Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tek Imajla Her Pc Ye Format

Ghostmlt
 Share

Recommended Posts

s.a önecelikle belirtiğim gibi tek bir imajla her pc ye imaj atma yolunu anlatrımsınız kurulum esnasaında her pc kendine özgü sürücülerini de otomatik kursun böyle bir sistem nasıl nyapılır yardımlarınızı bekliyorum TNCTR ailesi :)

Ghostmlt, 25 dakika önce yazdı:

s.a önecelikle belirtiğim gibi tek bir imajla her pc ye imaj atma yolunu anlatrımsınız kurulum esnasaında her pc kendine özgü sürücülerini de otomatik kursun böyle bir sistem nasıl nyapılır yardımlarınızı bekliyorum TNCTR ailesi :)

Tek bir imaj kalıbı ile her pc'ye sistem kurulumu yapabilmen için ilgili pc'lerin donanım aygıtları birebir aynı olmalı ! (Tabii kendine özgü sürücülerini de otomatik kursun dediğinden dolayı diyorum)

Farklı olan aygıtlar için farklı İmaj kalıpları hazırlamalısın. ( Her donanım aygıtı farklı bir konsepte aynı olmayabilir )

Aynı olan sürücüler arasında tek bir imaj aldığında istediğin amaca ulaşabilirsin. 

İmaj alma programı olarak Acronisi öneririm.

• Thanks 1

hadibeolsun, 17 dakika önce yazdı:

Tek bir imaj kalıbı ile her pc'ye sistem kurulumu yapabilmen için ilgili pc'lerin donanım aygıtları birebir aynı olmalı ! (Tabii kendine özgü sürücülerini de otomatik kursun dediğinden dolayı diyorum)

Farklı olan aygıtlar için farklı İmaj kalıpları hazırlamalısın. ( Her donanım aygıtı farklı bir konsepte aynı olmayabilir )

Aynı olan sürücüler arasında tek bir imaj aldığında istediğin amaca ulaşabilirsin. 

İmaj alma programı olarak Acronisi öneririm.

şey size zahmet acronıs univeersal içeren srümünü atarmısınız ?

1. Yol:

2.Yol:

Universal Restore seçeneği. 

Acronis veya Macrium Reflect tavsiye ederim. Alternatif Backup uygulamaları da kullanılabilir...

Aternatif:

Please register to see this content.

Edited by DJ_Rush
  • Like 2

En stabil imaj alma şekli sysperp tır .Bunun için Ctrl shift f3  kombinasyonu ile sistem kurduğunuz bölümden imaj alıp başka PC de kullanmanız yeterli olacaktir.Driver(sürücü)işine  gelecek olursak snappy işinizi başarıyla gorecektir

• Like 1

Zamanında istediğiniz konu üzerine epey çalıştım. Hatta o tarihlerde paylaşımda bulundum. Acronis Universal Restore çok sağlıklı değil malesef. En iyisi sysprep yöntemini araştırın. Hatta Easy Sysprep diye aratırsanız çok basit arayüzlü bir programla bu işi çözeceksiniz.

• Like 1

bilalozkan7, 36 dakika önce yazdı:

Zamanında istediğiniz konu üzerine epey çalıştım. Hatta o tarihlerde paylaşımda bulundum. Acronis Universal Restore çok sağlıklı değil malesef. En iyisi sysprep yöntemini araştırın. Hatta Easy Sysprep diye aratırsanız çok basit arayüzlü bir programla bu işi çözeceksiniz.

reis sana zahmet bana sağlam bir kaynak yada daha iyisi teamviver vereyim bağlan banada nasıl yapıldığınıı öğret netde araştırdım bulamadım açıkçası anlamdım serivse 15 20 arası karışık laptop kasa geliyor format atmak çok zorluyor beni senden ricam ilgilenirsen beni memnun edersin .