Jump to content
Sign in to follow this  
semsibey

Pascal Multiboot Final 2019

Recommended Posts

tek kelimeyle süper. TNCTR üstadlarına yakışır bir paylaşım. Elinize emeğinize sağlık. 

engin_imren_24, 20 dakika önce yazdı:

Tek Link olarak gelicekmi acaba ?

mustafakarasan, 7 dakika önce yazdı:

elinize kolunuza sağlık güzel bir paylaşım oldu. tek link bekliyoruz

Tek link upload oluyor, akşama hazir

• Like 3

mrb öncelikle emeginize sağlık güzel bir çalışma  teşekkürler 6 - 8 - 11 - 12 .part da sayfa bulunamadı 404 hatası veriyor.bilginize

ilk indirme linkini tıkladığımda resimdeki 404 hatasını aldım sonra 3 -4 kez download indirme linkini tıkladıkdan sonra linkler açıldı .tüm partları indirdim. açtım sıkıntısız usb belli oluşturdum.teşekkürler. belki benim pc den de kaynaklı bir sıkıntı olabilir.bilginize teşekkürler.

Pano01.jpg

Edited by herz
değişiklik

Emeklerinize sağlık üstad 32 lik usb için birkaç sistem silinse kullanılır mı acaba 

Edited by semsibey
Uzun ileti

İndirip partlari açan arkadaşlar yazsın kurulum yapanlar bilgi versin.. sağlama yapalım..

lord_figo18, 5 saat önce yazdı:

Emeklerinize sağlık üstad 32 lik usb için birkaç sistem silinse kullanılır mı acaba 

Haddim olmayaraktan cevap vereyim; yanlış bir şeyi silmediğiniz takdirde kullanabilirsiniz.

• Like 1
  • Thanks 1

bypascal, 2 saat önce yazdı:

İndirip partlari açan arkadaşlar yazsın kurulum yapanlar bilgi versin.. sağlama yapalım..

ben indirdim deneyeceğim: ama bu gün değil: vaktim yok: başka işler çıktı yoksa çok merak ediyorum,

Teşekkürler çalışma için

Edited by efe34
  • Like 1
  • Thanks 1

Tek link ilk iletiye eklendi. 34.42 GB

Gereksiz iletilerden kaçınalım,

Teşekkür  etmek için sağ alttaki Beğen/Teşekkür butonunun kullanalım..

• Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1

efe34, 5 saat önce yazdı:

ben indirdim deneyeceğim: ama bu gün değil: vaktim yok: başka işler çıktı yoksa çok merak ediyorum,

Teşekkürler çalışma için

Kuruldu arkadaşlar sorun yok

teşekkürler: güzel iş çıkmış

Edited by efe34
  • Thanks 1

mustafakarasan, 1 dakika önce yazdı:

dosyayı indirip kurabilen varmı acaba? imkanım olmadığı için ben indiremedim  linklerde hızlı link olmadığı için  sanırım bekleyip önümüzdeki günlerde birileri hızlı link verirse ozaman indirebileceğim galiba hayırlısı olsun ama kurabilen varmı kurulum nasıl kolaymı onu merak ettim

videoyu iyi izlerseniz sorun yok

WinRar arşivinden sorunsuz çıktı. Daha önce kullandığım Multiboot sistemlerde Windows 10 Single Language sürümünü AIO kalıplardan kurmak mümkün olmuyordu; "Lisans sözleşmesi bulunamadı" diye saçma sapan bir uyarı çıkıyordu; bu sistemde çıkmadı o uyarı. Acronis de çalışıyor. Daha iyisi Şam'da kayısı...

• Like 2
  • Thanks 1

uefi kurulum yaptım sorun yok şuan gayet güzel çalışıyor.teşekkürler 

• Thanks 1

Ustad Turbobit ve hitfile partları karşılıklı indirsek sorun olurmu rar'dan çıkarırken

cemcagdas, 24 dakika önce yazdı:

Ustad Turbobit ve hitfile partları karşılıklı indirsek sorun olurmu rar'dan çıkarırken

Olmaz

@bypascal   &  @semsibey   sizlere birkaç sorum olacaktı. Beni teyit etmek ya da yanlışımı düzeltmenizi rica ediyorum. 

1 Gerçek PC de  ( secure boot aktif iken  ) boot oluyor mu ?  bende olmadı...

2. UEFI boot ta sadece windows  kurulumları seçenekleri  mi   geliyor ?  diğer  ( sanalda denedim kendi PC min biosu  Legacy ye geçme fonksiyonu olmadığından....) Dolayısı  ile  Tüm menüler, fonksiyonlar, seçenekler sadece Legacy PC de mi aktif oluyor. ? 

3.   AIOBOOT Multiboot    tabanlı bir çalışma  ( proje ) mi ?   

Gayet güzel,  stabil ellerinize sağlık.   

UZUNLAR, 4 dakika önce yazdı:

@bypascal   &  @semsibey   sizlere birkaç sorum olacaktı. Beni teyit etmek ya da yanlışımı düzeltmenizi rica ediyorum. 

1 Gerçek PC de  ( secure boot aktif iken  ) boot oluyor mu ?  bende olmadı...

2. UEFI boot ta sadece windows  kurulumları seçenekleri  mi   geliyor ?  diğer  ( sanalda denedim kendi PC min biosu  Legacy ye geçme fonksiyonu olmadığından....) Dolayısı  ile  Tüm menüler, fonksiyonlar, seçenekler sadece Legacy PC de mi aktif oluyor. ? 

3.   AIOBOOT Multiboot    tabanlı bir çalışma  ( proje ) mi ?   

Gayet güzel,  stabil ellerinize sağlık.   

Secure bootta USB disable ise görülmez..

Uefi bootta sadece win kurulumları gelir.

Dolayısıyla multiboot menü legacy de çalışır.

Aiobootu inceleme dim sistem linux tabanlıdır..

• Like 1

s.a üstat çalısma mukemmel keşke ücretsiz upload etseydin  indire bilirsem tekrar yazarım kolay gelsin

dosyayı sorunsuz kurdum şu şekil bir şey var kafam karışmasın diye soruyorum.şimdi Windows isolarda örnek wim ve esd larak klasörler var örnek win 10da install.esd dolu diğeri wim olanda birşey yok    şimdi biz kurulum ekranında Windows 10 esd veya wim olarak kur dediğinde hangisi dolu ise onumu seçeçeğiz

mustafakarasan, 38 dakika önce yazdı:

dosyayı sorunsuz kurdum şu şekil bir şey var kafam karışmasın diye soruyorum.şimdi Windows isolarda örnek wim ve esd larak klasörler var örnek win 10da install.esd dolu diğeri wim olanda birşey yok    şimdi biz kurulum ekranında Windows 10 esd veya wim olarak kur dediğinde hangisi dolu ise onumu seçeçeğiz

evett

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By dlebook
      PowerShell 7 [Microsoft Ignite 2019]
      .MP4, AVC, 1280x720, 30 fps | English, AAC, 2 Ch | 45m | 193 MB
      Instructor: Joseph Aiello

Welcome to the new cross platform PowerShell 7. PowerShell 7 is cloud friendly, packed with new capabilities, and is fully compatible with Windows PowerShell so that you can run all your Windows automation using PowerShell 7.
      More Info
      https://www.pluralsight.com/courses/microsoft-ignite-session-93

Buy Premium From My Links To Get Resumable Support,Max Speed & Support Me
      [b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/4aac70B7b17f3cD4/p40d9.PowerShell.7.Microsoft.Ignite.2019.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/6522023ff9389325f4095a81c7d25bbf/p40d9.PowerShell.7.Microsoft.Ignite.2019.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/EAC98A6CECA79D8/p40d9.PowerShell.7.Microsoft.Ignite.2019.rar

• By dlebook
      TOEFL Speaking 2019: A Smart System For Busy People
      Video: .mp4 (1280x720, 30 fps(r)) | Audio: aac, 44100 Hz, 2ch | Size: 1.19 GB
      Genre: eLearning Video | Duration: 14 lectures (1 hours, 32 mins) | Language: English

Use a clear, proven system deliver quality answers every TOEFL Speaking Question

What you'll learn
      organize and DELIVER high scoring answers
      create effective, visual notes quickly
      manage your time inside each task
      transition fluently between 2 main ideas
      structure your answers clearly
      ace the TOEFL Speaking section!
      Requirements
      Have a results-oriented mindset
      Have an Intermediate level of English
      Description
      *** Course Updated August 11, 2019 ***
      In this course I will teach you a simple system to get a high score on the TOEFL Speaking section. Each simple lesson demonstrates how to answer each question.
      Please note, as of August 1, 2019, Speaking tasks #1 and #5 have been eliminated from the exam. I have left the video lessons for these 2 tasks inside the course for you to use, but please remember they are no longer required.
      >>> WHAT YOU GET INSIDE YOUR COURSE
      TOEFL Speaking Study Guide
      > 10-page study guide with sample answers and links to explainer videos
      TOEFL Speaking Rubrics
      > links to ETS's TOEFL Speaking rubrics so you understand what raters are looking for
      TOEFL Practice Speaking Tasks
      > links to official hard-to-find TOEFL practice exams
      TOEFL Resources
      > 10+ links to free web-based resources to help you on your prep journey!
      HD Video Explanations & Demonstrations
      > focused & fun video lessons
      I'm John Healy
      I love the TOEFL. Is that nuts? I have a website - Study With It - that is devoted to it, a Facebook page that is obsessed with it, and now I have a Udemy course that's focused on the Speaking Section of the TOEFL iBT!
      If you're here, you probably already know that there are 3 other difficult sections, and those are equally important to train for.
      The TOEFL Speaking Section is...hard
      As I continue to work with non-native English speakers from all over the world in TOEFL training sessions, the biggest sticking point - by far - tends to be the Speaking Section.
      That's why, in this 1-hour course, I show you exactly how to answer each question - how to solve each task - in the TOEFL Speaking Section.
      *** All the videos are downloadable ***
      Why You Need This Course
      There are lots of great, free, TOEFL prep materials out there; lots of stuff lying around the internet. Some of it is even pretty good. In fact, I give you lots of links to some awesome tools and resources that you should definitely use.
      While there's a glut of TOEFL stuff online, there is no clear tactical approach that handles the Speaking Section - task by task - like this course.
      Inside this course, I show you exactly how to answer each question perfectly. I use a template approach that combines time cues with a simple structure called TEE, that, with practice, will transform your TOEFL Speaking responses into something beautiful.
      *** Sample answers to every question type ***
      Beautiful.
      Thank you so much for your interest in my course. Good luck with your prep!!
      John Healy, TOEFL Coach
      Who this course is for:
      Anyone who wants a laser-focused TOEFL Speaking system
      Anyone who is struggling with the TOEFL Speaking section
      Anyone who needs a high score in the TOEFL Speaking section

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/272F50C6723a286b/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part1.rar https://uploadgig.com/file/download/D2419af8671ef99f/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part2.rar https://uploadgig.com/file/download/F239825afbdE2d32/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part3.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/3eb15bdfb7f96b3e7167a2e0e5d9109c/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part1.rar https://rapidgator.net/file/80f481e33129f528fdad0f9c1dcc3f77/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part2.rar https://rapidgator.net/file/20da69951d60a466e3d6e707bd76f792/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part3.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/0D65962F17DC86A/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part1.rar http://nitroflare.com/view/A26C71DFA968A16/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part2.rar http://nitroflare.com/view/7D4C79D7F45E64E/uqfvx.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part3.rar

• By dlebook
      Camtasia Mastery for Camtasia 2019 from scratch
      Video: .mp4 (1280x720, 30 fps(r)) | Audio: aac, 44100 Hz, 2ch | Size: 1.58 GB
      Genre: eLearning Video | Duration: 27 lectures (2 hours, 33 mins) | Language: English
      Latest Camtasia Course

What you'll learn
      Download and install Camtasia 2019
      Record their computer screen and audio with best settings
      Import media like images, video camera video, webcam video, audio, or other screen recordings
      Put media in order so certain media will appear in front of or behind other media
      Use annotations to get viewers' attention and focus them on a certain area of the screen
      Remove a color to add green screen effects to their images or videos
      Be familiar with the software interface, keyboard shortcuts, and best practices
      Edit recordings and add elements like text, background music, and animations
      Leverage existing assets within Camtasia like animated backgrounds, music, and icons
      Speed up or slow down clips to synchronize with voice narration
      Understand and adjust volume levels and noise removal
      Add open and closed captions to their videos
      Produce videos in different formats
      Requirements
      Have a Windows PC
      Know that Camtasia is software for recording a computer screen and making videos
      Description
      Make your best videos using Camtasia!
      Camtasia Mastery is for everyone who uses Camtasia to make videos on their Windows PC. From beginners learning what the program is about, to experienced users who want to learn how to learn more about combining animations and using the new behaviors in version 9, this course has loads of information for learners of all experience levels. From beginners to long-time users, you WILL learn how to best use Camtasia.
      The Camtasia Mastery sections are divided into several bite-sized videos. If you're new to Camtasia, just follow the order of the videos for lessons that build on previous information. If you're experienced with Camtasia, jump to any of the topics you need help with. Most videos are only a few minutes long but the course is packed with over 2.5 hours of instruction. You can get exactly what you need, when you need it - no more scouring hours of videos to try and find the one nugget of information you need.
      Post your questions. I reply to most student questions and comments within 3 days (usually faster). The best questions get video answers. I will create a video to fully answer great questions. Video answers (and questions) will be shared with all students in an optional section at the end of the course.
      If you are creating training videos with Camtasia 2019, you will learn tricks and tips to save you time and make your videos look great! Enroll now and I'll see you inside the course.
      Who this course is for:
      People who want to create online courses using Camtasia
      People who are instructors and want to learn how to best use Camtasia as a training tool
      People who are digital product creators or online marketers who want to create videos to sell or demonstrate their products
      Anyone wanting to learn Camtasia from an experienced trainer who has used Camtasia for a decade
      People who want to make Youtube videos

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/482F7939C4f272C8/3us4t.Camtasia.Mastery.for.Camtasia.2019.from.scratch.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/51c3b9d9b2d09d93a5e80e4fd8d6430a/3us4t.Camtasia.Mastery.for.Camtasia.2019.from.scratch.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/939986566AB1EC4/3us4t.Camtasia.Mastery.for.Camtasia.2019.from.scratch.rar

• By dlebook
      BestSeller | h264, yuv420p, 1920x1080 | ENGLISH, aac, 44100 Hz, 2 channels, s1 | 3h 44 mn | 2.1 GB
      Instructor: Jay Quinto

Comes with a unique quick start guide which you can finish in an hour! Everything after, leads to Mastery!
      What you'll learn
      File Creation and Control
      Page Navigation
      Text Formatting and Layout
      Bullet Points and Customization
      Copying, Cutting, Pasting and Selection Tips
      Table Design and Customization
      Excel Data Importing
      Object Control and Design
      Spell Check and Thesaurus
      Printing Setup
      PDF Printing
      Page Layout Customizaion
      Header and Footer Setup
      Quick Access Toolbar for Efficiency
      Format Painting
      Shape Control
      Picture Styling
      Additional Formatting options
      Symbols and Equations
      Hyperlinking
      Page Border Setup
      Design Quick Styling
      Document Protection
      SmartArt
      Template Design
      Page Breaking
      Cover Pages
      Screenshot Features
      File Review
      Watermarking
      BONUS: Thesis Writing
      BONUS: Business Proposal Writing
      BONUS: EndNote
      BONUS: Resume and Cover Letter
      BONUS: Applying for Jobs! Beating the Competition
      Requirements
      Microsoft Word 2007 or later (All editions after 2007 were pretty much the same!)
      No prior Microsoft Word knowledge required
      Description
      WHAT STUDENT'S THINK SO FAR!
      LANI GOUVEIA - Jed Guinto is a fantastic instructor. He is knowledgeable, professional, and easy to understand. His instructions are in-depth and his sense of humour made it fun to learn
      MOHSIN NAQVI - The instructor, Jed, is very knowledgeable and engaging with a great sense of humour.
      SAKIB CHOWDHURY - The instructor made it so easy that it really fits the label of the course. Loved the course and really loved Jed. Expecting more like it.
      WILLIAM WODDALL - Some people are just gifted with the ability to teach. This is one of those people. Thank you! Money well spent!!
      DONNA-LISA VALENCIA - Very easy to follow along and love the calm and compassion of his voice.
      Yu Hui Jun Yu - The courses are simply amazing and I can learn them rapidly. The hints presented were also very useful. I like the 'mini-lesson' format. Fast and efficient. The instructor's direction is very detailed and easy to understand. I can immediately start using this program. Thanks!
      Narayanan Krishnamoorthy - Perfect and to the point...the instructor doesn't waste time and gets to the point quickly!!
      Lala Darchinova - I've been looking for this kind of course for ages and finally I've find it. Short, comprehensive and absolutely interesting! Thank you for the work you are doing.
      Spencer Berkman - Extremely knowledgeable and clear on instructions.
      E. Frank - Simple to learn techniques and instructor made it all really easy. Thank you!
      YOUR TRAINER
      Highest Rated Microsoft Word Course on Udemy! Over 800 Reviews!
      Over 124,000 Students!
      Over 8,000 student reviews!
      Over 1,000 YouTube Subscribers!
      Students enrolled from over 200 countries!
      WHAT YOU'LL LEARN
      I'll cut to the chase. If you're reading this, it's because you already know you need to learn this software. Be it for a new job, or you're looking to up skill, or most importantly, you're looking to impress a girl you just met! If it's the last one, then you're in the wrong place because I already tried that! In this course I'll be teaching as much as I know about Microsoft Word. I'll break down everything I've learned from over two decades of experience and share exactly how to do things. I'll go at a brisk pace so you can follow along. All you need is the software and you can come join the journey with me! That's it! Maybe bring a donuts in case we need to carbo-load!
      HOW IS THIS COURSE DIFFERENT FROM THE OTHERS?
      Now I'm not going to lie, there are a lot of Microsoft Word courses on Udemy and online. So how is this one different? Well, I've taken a lot of those courses as I'm constantly trying to up skill and learn something new. What bothers me about these courses is that after 5 hours, I can finally have all the core functions to get started. Let's be real. Not all of us have 5 hours to spend in order to just use the software. I'm an impatient guy and I need to learn things quickly. Therefore, I've designed this course as such. The first hour or so of the course is a quick start guide. I'll touch on the core functions ONLY so that after the first section, you can literally go to work and start creating documents. I don't want you to have to wait till the end.
      However, if you want to get to Mastery, I will also have for you a comprehensive Intermediate and Expert section for you to soak up. The idea being, these are supplementary training videos which will build on the core functions and truly make you a master. I'll be honest, I don't know everything. But what I do know I'll share.
      BONUS!
      Another defining factor about this course is the BONUS sections. Most other courses teach you functions whereas this course will teach you application. It will demonstrate to you how to take what you've learned and create and control a Thesis document, a Journal Paper, a Business Proposal, Resumes, Cover Letters and more. Most importantly, as someone who has interviewed for jobs and has interviewed others for jobs, I'll also teach you the process of job hunting and how to increase your chances of getting job. I'll share what interviewers look for in candidate and how you can use Microsoft Word to help you get there. Principles themselves are quite simple yet 90% of people don't do it. Which is why you'll end up with the job and not them!
      Who this course is for:
      The first section is for students who've never touched or used Excel before
      If you're intermediate or expert and want to freshen up on the fundamentals, no problem, come on in!!

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/a67802bfa420803a/zmv4f.Microsoft.Word.2019.for.All.Levels..Job.Guide.part1.rar https://uploadgig.com/file/download/83a6feb75b687318/zmv4f.Microsoft.Word.2019.for.All.Levels..Job.Guide.part2.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/93b332122539ce5ff43fd5a788cc9b26/zmv4f.Microsoft.Word.2019.for.All.Levels..Job.Guide.part1.rar https://rapidgator.net/file/268742cbeb7389033d5c2c30ef0e12b4/zmv4f.Microsoft.Word.2019.for.All.Levels..Job.Guide.part2.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/195CBBEA3D290F4/zmv4f.Microsoft.Word.2019.for.All.Levels..Job.Guide.part1.rar http://nitroflare.com/view/9FDB832F1E94B6D/zmv4f.Microsoft.Word.2019.for.All.Levels..Job.Guide.part2.rar

• By dlebook
      h264, yuv420p, 1280x720 | ENGLISH, aac, 44100 Hz, 2 channels, s1 | 1h 32 mn | 1.2 GB
      Instructor: John Healy
      Use a clear, proven system deliver quality answers every TOEFL Speaking Question.

What you'll learn
      organize and DELIVER high scoring answers
      create effective, visual notes quickly
      manage your time inside each task
      transition fluently between 2 main ideas
      structure your answers clearly
      ace the TOEFL Speaking section!
      Requirements
      Have a results-oriented mindset
      Have an Intermediate level of English
      Description
      *** Course Updated August 11, 2019 ***
      In this course I will teach you a simple system to get a high score on the TOEFL Speaking section. Each simple lesson demonstrates how to answer each question.
      Please note, as of August 1, 2019, Speaking tasks #1 and #5 have been eliminated from the exam. I have left the video lessons for these 2 tasks inside the course for you to use, but please remember they are no longer required.
      >>> WHAT YOU GET INSIDE YOUR COURSE
      TOEFL Speaking Study Guide
      > 10-page study guide with sample answers and links to explainer videos
      TOEFL Speaking Rubrics
      > links to ETS's TOEFL Speaking rubrics so you understand what raters are looking for
      TOEFL Practice Speaking Tasks
      > links to official hard-to-find TOEFL practice exams
      TOEFL Resources
      > 10+ links to free web-based resources to help you on your prep journey!
      HD Video Explanations & Demonstrations
      > focused & fun video lessons
      I'm John Healy
      I love the TOEFL. Is that nuts? I have a website - Study With It - that is devoted to it, a Facebook page that is obsessed with it, and now I have a Udemy course that's focused on the Speaking Section of the TOEFL iBT!
      If you're here, you probably already know that there are 3 other difficult sections, and those are equally important to train for.
      The TOEFL Speaking Section is...hard
      As I continue to work with non-native English speakers from all over the world in TOEFL training sessions, the biggest sticking point - by far - tends to be the Speaking Section.
      That's why, in this 1-hour course, I show you exactly how to answer each question - how to solve each task - in the TOEFL Speaking Section.
      *** All the videos are downloadable ***
      Why You Need This Course
      There are lots of great, free, TOEFL prep materials out there; lots of stuff lying around the internet. Some of it is even pretty good. In fact, I give you lots of links to some awesome tools and resources that you should definitely use.
      While there's a glut of TOEFL stuff online, there is no clear tactical approach that handles the Speaking Section - task by task - like this course.
      Inside this course, I show you exactly how to answer each question perfectly. I use a template approach that combines time cues with a simple structure called TEE, that, with practice, will transform your TOEFL Speaking responses into something beautiful.
      *** Sample answers to every question type ***
      Beautiful.
      Thank you so much for your interest in my course. Good luck with your prep!!
      John Healy, TOEFL Coach
      Who this course is for:
      Anyone who wants a laser-focused TOEFL Speaking system
      Anyone who is struggling with the TOEFL Speaking section
      Anyone who needs a high score in the TOEFL Speaking section

[b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/ef1c5d4d1438604d/1iyhy.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part1.rar https://uploadgig.com/file/download/eA525537521ab0Bb/1iyhy.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part2.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/6b79523d000834761bb3544a87c9d1a5/1iyhy.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part1.rar https://rapidgator.net/file/7c4ee8f09c561b2a965ead955fec076b/1iyhy.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part2.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/71555F3BB309E90/1iyhy.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part1.rar http://nitroflare.com/view/EB9546FC79DC9DD/1iyhy.TOEFL.Speaking.2019.A.Smart.System.For.Busy.People.part2.rar

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...