir... bu görüşe saygı duyarım...sonuçta herkesin bilgisayarı yeni değil...15 yıl öncesine ait bilgisayarı olanda var...

Ben burada en çok yapımcının kendine ait olan PE.wim dosyalarını ve bu PE ler içindeki programları güncelleyip güncellemediğine bakarım... Sonuçta sistem bakımında kullanılan esas araçlar Multiboot içinde bulunan PE dosyalarıdır. Eğer bunlar ingilizce olarak güncellenir ise bu PE.wim dosyalarını kendiniz elle güncelleyerek de sisteminizi baştan kurmadan güncel hale getirebilirsiniz. Bu daha mantıklı ve güzel olur düşüncesindeyim....

Hele bir İngilizce versiyon yayınlansın o zaman yapılması gerekenleri bu konu başlığı altında konuşulur ve paylaşırız arkadaşlar...

• Like 1

Merak ettim ilk kez bu versiyonu kurdum.   EFI açılış  ( boot )    gr2 v.2.02 beta2   ,,      Legacy  G4Dos   v.2016.2.8   ,,   Legacy den açılıp (boot )  ettikten sonra  gr2 ye geçtiğimde   gr2  v.2.04   ilk gözlemlediklerim bu.     :) 

Şayet  bu multiboot'u kullananlar / kullanmak isteyenler  gr2  EFI açılışı  v.2.04  olsun isterse  Faruk üstadın yaptığı  Toolkit araç ile  gr2 versiyonu yükseltebilir.  Ancak  bootx64.efi ile grubx64.efi bağlantısını nasıl yapar bilemiyorum.   Zaten benim de gündemim de olan  AR-GE çalışma konum da bu .  (  bootx64.efi    satır 5419  )   

UZUNLAR, 29 dakika önce yazdı:

Merak ettim ilk kez bu versiyonu kurdum.   EFI açılış  ( boot )    gr2 v.2.02 beta2   ,,      Legacy  G4Dos   v.2016.2.8   ,,   Legacy den açılıp (boot )  ettikten sonra  gr2 ye geçtiğimde   gr2  v.2.04   ilk gözlemlediklerim bu.     :) 

ön inceleme için teşekkürler üstadım :) 

UZUNLAR, 13 dakika önce yazdı:

Şayet  bu multiboot'u kullananlar / kullanmak isteyenler  gr2  EFI açılışı  v.2.04  olsun isterse  Faruk üstadın yaptığı  Toolkit araç ile  gr2 versiyonu yükseltebilir.  Ancak  bootx64.efi ile grubx64.efi bağlantısını nasıl yapar bilemiyorum.   Zaten benim de gündemim de olan  AR-GE çalışma konum da bu .  (  bootx64.efi    satır 5419  )   

bu bahsettiğin konu aioboot un versiyonunu faruk arkadaşın programı ile güncelleme yapar iken (UEFI modda clover yada refind dan AIOBOOT a geri dönüşte kullanılan grubx64.efi dosyası çalıştığından) aioboot versiyonu v2.02 oluyor....

ancak aioboot yapımcısının yayınladığı grubx64.efi dosyasını kullanırsan versiyon olarak v2.04 oluyor.bu olay senin şu ara araştırdığın olay ile alakalı bence :) 

crasadure, 46 dakika önce yazdı:

bu bahsettiğin konu aioboot un versiyonunu faruk arkadaşın programı ile güncelleme yapar iken (UEFI modda clover yada refind dan AIOBOOT a geri dönüşte kullanılan grubx64.efi dosyası çalıştığından) aioboot versiyonu v2.02 oluyor....

Bir sonraki versiyonda düzelmiş olacak.

İNGİLİZCE versiyon yayınlandığında bakarız dedik ama yapımcıya ne zaman ingilizce versiyon gelir diye sorar sormaz ingilizce versiyon geldi maşallah :) 

bakalım inceleyelim,nasıl bir şeyler yapmış yapımcı ...

merak edenler için indirme linkleri aşağıda

|  |  |  |  |  | 

Anhdv Boot 2019 Build 191024
What’s New? See 
Date 24-10-2019
Size 1,5 GB
MD5 a1906893cb5dec9f41f2f59bbc341bf7
SHA-1 d8eb5ef7db74615d14de6476692b3d20292d1260
Packages Download at 
Password to extract anhdvboot.com

Konu gerekli incelemeler yapıldıktan sonra güncellenebilir...

• Like 1
  • Thanks 1

Konu ve içerik güncellenmiştir...Eski versiyonu yeni versiyonla güncelleyecek olanlar için yapımcı güncelleme seçeneği koymuş...Aşağıdaki ekranda

[1] Updated USB Boot(No data loss on USB) seçeneği ile Multiboot sistemlerini güncelleyebilirler.

anhdv-update.jpg.8302e3453d64d1375329763c568af1c7.jpg

Güncelleme işleminden sonra eğer ara yüzü yine eskisi gibi Türkçe kullanmak istiyorsanız 

dosyasını ilk sayfada yer alan videodaki gibi kullanarak ara yüzü Türkçeleştirebilirsiniz.

• Like 1

Anladımlarınız için videolar için teşekkür ederim @crasadure Windows Xp kurulumunda sürekli hata alıyordum anlatılanları uygulamama rağmen error veriyordu kurulumda bluelife ın nt5fromusb programıyla oluşturduğum xp yi usb içerisine entegre ettim menu.lst komutlarını düzenledim tekrar şuanda sorunsuz kurulum yapıyor bana daha basit geldi alternatif yöntem olarak kullanılabilir. 

Edited by mermaid_s

mermaid_s, 2 saat önce yazdı:

Anladımlarınız için videolar için teşekkür ederim @crasadure Windows Xp kurulumunda sürekli hata alıyordum anlatılanları uygulamama rağmen error veriyordu kurulumda bluelife ın nt5fromusb programıyla oluşturduğum xp yi usb içerisine entegre ettim menu.lst komutlarını düzenledim tekrar şuanda sorunsuz kurulum yapıyor bana daha basit geldi alternatif yöntem olarak kullanılabilir. 

Bu konuda (Nt5 ve Nt6 Methodları) daha önceden Km Boot vol1.4 2017  Multiboot sisteminin tanıtımını yaparken bahsettiğiniz yöntemi anlatan video ve kaynak dosyaları paylaşmıştım zaten... Onlara bakıp inceleyebilirsiniz

https://www.tnctr.com/topic/348648-km-boot-vol-14-2017-legacy-uefi-secure-boot-stable/?do=findComment&comment=1666231

VIDEO 4: Windows işletim sistemi ISO larının NT6 ve NT5 işlemi ile multiboot sisteme eklenmesi

VIDEO4 LINKI =

Dosyalar=NT6LST.rar1 kB · 239 downloads

NT6 ve NT5 Dosyalarının Yolu= 

Edited by crasadure

bjkrambo80, 20 saat önce yazdı:

Son Güncellemeyi yapdım ama bu ekran da hocam  acronis true image ve ubuntu nasıl ekleyebilirim.

Ve Mini windows 10 bu ekran da uefi olarak çalışmıyor win10pe - DLC boot da dahil olarak .

EzSHRQ.png

Bu Menude hocam 

Soru Son Güncellemeyi yapdım ama bu ekran da hocam  acronis true image ve ubuntu nasıl ekleyebilirim.

Cevap :

1-Acronics için --> ISO dizini içine Acronics True Image 2020 ye ait ISO dosyasını ati20.iso  olarak atınız.

ati2020_kod.jpg.f532fa276b98bf4cc72e2b60b6c872f4.jpg

2-Ubuntu 18.04 için--> ISO dizini içine ubuntu.iso ismi ile atınız

ubuntu_kod.jpg.3a2092db98d12ff5df8b891d27e10066.jpg

2.soru Mini windows 10 bu ekran da uefi olarak çalışmıyor win10pe

Ben bizzat UEFI de çalıştığına dair aşağıda video atarak Mini Windows 10 seçeneğinin çalıştığını göstermiş oldum...ayrıca acronics true image ve ubuntu yu da nasıl çalıştıracağınızı video yu izleyerek anlayabilirsiniz

• Like 2

Çok Teşekkür ederim hocam verdiniz bilgi için de bu kodlar doğru olarak gözüküyor.

Sanırım yine anlatamadım.

Örnek Resim :

EzSHRQ.png

Ekran Resmi

Ekran da söylediklerim çalışmıyor ve eklemek istediklerim nasıl buraya kodlayabiliriz

Edited by bjkrambo80

bjkrambo80, 55 dakika önce yazdı:

Çok Teşekkür ederim hocam verdiniz bilgi için de bu kodlar doğru olarak gözüküyor.

Sanırım yine anlatamadım.

Örnek Resim :

EzSHRQ.png

Ekran Resmi

Ekran da söylediklerim çalışmıyor ve eklemek istediklerim nasıl buraya kodlayabiliriz

Windows Boot Manager ekranına Ubuntu ve Acronics i ISO olarak bu ekrana ekleyemezsiniz.

Eğer Acronics e ait WIM dosyanız var ise Acronics bu ekrana eklenebilir. Mini Win10  64bit UEFI seçeneği çalışıyor bende...bizzat test ettim.

Mini Win10  64bit UEFI seçeneği WIM dizini altında bulunan \WIM\w10pe64.wim dosyasını çalıştırıyor. bu dosyasının orada olduğunu kontrol edin

Ayrıca boot dizini altında "boot.sdi" dosyasının var olup olmadığını da kontrol edin 

birde Apps dizini altında aşağıda bulunan dosyaların var olup olmadığını kontrol edin... Bunlar var ise w10pe64.wim dosyasının yüklenmesinde sorun olmaması gerekir

apps.jpg.464be7deec857c0737bbfc6a1919c3f8.jpg

Edited by crasadure

Video8-Anhdv Boot Multiboot Kurulum-Güncelleme-Türkce Yama Yükleme

Ana konu başlığında gerekli linkler güncellenmiştir

Multiboot'a ait Türkçe Yama Dosyaları ::

Anhdv Resmi web Sitesi(Download Link)

Multiboot Utility Download Link

Edited by crasadure
  • Like 2
  • Thanks 1

Anhdv Boot Multiboot 2020

Anhdv-Boot-2020-Bo-cong-cu-cuu-ho-may-tinh-chuyen-nghiep

1. DOWNLOAD LINKS

|  |  |  |  | 

Fix booting error with 1 click 2020 (Update 5/4/2020)

|  |
Download and copy to the same place as the old ISO Anhdv Boot and One Click. Right-click on the downloaded file and select Extract Here (Winrar) and 7-zip> Extract Here. Select Yes to overwrite

Rar Şifresi anhdvboot.com

Multiboot'a ait Türkçe Yama Dosyaları :: (Güncellenme Tarihi :12.04.2020)

Versiyon

Anhdv Boot 2020 v2.0 Build 200404

Versiyon Yenilikleri

See 

Yayınlanma Tarihi

04-04-2020

Boyut

2,14 GB

MD5

3903f0e0f32758d92f9fd1692a7d8a54

SHA-1

452ac9db19230c5f32c37b4ccf6563da6b3ce4c5

Paketler

Download at 

Rar şifresi

anhdvboot.com

İhtiyaç duyulan donanım

Windows XP Mini 256MB ve fazlası RAM e ihtiyaç duyar. 
Mini Windows 10 32 bit 1GB ve üzeri RAM e ihtiyaç duyar.
Mini Windows 10 64 bit 2GB ve üzeri RAM e ihtiyaç duyar.
2GB ve üzeri USB Bellek(Gizli partisyon oluşturmak için en az 8GB USB belleğe ihtiyaç duyar).

Ana konu başlığı yeniden düzenlenmiştir. Grub2 File Manager son versiyon olarak güncellenmiştir.  Yapımcı 04.04.2020 tarihinde yayınladığı kalıpta BOOT sorunu yaşadığı için 05.04.2020 tarihli yeni bir PATCH dosyası hazırlamış. Bu PATCH dosyasını nasıl entegre edeceğinizi yukarıdaki video da gösterdim. Video yu izleyerek sorunsuz PATCH işleminizi yapınız. Türkçe Yama dosyasını kullanacaklar var ise zaten bu konuda daha önceden video yayınlamıştım. O video ya göre güncellemelerinizi yaparsınız

Edited by crasadure
  • Like 3
  • Thanks 2

kolay gelsin

siteden son versiyon çektim ve 500 gb usb diske güncelleme yapmaya çalıştım fakat görmedi. 

fakat update hdd boot ve recreate hdd boot seçenekleri var idi ve çalışmadı

şimdi iso image içeriğini hdd boot kısmına atıp türkçe yama ve iso kurulum dosyalarını kopylasak güncellemiş oluruz değilmi

birde bizim usb boot kısmında g2ldr 360 kb ve grldr 324 kb dosyaları vardı bunu biz sonradan güncellemiş idik bu dosyala ne yapacağız

şöyle yaptım apps boot iso klasörleri içeriğini bakınca farklı dosyalar olduğunu gördüm ve hdd boot kısmındaki bu klasörleri sildim ve sıfırdan kopyaladım

bizim türkçe yama ve win iso kurulum dosyaları gerekli yerlere attım.

sonra boot kısmına grubfm 7 modifiyeli dosyalarını attım 2 dosya aynı dedi üzerine yazdım güncel olsun ve işlem bitti.

sonra usb den boot edip anhdv winpe kmpe sergei vb test ettim bi problem yok 

ve sıra windows xp ye gelmişti sevdiğim xp 2016 hizlı kurulum eklemeye 

main.cfg bakınca winsetup.lst yi gösterdi oraya baktığımda xp sata ve ide yi gördüm en alta da  meşhur multiboot usb ve blulife yapımı ademhoca daki kodları kopyaladım

her şey güzel gitti xp kuruluma başladı ilk reboot edince xp_kur dosyasını disklerde arıyom dedi bulamadım dedi ve macera başladı

grub2 açılıp grub4 geçtim (zaten kurulum da öyle yapıldı) xp yi diskten başlat dedim win xp kuruluma başladı xp_kur bulamadım dedi. 

xp_kur dosyası ntfs idi bir de fat32 kısmına attım denedim olmadı. direk diskten boot ettim olmadı fat32 yi görünür yaptım sürücü atadım olmadı

win xp yeniden kurulum yaptım formatlayıp olmadı eski bir pc ye geçtim g41 cipsetli orda çakıldım kaldım usb boot etmedi. gerub rescue gibi bir hata verip dos satırında kaldı

setup ayarlarını karıştırdım felan orda çözüm olmadı eski pc de multiboot ile boot edip xp 2016 kur dedim kurdu reboot etti dosyaları buldu ve kurulumu tamamladı

aynı usb multiboot ile yeni sistemde boot ettim xp 2016 kurdu bitirdi problem cıkmadı durum bundan ibaret.

aşağıda aldığım kodlar düzenlenmemiş hali boot.gz yi root a koydum onu düzelttim title kısmını düzenledim o kadar xp_kur dosyası da ana dizinde fakat bulamıyor.

title 3 Windows XP 2016 Hizli Kurulum \n Iso dosyasindan onyukleme yapar
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set GZFILE=/ISO/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> %GZFILE% bulunamadi!
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Windows XP Professional yukleniyor
if %EXIST%==1 && echo Please wait...
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ....

Edited by kl_ismail
ekleme

• Editor

Anhdv Boot 2020 version 2.0.1 (April 18, 2020)

If there is an error creating the boot with 1 click, copy the following folder to decompress Anhdv_Boot_2020 to drive C or D, E. 
The name of the directory containing anhdv boot must be written immediately without spaces. 
For example, to be in “D: \ Data 1”, it should be changed to “D: \ Data1”

Önyüklemeyi 1 tıklamayla oluştururken bir hata oluşursa, Anhdv_Boot_2020'yi C veya D, E sürücüsüne açmak için aşağıdaki klasörü kopyalayın.
Anhdv önyükleme içeren dizinin adı hemen boşluk bırakılmadan yazılmalıdır.
Örneğin, “D: \ Veri 1” içinde olması için “D: \ Veri1” olarak değiştirilmesi gerekir

Changelog v2.0.1

• Fix Out Of Range error on some screen types.
  • Fix unrecognized NVME hard drive.
  • Fix Windows Setup error on Win8PE
  • Fix UEFI boot error on some types of Mainboard (Windows 7 will have an error showing the USB-BOOT partition)
  • Add Paragon Hard Disk Manager 15 application, update Mini Tool Partition Wizard 12
Size 2,10 GB
MD5 840dd301ecd30d60455bb18939a9509a
SHA-1 dd77f82fa04cf2d1b725285d303a3407c5107328

Alıntı

Şifreanhdvboot.com

| 
 | 
 | 

• Like 2
  • Thanks 1

• 4 hafta sonra ...

anhdv boot grubfm güncellemesi yaptım grub klasöründe grubfm.iso vardı diğer modifiye dosyalarıda kopyaladım (iki tane efi dosyası) boot ettim versiyon olarak bilemedim fakat grub derleme tarihine bakıp güncel olduğunu tespit ettim. elinize sağlık.

• 1 ay sonra...

ustalar anhdv version 2.0.2 çıkmış indirdim. update ediyimmi felan dedi full güncelle dedim. senin usb anhdv değil dedi. yani gene sil baştan usb formatlayıp üstüne bizim arkadaşların yamalarını ayarlayıp yapacaz. 

Anhdv Boot 2020 v2.0.3 Build 200726

| 
 | 
 | 

MD5 c4bd6cc1f51c0235b69f53cd13ae7333
SHA-1 1152768e329ed560a334f13c6264f6d11d42ab25

Anhdv Boot 2020 version 2.0.3 (July 26, 2020)

In this version, we planed how to copy the expansion pack. Windows extension pack must be put in the Windows_Packages folder. Any ISO file that needs to be hidden should be copied to ISO_BOOT. The remaining ISO files copy all into ISO_DATA

• Fix thoroughly the error of not receiving NVME SSD hard drive on some machines (Thanks to San Nguyen, nohero2004, Mai Duong Khang).
  • Additional software: Onekey Ghost, SkyIAR, LinuxReader, R-Drive Image.
  • Update some software to a newer version
  • Support bootran1n (Copy ISO to ISO_BOOT, Run 1 click> Select show hidden partition> Copy)
  • Fix USB partition 1 error. Fix some other errors related to automatically copying expansion pack
  • Like 4

bjkrambo80, 17 dakika önce yazdı:

Anhdv_Boot_2020_v2.0.3_Build_200726

bu sürümde hata alıyorum ne yapmalıyım ? 

Sorun kullandığınız işletim sistemi ile alakalı gibi gözüküyor. Farklı bir bilgisayarda ya da pe sistem üzerinde tekrar deneyin.

Edited by By_FaRuK

• crasadure changed the title to Anhdv Boot 2024 V24.1 Free & Premium
  • semsibey changed the title to Anhdv Boot 2023 V23.7.1 Free & Premium