Jump to content

Dolandirici Web Adres Bulma

akincaglar
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar, bur dolandırıcı web sayfası yüzlerce kişiyi ucuz teyp reklamı ile dolandırıyor sen adresi:

http://teypmarketi.com/

burayı nasıl bulurum.

polis&savcılık  vs.vs. onlar sonraki iş

yardim ci olursanız memnun oluruz

şimdiden teaekkurler

Whois sorgusuna tabiki adreslerini yazmamışlar ama adamlar koskoca whatsap için telefon numaralarını yazmışlar bu işi resmiyete dökerkersen işin kolay olacaktır,

yoksa diğer türlü site basit wordpress üzerine kurulu bir heykır tanıdığın varsa güncel wp açıklarıyla siteye saldırsın admin panelinde bekli adamların gerçek isimleriyle bir eposta ws görebilirsin ki çok zor bu olasılık da. 

Ayrıca benden size tavsiye böyle aşırı basit şekilde hazırlannmış,  gerçek adres isim telefon numaraları  ssl sertrifikası ve en önemlisi mesafeli satış sözleşmesi,mersis no göremiyorsan ve o sözleşmede gerçek bilgiler göremiyorsan o siteden kork her site senden ödeme almadan önce mesafeli satış sözleşmesini sunmak zorundadır bu n11de bile böyledir bak örnek göstereyim

sitenin resmi bilgileri;

Registrant Name: 1&1 Internet Limited
Registrant Organization: 1&1 Internet Limited
Registrant Street: Discovery House
Registrant Street: 154 Southgate Street
Registrant City: Gloucester
Registrant State/Province: GLS
Registrant Postal Code: GL1 2EX
Registrant Country: GB
Registrant Phone: +44.3333365691
Registrant Phone Ext: 
Registrant Fax: 
Registrant Fax Ext: 
Registrant Email: 

Please register to see this content.

Buna benzer çok site var böyle kapıda ödeme ile sipariş oluşturan. Hiç bir kayıt kuyut olmuyor. Ürünü yeterince kontrol etmeyip ödemeyi de yapınca, geçmiş olsun...

Ben bu tarz sitelere imacros ile binlerce sipariş formu doldurtuyorum. Belki hesabı şişerde araya kaynayan bazı gerçek siparişleri alamaz da insanları kandıramaz diye.

Whois bilgilerine bakınca adamlar bu ay faaliyete geçmişler anlaşılan. IP'leri de Almanya'da gözüküyor. Belki gerçekten Türkiye merkezli bile değil. Ama arkadaşın dediği gibi siteyi hackleyip bir takım bilgiler de eldedilebilir. Bu form verileri hangi adrese gönderiliyor mesela bulunabilir. Ayrıca elinizde dolandırıcıkla ilgili deliller varsa 

Please register to see this content.
adresinden de kolayca şikayet oluşturabilirsiniz.

Edited by mogokce

akincaglar, 12 dakika önce yazdı:

teşekkürler.face de devamli farkli web adresleri ve cep tlf. numaralari ile bazı saf insanları kandırıyorlar  yazik oluyor.ben dediginiz gibi onları yönlendirip btk ya şikayet etmeleri için tavsiyede bulunacağım

sağolun

Hocam bu tiplerle kendi başınıza iş yapmaya kalkmayın. Dolandıran adam başka şeyler yapacak kapasitededir. Dolandırıcıların yurtdışı destekli siteleri v.s de var. Önlem almak amaçlı bazılarını takip ediyorum. İçlerinde her türlü tip var. Para karşılığı adam ağır yaralayanlar, sırf milletin kart bilgilerini ele geçirmek için lokantalarla anlaşıp pos makinalarına kopyalama cihazı yapanları da var. Hatta bir hırsızlığı internet üzerinden komisyonla karmakarışık hale getirenler bile var. Mesela birisi sana teybi satıyor, faturayı internetten komisyon karşılığı anlaştığı ancak tanımadığı kişiler üzerine kestirip, taşıma işini yine komisyon karşılığı yapıp asıl dolandırıcıya giden yolu tıkayan çok fazla tip var. Bazen öyleleri varki resmen devlet aklı gibi karmaşık yapıları var. Kendinizi riske atmayın. Mağduriyetiniz çoksa polise başvurabilirsiniz. Bu şekilde de ucuza ürün kapatmaya çalışırsanız bu mağduriyetlerinizin sonunun gelmesi imkansız. Bu tip internet üzerinden bilinmeyen siteler üzerinden alışveriş yapmayın, tanınmış olmayan küçük işletmelerde mümkün olduğunca kart kullanmayın. İnsanları dolandırmak için aylık çorbacı v.s açıp insanların  kredi kartı bilgilerini çalanlar bile var. Geçmiş olsun.

• Like 1

7 yıl önce başıma böyle okay geldi ve peşini bırakmadım.parami geri aldım ama şikayetçi oldum benim gibi aynı sitede 50 kişi baska sitelerde yüzlerce kişi dinlendirilmiş. ve şimdi bu tıp leri yine görünce  üzülüyor ve düğmelerine uyarı yapıyorum.ewet bunlar dolandırıcı ama ancak o kadar zaten cesaretleri olsa klavyeden değil elinde silah ile dolaşırlardı bunlar teknolojinin açıklarını bulup kolay para kazanmak isteyenler dünyanın her yerinde var.dün haberlerde bir tane tıfıl incecik tipsiz şerefsiz internetten asker ve polislere bot,postal,vb. ürünleri satıyormuş gibi yapıp kapora on ödem e alıyormuş yüzlerce kişiden ama takip sonucu yakalandı tv.de gördüm.bir türkü barda adam aynı uzaylı yaradık gibi sürat ve incecik 40 kilo ya var ya yok.adamin savunması da:"zorla almadım paralarını onlarda kanmasalardı" gelde bu adamın cezasını kesme