Jump to content
semsibey

Pascal Multiboot Final 2019

Recommended Posts

Teşekkürler legacy hallettim.

Ama hiren boot çalışmadı hata verdi, birde Win 10 wim içine kendi isomun install.wim ve boot.wim dosyaları ile değiştirmiştim. Uefiden açtıktan sonra sürücüleri göstermesi gerektiği ekranda sürücüleri bulamadı hatası verdi. boot.wim dosyasınımı değiştirmemem gerekiyordu yada nerde yanlışım var.

Ghostmlt, 11 saat önce yazdı:

Error- could not find diye bir hata alıyorum 

bana ne yapmaya çalıştığını açıklarsan ona göre bir şey söyleyebilirinm.

bypascal, 10 dakika önce yazdı:

bana ne yapmaya çalıştığını açıklarsan ona göre bir şey söyleyebilirinm.

Windows kurulumu başlatiyorum ve cmd ekrani açılıyor burda hepsinde de bu yazi çıkıyor kurulum.ekranina gelmiyor 2 defa sildim yükledim sonuç aynı

Ghostmlt, 7 dakika önce yazdı:

Windows kurulumu başlatiyorum ve cmd ekrani açılıyor burda hepsinde de bu yazi çıkıyor kurulum.ekranina gelmiyor 2 defa sildim yükledim sonuç aynı

bana özelden alpemix id ve şifre at

birde diyelim windows 10 wim klasorune sendekindne hariç başka wim dosyası atsak nasıl olacak install.wim isimlemi olacak yoksa farklı isim verilebiliyormu   veya sadece 1 tanemi wim dosyası olması gerekiyor ikinci eklenemiyormu

bypascal, 16 dakika önce yazdı:

bana özelden alpemix id ve şifre at

Tamam hocam atıyorum 

ByAdmin, 4 saat önce yazdı:

Teşekkürler legacy hallettim.

Ama hiren boot çalışmadı hata verdi, birde Win 10 wim içine kendi isomun install.wim ve boot.wim dosyaları ile değiştirmiştim. Uefiden açtıktan sonra sürücüleri göstermesi gerektiği ekranda sürücüleri bulamadı hatası verdi. boot.wim dosyasınımı değiştirmemem gerekiyordu yada nerde yanlışım var.

boot.wim dosyasını multiboot'taki orijinal haliyle kullanın; sadece install.wim'i değiştirin. Yoksa dediğiniz gibi sürücü bulunamadı hatası veriyor.

• Like 1

helehoyni, 10 dakika önce yazdı:

boot.wim dosyasını multiboot'taki orijinal haliyle kullanın; sadece install.wim'i değiştirin. Yoksa dediğiniz gibi sürücü bulunamadı hatası veriyor.

arkadaşlar açıklamaları iyi okumuyorsunuz... sadece install.wim veya install.esd dosyaları güncellenecek diye açıklama yaptık... boot klasörü ve diğerleri ile bir işiniz yok...

bypascal, 43 dakika önce yazdı:

arkadaşlar açıklamaları iyi okumuyorsunuz... sadece install.wim veya install.esd dosyaları güncellenecek diye açıklama yaptık... boot klasörü ve diğerleri ile bir işiniz yok...

peki aynı klasore birden fazla install.wim ekleyebiliyormuyuz örnek 32 bit instal.wim 64 bit install.wim ve 32-64 aio instal.wim ekleyebilirmiyiz isim sadece install.wimmi olmak zorunda

mustafakarasan, 14 dakika önce yazdı:

peki aynı klasore birden fazla install.wim ekleyebiliyormuyuz örnek 32 bit instal.wim 64 bit install.wim ve 32-64 aio instal.wim ekleyebilirmiyiz isim sadece install.wimmi olmak zorunda

Daha yeni açıklama yapmış sadece install.wim veya esd olacak. Eklemek istediklerini klasöre atıp adlarını anlayabileceğin şekilde değiştir hangisini kuracaksan onu install.wim veya esd yapıp kullan.

mustafakarasan, 39 dakika önce yazdı:

senyor3, 24 dakika önce yazdı:

Daha yeni açıklama yapmış sadece install.wim veya esd olacak. Eklemek istediklerini klasöre atıp adlarını anlayabileceğin şekilde değiştir hangisini kuracaksan onu install.wim veya esd yapıp kullan.

Mesela Örnek  Windows10.iso sunu internetten indirdin mi! bi kenara açtın mı! Sources klasörü içinde atıyorum ki  install.esd  var o install.esd  dosyasını belleğin içindeki  \WINDOWS\.WIN10\esd\sources klasörü içine atacaksın.. ama indirdiğin Windows10.iso içindeki sources klasörü içinden install.esd yerine install.wim çıktı bu durumda \WINDOWS\.WIN10\wim\sources klasörü içine atıyorsun... isimleri değiştirme YOK boot.wim dosyasını kopyalama YOK  başka klasör vs kopyalama yok... Sadece install.wim ve install.esd

Edited by bypascal
  • Like 1

senyor3, 24.07.2019 - 15:14 yazdı:

onu biliyorum ben "reklam yasak" multiboot  projesini kullanıyorum onda istediğim kadar instal wim ve esd dosyası atabiliyorum örnek Windows 10 klasörüne isimde kendim istediğim ismi veriyorum problem olmuyor bu projede birtane instal wim var ben örnek 32 olsun 64 olsun 32-64 bir arad olan 3 ayrı projeyi atmak istesem bu projede atamıyorum Windows 10 klasörüne sanırım  win10 klasöründe sadace birtane instal.wim olmak zorunda bunda isim değişme olmadığı için gibi geliyor bana

Edited by semsibey
reklam yasak
  • Sad 1

Arkadaşlar:

Windows x86/32 bit kurulumlarda gördüğümüz bir problem den dolayı güncelleme eki yayınladık..

ilk iletiden indirebilirsiniz..

Edited by semsibey

Hiren boot ile Win pe bana çok benzer, hatta aynı gibi geldi.

Birde usbyi eski haline getirmek için ne yapmak gerekiyor.

ByAdmin, 16 dakika önce yazdı:

Hiren boot ile Win pe bana çok benzer, hatta aynı gibi geldi.

Birde usbyi eski haline getirmek için ne yapmak gerekiyor.

Aomei veya herhangi bir disk utility ile partitionlari sil sonra yeniden tek partition oluşturup USB ni formatla.

• Like 1

semsibey, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar:

Windows x86/32 bit kurulumlarda gördüğümüz bir problem den dolayı güncelleme eki yayınladık..

Güncelleme eki ile Windows klasörü içinde x86 ve x64 klasörleri oluşturulmuş. Daha önce indirdigimiz wim ya da esd dosyalarını hangi klasörler koyalım

AIO sistemlerdeki wim ya da esd dosyalarını da aynı sekilde hangi klasörler koymak gerekiyor. Teşekkürler Saygılar...

hulasa, 6 saat önce yazdı:

Güncelleme eki ile Windows klasörü içinde x86 ve x64 klasörleri oluşturulmuş. Daha önce indirdigimiz wim ya da esd dosyalarını hangi klasörler koyalım

AIO sistemlerdeki wim ya da esd dosyalarını da aynı sekilde hangi klasörler koymak gerekiyor. Teşekkürler Saygılar...

En sağlıklisi aio sistem kullanmamak mesela win10 x64 tüm sürümler esd ise x64 esd source klasörune win10 x86 tüm sürümler ise x86 esd klasörune veya wim ise wimlere.. win8 ve win7 de aynı şekilde.. ama illaki aio calistiracagim dersen x64 lere atabilirsin.

bypascal, 1 saat önce yazdı:

En sağlıklisi aio sistem kullanmamak mesela win10 x64 tüm sürümler esd ise x64 esd source klasörune win10 x86 tüm sürümler ise x86 esd klasörune veya wim ise wimlere.. win8 ve win7 de aynı şekilde.. ama illaki aio calistiracagim dersen x64 lere atabilirsin.

bu güncellemede bir nevi benim sorunuma çözüm olmuş oluyor anlatmak istediğimde bir şekilde buydu

bypascal, 3 saat önce yazdı:

bu gelen fıx ile boyut artmıyor demi sadece dosyalr değişiyor demi ?

semsibey, 16 saat önce yazdı:

Arkadaşlar:

merhabalar bir  sorum olacaktı.şimdi ilk indirdiğimiz dosya içerisindeki windows klasörü içinde örneğin win7 klasörünün içinde  esd ve wim klasörleri var. yeni düzeltme dosyasında ise windows klasörünün içinde x64 ve x86 kalsörleri var ve bu klasörlerin içindede wim ve esd klasörleri var.

şimdi eski indirdiğimiz windows klasörü içindeki esd ve wim dosyası içindeki instal.wim ve install.esd dosyalarını yeni düzeltme dosyası içindeki x64 ve x86 klasörleri içindeki esd ve wim klasörünün içine ayrı ayrı mı kopyalama yapacağız yani hem x64 içine hem x86 içine mi kopyalayacağız. umarım anlatabilmişimdir.

1- USB niz içindeki boot - efi - WINDOWS klasörlerini silelim

2- USB nizin içine indirmiş olduğunuz düzeltme klasöründeki  boot - efi - WINDOWS klasörlerini kopyalayalım..

3- Kopyalama işlemi bittikten sonra USB miz içindeki windows larımız boş şekilde olmuş olacak yani içlerinde install.wim install.esd YOK..... daha önce indirmiş olduğumuz pascal multibootumuzun içinde bulunan WINDOWS klasörü içinde ki

mevcut WIN7 - WIN8 - WIN10 klasörleri içindeki sadece install.wim veya install.esd dosyalarını tekrardan multibootumuz içindeki WINDOWS klasörü içindeki ilgili

WIN klasörlerine geri kopyalayalım...

herz, 30 dakika önce yazdı:

merhabalar bir  sorum olacaktı.şimdi ilk indirdiğimiz dosya içerisindeki windows klasörü içinde örneğin win7 klasörünün içinde  esd ve wim klasörleri var. yeni düzeltme dosyasında ise windows klasörünün içinde x64 ve x86 kalsörleri var ve bu klasörlerin içindede wim ve esd klasörleri var.

şimdi eski indirdiğimiz windows klasörü içindeki esd ve wim dosyası içindeki instal.wim ve install.esd dosyalarını yeni düzeltme dosyası içindeki x64 ve x86 klasörleri içindeki esd ve wim klasörünün içine ayrı ayrı mı kopyalama yapacağız yani hem x64 içine hem x86 içine mi kopyalayacağız. umarım anlatabilmişimdir.

1- USB niz içindeki boot - efi - WINDOWS klasörlerini silelim

2- USB nizin içine indirmiş olduğunuz düzeltme klasöründeki  boot - efi - WINDOWS klasörlerini kopyalayalım..

3- Kopyalama işlemi bittikten sonra USB miz içindeki windows larımız boş şekilde olmuş olacak yani içlerinde install.wim install.esd YOK..... daha önce indirmiş olduğumuz pascal multibootumuzun içinde bulunan WINDOWS klasörü içinde ki

mevcut WIN7 - WIN8 - WIN10 klasörleri içindeki sadece install.wim veya install.esd dosyalarını tekrardan multibootumuz içindeki WINDOWS klasörü içindeki ilgili

WIN klasörlerine geri kopyalayalım...

X64 lere atabilirsin

Ghostmlt, 1 saat önce yazdı:

bu gelen fıx ile boyut artmıyor demi sadece dosyalr değişiyor demi ?

Boyut biraz artiyor

bypascal, 12 dakika önce yazdı:

X64 lere atabilirsin

Boyut biraz artiyor

fıxı kullanmazsak ne olur çalışmazmı ?

ikaraot, 3 saat önce yazdı:

Merhaba windows isolarında net framework 3,5 aktif mi acaba?

windows 10 ve windows 7 lerde aktif 

Ghostmlt, 4 saat önce yazdı:

fıxı kullanmazsak ne olur çalışmazmı ?

64 bit kurulum denedim hep; o yüzden fixi yapmadan ya da yaptıktan sonra 32 bit çalışıyor mu çalışmıyor mu bilmiyorum.

Arkadaşın sorusunu ben de merak ediyorum; fixi yapıp da 6 tane wim dosyası, 6 tane de esd dosyası doldurmak istemiyorum açıkçası; AIO; yani hepsi derli toplu tüm sürümler bir arada versiyonu iyidir. Fixi yapmazsak 32 bit'lerde kurulumu engelleyecek kadar mı hata çıkartıyor?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By crasadure
      AIO BOOT Multiboot Sistem :
      AIO Boot Orjinal Site Linki :https://www.aioboot.com/en/
      AIO Boot Son versiyon Download Linkleri :
      AIO Boot v0.9.8.17(09.10.2018)
      AIO Boot Versiyonlar ve Yenilikler :
      AIO Boot ile Kurulabilen Paket Uygulamalar :https://www.aioboot.com/en/packages/
      AIO Boot sistem yapımcısına ait PE Sistem ve sisteme eklenmesi ile ilgili bilgiler :  https://www.aioboot.com/en/winpe-10/
      AIO Boot'a ait PE sistemleri indirebileceğiniz Link : https://drive.google.com/drive/folders/0B-o-S1Ld1ZTicXNOYkwyanpMWTA (⚡Tnc Debrid ile İndir) 
      AIO BootTANITIM VİDEOLARI
      1- AIO Boot Tanıtımı( AIO Boot' a ait Sitenin Tanıtımı)   * AIO Boot'un özelliklerinin Tanıtımı   * AIO Boot'u indirebileceğiniz Linkler   * AIO Boot'a ait PE Sistem ve indirme adresinin tanıtımı
      2-  AIO Boot Kurulum Paket Ara yüzünün tanıtımı
      3-  AIO Boot'un USB Belleğe Kurulumu
      3.1-AIO Bootun USB ye Elle Kurulumu
      3.2-AIO Bootu Tek Partisyon olarak Flash Belleğe Kurma
      4- AIO Boot'u yeni versiyonları ile güncelleme
      5- AIO Boot menü arayüz seçeneklerinin tanıtımı
      5.2-AIO Boot menü arayüz seçeneklerinin tanıtımı-2
      6-  USB Bellekteki AIOCreator.exe ile AIO Boot'un özelleştirilmesinin anlatımı
      7-  AIO Boot ile Multiboot'a Win7-Win10 Ekleme/Silme
      8-  AIO Boot ile Multiboot'a IDE ve SATA XP Ekleme/Silme
      9-  AIO Boot'a ISO ve WIM den Kurulum Yöntemini Manuel Ekleme
      Video9 Ek Dosyalar: Dosyalar.rar   
       İşletim sistemlerini ISO ve WIM'den kurulum için gereken Module Dosyaları( WinSetupISOModule_(ISOmethod)_RS6-18.11.2019 ) || WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-22.09.2019_English  || Dism++x86.rar ( v10.1.1000.100 || Dism++x64.rar( v10.1.1000.100 )
      10- AIO Boot ile Multiboot'a WINPE Sistemleri Ekleme
      11- AIO Boot ile Multiboot'a Antivirüs Live CD leri Ekleme
      12- AIO Boot ile Multiboot'a Backup & Recovery Yazılımları Ekleme
      13- AIO Boot ile Multiboot'a Special Pack Ekleme(Sergei Strelec,Hiren Boot CD)(Link)
      14- AIO Boot'a KMPE PE Projesini Manuel Ekleme
      14-2 : KMPE Projesini Grub4DOS a Ekleme
      KMPE İndirme Linki: KMPE PE Sistem |  KMPE eklemek için Ek Dosyalar:KMPE_Dosyalar.rar
      15- AIO Boot'a DLC Boot u Special Pack olarak Elle Ekleme
      DLC_Dosyalar : DLC_Dosyalar.rar
      16- AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme
      16-2_AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme(Ek video)
      HKBoot2017 Dosyalar: HKBoot2017_Dosyalar.rar
      17- AIO Boot ile PXE Server ile Ağ üzerinden İşletim Sistemi Kurulumu
      Sistem yapımcısının bu konu hakkında paylaştıgı video linki :https://youtu.be/nwJJ86jpv6I    |   https://www.aioboot.com/en/network-boot/
      18-Wmware Virtual Box Kurulum ve Ayarları USB Boot Olayı (⚡Tnc Debrid ile İndir) 
      18.1 - Wmware Virtual Box 6.0 ın Virtual Machine USB Boot ile Çalıştırması Anında Oluşan hatanın giderilmesi
      19-AIO Boot'da Tüm Special Pack olan PE Sistemleri tek bir menü altında toplama (Menü-alt menü ekleme)
      Video19-Ek Dosyalar :AIO.rar
      20-AIO Boot'a Easy Recovery Essentional Paketlerini(XP-Win7-Win8-Win10) Ekleme
           Video20-Ek Dosyalar:Easy_Recovery_Essentional_Dosyalar.rar
      21-AIO Boot'da Partisyon Boyutlarını Minitool Partition Wizard ile Ayarlama
      22-AIO Boot'a Koon Boot Programını Ekleme ve Sifre Korumalı Windows Oturum Hesabını Koon Boot ile Acma
            Koon_Boot Dosyalar:Koon_Boot_Dosyalar.rar
      23- AIO Bootun Legacy BIOSa sahip Windows Boot Managera Eklenmesi
      24-AIO Boot'da Grub2 ve Grub4DOS Temalarını değiştirme
             Grub2_Grub4Dos_Dosyalar :grub2_grub4Dos_TemaDegistirme.rar 
      25-AIO BOOT'da PartImageMapper ile FreeBSD ve pfSense Kurulumu
      26-AIO Boot un Harici Disk üzerine Kurulumu(Link)
      27-DLC Boot 2017nin Harici Diske Kurulumu (Link)
            Video27_Gerekli Dosyalar: DLC_Dosyalar1.rar
      28-DLC Boot 2019un Harici Diske Kurulumu(Link)
            Video28_EkDosyalar
      29_AIOBOOT ile Modifiye İsletim Sistemlerinin Kurulumu(Link)
      30-AIBOOT a Clonezilla Programını Entegre Etme (Fatih Projesi Etkileşimli Tahtalar için...)(Link)
      31-AIBOOT a Hiren Boot CD PE x64 v1.0.1 in Entegrasyonu(Link)
      32-DLC Boot 2019 v3.6 Build 190411 AIBOOT Multiboot a Kurulumu ve DLC Boot'un Tanıtımı(Link)
             Video32-Ek Dosyalar : DLC_2019 Dosyalar.rar 
      33-AIOBOOT Multiboot Sisteme bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarının Entegrasyonu(Link)
      34-WIM Dosyalarını GImageX ile EDITLEME(Link)
      35-WIMBOOT Metodu ile WIM Dosyalarını Boot etme(Link)
              Video35_WIMBOOT GEREKLI DOSYALAR: video35_wimboot_files.rar
      36-WintoHDD Programı ile Windows İşletim Sistemi Kurulumu(Link)
      37-WinNtSetup Programı ile Windows Kurulumu(Link)
      38- Dism++ ile Windows Kurulumu(Link)
      39-AIBOOT da Grub2 Versiyon Güncellemesi(Link)
      40-Windows Kurulum Yöntemi Uygulamalarını Güncelleme(WintoHDD Güncelleme) (Link)
              Video40-WintoHDD v3.8.1 e ait güncelleme dosyaları : WinToHDD x86-x64 v3.8.1.rar (rar şifresi=1234)
      41-Video41-HxD HexEditor Programı ile EFI Dosyası Editleme (Link)
              Video41-EFI_EDITLEME_Dosyalar.rar
      42-Grub2 Versiyon Güncelleme Programı (Link)
      43-WIMKUR.WIM AIOBOOT a Entegrasyonu ve Tanitimi ( Konu Linki - Wimkur.wim Link    rar  şifre = www.tnctr.com  )
      44-ISO Yöntemi ile Windows Kurulumu (Link)
      45- WIM Yöntemi ile Windows Kurulumu (Link)
      AIO Boot Sistem Yapımcısına  Ait Videolar
      1- Install Grub2 on GPT disks without creating a boot partition (GPT disk üzerinde Bir Boot partisyonu oluşturmadan Grub2 yi Kurma)
      2-How to install OS through Network boot (step by step)(Ağ üzerinden İşletim Sistemi kurulumu)
      3-Boot Grub2 with Secure Boot using Shim and MOK Manager  (Shim ve MOK Manager 'ı kullanarak  Secure Boot açık iken Grub2 üzerinden Boot Etme)
      4-How to boot from USB in VMware Workstation in UEFI mode  (UEFI Modda VMware Workstation ile USB den Boot Etme)
      5-Install AIO Boot on multiple FAT32 and NTFS partitions  (NTFS ve FAT32 formatındaki çoklu Partisyonlara AIBoot'un kurulumu)
      6-Boot from GPT hard disk in Legacy BIOS mode (Legacy Mod'da GPT Harddisk den Boot etme)
      7-Partition Image Mapper – Use partition images as real partitions (Partition Image Mapper ile Pastisyon görüntülerini gerçek partisyon  gibi kullanma)
      8-How to install AIO Boot and update to its new version? (AIO Boot nasıl kurulur ve yeni versiyona nasıl güncellenir?)
      9-How to Boot from USB in Wmware workstation in UEFI Mode(UEFI Modda Wmware workstation programında USB den  nasıl Boot edilir?)
      10-Methods to install Windows from WinPE (WinPE üzerinden Windows kurma Metodları) 
      11-Clover Boot Disk – Create macOS High Sierra bootable USB from Windows 
      12-CREATE FREEBSD BOOTABLE USB FROM WINDOWS WITHOUT DATA LOSS 
      13-How to install macOS High Sierra on VMware Workstation (Wmware Workstation üzerinde macOS High Sierra nasıl kurulur)
      14-How to install Clover Bootloader on USB from Windows and Linux(Clover Bootloader Windows da USB ye nasıl kurulur)
      15-How to boot from USB in VirtualBox
      15-Methods to install Windows from WinPE
      16-Install Grub2 on USB and HDD from Windows(Grub2'yi Windowstan USB ve Harici Disk Üzerine Kurma)

@forjest kullancısı tarafından çekilen tanıtım videoları:
      https://www.youtube.com/watch?v=v7T8P7Db1bM 
      https://www.youtube.com/watch?v=u1OUHy87nmI 
      @awengers44 kullanıcısı tarafından çekilen tanıtım videoları
      https://youtu.be/4McdPBCLS8Y
      https://www.youtube.com/watch?v=4McdPBCLS8Y&t=68s  
      https://www.youtube.com/watch?v=GVmI4DCKrxs 
      https://www.youtube.com/watch?v=AFU0CNwQa44
      Konu Başlığı Altındaki Sayfalardaki Bazı Onemli Açıklamalar

• By crasadure
      Multiboot Toolkit v2.3.2(Multiboot USB Flash Drive for UEFI/Legacy Mode)
      Download Link: Multiboot Toolkit v2 3.2 build190906 ||  Github (newest build) (son versiyon Link)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.3.2(work in progress)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.3.1( 01.07.2019)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.3.0(28.05.2019)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.2.0(28-05-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.3(03-05-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.2(28-04-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.1(29-03-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.0(18-03-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.0.1(28-02-2017)
      GRUB LOADER MANAGER - EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
      KURULUM İÇİN GEREKLİ BAZI ÖNEMLİ MODÜL DOSYALARI VE LİNKLERİ
      İşletim sistemlerini ISO ve WIM'den kurulum için gereken Module Dosyaları( WinSetupISOModule_(ISOmethod)_RS6-18.11.2019) || WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-22.09.2019_English ) Windows XP işletim sistemini ISO üzerinden kurulum için gereken dosyalar=NTBOOT.rar  Açıklama: Yukarıdaki linkten indireceğiniz "WinSetup.ISO.Module_(ISO.method).7z" dosyasını Modules klasörüne atıp [ 02 ] modules_installer.bat dosyasını çalıştırırsanız, gerekli olan bootisox64.wim ve bootisox86.wim dosyaları flash belleğinizin WIM klasörü içine kopyalanacaktır)  
      WINPE SISTEMLERI INDIRECEGINIZ YENI GUNCEL LINKLER

> https://drive.google.com/drive/folders/0Byz_TcfuHxHXTGpsdHIwTkNfWHM Sergei Strelec Indırecegınız Adres LINK  > http://sergeistrelec.ru/winpe_10_8/ DLC Boot  Indırme Adresi LINK > http://dlcboot.com/download.html Anhdv Boot 2019  > https://anhdvboot.com/en/download/ Hiren's Boot CD PE x64 (v1.0.1) >https://www.hirensbootcd.org/download/ Diğer Tüm Modülleri İndirebileceğiniz Linkler( EXCEL Dosyası=(Google Sheets) Modules Module dowloads link > https://www.fshare.vn/folder/GVRZCG2LJNCJ ( fshare sitesinden indirdiginiz dosyalara ait rar şifresi = 2012mshs ) ESET Rescue CD Indırecegınız Adres LINK > https://www.eset.com/int/support/sysrescue/#download DİĞER GEREKLİ YAZILIMLAR
      WinSetupFromUSB (download) YUMI boot (download) - Multiboot Toolkit does not support for UEFI YUMI Modules(download)-Module dowloads link Clover EFI bootloader (download) rEFInd boot Loader ( download ) Kaynak : https://niemtin007.blogspot.com.tr/2015/12/multiboot-usb-grub2-grub4dos-syslinux-refind-xorboot-uefi-legacy-mode.html
      KURULUM VİDEOLARI :
      Multiboot Toolkit v2.3.2 Kurulum ve Kullanımı Video15-VHD Manager Programı ve Sanal Diski Virtual Machine USB ile Calistirma         Multiboot Toolkit v2.3.1 Kurulum videoları (sistem yapımcısına ait video serisi)
      Multiboot Toolkit v2.3.0 Sistem ve Modüle kurulumu Multiboot Toolkit v2.2.0 Kurulumu         Multiboot Tookit 2.1.0 Kurulum Videoları
      Multiboot Toolkit 2.1.0 'a Güncelleme ve WIM yöntemi ile Windows Kurma  ( [ 05 ] multiboot_update.bat dosyası ile Multiboot bir üst versiyona güncellenebilir) Wifislax64 - 1.0, Manjaro 17, Parrot OS 3.5 LIVE ISO ların Multiboot Toolkit ile Kurulumu ve Kullanımı Video8: Multiboot Menu Arayüzünü Türkçeleştirme  Video9: Multiboot Toolkit 2.1.0 Kurulum-WIM-ISO ile Kurulum  Video10:NT6 Yöntemi ile Legacy Sistem Kurulumu Video11: NT6 Yöntemi ile UEFI Sistem Kurulumu  Video12:ISO Yöntemi ile UEFI yada LEGACY Sistemlerde Orjinal ve Modifiye ISO lar ile Sistem Kurulumu          Multiboot Toolkit 2.0.1 Kurulum Videoları
      Video1: Multiboot Toolkit Tanıtım videosu Video2: Multiboot Toolkit 2.0.1 Kurulum videosu  Video3: Module Ekleme ve Kurulumu Videosu  Video4: WINSETUP ile İşletim Sistemlerinin Multiboot Sisteme Entegre Etme videosu Video5: WIM Yöntemi ile İşletim Sistemlerinin (WIN7-WIN8-WIN10) ve ISO olarak XP Kurulumu videosu Video6: GRUB2 ve GRUB4DOS Tema Değiştirme - Otomatik Menü(ISO Mount) Modülünü Ekleme Video7: WinPE Sistemleri Ekleme-rEFIND Installer-Clover Installer-Multiboot Update videosu  Video7.2 :rEFInd ve CLOVER Boot Loader'ın Multiboot Toolkit Sisteme Eklenmesi  İşletim Sistemlerinin kurulum yöntemleri konusunda daha önce çektiğim videoları aşağıdaki konu başlığı altından inceleyiniz  lütfen 

• By awengers44
      Vadi E-Spor MultiBoot V2 TNCTR,ye özel olarak hazırlanmıştır ve muhtemelen FİNAL olacaktır.
      MultiBoot çalışmamız windows/linux sistemlerini kurma, dosya kurtarma, bakım ve onarım yapma vs işlemleri içindir herhangi bir işletim sistemi barındırmamaktadır.
      UEFI,de Grub2 2.05, Legacy de XorBoot loader olmak üzere multiboot çalışma sıfırdan hazırlanmış olup  bir çok farklı donanıma sahip pc,de test edilmiştir.
      Önceki paylaşımdan farklı olarak lagacy loader xorbot varsayılan olarak ayarlanmış ve grub4dos,dan çok daha hızlı ve kararlı olması nedeniyle tercih edilmiştir.
      Programı bize hatırlatan @mephistooo2 üstada, anlatım ve destekleri için @crasadure hocaya teşekkürü borç bilirim.
      Bazı arkadaşların WinPE eklemelerinde yaşadığı sıkıntılar sonucu anhdvboot ve hkboot PE ve Apps çalışmaları ISO dosyasına eklenmiştir.
      Bu haliyle diğer WinPE çalışmalara ihtiyaç kalmadığı halde ihtiyaç duyan kullanıcılar için DLC1 ve SSTR için,de tüm eklentiler yapılmış olup sadece dosyalarını ekleyip çalıştırabileceksiniz.
      Önceki versiyonda olan özellik ve dosyalara yeni eklentiler eklenerek zenginleşmiş ve yaklaşık 20 günü aşkın kullanımda hataya düşmemiştir.
      Menüler arasında gezip işlem yaparken TNC WinPE, DLC1 ve SSTR komutları hariç tüm dosyalar bulunmakta ve işlemler çalışmaktadır. 
      Bu çalışmada çok önem verdiğim WİNDOWS ve LİNUX kurulumlarını sıkıntısız yapabildiğim WIMBOOT  ve Grub2 2.05 çalışması için @alive64 üstada ve her konuda yardımcı [email protected] hoca,ya teşekkür ederim. 
      WimBoot ile kurulumların hatasız olabilmesi için ISO klasöründeki dosyalarınızın isimlerinin kısa ve boşluk içermemesine dikkat ediniz. !!!
      Windows Server 12/16/19 kurulumları için @UZUNLAR üstadın çalışmasında  izniyle bazı ekler ve düzenlemeler yaparak kurulum seçeneklerine eklenmiş ve test edilmiştir, çalışma için üstada teşekkür ederim.
      MultiBoot yükleyiciyi ve diğer komut içeren *.cmd,leri çalıştırmak için yönetici olarak çalıştırınız, program ilk çalıştırmada USB kurulumu için komut alacaktır.
      Komutlardaki asıl amaç USB diske kurulumun sorunsuz olmasıdır (kurulumu seçenekli sunmayı isterdim ama sağlıklı birleştirmeyi uğraşmama rağmen yapamadığım için bu şekilde sunmak zorunda kaldım) daha sonra açığa çıkacak olan External.cmd ile taşınabilir diske, Virtual.cmd ile sanal diske kurulum yapabilirsiniz.
      MULTIBOOT.ISO dosyasının adını değiştirmeyin, dosya boyutu biraz yüksek olduğu için kurulum esnasında sabredin kurulumda hata almazsınız  Düşük boyutlu paylaşım daha sonra yapılacak inşaAllah. Link eklendi..
      UEFI-USB disk biriminde eklemek ve değiştirmek istediğiniz  kısımlar kısmen anlatılmıştır çalışmayı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz, bilenler için zaten bu işlem kolay olacaktır, ancak sorun ve sorulara her daim açığım.
      Sistem tamamen tek bir tema üzerinde hazırlanmış grub2 geçişleri çok daha seri olduğu için tercih edilmiştir ve yedek olarak themes  klasöründe sevdiğim bazı temalar konulmuştur.
      Lütfen windows ve linux alternatif kurulumları test edip sonuçlarını görmeden çalışmıyor gibi ifadeleri takınmayın çokça emek  ve zaman verilmiş içerikleri yönergeleri ve yöntemleri inceleyin muhakkak bir çıkış yolu bulacaksınız  
      WimBoot Nt6 v3 UEFI-USB disk birimine çıkartılıp var olan dosyaların üstüne yazılacak.
      https://yadi.sk/d/D6YPU4wZKJvIdQ
    • By By_FaRuK
      MultiBoot Utility
      *** TNCTR'ye Özel Olarak Hazırlanmıştır ***

Diğer Görüntüler

Kullanım Amaçları
      USB/HDD lerde;
       Grub2 kurulumu yapar. Boot olacak şekilde hazır duruma getirir.  ÖNEMLİ * Boot dizinini olarak istediğiniz isimdeki bir klasörü seçebilirsiniz. Kullanılan mevcut MultiBoot sistemlerde Grub2 versiyon güncellemesi yapar. İster program üzerinde gömülü Grub2 dosyalarla, isterseniz kendi indirmiş olduğunuz Grub2 dosyaları ile güncelleme yapabilirsiniz. Güncelleme işlemini Legacy, Efi32 ve Efi64 ayrı ayrı seçmeli olarak yapabilirsiniz. Grub2 v2.04 ve v 2.05 için g2ldr, core.img, bootia32.efi ve bootx64.efi dosyalarını oluşturarak sisteminizdeki ilgili yerlere kopyalar. Grub2 Dosya Yönetici kurulumu yapar. Kullanıma hazır hale getirir. Clover Bootloader'ın en güncel versiyonunu indirir ve kullanılan mevcut MultiBoot sistemine entegre ederek kullanmaya hazır hale getirir. Güncel dosyaları internetten indirdiği için internet bağlantısı gerekmektedir. Sistemde Clover Bootloader dosyaları varsa en güncel versiyon olarak günceller. Sistemde Clover Bootloader yoksa en güncel versiyonu kurar ve kullanıma hazır hale getirir. rEFInd Bootloader'ın en güncel versiyonunu indirir ve kullanılan mevcut MultiBoot sistemine entegre ederek kullanmaya hazır hale getirir. Güncel dosyaları internetten indirdiği için internet bağlantısı gerekmektedir. Sistemde rEFInd Bootloader dosyaları varsa en güncel versiyon olarak günceller. Sistemde rEFInd Bootloader yoksa en güncel versiyonu kurar ve kullanıma hazır hale getirir. Kullanılan mevcut MultiBoot sistemine güncel Grub4Dos dosyalarını indirir ve kullanmaya hazır hale getirir. Güncel dosyaları internetten indirdiği için internet bağlantısı gerekmektedir. Sistemde Grub4Dos hiç yoksa default olarak grub dizininin altına kurar. Sistemde önceden yüklü Grub4Dos dosyaları varsa (Hangi klasörde olduğu önemli değil) üzerine yazarak güncelleme yapar. UEFI de Secure Boot aktif iken boot sorunu yaşanması durumunda kullanılan mevcut MultiBoot sisteminin UEFI boot yöntemini Microsoft tarafından imzalanmış orijinal efi dosyaları ile değiştirir ve kullanıma hazır hale getirir. XorBoot Bootlader kurulumu yapar. Kullanıma hazır hale getirir. Xorboot Bootlader yapılandırma programlarını direk program üzerinden kullanabilirsiniz. Program üzerinden direk Sanal Disk Yönetim programı, QEMU Test programı ve Bootice programını açarak bütün testleri yapabilirsiniz.  
      Boyut: 39.00 MB
      VirusTotal Sonucu : 

Sıfır MultiBoot Kurulumu Görüntüsü

Nasıl Yapılır
      Hedef Boot Dizini Seç : Sıfır kurulum yapılacaksa USB/HDD kök dizinine Grub2 kurulumu için boşluk karakteri ve Türkçe karakter kullanmadan istenilen isimde klasör açılarak bu klasör seçilebilir. Mevcut multiboot sisteminde Grub2 kurulu olan dizin seçilir.
      Grub2 İşlemleri
      Grub2 v2.05 Kur : USB/HDD lere sıfırdan Grub2 kurulumu yapmak için kullanılır.
      Grub2 kurulumunu yapar. ( v2.04 ve ya v2.05 olarak seçim yapılabilir) Gerekli loader dosyalarını oluşturur. Tema ve dil tercihlerini ayarlar. (Dil tercihi default olarak Türkçe ayarlanır) Grub2 Dosya Yönetici'ni yükler. Grub4Dos kurulumu yapar. Tema yüklü gelir. Kurulum sonrasında USB/HDD i direk boot olmaya hazır hale getirir.
      Grub2 v2.05 Güncelle : USB/HDD lerde kullanılan mevcut multiboot sistemi üzerindeki Grub2 dosyalarını v2.05 olarak otomatik günceller. (Grub2 kurulu Hedef Boot Dizini seçilmelidir.)
      Loader Oluştur (v2.04) : Grub2 v2.04 dosyalarını kullanarak g2ldr, core.img, bootx64.efi ve bootia32.efi dosyalarını oluşturarak USB/HDD üzerinde ilgili yerlere kopyalar. Ve kullanıma hazır hale getirir. ( g2ldr=/boot/grub | core.img=/boot/grub/i-386pc | bootx64.efi=efi/boot \ bootia32.efi=efi/boot )
      Loader Oluştur (v2.05) : Grub2 v2.05 dosyalarını kullanarak g2ldr, core.img, bootx64.efi ve bootia32.efi dosyalarını oluşturarak USB/HDD üzerinde ilgili yerlere kopyalar. Ve kullanıma hazır hale getirir. ( g2ldr=/boot/grub | core.img=/boot/grub/i-386pc | bootx64.efi=efi/boot \ bootia32.efi=efi/boot )
      Grub2 Güncelle : USB/HDD lerde kullanılan mevcut multiboot sistemi üzerindeki Grub2 dosyalarını kullanıcı tarafından seçilen Grub2 dosyalarını kullanarak olarak otomatik günceller. (Grub2 kurulu Hedef Boot Dizini seçilmelidir.)
      Grub4Dos İşlemleri
      Güncel Grub4Dos İndir ve Kur :
      Grub4Dos kurulumu yapar. Sistemde daha önceden Grub4Dos kurulmuş ise mevcut dosyaları günceller. Sistemde Grub4Dos kurulu değilse default olarak grub klasörü altında dosyaları oluşturur. Grub4Dos teması ekler. Menu.lst dosyası ekler. Grub2 Dosya Yöneticisi İşlemleri
      Grub2 Dosya Yönetici Kur : USB/HDD lerde kullanılan mevcut multiboot sistemine “Grub2 Dosya Yönetici” kurulumu yapar.
      Secure Boot İşlemleri
      Secure Boot Aktif : USB/HDD lerde kullanılan mevcut multiboot sisteminde UEFI Boot için gerekli olan grubx64.efi ve grubia32.efi dosyalarını Microsotf tarafından imzalanmış orijinal efi dosyaları değiştirerek Secure Boot aktif pclerde multiboot sisteminin kullanılması sağlanır. (UEFI Boot yöntemini Grub2 yapmak için Loader yüklemesi yapılması gerekmektedir)
      Ekstra Programlar
      Program üzerinde ilave olarak sanal disk yönetme programı olarak VHD Manager v1.3 yüklüdür. Program üzerinde USB/HDD boot test için Easy Boot Helper v1.9 yüklüdür. BCD dosyası editleme, GRLDR dosyası düzenleme, Menu.lst dosyası düzenleme için Bootice programı yüklüdür.  
      Download Link :

*** Programın çalışması için işletim sisteminiz üzerinde minimum .Net Framework 4.5 yüklü olması gerektedir.

MultiBoot Utility Tanıtım Videosu
      * UEFI de Grub 2 Dosya Yöneticisi çıkmama problemi bir sonraki versiyonda düzeltilecektir. v1.5 versiyonda düzeltilmiştir.

Özel Teşekkür
      @crasadure ve @mephistooo2 üstada yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Yapılan Değişiklikler
      Teşekkürler...
    • By DJ_Rush
      Windows 10 RS1 LTSB x64 tr 2019 Rush
      Çalışma tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9057891.iso üzerinde yapılmıştır.
      RS1 sürümüdür, 12 Haziran 2019'a kadar olan güncellemeler entegre edilmiştir.
      RS1 seçilmesinin sebebi Stabil ve Performanslı olmasıdır ve  daha çok eski sistemlere hitap eder. Yani 2016 ve öncesi donanımlar.
      LTSB Sürüm büyük güncellemeleri almaz.
      Bu sürümde Mağza ve gereksiz Uygulamalar yoktur. (İsteğe bağlı etkinleştirilebilir)
      Kuruluma Katılımsız Programlar eklenmiştir bu yüzden kurulum süresi olanda biraz daha uzun sürer.
      Katılımsız Programlar @forjest Ustaya aittir, Teşekkürlerimi sunarım. HDWallpaper olanı kendim editledim bazı reismler değiştirildi. WinRAR 5.61 @nous Ustaya ait, Teşekkürler.Office 2010 Pro VL sp2 3in1 @karadurak çalışmasıdır, teşekkürler Üstad.
      Net Framework 3.5 etkin gelir.
      Masaüstü ikonlar aktif.
      Windows Defender devredışı.
      Bir çok ince ayar yapılıp gereksiz servisler pasif edilmiştir. Ayrınılar için C:\Project.text dosyasında.
      Farklı masaüstü resimleri eklenmiştir.
      UEFI-BIOS destekler.
      ESD sıkıştırma yapılmadı.
      Rufus ile 8gb veya üzeri flash belleğe yazdırın. UEFI kurulumlar için yazmadan sonra Rufus uyarı verir Secure Boot Biostan kapatın diye. Dikkat edelim.
      Eklenen Programlar:

Eklenen Güncellemeler:

Eklenen Masaüstü Resimleri:

Add-ons(Eklentiler) klasörü içeriği:

Compact+LZX: Bu araç ile Windows kurulu bölümü yüksek derecede sıkıştırma yaparak yer açabilirsiniz. Sıkıştırma süresi boyuta ve donanım hızına göre değişir. Ortalama 1-2saat. Kullanımında Yönetici Olarak çalıştırın. Sıkıştırma sadece varolan dosyaları sıkıştırır, sonradan eklenecek dosyalaı sıkıştırmaz. Devamlı dosya eklenen sistem için önerilmez. Dosyalar sıkıştırıldığı için de bunlara ulaşmak CPU'yu  yorar. Bilginize...
      Driver Booster: Sürücülerinizi güncellemek ve yüklemek için kullanışlı bir araçtır format sonrası gerekebilir. Full sürümdür seriali içindedir.
      Microsoft-Store-Xbox: Bu sürümde Mağza yok demiştim ama bu araç sayesinde yükleyebilirsiniz.
      Mağza Yükleme yöntemi: Ayarlar'dan Güncelleştirme ve Gizlilik/Geliştiriciler için yolundan Geliştirici Modu'nu aktif edin ve sistemi restart edin.Yönetici Olarak Add Store-GUI Mağza ekler. Remove Store-GUI Mağza siler. Kurulumda çıkan hata mesajlarını Tamam diyerek geçin.  Kurulum sonrası Başlat Menüsünden Mağza'yı bulun.
      PacthMyPC: Bu uygulama Programlarınızı günceller ve harici Uygulama yüklemenizi sağlar.
      Sandboxie: 19H1 ile gelen Sandbox alternatifidir.
      SwiftSearch: PC'de hızlıca dosya aramanızı sağlayan bir araç.
      Windows 10 Activator: KMS-Dijital-Online_Aktivasyon_Suite_v7.5_TUR windows aktivasyon aracıdır etkinleştirme için kullanabilirsiniz.
      Yönetici Olarak çalıştırın çıkan pencereden 2. seçeneği seçin. Açılan pencereden tekrar 2. seçeneği seçip etkinleştirme mesajını bekleyin ve sonrası restart.
      @mephistooo2 çalışmasıdır. Teşekkürler Üstad
      XYplorer: Kullanışlı bir Windows Explorer alternatifidir.

Programsız ve ince ayarsız kurulum yapmak isteyenler Poweriso veya Ultraiso ile iso içinde sources yoluna gidin ve $OEM$ klaörünü silin ve iso dosyasını kaydedin.

Office 2010 kısayolları C:\ sürücüsünde bunları masaüstüne atabilirsiniz.

Windows 10 RS1 LTSB x64 tr 2019 Rush
      GoogleDrive TekLink
      Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.
      iso boyutu: 5.34gb
      Rar Şifresi: tnctr
      MD5 Checksum: A86171FB7CFA4F22449CA7348570FD5B
      SHA-1 Checksum: D60A93C2151FCD4518C2B3410E96E44A6BDC406F
      SHA-256 Checksum: F85077EE88A42D7F43E1C6BB950C310D9BC3646F8FD6897A971336EDEC75AC3B
      SHA-512 Checksum: 3013DD7AAD67723B65438CD339DFB5334ECF89841B6E0BDDC3EB923E870174C1D1A069DBF370665BD47BE9361F15EB32448CC80BF9B76EEA8E384852C9BD86F8

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...