Jump to content

Recommended Posts

Winbuntu 2021.6 Multilangugage - Turkish Yeni çalışma hazırlanmaktadır. 2021 yılı yeni çalışma sunum ve içerikler konuya dahil edilecek. Sistem testleri yapılmaktadır, sonuçlanması durumundan sonra, sistem yüklenip konuya link eklenecek. Bilgilerinize sunulur saygılarımla. :) | -> 1.Sayfaya gider

• Like 1

HARBİKIZ, 14 dakika önce yazdı:

hocam ıso  setup tan kurabiliyor muyuz pc ye  acaba?

Boot yönergeleriyle kurulumu yapınız. Setup ile yapılan kurulumlar tam manasıyla sistemi kullanım izni vermemekle beraber, sınırlamalara dayalı bir yapı olarak windows yanına yüklemektedir. Eski beri süre gelen bildiğiminiz ubuntu sürümlerinde bu mevcuttur. Denemedim isterseniz deneyip bakın kurulum için. Genel olarak boot ederek kurmanızı öneririm. 5-10 dk. içerisinde sistemi kurarsınız. Windows üzerinden disk alanı ayırıp bu disk alanına kurmanız önerilir.Grubboot loader ile iki farklı sistemleride beraber kullanmanız mümkün bu sayede.

• Like 1

forjest, 9 dakika önce yazdı:

Boot yönergeleriyle kurulumu yapınız. Setup ile yapılan kurulumlar tam manasıyla sistemi kullanım izni vermemekle beraber, sınırlamalara dayalı bir yapı olarak windows yanına yüklemektedir. Eski beri süre gelen bildiğiminiz ubuntu sürümlerinde bu mevcuttur. Denemedim isterseniz deneyip bakın kurulum için. Genel olarak boot ederek kurmanızı öneririm. 5-10 dk. içerisinde sistemi kurarsınız. Windows üzerinden disk alanı ayırıp bu disk alanına kurmanız önerilir.Grubboot loader ile iki farklı sistemleride beraber kullanmanız mümkün bu sayede.

teşekkür ederim.

• Thanks 1

HARBİKIZ, 42 dakika önce yazdı:

hayır kurmadım w11 in son durumunu bekliyorum.

Son sürüme daha var bence çıkmayabilirde uzun bir süre. Ancak sanal emıulatör aracılığıyla kurup kullanılabilir test edilebilir. Sabit diske kurulmasa bile bu methodlarla da , kullanabilir fikir edinmek vb. bakımdan. :) 

• Like 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

Son sürüme daha var bence çıkmayabilirde uzun bir süre. Ancak sanal emıulatör aracılığıyla kurup kullanılabilir test edilebilir. Sabit diske kurulmasa bile bu methodlarla da , kullanabilir fikir edinmek vb. bakımdan. :) 

ukrayna lı hackerlar işi çözmüşler w11 indirime sunulduğu gün bütün pc lere sorunsuz kurulması için açıklama yapacaklarmış.

• Like 1

HARBİKIZ, 4 dakika önce yazdı:

ukrayna lı hackerlar işi çözmüşler w11 indirime sunulduğu gün bütün pc lere sorunsuz kurulması için açıklama yapacaklarmış.

Developer olması dezavantajlı bir çıkış oldu açıkcası. Bence de, w11 bu hususta çözüm bulmalı yoksa kuracak kitleler w10 düzeyinde dahi olmaz olamazda zaten. Ruslar hindistanlılar bu konuda bildiğimiz üzere de, oldukça uzmanlaşmış yazılımcı tayfaları çözüm bulacaklarına eminim. Zaten deneme ön izleme sürümü olması'da hesaba katıldığında, microsoft bir deneme çekti diye düşünüyorum donanım bazında. Bilmem ne kadar etkili olur bu husus ancak iyi bir izlenim olmadığı aşikar malumumuzca. :) 

• Like 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

Developer olması dezavantajlı bir çıkış oldu açıkcası. Bence de, w11 bu hususta çözüm bulmalı yoksa kuracak kitleler w10 düzeyinde dahi olmaz olamazda zaten. Ruslar hindistanlılar bu konuda bildiğimiz üzere de, oldukça uzmanlaşmış yazılımcı tayfaları çözüm bulacaklarına eminim. Zaten deneme ön izleme sürümü olması'da hesaba katıldığında, microsoft bir deneme çekti diye düşünüyorum donanım bazında. Bilmem ne kadar etkili olur bu husus ancak iyi bir izlenim olmadığı aşikar malumumuzca. :) 

microsoft düzenle yapmazsa linux'a toplu geçişler olacağı aşıkar.

• Thanks 1

HARBİKIZ, 3 dakika önce yazdı:

microsoft düzenle yapmazsa linux'a toplu geçişler olacağı aşıkar.

Bu söylediğin hiç olası değil. Windowsa alışan birinin linuxa adapte olması zor. Oyunlar programlar bütün düzenini bozmaz çoğu insan. Bu yüzden windows geri adım atacaktır. Tpm, secure boot işi zaten tamamen hikaye olacak bak göreceksin. 

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By forjest
      Winbuntu 2020.12 32 Bit (i386) Türkçe
      Linux işletim sistemidir. Taban:  ubuntu Masaüstü: xfce Destek: Uefi legacy + Live çalışma özelliği (kurmadan)
      Kullanım alanları: Günlük iş ofis ve eğitim işlemleri kullanımı için çok uygun bir sistemdir. Eski ve windows'un artık çalıştıramadığı eski netbook ,laptop masaüstü bilgisayarlar için mükemmel bir seçimdir.
      Güncellenme ve Yapım tarihi:  12 ARALIK / DECEMBER 2020
      TANITIM KURULUM VE İNCELEME VİDEOSU
      Ekran Görüntüleri

Eklenen uygulamalar:
      Chromium,FireFox,LibreOffice,Vlc Player,Ses video kodek bileşenleri,Clementine,AdobeFlashplayer,Javapaketleri,HDWallpaperresimleri,Windows10 simge ve tema paketleri sisteme direkt entegre edilmiştir. Bireysel,öğrenciler,ev kullanıcıları için çok ideal bir sistemdir bakım onarım gerekmez virüsler çalışmaz! Masaüstünde Web_support dizinin içerisinde, destek site kısayolları yer almaktadır TNCTR.Com,Kişisel blogsayfam ve YouTube kanalımın direkt erişim site adresler ilavelidir. Sistemle ilgili geri bildirimler vb. durumlar için yorumlarınızı gerek forum içerisinden ve diğer ekli ilgili blog ve kanalımdan bana yazabilirsiniz. Bu çalışmamda gerek boyut gereksede eski cihazlar göz önünde bulundularak fazla uygulama vb. içerikleri eklememeye , sadece temel gereksinimlerin bulunmasına özen gösterdim bu sayede de stabil ve minimal bir iso kalıbı elde edilmiştir boot , live ve normal kurulumdaki çalışması oldukça seri ve atak olacağı düşünülerek hareket edilmiştir.
      Kurulumda disk dil bölge ve disk alanı seçilir Manuel disk yapılandırması olarak , Disk formatı Ext4 / root simgesi seçilerek kullanıcı adı ve şifresi oluşturularak kurulum bir kaç dakikada tamamlanır. Sadece tek diske sahip olan cihaz için varsayılan disk seçeneğine dokunmadan direkt ileri tamam kullanıcı adı şifresi oluşturmak yeterli.
      Optimizasyonlar:
      Başlangıçta çalışan update,raporlama vb. servisler kapatıldı,Gereksiz dosyaları kalıntılardan arındırıldı,SSD Disk sağlığı tanımlaması yapıldı.Hızlı atak ve seri bir sistem.
      Başlangıçta çalışan raporlama log kayıtları tutma,update güncelleme kontrolleri bluetoth,ekran kilitleri ekran korucuyucu fonksiyonları deaktif konuma alınmıştır dileyen kendisi manuel olarak açabilir.
      Yazdırma boot işlemleri:
      USBDisklerden kurulum için , Rufus,Balenaetcher,Aioboot ventoy boot kullanabilirsiniz.  +  Dvd disklerden kurulum için, İmgburn,nero ashampoo vb. uygulamaları kullanabilirsiniz.

Download / İndirme linki:
      &
      Bana destek olmak isteyenler için & IBAN: TR51 0001 0024 6943 2876 9550 04
      ( Copyright © 2020 )
    • By forjest
      WINBUNTU 15.10 FİNAL 64 BİT TÜRKÇE
      HAYALLERİNİZDEKİ LİNUX SİZLERLE!

Uzun süredir üzerinde çalıştığım Winbuntu 15.10 64 bit Linux temelli işletim sistemi tamamlandı!
      HIZLI BAKIŞ
      Güncel - Final - Stable - Açık kaynak
      Legacy - EFI Desteği - USB.Dvd disklerden Live Olarak Çalışır.
      Tüm programlar Özenle Seçilerek Orjinal ISO'ya Entegre
      Ubuntu tabanlı açık kaynak Linux işletim sistemi üzerine yapılandırılmıştır.
      Tamamen Türkçe Dilinde işletim sistemi + Uygulamalar Türkçe gelir.
      Tüm dünya dillerinde kurulum ve kullanma özgürlüğü.
      Kuracağınız diski seçin,Kullanıcı adı şifrenizi belirleyin kuruluma geçin trdil,klavyeQ,bölge ayarları (istanbul,turkey seçili gelir.)
      Her kullanıcının ihtiyacını karşılayacak potansiyele sahip uygulamalar ile gelir.
      Windows ile yanyana kullanabilme,DVD/Usbdisklerden Live çalıştırılarak kullanım,Diskler üzerinde işlemler yapmak özellikleri.
      Ofis,Resim,Çizim,Video düzenleyicileri,Sanal sistem kurulumları,Sohbet uzaktan bağlantılar yapmak için kullanıma hazır.
      Root hesabı kullanıcı adı: root / şifre: root olarak belirlenmiştir.Klavyenizden aynı anda (CTRL-ALT-F1)'i tuşlayarak geçiş konsoldan root'a geçiş yapabilirsiniz.
      WINBUNTU 15.10 AMD64 FİNAL TÜRKÇE
      AÇIK KAYNAK - ÜCRETSİZ - LINUX İŞLETİM SİSTEMİ
      SİSTEM HAKKINDA GENEL BİLGİLER
      ÖNEMLİ BİLGİ:
      Farklı sitelerde paylaşacak olanlar yapımcı ismi ile alıntı olduğunu belirtmeleri rica olunur.Alternatif link verilmeyecektir sunumu okumanız önerilir.İndirme işlemleri sonrası MD5hash değerlerini kontrol ediniz.WinRAR kullanılarak kurtarma kaydı eklenmiş ve paketlenmiştir.
      Linux kurup alışmakta zorluk çekenler için windows10 simge,tema,wallpaper sistem görsellleri kullanılmıştır bu sayede linux kullanımının daha keyifli ve tercih edilebilirliliği düşünülerek bu çalışmayı yapmayı düşündüm ismide tema paketinde yer alan winbuntu olarak adlandırdım kullanımda temel gereksinimlere cevap verecek programlarda dahil edildi. 
      HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLANINIZ
      ESENLIKLE KALINIZ! SAYGILARIMLA FORJEST  
      İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER KONULARIM
      Winbuntu 16.04 Lts 64 Bit Türkçe
      Winbuntu 16.04.1 LTS 32 Bit Türkçe
      Xubuntu 16.04.1 Lts Customized X64 Bit Türkçe
      Macbuntu 15.10 Amd64 Final Türkçe Konusu
      Linux Mint Ubuntu Prog. / Ipuçları, Genel Bilgiler
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...