Jump to content

Cafeplus 7.4.2 De Clint Sıralama Ve Görme Hatası

deustle

Recommended Posts

Arkadaşlar daha öncede yazılmış ancak tam olarak çözülememiş 2 sorunum var

ilk olarak Akınsoft cafeplus 7.4.2 kullanıyorum ve clintlerden açıldığında hiç biri beklemede olarak görünmüyor ağı yeni kurdum virüs falanda kalmadı ama sabah gelip akınsoftu açıyorum 2 müşteri gelip pc leri açtığında yüzlerce kere pinglemem gerekiyor açıldıklarını görmem için

birde şu sorunum var sıralamada M1 m10 m12 olarak görünüyor önceden M1 m2m3m4m5 diye gidiyordu bilgisayarlar bunları nasıl düzeltebilirim?

sanırsam clienti kurduktan sonra ana bilgisayara otomotik pink at seçeneğini seçemen gerekiyor.

1.sorunun çözümü bilgisayarım> özellikler > bilgisayar adı> altta değiştir butonu var. ona tıkla ve resimdeki gibi değiştir ama makinaların adını mesela MASA-01 MASA-02 MASA-03 diye gidersen sıraya girecektir. sonra senden yeniden başlatmanı isteyecektir yeniden başlat.

b-241672-xpp.jpg

aynen resimdeki gibi yap masalar düzene girer.

2. sorunun ipleri nasıl veriyorsun o önemli mesela benim kurduğum sistemde ana makinanın yani server ın ipsi 192.168.2.2 sonra masalara geçelim MASA-01 = 192.168.2.11, MASA-02 = 192.168.2.20 MASA-03 = 192.168.2.34 yani böle arasında sırayla paylaştırdımmı hiçbir sorun çıkmıyor akınsoft serverı otomatikmen algılıyo ve ping atmana gerek kalmıyor. cilent ayarlarını kontrol et bide çünkü kurarken ana makinaın ipsine bağlanmması gerekiyor mesela 192.168.2.255 diye ip veriyodu bende bende öle bırakıyodum direk benim modem ipsi öle ona bağlanıyor 1 den 255 e kadar bağlantısı oluyor. bunları bi dene kardeş ondan sonra bidaha yazarsın.

ilk sorunu dediğin şekilde çözdüm 2. yi kurcaladım biraz ipler doğruydu ağ ayarlarını biraz kurcaladım düzeldi sağolun sorunum çözüldü sonunda :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...