Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sabit Sürücü Değişikliğinden Sonra Orijinal Windows8.1 Pro Etkinleştir

karciliadem
 Share

Recommended Posts

hayırlı akşamlar arkadaşlar

eski HDD WDC WD1600BB-55RDA0 ATA windows8.1 pro sistem yapılandırmasından sildim ve
yeni aldığım WDC WD5003ABYZ-011FA0 sata HDD takdım windows8.1 pro yükledim etkinleştirme hatası verdi
Bir Windows kopyası birden çok bilgisayara yüklenmiş olabilir (hata 0xC004C008)daha sonra
hata açıklaması:etkinleştirme sunucusu ürün anahtarı kilidinin açılma sınırını aştığını bildirdi

windows geri bildirim yaptım altdaki cevapları verdiler
1-Cihazınızda önemli donanım değişiklikleri (sabit sürücünüzü veya ana kartı değiştirmek gibi) yaptıysanız ve geçerli bir ürün anahtarınız varsa Windows'u telefonla etkinleştirmeyi deneyin.
ürün anahtarı reatil orijinal windows8 pro

2-kullanmış olduğun HDD  özelliklerine gir tüm ülkeler yazar l (Amerika Birleşik devletlerini ) işaretle ve yeniden tak  aç -sordum nasıl yapılır diye cevapda vermediler ülkeler kısmını nereden nasıl değiştirilir bulamadım
ustalar yardım saygılarımla

hayırlı akşamlar
Microsoft hesabında cihazları kaldır ibaresi bulamadım bir cihaz gösteriyor
bildirim yaptım akşam bir cihaz kaydı daha yapmışlar.fakat yine etkinleşme yapmadı

bilgisayarımda çift sistem kurulu Windows 10 19H1 Pro ve windows8.1 pro  
eski HDD de yüklü iken CMD den bakmıştım kalıcı olarak etkinleştirildi ibaresi vardı
bir haftadır araştırıyorum biçare bulamadım arkadaşlardan yardım bekliyorum

karciliadem, 12 saat önce yazdı:

hayırlı akşamlar
Microsoft hesabında cihazları kaldır ibaresi bulamadım bir cihaz gösteriyor
bildirim yaptım akşam bir cihaz kaydı daha yapmışlar.fakat yine etkinleşme yapmadı

bilgisayarımda çift sistem kurulu Windows 10 19H1 Pro ve windows8.1 pro  
eski HDD de yüklü iken CMD den bakmıştım kalıcı olarak etkinleştirildi ibaresi vardı
bir haftadır araştırıyorum biçare bulamadım arkadaşlardan yardım bekliyorum

Bu yöntemin hala çalışıp çalışmadığından emin değilim. Çoktandır kullanmadım. En son Chat yöntemi Telefonla etkinleştirme yöntemi yerine kulllanılıyordu.

Yine de denemek istersen anlatımını yazayım.

MSAct++ 2.07.3 ile etkinleştirmeyi dene. Bu uygulamaya geçerli serialini girdiğin zaman otomatik etkinleşir. uygulamada altta mesaj olarak etkinleştirildi yazar. Bir sorun oluşursa web etkinleştirme yöntemine yönlendirir.

Öncelikle uygulamayı kullanmadan önce DNS adresini Yandex olarak ayarla.

77.88.8.8

77.88.8.1

Güvenlik yazılımları devredışı olsun. Sistem türüne göre uygun olan sürümü Yönetici Olarak çalıştır.

Windows Keys sekmesinden serialini gir ve Start butonuna bas.

Etkileştirme durumu başladı ve kısa sürede Etkinleştirildi veya Telefonla etkinleştir mesajı gelir.

Etkinleştirme gerçekleşmezse telefon ile etkinleştirme için kodlar verilir.

Bu kodları 

Please register to see this content.
 linkinde çıkan kutulara gir. 9 grub olacak sanırım, 7'li rakkamdan oluşuyordu. Kontrol ederek ilerle.

İşlemden sonra Webden  Sumbit butonu ile devam et, sana karşlığında başka kodlar verecek. Hata vermezse.

Bunları MSAct++ uygulamasında boş kutulara gir.

Ardından Apply Code butonu ile işlemi sonlandır. 

Başarılı olursa sistem etkinleşir.

Olmazsa yasal yöntemler için Microya danışmalısın. 

Yada ilaç kullanırsın.  ;)

Edited by DJ_Rush

sağol arkadaşım işe yaramadı

microsoft topluluğuna tr  sordum şu cevabı verdiler.kullanmış olduğun HDD  özelliklerine gir tüm ülkeler yazar l (Amerika Birleşik devletlerini ) işaretle ve yeniden tak  aç

nasıl girilcek anlatın dedim cevap vermediler nerden giriliyor gizli özelliği varmı bilmiyorum.bilen arkadaşlar varsa ayrıntılı anlatırsa memnun olurum