Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pascal Multiboot Geri Dönebilir (yeniden!)

semsibey
 Share

Recommended Posts

bypascal, 25 dakika önce yazdı:

İso nu atıp çalıştırabileceksin.. macos düşünmedik 50 GB yi geçer o zaman.

"İso nu atıp çalıştırabileceksin" diyorsun bir yandan da "Artık hiç bir yerde internet için kota sorunu yok hız sorunu yok bu kadarda karamsar olma bence" böyle diyorsun. Ya kardeşim siz bu multiboot'un içerisine install.wim ISO kalıplarını mı ekleyip Upload edip sunacaksınız yoksa biz mi ekleyeceğiz.. Eğer biz ekleyecek isek neden 40 GB upload ediyorsunuz.  Multiboot'un çalışma dosyasını paylaşın yeter. tamam.

bypascal, 5 saat önce yazdı:

Artık hiç bir yerde internet için kota sorunu yok hız sorunu yok bu kadarda karamsar olma bence.. 

dünyada internet tek sorunlu ben miyim yav? 

burası aksaray demirci.

Please register to see this content.

STAN, 2 saat önce yazdı:

dünyada internet tek sorunlu ben miyim yav? 

Hocam kızma amacım sinirlendirmek ya da damarına basmak değil ama sanırım öyle görünüyor; Zimbabwe'de bile daha hızlıdır  bağlantı büyük ihtimalle?

Edited by helehoyni

hadibeolsun, 4 saat önce yazdı:

"İso nu atıp çalıştırabileceksin" diyorsun bir yandan da "Artık hiç bir yerde internet için kota sorunu yok hız sorunu yok bu kadarda karamsar olma bence" böyle diyorsun. Ya kardeşim siz bu multiboot'un içerisine install.wim ISO kalıplarını mı ekleyip Upload edip sunacaksınız yoksa biz mi ekleyeceğiz.. Eğer biz ekleyecek isek neden 40 GB upload ediyorsunuz.  Multiboot'un çalışma dosyasını paylaşın yeter. tamam.

Dostum  bu çalışma 40 GB ye yakın, şartlar belli ne şekilde upload edeceğiz onuda daha önce söyledik, şartlar sana uymuyorsa indirme.. hem sen strese girme hem bizi sokma.. tekrar edersek! multiboot u stabil olması açısından dolu şekilde upload edeceğiz..

bypascal, 28 dakika önce yazdı:

Dostum  bu çalışma 40 GB ye yakın, şartlar belli ne şekilde upload edeceğiz onuda daha önce söyledik, şartlar sana uymuyorsa indirme.. hem sen strese girme hem bizi sokma.. tekrar edersek! multiboot u stabil olması açısından dolu şekilde upload edeceğiz..

İçi boş şekilde multiboot çalışma dosyalarını paylaşacak mısınız peki.

• Editor
semsibey, 12.07.2019 - 19:31 yazdı:
  • Bu konuyu açmamızın nedeni Multiboot’un düzeni hakkındaydı, linkler ile ilgili tekliflere pek sıcak bakmıyorum ?

Sonuçta 40-50GB gibi bir boyut..

• Çalışmayı boş yayınlamayı hiç düşünmedik ve düşünmüyoruz.
  • İlk etapta tüm iso/esd/wim dosyaları içinde olacak, daha sonra indirdiğiniz/istediğiniz dosyaları değiştirebilir/güncelleyebilirsiniz..
  • Alternatif linki sonra düşüneceğiz..
  • Linkler ne zaman hazır olur??  Testler en az bir hafta sürer

Okuma bilmeyenlere öğrenmesi/anlaması için tekrar... 

belli ki çabuk unutuyorlar.

fasulye çubuklarını da getirin

@semsibey   

Ben hariç diğer arkadaşlar çalışmanızı indirebilir. Bir paylaşım yapıyorsunuz milleti "ZORLA" 40 gb'a zorluyorsunuz.  

Çalışmayı boş yayınlamayı düşünmediğinizi ifade etmişsiniz acaba siz o yazılımları ücretle mi aldınız da paylaşmıyorsunuz ne olacak ki azıcık "ŞEFFAF" olun "PAYLAŞIMCI ve ÖZGÜN" olun. "KURALCI" olmayın.

• Thanks 1

hadibeolsun, 22 dakika önce yazdı:

Ben hariç diğer arkadaşlar çalışmanızı indirebilir. Bir paylaşım yapıyorsunuz milleti "ZORLA" 40 gb'a zorluyorsunuz.  

Çalışmayı boş yayınlamayı düşünmediğinizi ifade etmişsiniz acaba siz o yazılımları ücretle mi aldınız da paylaşmıyorsunuz ne olacak ki azıcık "ŞEFFAF" olun "PAYLAŞIMCI ve ÖZGÜN" olun. "KURALCI" olmayın.

Üstadım saygı duyuyorum; hariçten de gazel okumak istemiyorum. Fakat şöyle bir durum var; boş multiboot'u indiren kişilerin çoğu (Ben de dahil) iso'sunun, wim'inin, esd'sinin nereye, hangi klasöre konulacağını bilemiyor, şaşırıyor.  Dosyaya hangi isim verilmeli? Hangi klasörün altına atılmalı? Gücel işletim sistemi ile değiştirmek istenildiğinde hangi dosyayı değiştireceğiz? Dolayısıyla konuda onlarca soru oluyor; konu uzayıp gidiyor. Sistemleri hazırlamak için beyin patlatan, göz nuru döken üstatlar bir de bu sorularla uğraşıyor; iş arap saçına dönüyor. İlk kullanılmaya başlandığında zaten illa ki ufak tefek de olsa sorunlar, beklenmeyen şeyler çıkacak; çıkmazsa dünyada ilk olur belki de. Bu sorunların yanında bir de 15-20 tane mesajın "Hangi klasöre atacağım?" "Dosyanın adı ne olmalı" vb. olduğunu düşünsenize... Boş hali de alternatif olarak paylaşılan sistemlerin hep dolu halini indirmeye çalışıyorum o yüzden kendi adıma. Yanlış anlamayın sakın sözüm size değil; kendime fakat size değil. Üstüne üstlük bazıları boş alternatifi indiriyor; içerisine güvensiz kaynaklardan bulduğu dosyaları atıyor; virüs içeren. Sonra da "Virüs bulaştı", "Çöktü", vb. yazıyor. En azından der ki ustalarımız "Kardeşim benim verdiğim sistem bu; arkasındayım".

Görüşünüze saygı duyduğumu söyledim ya; yukarıda saydığım sebeplerden dolayı üstatların görüşüne de saygı duyuyorum bu yüzden.  Ağzımdan haddimi aşan, amacımın dışına çıkan bir laf çıktıysa affoluna. Ama bu kadar emeğin üzerine biraz moral bozucu oluyor sanki bu tip yorumlar. Kaç tane usta paylaşımı bıraktı; kayboldu gitti bu tip yorumlar yüzünden.

Edited by helehoyni
  • Like 1
  • Thanks 1

@helehoyni   Hangi dosya nereye patch edilecek onun bilgisini vermeli eğer vermezse herhalde herkes hata yapabilir. 

Ben indirmeyeceğim kararlıyım.

Dosyayı İndirenlere de mani olmam kendi düşünceleridir saygı duyarım. Ama günümüz koşullarında süreyi minimum dolaylarında tutmak lazım 40 GB nedir ya.  Torrent den 4K film mi indiriyoruz.

Windows 7-8.1-10 u bir araya topla tek bir install.wim içerisine entegre etsen 7 GB eder. Dism ile sıkıştırsan 5 GB yapar. Geri kalanların hepsi 1 er GB desen. Hadi 1 GB olmasın da 2 GB olsun.

Toplam 10 tane program varsayalım 2 GB tan desek 20 GB + 7 GB ta işletim sistemi 27 GB maximum boyuta göre. SAÇMA BANA GÖRE

Minimum olarak düşünürsek 5 GB İşletim sistemi diğer kalıplar 1 er GB desek 10 program olduğunu düşün toplam da 15 GB  EHHH diyelim.

EEEE !!!  40 GB nerde kardeşim 40 GB lık ne var yorum yok MUHALEFET var. 

Ya birşey yapıyorsanız kararlı olun doğru düzgün bilgi verin. Allah aşkına @semsibey  @bypascal   

@helehoyni   Ben de İşletim Sistemi editleyip paylaşımda bulunuyorum belki farkettin belki farketmedin paylaşımlarımı.  Ben dahil yaptığım sistemlerle iyi veya kötü anlamda gelecek olan yorumlara mütevazi cevaplar vermezsem ona buna höt möt dersek herhalde kaybolur gideriz. Amacımız birlikten kuvvet doğması için ELEŞTİRİLERİ tam ve yerinde yapmalıyız bu eleştiriler kavga nitelikli değildir EKSİK taraflarımızı görmek içindir. İYİ yorum gelince seviniyorsak KÖTÜ yorum gelince de aynı duruşu sergilemeliyiz ki ÖZGÜN VE PAYLAŞIMCI yanımız daha da kuvvetlensin.  

Herkesin kendine göre bir arşivi mevcut. Herkesin kendine göre sabit bir oranda İnternet hızı mevcut. Bir arkadaşımız resim paylaşmış üzüldüm valla @STAN arkadaşımıza. Bunun gibi niceleri var forumda veya forum dışından üyesi olacak kişileri de düşünmek lazım. Düşünün böyle kullanıcılar nasıl 40 GB dosyayı indirecek kaç güne inecek dimi.

Kullanıcıya bilgi verilirse hatta kısa bir video paylaşımı yapılırsa çok yerinde olacağına inanıyorum. Hangi ISO kalıbı nereye hangi install.wim dosyası nereye diye bilgilendirme metinleri eklenip ona göre paylaşım yapılsa ÇOK ÇOK YERİNDE olacağına kanaat ediyorum.

TABİ BİZİM MİLLET paylaşılan yazıları yorumları okumaz direkt gider İNDİRME LİNKLERİNE sonra da boş boş yorumlar yapar yok efendim Virüs var yok efendim Kıl var yok efendim Tüy var falan filan derler.

Önemli olan paylaşımın içeriği ve özgünlüğü olabilmesi için kısa ve net olunmalıdır.

Edited by hadibeolsun

@hadibeolsun Bende konuya yazmıştım sizden farklı düşünmüyorum  haklısınız boş paket olsun içeriği elinde olanlar tarafından eklensin veya editlensin  fakat kendinizi bu kadar yormayın bırakın isteyen indirsin isteyen tebrik veya serzenişte bulunsun :) multiboot yapmak çok zor değil sizde çok kısa sürede kendinize özel çalışma yapabilir isterseniz paylaşabilirsiniz. Sıkıntı yaşadığınız bir konu olursa elimizden gelen desteği veririz inşaAllah ;) 

https://www.tnctr.com/topic/617335-pascal-multiboot-geri-d%C3%B6nebilir-yeniden/?do=findComment&comment=1975531

• Like 1

awengers44, 1 dakika önce yazdı:

@hadibeolsun Bende konuya yazmıştım sizden farklı düşünmüyorum  haklısınız boş paket olsun içeriği elinde olanlar tarafından eklensin veya editlensin  fakat kendinizi bu kadar yormayın bırakın isteyen indirsin isteyen tebrik veya serzenişte bulunsun :) multiboot yapmak çok zor değil sizde çok kısa sürede kendinize özel çalışma yapabilir isterseniz paylaşabilirsiniz. Sıkıntı yaşadığınız bir konu olursa elimizden gelen desteği veririz inşaAllah ;) 

https://www.tnctr.com/topic/617335-pascal-multiboot-geri-d%C3%B6nebilir-yeniden/?do=findComment&comment=1975531

Multiboot ile ilgili birçok yazılım mevcut bu yazılımlar vasıtasıyla yapılmış multiboot sistemler de var. ( Tabi pascal multiboot da bunların arasında.)

İnsanlara 40 GB gibi bir boyutla karşılaştırmayın kısa ve pratik olsun. Yapılan emeğin getirisi olsun. 

Örneğin; Bir Yemek yapıyorsunuz yemeğe oranından fazla tuz katıyorsunuz ne olur o yemek ÇÖP. 

Benim eleştirim paylaşımı yapacak olan kişiyi baştan uyarmak. Güzel paylaşım olabilir eyvallah ama burada kendini değil karşı tarafı düşünerek hareket etmelisin.

Bu Konuyu açarken kullanıcıların taleplerini almaya gelirken alınıyor o zaman icraata gelince de lütfen kullanıcıyı düşünerek hareket edilmeli.

Bırakın kullanıcı kendisi editlesin öğrensin, hazıra konmasın. Paylaşımı yapacak kişiyi sadece şu şuraya bu buraya gibi bilgilendirme yapsa yeterli olur.

@bypascal   @semsibey

• Like 1

Arkadaşlar burası özgür bir paylaşım platformu değilmi? Neden bu kadar polemik yaptınız anlamadım? Daha öncede büyük boyutlarda multiboot paylaşımları yapıldı hem şahsım hemde diğer kişiler den! Şimdi uzun bir aradan sonra tekrar bir çalışma yapalım ve paylaşım dedik insanlar istifade etsin.. benim anlamadığım bu kadar farklı yorumlar gelmesinde ki sebep nedir! Konunun multiboot alanında kendini ispat etmis Pascal multiboot olması mı? Bilmiyorum burada kim kimdir necidir bilmem ama 30 yıllık bir  bilgisayar teknisyeni olarak ney nasıl olur olasılıkları nasıl hesaplamali da öyle paylaşmalı diye düşünerek bu çalışmayı yapıp paylaşıma sunuyoruz.. Simdi kimin ne tecrübesi var neyi ne kadar biliyor burası beni ilgilendirmez benim çalışmam bu şekilde paylaşımım da böyle olacak isteyen dileyen indirir istemeyen indirmez, bu konu burada kapanmıştır.. lütfen saçma sapan yorum yaparak vakit kaybına neden olmayiniz..

bypascal, 2 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar burası özgür bir paylaşım platformu değilmi? Neden bu kadar polemik yaptınız anlamadım? Daha öncede büyük boyutlarda multiboot paylaşımları yapıldı hem şahsım hemde diğer kişiler den! Şimdi uzun bir aradan sonra tekrar bir çalışma yapalım ve paylaşım dedik insanlar istifade etsin.. benim anlamadığım bu kadar farklı yorumlar gelmesinde ki sebep nedir! Konunun multiboot alanında kendini ispat etmis Pascal multiboot olması mı? Bilmiyorum burada kim kimdir necidir bilmem ama 30 yıllık bir  bilgisayar teknisyeni olarak ney nasıl olur olasılıkları nasıl hesaplamali da öyle paylaşmalı diye düşünerek bu çalışmayı yapıp paylaşıma sunuyoruz.. Simdi kimin ne tecrübesi var neyi ne kadar biliyor burası beni ilgilendirmez benim çalışmam bu şekilde paylaşımım da böyle olacak isteyen dileyen indirir istemeyen indirmez, bu konu burada kapanmıştır.. lütfen saçma sapan yorum yaparak vakit kaybına neden olmayiniz..

Sana göre saçma sapan gelebilir benim yorumlarım o senin bilgi seviyenle alakalı bir durum. Hoşgörülü olmak lazım. Ne de olsa sende bir beşersin birgün şaşarsın. Dediklerimi not al ilerde anlarsın ne demek istediğimi !

Ne yapalım paylaş çalışmanı inşallah güzel yorumlar alırsın. Şimdiden tebrik ederim iyi çalışmalar dilerim.

hadibeolsun, 48 dakika önce yazdı:

Multiboot ile ilgili birçok yazılım mevcut bu yazılımlar vasıtasıyla yapılmış multiboot sistemler de var. ( Tabi pascal multiboot da bunların arasında.)

Eğer sen daha iyisini biliyorsan ve kendine güveniyorsan daha iyi bir proje ortaya koy istifade edelim.. ben her türlü fikir ve eleştiriye açığımdir ama senin burada farklı bir amacın var sen eleştirinin dışına çıkıyorsun amacın nedir demiyorum beni ilgilendirmez ama bu kafayla devam edersen hiç bir zaman ilerleme kaydedemessin.. çünkü sen emeğe saygı duyan biri değilsin..

bypascal, 1 dakika önce yazdı:

Eğer sen daha iyisini biliyorsan ve kendine güveniyorsan daha iyi bir proje ortaya koy istifade edelim.. ben her türlü fikir ve eleştiriye açığımdir ama senin burada farklı bir amacın var sen eleştirinin dışına çıkıyorsun amacın nedir demiyorum beni ilgilendirmez ama bu kafayla devam edersen hiç bir zaman ilerleme kaydedemessin.. çünkü sen emeğe saygı duyan biri değilsin..

Allah aşkına yaptığım yorumları tek tek oku öyle yorum yaz.  ( Tombala oynamıyoruz ki Çinko yapalım.  )

Bana emeğe saygı duyan biri değilsin diyorsun beni tanımadan etmeden boş boş konuşma dolu konuş. Paylaşımlarım ortada az veya çok önemli olan doğru düzgün nitelikte olması. 

"Sen daha iyisini biliyorsan ve kendine güveniyorsan" diyorsun benim bildiklerim bana senin bildiklerin sanadır. Paylaşımlar da Karşı tarafa özgün olunmalıdır, kendini düşünmeyeceksin. Kullanıcının istek arzularına göre hareket edeceksin.

Önemli olan birşey de hem fikir olabilmektir. Biz bu tür eleştirilerde direkt kavga yolunu seçiyoruz amacım kavga etmek değildir kavga etmiş olsaydım özelden mesaj atardım. 

Yinelemekte fayda var olacağına inandığımdan dolayı sözümü tekrarlıyorum. Ben sana tavsiye de bulunuyorum sen yanlış anlıyor olabilirsin o senin bilgi seviyenle alakalı bir durum arkadaşım.

Ve şunu unutma BEN BİLİYORUM deme. "Eğer sen daha iyisini biliyorsan" diyon ya bana burada BEN DAHA İYİ BİLİYORUM ifadesine vurgu yapıyorsun. Benim gün içerisinde neler yaptığımı bilmeden beni tanımadan ezbere konuşma !

İyi bil kardeşim sana bilme diyen yok. Bu kadar da tartışma konusu yapma. Ben seninle tartışmıyorum tavsiye de bulunuyorum.

Benim önerilerim sana ters gelmiş olabilir ehh bir daha senin paylaşımlarına yorum yapmam olur biter.  @bypascal

hadibeolsun, 21 dakika önce yazdı:

Benim önerilerim sana ters gelmiş olabilir ehh bir daha senin paylaşımlarına yorum yapmam olur biter. 

Sana zahmet yapma.. kendi kulvarinda devam et.. iyi çalışmalar..

Edited by bypascal
  • Like 1

Abilerim Allah rızası için mantıklı yorum yapın burasi bir paylaşım sitesi dileyen yorumunu öne sürebilir benim şahsi düşüncem pascal hocam oyle ıstiyor ise oyle paylaşsın diger yorum yapan hadi be  olsun adlı hocam da yorumunu belirti fikirler uyuşmuyorsa zorlamanın bi anlamı yok proje sahibine söz kalmış artık istek ve arzuya gore haraket etmiyor pascal hocam zaten menünün taslağı ortada ekleme çıkarma şansı yok lütfen bunları göz ardı ederek yorum yapın pascal hocayı da sıkmanın bir anlamı yok .

• Like 1

Benim kişisel fikrim ise sistemin karşılama menüsü 2 adet olmalı ,   seçildiklerinde ise aşağıya ok işaretiyle belirttiğim menüler açılmalı. Anlaşılırlığı ve kullanım kolaylığı açısından.  Alt menülere de tıklandığın da ise yapımcının koyacağı ilgili menüler gelmeli. Yani menüler belli bir hiyerarşik düzen içinde devam etmeli diye düşünüyorum.  :)    

Please register to see this content.