Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Geç Kapanma Sorunu

catlak_mami
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.Windows 10 bilgisayarım açılırken normal hızda açılıyor fakat kapanırken yada yeniden başlatıldığında bu işlemler uzun süre bekletiyor.2 kere format çekildiği halde değişen bir şey yok.64 bit işletim sistemim ve 10 gb ram im var.Bunun çözümü ne olabilir ? 

Son günlerde bende yaşıyordum. PC yi kurcalarken Disk yönetimi kısmında disklerin üzerinde kritik uyarısını gördüm. Ardından pc hdd kablolarını kontrol ettim, bad sector taraması yaptım. Sonrasında badsector hatalarını düzelten bir proğram ile hataları düzelttim. Son işlem olarak yine Q&Q disk defrag proğramı ile disk birleştirme işlemi yaptım. Sorun düzeldi...

deli_petro06, 51 dakika önce yazdı:

Son günlerde bende yaşıyordum. PC yi kurcalarken Disk yönetimi kısmında disklerin üzerinde kritik uyarısını gördüm. Ardından pc hdd kablolarını kontrol ettim, bad sector taraması yaptım. Sonrasında badsector hatalarını düzelten bir proğram ile hataları düzelttim. Son işlem olarak yine Q&Q disk defrag proğramı ile disk birleştirme işlemi yaptım. Sorun düzeldi...

Hocam badsector hatalarını hangi programla düzelttiniz?

Arka planda çalışan bir çok servis sistemin geri yükleme merkezi ile beraber çalışması ile kapanma aşamasında meşkuliyetler yaratacağı bilindiği üzere aşik@rdır.

Kullanmadığınız çalışan hizmetleri kapatarak,rutin temizlik işlemlerinide yapmak ilk etapta mantıklı.Diğer taraftan bunların dışında gelişen donanım ve sistem kaynaklı olan problemler için farklı metodlar uygulamakta gerekebilir.Hatalı eksik eski versiyon sürücüler,kurulan windows optimizasyonları vb.durumlarda bu gibi sonuçları yaratabilmektedir.

Please register to see this content.
windows servisleri devredışı bırakma ve genel temizlik işlemlerini yapmanız iyi olacaktır mutlaka etkili olur kolay gelsin.

78e4434f18b.gif

• Like 2

gonyalı42, 6 saat önce yazdı:

Hocam badsector hatalarını hangi programla düzelttiniz?

Googleye badsector sorunları için en iyi proğramlar yazıp arattım. Biraz araştırdım ve bir proğram kullandım ancak ismini hatırlamıyorum. İşlem bittikten sonra sildiğim için proğram ismi veremeyeceğim. Ancak xp kullandığım dönemlerde format öncesi Kill disk for dos isimli bir hdd silme proğramı kullanıyordum. En az 15-16 saat bios üzerinden hdd sildiğimde diskte oluşan birçok sorunu düzeltiyordu. Zamanım var dersen tavsiye ederim. Kill disk for dos şeklinde aratarak bulabilirsin yada Active kill disk proğramını kurduktan sonra proğram içerisinde de usb yada cd ye yazdırabiliyorsun. Yalnız bu proğramın şakası yok, Diski tamamen siliyor ve veri getirmek imkansız gibi birşey oluyor. HDD işlem sonunda sıfırlanıyor...