Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Aomei Backupper Technician Plus V5.3 Winpe Efi&mbr

mephistooo2
 Share

Recommended Posts

• Editor
lediod, 3 dakika önce yazdı:

Üstad multiboot toolkit é modul olarak direk ekleyebilir miyiz.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Multiboot Toolkit'in yeni sürümü eski sürümlere göre biraz farklı ben de yeni yeni çözmeye çalışıyorum son sürümü.

Yüksek ihtimalle buradaki winpe eklenebilir ama nasıl  yapıldığını çözebilmek için birkaç deneme yapmak gerek...

• Like 1

mephistooo2, 2 saat önce yazdı:

Multiboot Toolkit'in yeni sürümü eski sürümlere göre biraz farklı ben de yeni yeni çözmeye çalışıyorum son sürümü.

Yüksek ihtimalle buradaki winpe eklenebilir ama nasıl  yapıldığını çözebilmek için birkaç deneme yapmak gerek...

Merak etme @mephistooo2 

Yapımcıya yazdım bile...Modüle olarak eklemesini rica ettim...bakalım ne diyecek  ?

• Like 2

Aomei Backupper Technician Plus V5 Winpe Efi&mbr

Bu PE sistemi multiboot toolkit e entegre etmek isteyenler için aşağıdaki videoyu izleyin ve linkteki multiboot toolkit v2.3.2 yi kullanabilirsiniz

Please register to see this content.

• Editor
crasadure, 9 dakika önce yazdı:

Bu PE sistemi multiboot toolkit e entegre etmek isteyenler için aşağıdaki videoyu izleyin ve linkteki multiboot toolkit v2.3.2 yi kullanabilirsiniz

Üstat v2.3.2 sanırım resmen yayınlanmadı daha...

v2.3.1'de karşılaştığım sorunların hiçbiri v2.3.2'de olmadı, bu sürüm daha stabil...

mephistooo2, 28 dakika önce yazdı:

Üstat v2.3.2 sanırım resmen yayınlanmadı daha...

v2.3.1'de karşılaştığım sorunların hiçbiri v2.3.2'de olmadı, bu sürüm daha stabil...

Bu version senin düzelttirme yaptırdığın sistem üzerinde çalışılarak aomei pe sistem üzerine eklendi sadece ....haliyle bu sürüm senin desteklerinle düzeltilen menü seçeneklerinin yapıldığı türkçe version üzerinde çalışılarak senin aomei pe sistem eklendi üstüne.  V2.3.2 sadece bana gönderdi yapımcı....bende türk kullanıcılar için forumda paylaştım üstad. ?

• Like 2

• Editor
crasadure, 39 dakika önce yazdı:

Bu version senin düzelttirme yaptırdığın sistem üzerinde çalışılarak aomei pe sistem üzerine eklendi sadece ....haliyle bu sürüm senin desteklerinle düzeltilen menü seçeneklerinin yapıldığı türkçe version üzerinde çalışılarak senin aomei pe sistem eklendi üstüne.  V2.3.2 sadece bana gönderdi yapımcı....bende türk kullanıcılar için forumda paylaştım üstad. ?

Fakat bir hata daha buldum :D ilk kurulumda modüller otomatik yüklensin kısmını seçtiğim halde otomatik yüklenmiyor, kurulumdan sonra [ 02 ] Install Modules.bat aracılığıyla yükleniyor.

Benim açımdan önemli bir hata değil...

Edited by mephistooo2

• Editor
crasadure, 21 dakika önce yazdı:

Üstad o ekranı kısa bir gif atsan...bende yapımcıya gönderirim krd

Çalışmam olan RescuePE, normalde Multiboot tarafından desteklenmiyor ancak ben gizli olan bin klasörü içindeki wim.list dosyasına resimde de görüldüğü üzere RescuePE çalışmamı isim olarak ekledim ve kuruluma geçtim.

list.JPG.ed7130a4ad391d2905d8d35642d2f7bf.JPG

Bir önceki mesajda da yazdığım üzere wim.list dosyasında ismi yazdığı halde RescuePE çalışması otomatik eklenmedi.

modules.JPG.96a93f94046495cde3a690049dec9f22.JPG

Ben de kurulumdan sonra haricen [ 02 ] Install Modules.bat aracılığıyla RescuePE'yi ekledim.

Şimdi video çekeyim desem kurulum zaten vakit aldığı için video da uzun sürecek. Ama istersen tekrardan kurulum yapıp video çekerim.

Bence çok önemli bir hata değil, hatta [ 02 ] Install Modules.bat a bile gerek yok, kurulumdan sonra istediğin kadar wim dosyasını WIM klasörüne kopyala, her bir wim dosyasının ismini, eğer desteklenmiyorsa tabi, wim.list dosyasına ekle.

Düzenleme:

Aslında yapımcı neden wim.list dosyası oluşturarak çalışmayı kısıtlamış ki, kullanıcı istediği wim dosyasını eklese daha güzel olmaz mı?

wim.list dosyasının yanı sıra bir de iso.list dosyası var, eğer eklemek istediğiniz iso dosyasının ismi bu dosyada yazılı değilse, ekleyemiyorsunuz.

Edited by mephistooo2

mephistooo2, 7 dakika önce yazdı:

Çalışmam olan RescuePE, normalde Multiboot tarafından desteklenmiyor ancak ben gizli olan bin klasörü içindeki wim.list dosyasına resimde de görüldüğü üzere RescuePE çalışmamı isim olarak ekledim ve kuruluma geçtim.

list.JPG.ed7130a4ad391d2905d8d35642d2f7bf.JPG

Bir önceki mesajda da yazdığım üzere wim.list dosyasında ismi yazdığı halde RescuePE çalışması otomatik eklenmedi.

modules.JPG.96a93f94046495cde3a690049dec9f22.JPG

Ben de kurulumdan sonra haricen [ 02 ] Install Modules.bat aracılığıyla RescuePE'yi eledim.

Şimdi video çekeyim desem kurulum zaten vakit aldığı için video da uzun sürecek. Ama istersen tekrardan kurulum yapıp video çekerim.

Bence çok önemli bir hata değil, hatta [ 02 ] Install Modules.bat a bile gerek yok, kurulumdan sonra istediğin kadar wim dosyasını WIM klasörüne kopyala, her bir wim dosyasının ismini, eğer desteklenmiyorsa tabi, wim.list dosyasına ekle.

hocam dediğiniz gibi wim.list e ekledim *Rescue* olarak ama eklemedi. hata da vermiyor. successful diyor ama eklemiyor.

mephistooo2, 3 dakika önce yazdı:

Az önce wim dosyası olarak eklemeye çalışmıtım, olmamıştı; şimi iso olarak ekledim sonuç başarılı, tabi iso.list dosyasına isim yazdım, kurulumdan önce.

list.JPG.02801530d975c91755356247e3d40474.JPG

modules.JPG.af8472bd5d056233bcfd46caa593aeda.JPG

Üstad, İSO olarak eklersen legacy modda çalışır ama UEFI modda çalışmaz...ben yapımcıya otomatik olarak modüle kurulumunu başlatmama sorununu yazdım yapımcıya

@mephistooo2 Üstad...install_multiboot.bat dosyasında  272 satırda aşağıdaki kod bu şekilde mi kontrol edermisin

You ask him modify the "[ 01 ] Install Multiboot.bat" like this (line 272):

if "%installmodules%"=="y" (cd /d "%~dp0" & call "[ 02 ] Install Modules.bat")

Eğer bu şekilde değilse o kodu yukarıdaki gibi düzeltip tekrar denermisin

Edited by crasadure

crasadure, 6 dakika önce yazdı:

Üstad...install_multiboot.bat dosyasında  272 satırda aşağıdaki kod bu şekilde mi kontrol edermisin

(cd /d "%~ bu kısım eksik hocam. 

• Editor
crasadure, 8 dakika önce yazdı:

@mephistooo2 Üstad...install_multiboot.bat dosyasında  272 satırda aşağıdaki kod bu şekilde mi kontrol edermisin

İndirdiğim v2.3.2'de 272. satır şu şekilde:

272.JPG.cb134c94b0acee9add7ddf635bc9a7d2.JPG

Az sonra deneyeceğim..

Edited by mephistooo2

Multiboot Toolkit ile bu PE projeyi kullanacak ve entegre edecekler için gerekli düzenleme ve düzeltmeler yapıldı...

Düzeltilmiş Link aşağıdadır....

bu kadar yazışmayı okuyanin kafası karışmasın netlik kazansın diye son hali paylaşıyorum.

• Like 2