Jump to content

Hangi Iss 'ye Geçmeliyim ?

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Şu anda Türk Telekom + Tivibu SD paket kullanıyorum. Apartmanda merkezi sistem bulunmadığı ve giriş katta oturduğum için çanak kullanamadım. Yakın zamanda sözleşmem bitiyor ve taşınıcam. Fakat aldığım bağlantıdan hoşnut değilim. 16mb denilen yerde 8mb bile göremiyorum. Başta 16 bağlattım hızı alamadığım yetmedi üstüne hat kopmaları yaşadım.O günden bu güne 2 sene oldu 8mb'nin sadece 5'ini görebildim.Üstüne tivibunun da bana gelen neti etkilemesi cabası. Önceliğim fiber bulunan bir yere geçmek. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Öceliğinize önem vermeniz en güzel tavsiye olacaktır. Yani fiver bulunan bir yere geçmeniz en iyi çözümdür.

Bunun haricinde diğer her türlü söylem havada kalacak ve yetersiz olacaktır. Çünkü bulunduğunuz şehri, mahalleyi bilmemiz, orada bulunmamız gerekir. Bir de İstanbul dışında bütün şehirlerde İSS lerin hepsi Türktelekom'a bağlı. Yani hepsi onun hatlarını bir şekilde (ya tamamını ya da tamamına yakınını, bir çok bağlantı noktasını) kullanıyor. Yani başka (Superonline, vodafone vs.) sağlayıca geçseniz dahi, bulunduğunuz yerdeki hat kalitesi önemli...

Bir diğer husus ise ping ölçümü de yaparak, sağlayıcınızı aramanız ve "benim paketimde şu kadar hız, şu kadar ping vadediliyordu" demeniz olacaktır. (hatta şaka gibi gelecek ama, aramayı yaparken-konuşurken ölçümleri sürekli yapın, o anda dahi artış olacağını göreceksiniz.. maalesef bu kadar aldatıcılık var...) arkasından "mühendislerimizi oraya göndereceğiz" ifadesini duyana kadar diretin, ısrar edin, türlü türlü yola başvurun, çirkeflik yapın :) en son göndereceğiz diyince tamam deyip gerekli bilgileri verip, konuşmayı yaptığınız eleman adını, saatini not edin.

Mühendisler gelince (genelde) sorun çözülür. Sonra (yine genelde) dikkat etmezseniz bir süre sonra (gerçekten genel olarak:)  ) tekrar eski haline döner. Yukarıdaki adımları tekrar ederek ve bir önceki görüşmenin(lerin) yapıldığı kişi ve tarih/saatini de verin. Yeni görüşmede de aynılarını not edin, sürekli bu adımları tekrarlayın. 2-3 tekrardan sonra ömür-billah sorun olmaz... :)  (huylarını iyi bilirim)

• Thanks 2

Teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için

Peki bu alt yapı fiber için de mi geçerli ? Yani onlarda mı Türk Telekom alt yapısını kullanıyor ? Yanlış biliyorsam düzeltin çünkü söylenilene göre sadece ADSL ve VDSL Türk Telekom üzerinden kullanılıyor. Fiber ise kendi firmasının alt yapısını doğru mudur hocam ?

Ayrıca Fiber'de firma olarak kaliteli olan SuperOnline mı ?

TimeShift, 32 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için

Peki bu alt yapı fiber için de mi geçerli ? Yani onlarda mı Türk Telekom alt yapısını kullanıyor ? Yanlış biliyorsam düzeltin çünkü söylenilene göre sadece ADSL ve VDSL Türk Telekom üzerinden kullanılıyor. Fiber ise kendi firmasının alt yapısını doğru mudur hocam ?

Ayrıca Fiber'de firma olarak kaliteli olan SuperOnline mı ?

Hepsi için yazdım, maalsef ki öyleler....

Yeni yeni özel girişimler birkaç yıldır döşemeye başladı...

Türktelekom onlara dava açtı sonra...

Dava fos çıktı...

Tekrar açtı...

Tekrar fos çıktı...

Bir kere balın tadını almış TT verir mi herkese öyle??  Milleti kekle kekleye (kız olmasa başka bir laf derdim... neyse...) istedikleri fiyattan istediklerini veriyorlar....

Rahat olun bir kaç yıla kalmayacak... TTnin tekelleşmesi bitecek... Özel şirketler ise TT'den beter TR'de ama olsun...

Hatta daha fazla ileri götürüp şunu da ekleyeyim,

Birkaç yıl daha koyun bu birkaç yıla;

Facebook, Alphabet, Microsoft, Amazon, AT&T

Kendi internetlerini dünyaya yayıyorlar..

Bizdeki gibi saçma sapan şekilde de değil...

Kota ve hızda hiçbir sınır olmaksızın, tek fiyat.... 9.99$...

TR için şaka gibi bir fiyat ama buraya da gelecek...

Ne varsa dışarıda var maalesef....

Edited by selokan
  • Thanks 2

Kesinlikle Uydunetten şaşma. Piyasaya göre gayet makul fiyatları var, kesilme kopma ping yaşamıyorum.  (ttnet ile 16 mbps turknet ile 0.10 mbps hız alıyordum)  50 mbps paketim ancak 70 e kadar çıkıyor. Üstüne yanında tv paketi sinema paketi var. 7/24 müşteri temsilcisi var. Bazen sıkıldığımda gece arıyorum muhabbet ediyorum (cidden)

selokan, 2 saat önce yazdı:

Hepsi için yazdım, maalsef ki öyleler....

Yeni yeni özel girişimler birkaç yıldır döşemeye başladı...

Türktelekom onlara dava açtı sonra...

Dava fos çıktı...

Tekrar açtı...

Tekrar fos çıktı...

Bir kere balın tadını almış TT verir mi herkese öyle??  Milleti kekle kekleye (kız olmasa başka bir laf derdim... neyse...) istedikleri fiyattan istediklerini veriyorlar....

Rahat olun bir kaç yıla kalmayacak... TTnin tekelleşmesi bitecek... Özel şirketler ise TT'den beter TR'de ama olsun...

Hatta daha fazla ileri götürüp şunu da ekleyeyim,

Birkaç yıl daha koyun bu birkaç yıla;

Facebook, Alphabet, Microsoft, Amazon, AT&T

Kendi internetlerini dünyaya yayıyorlar..

Bizdeki gibi saçma sapan şekilde de değil...

Kota ve hızda hiçbir sınır olmaksızın, tek fiyat.... 9.99$...

TR için şaka gibi bir fiyat ama buraya da gelecek...

Ne varsa dışarıda var maalesef....

Bir kaç yıl sonra gelirse o zaman kaymayığını yeriz inşallah ama sanmıyorum bizim ülkemizde o da sağlıklı kalsın

Devoliath, 2 saat önce yazdı:

Kesinlikle Uydunetten şaşma. Piyasaya göre gayet makul fiyatları var, kesilme kopma ping yaşamıyorum.  (ttnet ile 16 mbps turknet ile 0.10 mbps hız alıyordum)  50 mbps paketim ancak 70 e kadar çıkıyor. Üstüne yanında tv paketi sinema paketi var. 7/24 müşteri temsilcisi var. Bazen sıkıldığımda gece arıyorum muhabbet ediyorum (cidden)

İzmit'te ikamet ediyorum bir çok yerinde Alt yapısı yok malesef

Devoliath, 2 saat önce yazdı:

Kesinsıkıntınızınetten şabirisiiyasaya göre gayet makul fiyatları var, kesilme kopma ping yaşamıyorum.  (ttnet ile 16 mbps thakimt ile 0.10 mbps hız alıyordum)  50 mbps paketim ancak 70 e kadar çıkıyor. Üstüne yanında tv paketi siİmkanınaketi var. 7/24 müşteri temsilcisi var. Babulunanıldığımda gece arıyorum muhabbet ediyorum (ciddenız)

Yukarıda açıkça, bulunduğunuz şehri bilmeden yorum yapmak havada kalır diye yazmış birisi ama dikkat etmemişsiniz sanırım. Bundan dolayı da konu sahibi;

TimeShift, 41 dakika önce yazdı:

İzmit'te ikamet ediyorum bir çok yerinde Alt yapısı yok malesef

Demiş. Lütfen mesaj yazmadan önce, konu başlığını, konu içeriğini ve verilen cevapları, gönderileri okuyun. Yeni konu ama iki mesajı dahi dikkat etmeden geçiştirerek hemen cevap veriliyor. Dikkat lütfen. 

TimeShift, 44 dakika önce yazdı:

Bir kaç yıl sonra gelirse o zaman kaymayığını yeriz inşallah ama sanmıyorum bizim ülkemizde o da sağlıklı kalsın

Bu konuda size katılıyorum ama bu şirketler büyük şirketler. Dolayısı ile adil şirketler. Kimsenin gözünün yaşına bakmayan şirketler bunlar. Tüm dünyaya hakimler ya da hakim olmaya çalışıyorlar. Mutlaka Türkiye'ye geldiklerinde buradakiler suyunu çıkaracaklar ama, zamanla biz de (millet olarak) medeniyet öğrenip adam olacağız. Bir şeyler iyileşecek herşey daha güzel olacak diye umuyorum. Umarım yanılmıyorumdur. 

İmkan ve paranız varsa (çok para ama) Turkcell e ait olan lifecell tarifesine geçin. 4G bağlantı ile Tethering yapın. İnanın Türkiye'de bundan hızlısı yok. Ping yok, donma yok, indirme ve upload dehşet hızlı. (Tabi normal internete göre baya baya tuzlu o ayrı bir husus) öteki türlü ise, tüm konuşmalara, öneride bulunan kişiye (belli olduğu üzere sorunuzu yanıtlamış, sıkıntınızın çözümünü aktarmış. Bir şeyler bildiği, iyi bildiği belli.)

İş yok bizde ya.! neye hizmet ediyor nasıl bir akılsa hep milleti keklemek üzerine kurulu bir sistem! Allahtan milletin kendi azmi ve sabrı varda onunla idare oluyor memleket.  efendim neymiş 4.5 puan faiz düşürmüşlerde piyasa hala tepki vermemiş. dahada düşürmeleri gerekiyormuş.

yahu bizim bu insan kekleme, kiralama satma olaylarını nasıl çökertiriz en öncelikli konumuz bu olmalı. tefeciliği para satmayı nasıl bitirir reel sektörü nasıl kalkındırırız derdimiz bu olmalı.  Formül basit Edebali en başta demiş; İnsanı yaşatki devlet yaşasın. anca lafta.. bekaymış çalışmadan kalkınmadan beka nasıl olacak üç çocuğu nasıl yapacak millet ? hep boş oyalama, laf..

• Like 1

Frankger, 20 saat önce yazdı:

Yukarıda açıkça, bulunduğunuz şehri bilmeden yorum yapmak havada kalır diye yazmış birisi ama dikkat etmemişsiniz sanırım. Bundan dolayı da konu sahibi;

Demiş. Lütfen mesaj yazmadan önce, konu başlığını, konu içeriğini ve verilen cevapları, gönderileri okuyun. Yeni konu ama iki mesajı dahi dikkat etmeden geçiştirerek hemen cevap veriliyor. Dikkat lütfen. 

Bu konuda size katılıyorum ama bu şirketler büyük şirketler. Dolayısı ile adil şirketler. Kimsenin gözünün yaşına bakmayan şirketler bunlar. Tüm dünyaya hakimler ya da hakim olmaya çalışıyorlar. Mutlaka Türkiye'ye geldiklerinde buradakiler suyunu çıkaracaklar ama, zamanla biz de (millet olarak) medeniyet öğrenip adam olacağız. Bir şeyler iyileşecek herşey daha güzel olacak diye umuyorum. Umarım yanılmıyorumdur. 

İmkan ve paranız varsa (çok para ama) Turkcell e ait olan lifecell tarifesine geçin. 4G bağlantı ile Tethering yapın. İnanın Türkiye'de bundan hızlısı yok. Ping yok, donma yok, indirme ve upload dehşet hızlı. (Tabi normal internete göre baya baya tuzlu o ayrı bir husus) öteki türlü ise, tüm konuşmalara, öneride bulunan kişiye (belli olduğu üzere sorunuzu yanıtlamış, sıkıntınızın çözümünü aktarmış. Bir şeyler bildiği, iyi bildiği belli.)

Bence siz dikkat etmelisiniz konuya ve okuduklarınıza.  Lütfen insanları boş boş yargılamadan önce 100 kez düşünün.   Ben hakaret etmediğim sürece, forum kuralları içerisinde istediğim gibi yorum yaparım. Kimsenin düşüncelerine ve yorumlarına karışmaya HAKKINIZ yok.  Ben diğer yorumları okumakta zorunda değilim bu arada. Konu sahibi en başından İzmit yazsaydı ona göre bir cevap yazardım. (yada yazmazdım bu benim tercihim sizin değil)