Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pascal Multiboot Geri Dönebilir (yeniden!)

semsibey
 Share

Recommended Posts

semsibey, 16 saat önce yazdı:

başka???

Adresini ver, elden teslim edeyim.. sen hiç yorulma 

tamam hocam rica etik niye ters konuşuyorsunuz  motivasyon bozdysam özür dileirm ama yaklaşımınız pek hoş olmadı 

Edited by Ghostmlt

bypascal, 1 saat önce yazdı:

Menü de son pozisyon.. 

Please register to see this content.

Menüde programlara 2019 yazmazsanız menü ileriye dönük olur. Alt orta kısmındaki yere multibootun yapım yılı yazılması yeterli diye düşünüyorum.

• Like 3
  • Thanks 1

hadibeolsun, 2 saat önce yazdı:

@bypascal  Ubuntu ve Elementary X64X86 aralarına  -  Koyar mısın.

Windows UEFI-LEGACY'e tıklayan kullanıcının bir sonraki ekran görüntüsünü de paylaşır mısın.

Evet pascal hocam oraya basınca noluyor onunda resmini atarsan:)

bypascal, Şimdi yazdı:

Sürpriz olsun. Ama düğme hakkını verecektir emin 

Hocam size guveniyorum da bir sey sorucam bu versiyonda boot edince direk bu beni çıkacak demi başka bir yere atmakayacak yani demi biz o tuşa basınca uefi yada normal kurulumu seçecez ?

Ghostmlt, 5 dakika önce yazdı:

Hocam size guveniyorum da bir sey sorucam bu versiyonda boot edince direk bu beni çıkacak demi başka bir yere atmakayacak yani demi biz o tuşa basınca uefi yada normal kurulumu seçecez ?

Bu menüden sadece legacy kurulumu yapabilirsin uefi yi PC yi boot edince PC nin boot menüsünden uefi:usb belleği seçip kuruluma geçebilirsin.. bu işin kuralı budur.. ama bu menüden de uefi kuruluma gecilebilirmi bi kafa yorucam bu işe olma ihtimali var.. bir sürpriz yapabilirim bakarsın.

Yani temel olarak USB yi boot edince iki menü çıkacak karşına biri dosboot biri bu grafiksel menü.. grafiksel menüyü bazı laptoplar desteklemediği den dos menüden açılış yapabilecek kişiler..

Edited by bypascal

bypascal, 5 dakika önce yazdı:

Bu menüden sadece legacy kurulumu yapabilirsin uefi yi PC yi boot edince PC nin boot menüsünden uefi:usb belleği seçip kuruluma geçebilirsin.. bu işin kuralı budur.. ama bu menüden de uefi kuruluma gecilebilirmi bi kafa yorucam bu işe olma ihtimali var.. bir sürpriz yapabilirim bakarsın.

Yani temel olarak USB yi boot edince iki menü çıkacak karşına biri dosboot biri bu grafiksel menü.. grafiksel menüyü bazı laptoplar desteklemediği den dos menüden açılış yapabilecek kişiler..

Hocam birde v3 de bir laptopa taktım multiboot uçtu sildini 2 kez oldu sebebi pc den mi kaynaklanıyor acaba ?

Ghostmlt, Bir saat önce yazdı:

Peki hocam sağolun bu yeni multiboot ne zmm çıkacak tam tarih yani ¿

Test aşamasında sağlıklı olması için acele etmiyorum.. ama büyük ihtimalle ptesi

agitsonkurt63, 49 dakika önce yazdı:

heyecanladım ister istemez emrivaki gibi olucak ama biraz çabuk olursanız harika olur sabırsızlandım multiboot sistemlere karşı hasasım v3 ü çok beğendim beklemedeyim :)

?

Öncelikle emeğinize Teşekkürler.

Benim önerim, mümkünse Flaş belleğin NTFS bölümünde içerik root da değilde bir klasörün içinde olsa daha derli toplu olurdu.Blue lifenin USBMENU klasörü gibi diğer içeriklerin tek klasörde toplanması gibi.

caytug, 7 saat önce yazdı:

Öncelikle emeğinize Teşekkürler.

Benim önerim, mümkünse Flaş belleğin NTFS bölümünde içerik root da değilde bir klasörün içinde olsa daha derli toplu olurdu.Blue lifenin USBMENU klasörü gibi diğer içeriklerin tek klasörde toplanması gibi.

Programların calisabilirligi için dağınıklık söz konusu.. sonuç olarak sistemin çalışması önemli

Edited by bypascal

bypascal, 3 dakika önce yazdı:

40 GB civarı olabilir .. link işleriyle semsibey ilgileniyor..

Hani herkes kendi çalışmasını kendisi ekleyecekti ne oldu da 40 GB gibi birşeyle karşılaştık. Boşuna uğraşmayın 40 GB upload etmek ile ilgili klasörlere denk gelecek ISO kalıbını veya .wim esd dosyalarını biz yerleştirelim. 

Gece gece moralimi bozdun @bypascal

Edited by hadibeolsun

hadibeolsun, 8 saat önce yazdı:

Hani herkes kendi çalışmasını kendisi ekleyecekti ne oldu da 40 GB gibi birşeyle karşılaştık. Boşuna uğraşmayın 40 GB upload etmek ile ilgili klasörlere denk gelecek ISO kalıbını veya .wim esd dosyalarını biz yerleştirelim. 

Gece gece moralimi bozdun @bypascal

Artık hiç bir yerde internet için kota sorunu yok hız sorunu yok bu kadarda karamsar olma bence..  multiboot u stabil şekilde ben yayına koyarım sonra sen icinimi bosaltirsin istediğini icinemi koyarsın onu bilemem.. kaldiki kimseye bunu dayatmiyoruz isteyen indirir isteyen indirmez.. tamam.

lord_figo18, 8 saat önce yazdı:

Merakla linkleri bekliyoruz 

?

mustafakarasan, 3 saat önce yazdı:

direk iso dosyasından kurulum ekleme imkanı varmı acaba? birde macos falan kurulum yapılabilirmi ekleme imkanı varsa eklerseniz daha iyi olur..elinize klunuza sağlık güzel bir multiboot oldu..

İso nu atıp çalıştırabileceksin.. macos düşünmedik 50 GB yi geçer o zaman.