Jump to content

AIO Pc Dokunmatik Ekran Sorunu

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

Malesef tedbirsiz davrandım ve katılımsız yazılımları virüs olarak algılamaması için antivirüsü devre dışı bıraktım; virüs girdi bilgisayarıma.

Daha önce defalarca format atmama rağmen böyle bir sorun olmamıştı; şu anda HP AIO PC'min dokunmatik ekranı hiç bir şekilde çalışmıyor. Aygıt yöneticisinde baktığımda "Tanımlanamayan USB aygıtı" diye sarı ünlem var; ne SDI, ne DrpSu, ne de kendi sitesinde alakalı bir sürücüye rastlayamadım. Birkaç yeri araştırdım; aygıt yöneticisinde insan arayüzü aygıtları altındaki dokunmatik ekrandan bahsediyor; fakat aygıt yöneticisinde böyle bir şey yok.

Bilgisayar darbe görmedi, sıvı teması olmadı; MSDN sürümler ve daha önce yüklediğim Windows 10, Windows 7'ler de dahil yaklaşık 7-8 sistem denedim; hepsinde sonuç aynı.

Sizce sorun ne olabilir? Bilgisayarı alırken dokunmatik ekransız modeli aramıştım aynı standartlarda; gereksiz bir şey gibi gelmişti ama çok büyük rahatlıkmış. Tavsiyeleriniz var mıdır? 

Şimdiden ilgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkür ederim.

Temiz kurulum sonrası Üretici sitesinden tüm sürücülerini yükle sorun çözülecektir.

3.parti sürücü programlarını kullanma.

Bahsettiğin programlar örneğin benim donanımımda sorun çıkarıyor, yanlış sürücüleri kuruyor. Bir diğer pcimde ise sorun olmuyor.

En güvenilir üretici sürücüleridir herzaman, güncel olmasalar bile.

Katılımsız prolar ile ilgili değildir bu sorunun. 

• Like 1
  • Thanks 1

VentMois, 3 dakika önce yazdı:

Temiz kurulum sonrası Üretici sitesinden tüm sürücülerini yükle sorun çözülecektir.

Düzelmez ise  ekran gitmiş demektir bence :)

Gitmiş olacağını çok zannetmiyorum; yeni sayılır daha bilgisayar ve herhangi bir sıvı teması, darbe, vb. olmadı. Ayrıca format attıktan sonra sorunun ortaya çıkması tuhaf.

Diğer arkadaşlarım, yardımlarınız için teşekkürler; akşam deneyeceğim eve gittiğimde. İşin ilginç tarafı daha önceden ekstra sürücü, güncelleme, vb. istemiyordu touch screen'in çalışması için.

Edited by helehoyni

casper0007, 2 saat önce yazdı:

Snappy Driver Installer - Install and Update Drivers for Free

Please register to see this content.

Hocam teşekkürler; fakat SDI ve DrpSU'yu denedim zaten. Bu akşam bir de köylü üstadımın sistemini deneyeceğim bakalım.

hasan835, 12 dakika önce yazdı:

Üstad, şöyle bir yol geldi aklıma, internetin açık iken, aygıt yöneticisinden, evrensel seri veri yolu denetleyicilerinin altındakilerinin tümünü tek tek kaldırıp, PC'yi yeniden başlatıp,

internet açıkken, snappy driver ile tekrar denesen, kolay gelsin,

saygılarımla;

Aklıma gelmedi değil açıkçası; ama kaş yapayım derken göz çıkartmayayım diye cesaret edemedim açıkçası; ama yine olmazsa gözü karartıp denerim akşam.

• Like 1