Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bu Televizyonu Tavsiye Edermisiniz?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Teknosayı pahalı buluyordum, pekde gözüm tutmuyordu. Ama Annemin şansınamı nedir yanımdaydı gel televizyonlara bakalım dedim. İlginçtir fırsat ürünü olarak aklımdaki LG televizyon çıktı karşıma. Üstelik piyasanın baya altı fiyata. 3 270TL. Aslında bu durum bile kafamda şüpheye neden oluyor.?  Nasıl olduda bu olabildi? Üstelik bu serinin en iyi modellerinden.  43uk6470 bir altı. Aslında ben ona bakıyordum.  Sizce teknosadan bu fiyata bu televizyonu almalımıyım? Yani güvenilebilirmi?

https://www.epey.com/televizyon/lg-43uk6950plb.html

Birde Toshiba nın  Ultra HD 43 inç smartı var. Kodu V ile başlıyordu galiba. Onun fiyatı tabi daha ucuz 2750 TL civarı. Toshiba marka hiç görmedim.  Yoksa çok fark olmazsa Toshiba alınırmı? 500 TL ucuz olur ama aslında LG ile kıyaslamak bile saçma olabilir. Bilmiyorum.

Hocam toshiba önce laptop sektöründen sonrada bir kaç donanım sektöründen kendini çekti bi tv kaldı yakındır onuda çekecek toshibanın bir geleceği yok tavsiye etmem öyle ki bazı modellerde garantiyi bile vestele yönlendiriyorlar

Ek olarak ben her zaman Mönitör,Tv ve Kulaklık (PC için) Philips Tercih etmişimdir.

Please register to see this content.

Fiyat olarak kıyaslarsak 200 ₺ fazla verilip 50 inç A+ enerji tüketimi sağlayan daha yüksek kaliteli ses ve görüntü özelliğine sahip philips'i tercih ederim açıkcası hocam :)

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

@SoNKraL_ Teşekkür ederim. Sony telefonda o mat görünüme alıştımda televizyon da alışamadım. Philips de aynı mat.  

LG hepsinin ortalaması gibi geliyor. Samsung Vestel gibi makyaj yapılmış gibi değil Philips gibi de mat değil. Gerçek renkler öyle diyorlar da benim gönlüm yinede ikna olmuyor.

Dünyanin en büyük ve en iyi ekran üreten iki firmasi Samsung ve LG dir.

Bana kalirsa Samsung biraz daha iyi ekran ve renk olarak. Ama televizyonun özelliklerinede bakacak olursan bu senin kendi secimindir.

webOS iyi bir sistemdir.  Ama samsung sadece smart tv

@TOLGAHAN5 Samsung fazla ışıklı. Onun için yapay geliyor. Ama Lg Teknosa da telefonla görüntüde olan bir şeyin resmini çek karşılaştır birebir aynı gerek ayıntı gerek canlılık renk bakımından.  Benim monitörde ips led asus mh239 fhd. Tv Kartı da var uydu alıcısı ndanda gayet güzel TV izliyorum. 

@MaDLoCK zaten linkteki TV favorimdi. Sonra Teknosa da 6950 yi uygun fiyatlı görünce şaşırdım ve ona yöneldim.  Teknosa gibi sinekli yerde fırsat ürünü yapmışlar. 3270 TL. Sebebini sormadım. 6470 e göre baya üst düzey.

abdulhey_, 9 dakika önce yazdı:

@MaDLoCK zaten linkteki TV favorimdi. Sonra Teknosa da 6950 yi uygun fiyatlı görünce şaşırdım ve ona yöneldim.  Teknosa gibi sinekli yerde fırsat ürünü yapmışlar. 3270 TL. Sebebini sormadım. 6470 e göre baya üst düzey.

İnan üst düzey olması ahım şahım birşey katmıyor kullanımına zamanında bende aynı hatayı yaptım sonradan pişman oldum. Benim sana tavsiyem verdiğim linktekini alman ama yine karar senin.

TOLGAHAN5, 4 saat önce yazdı:

DünyanTizenOHTMLük ve en iyihâlâ an üreten iki firmasi Samsung ve LG dir.

Bana kalirsa Samsung biraz daha iyi ekran ve renk olarak. Ama tTilevizyonun özelliklerinede bakacak olursan bu senin kendi secimindir.

webOS iyi bir sistemdir.  Ama samsung sadecesmarttv

>>>>>Küçük bir bilgi vermek istiyorum bu konuda... Ufak bir hata/bigi eksikliği/ bilgilendirme hatası söz konusu...

*Acizane fikirlerimi ve yorumlarımı da katmak isterim aynı zamanda...

1)Tüm LG TVler webOS değil. Aralarında Android olanı da var, smart TV olanı da.

2)Tüm Samsung TVler de Smart TV değil. Aralarında Android olanı da var, Tizen olanı da.

3)Tizen OS ile alakalı diyeceğim ise kaliteli bir sistem olması. Arkasında Samsung, Intel, MeeGo, Nokia, Ubuntu(küçük bir servisi) var. Android daha piyasada yokken ve android den daha da kaliteli bir sistem vardı. MeeGo idi. Satış ve pazarlıkta ufak sıkıntılardan dolayı parlayamadı. (Aslında kapitalizm batırdı... Çünkü tamamen açık kaynaktı. Android gibi ne olduğu belli olmayan bir sistem değildi yani...) sonra küllerinden yeniden doğdu ve Tizen OS oldu. Android bile MeeGo yu taklit ediyor. Hatta hâlâ ondan esinleniyor da.

4)WebOS ile TizenOS arasında kıyaslama olmaz. Benzer yapıdalar. WebOS HTML5 standardında yazılmış bir sitem. Tamamen internet bağlantısına mahkum. Yani işletim sistemi ChromeOS sistemini andırıyor. Kaliteli, yağ gibi akan bir sistem. Güvenlik konusunda bir sıkıntısı yok. Bu da tamamen açık kaynak. Her iki sistem de iyi. Anroidden güvenlik, veri güvenliği, kullanıcı güveni açısından milyon kat iyiler. Android TV alınacağına Smart TV alınır hatta TüplüTV bile alınır.?

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

@TOLGAHAN5 Samsung fazla ışıklı. Onun için yapay geliyor. Ama Lg Teknosa da telefonla görüntüde olan bir şeyin resmini çek karşılaştır birebir aynı gerek ayıntı gerek canlılık renk bakımından.  Benim monitörde ips led asus mh239 fhd. Tv Kartı da var uydu alıcısı ndanda gayet güzel TV izliyorum. 

Benim monitörde ips led asus mh239 fhd demissin kardes.  Ama icindeki ekran ne markadir kimindir biliyormusun.

Asus bildigim kadariyla Panel üretmez.

Ekranin altinda asus yaziyor diye seni kandirmasin. Icindeki paneller degisiktir. Asus sadece dis cercevesinde yaziyordur.

Iphonede yazar telefonda ama icindeki ekranlari yapan firmalar Samsung ve Lg dir..

Haklısınız. Samsung ve LG şu anda dünyanın Ekran, Panel ihtiyacının çok büyük bir kesimini karşılıyor. Ciddi anlamda hemde.

Eklersem, Sharp ve Phlips ise ekran ve panel arzında Samsung ve LG nin hemen arkasından gelerek yine dünyaya arz ediyorlar. Bu dört markanın çöpü dahi diğer her markanın yıldızından daha iyidir. (Benim gözümde)

TOLGAHAN5, 30 dakika önce yazdı:

Benim monitörde ips led asus mh239 fhd demissin kardes.  Ama icindeki ekran ne markadir kimindir biliyormusun.

Asus bildigim kadariyla Panel üretmez.

Ekranin altinda asus yaziyor diye seni kandirmasin. Icindeki paneller degisiktir. Asus sadece dis cercevesinde yaziyordur.

Iphonede yazar telefonda ama icindeki ekranlari yapan firmalar Samsung ve Lg dir..

Haklısınız. Samsung ve LG şu anda dünyanın Ekran, Panel ihtiyacının çok büyük bir kesimini karşılıyor. Ciddi anlamda hemde.

Eklersem, Sharp ve Phlips ise ekran ve panel arzında Samsung ve LG nin hemen arkasından gelerek yine dünyaya arz ediyorlar. Bu dört markanın çöpü dahi diğer her markanın yıldızından daha iyidir. (Benim gözümde)

(Mobilden attığım her mesaj bozuk gidiyor sisteme. Buradan tüm arkadaşlardan bu konuda ve tüm mesajlarım adına özür diliyorum. Niye oluyor böyle anlamadım. Belki düzgün görünüyordur size. Ama bende yazarken düzgün oluyor, gönderince ve yayınlanınca bozuk çıkıyor gibi.)

Frankger, Bir saat önce yazdı:

>>>>>Küçük bir bilgi vermek istiyorum bu konuda... Ufak bir hata/bigi eksikliği/ bilgilendirme hatası söz konusu...

*Acizane fikirlerimi ve yorumlarımı da katmak isterim aynı zamanda...

1)Tüm LG TVler webOS değil. Aralarında Android olanı da var, smart TV olanı da.

2)Tüm Samsung TVler de Smart TV değil. Aralarında Android olanı da var, Tizen olanı da.

3)Tizen OS ile alakalı diyeceğim ise kaliteli bir sistem olması. Arkasında Samsung, Intel, MeeGo, Nokia, Ubuntu(küçük bir servisi) var. Android daha piyasada yokken ve android den daha da kaliteli bir sistem vardı. MeeGo idi. Satış ve pazarlıkta ufak sıkıntılardan dolayı parlayamadı. (Aslında kapitalizm batırdı... Çünkü tamamen açık kaynaktı. Android gibi ne olduğu belli olmayan bir sistem değildi yani...) sonra küllerinden yeniden doğdu ve Tizen OS oldu. Android bile MeeGo yu taklit ediyor. Hatta hâlâ ondan esinleniyor da.

4)WebOS ile TizenOS arasında kıyaslama olmaz. Benzer yapıdalar. WebOS HTML5 standardında yazılmış bir sitem. Tamamen internet bağlantısına mahkum. Yani işletim sistemi ChromeOS sistemini andırıyor. Kaliteli, yağ gibi akan bir sistem. Güvenlik konusunda bir sıkıntısı yok. Bu da tamamen açık kaynak. Her iki sistem de iyi. Anroidden güvenlik, veri güvenliği, kullanıcı güveni açısından milyon kat iyiler. Android TV alınacağına Smart TV alınır hatta TüplüTV bile alınır.?

Secim yaparken sistemede iyi bakmani öneririm. Benim evimde de cok pahalli bir LG var. Ama o zamanlar sadece smart tv vardi. Iki seneden sonra update kesildi ve bircok program geride kaldi. Inanirmisin iki seneden  sonra youtube bile izleyemez oldum.

Yani demem oki sürekli yada uzun bir süre  güncel kalabilecek bir sisteminin olmasi cok önemli..

Edited by TOLGAHAN5
  • Like 1

TOLGAHAN5, Bir saat önce yazdı:

Secim yaparken sistemedTi iyi bakmani öneririm. Benim evimde de cok pahalli bir LG var. Ama o zamanlar sadece smart tv vardi. Iki seneden sonra update kesildi ve bircok program geride kaldi. Inanirmisin iki seneden  sonra youtube bile izleyemez oldum.

Yani demem oki sürekli yada uzun bir süre  güncel kalabilecek bir sisteminin olmasi cok önemli..

Ek bilgi:

Biraz araştırma yaptım şimdi, gördüm ki Panasonic TVlerde de bazı modellerimde TizenOS kullanılıyormuş. Samsung sadece kendisi değil, dışarıya da pazarlıyor. Tizen Studio 'nun yeni sürümü de birkaç gün önce geliştiriciler için sunulmuş. Sitesinde değişiklikler listesi var. (Telefonlar için olan TizenOS den ziyade akıllı saatler, IoT, TV gibi sistemlerde daha fazla iyileştirmeler söz konusu)

abdulhey_, 28.07.2019 - 22:39 yazdı:

Teknosayı pahalı buluyordum, pekde gözüm tutmuyordu. Ama Annemin şansınamı nedir yanımdaydı gel televizyonlara bakalım dedim. İlginçtir fırsat ürünü olarak aklımdaki LG televizyon çıktı karşıma. Üstelik piyasanın baya altı fiyata. 3 270TL. Aslında bu durum bile kafamda şüpheye neden oluyor.?  Nasıl olduda bu olabildi? Üstelik bu serinin en iyi modellerinden.  43uk6470 bir altı. Aslında ben ona bakıyordum.  Sizce teknosadan bu fiyata bu televizyonu almalımıyım? Yani güvenilebilirmi?

Birde Toshiba nın  Ultra HD 43 inç smartı var. Kodu V ile başlıyordu galiba. Onun fiyatı tabi daha ucuz 2750 TL civarı. Toshiba marka hiç görmedim.  Yoksa çok fark olmazsa Toshiba alınırmı? 500 TL ucuz olur ama aslında LG ile kıyaslamak bile saçma olabilir. Bilmiyorum.

Ses / Kulaklık Çıkışı  yok  bu acıdan hayır derim  ses sistemi  veya hoparlör bağlamak istersen yok  bunları kullamıcaksan  al  kolay gelsin

Bazanda Al sade kaliteli bir şey sonradan tv box larla smart yaparsın diyor içimden bir ses. FHD alsam ne olacak sanki 4k yayınmı var? Aslında aynı anda hem Tv hem İnternet abes bir yerde.  Çünkü konsantre olamıyorsun tadı kaçıyor. bilgisayarda bile tv kartı var kaldıki onda bile ikisine birden yoğunlaşmaya çalışmak çok akılcı bir şey değil.

Aslında ben bunu çok daha önce düşündüm. 4-5 yıl önce.. gelişmiş uydu alıcı aldım.  bildiğimi sanıyordum ama yeterince bilgi sahibi değilmişim.  Goldmaster spark hd 1200 aldım.  bilgisayarın monitöründe yıllar sonra çalıştırmayı başardım. meğerse çok basitmiş. monitörün çözünürlüğü ne ise uydu alıcınınkinide ona ayarlayacaksın anında görüntü geliyor.  iki sistem var alıcıda Spark ve Enigma ama Egami diye açılıyor ki onuda kurmak kişiye göre değişebilirde enigmayı yani egami kısmını  kurana kadar epey uğraştım. yani adı var alıcının ama icraat yok. ne youtube çalışıyor nede spark kısmındaki opera.wifi yok zaten kablo ile bağladım. ama denemeye bile değmeyecek kadar yavaş. sıradan uydu alıcı yerine kullanılır ancak. ki onun içinde büyük ebatı. kısacası boşa almışım yani. Evet dediğiniz gibi aldınmı her zaman güncelliğini koruyabilecek. yoksa çöp oluyor.

Aşağıdaki linkdeki Samsung 48JU6070 model 4K televizyonu 2017 yılında aldık. Çok memnunum ama tarayıcıdan online film izleyemiyorum. Sadece html 5 desteği var. şimdi yeni bir televizyon alacağım. Tarayıcısının Flash özelliği olan online film sitelerindeki filmleri izleyebileceğim bir televizyon var mıdır? araştırdım da pek bilgi bulamadım.

m3hm3t1991, 35 dakika önce yazdı:

Aşağıdaki linkdeki Samsung 48JU6070 model 4K televizyonu 2017 yılında aldık. Çok memnunum ama tarayıcıdan online film izleyemiyorum. Sadece html 5 desteği var. şimdi yeni bir televizyon alacağım. Tarayıcısının Flash özelliği olan online film sitelerindeki filmleri izleyebileceğim bir televizyon var mıdır? araştırdım da pek bilgi bulamadım.

▬Yukarıda bahsi geçen TVlerde sıkıntı yok. Android & Tizen & WebOS olduğu sürece hepsinde istediğiniz gibi davranabilirsiniz. Hepsini de PC gibi kullanabilir, kendi uygulamalarınızı kurabilir, sistemlerini kendinize göre dizayn edebilirsiniz. Bu sistemleri içeren herhangi bir TV işinizi görecektir.

▬Marka olarak da Samsung, LG ideal denilir genelde. Her cebe uygun modelleri de mevcut. Diğer markaların da iyileri vardır elbette. İhtiyaca uygun TV almanız çok mantıklı. Bazen bilinçsizce, sadece TV almak için alanlar oluyor. Amaçsızca da bir markaya takıntılılık oluyor. İhtiyacını bilmiyorsa bir kişi, marka kesinlikle önemli değil. Amaca  hizmet etmeli teknoloji. Teknolojiye hizmet etmemeli insanın amacı. Dikkatiniz güzel.

•Chip'te tonla rehber var bu konuda. İlgi çeken bir kaçını aşağıya ekledim. Umarım işinizi görürler:

Samsung ve LG kıyaslaması hakkında var bir tane de:

@Frankger Apple TV için şuna bak, Netflix tarzı bir kullanım sunuyor:

Edited by selokan
  • Like 2
  • Thanks 2

selokan, 26 dakika önce yazdı:

▬Yukarıda bahsi geçen TVlerde sıkıntı yok. Android & Tizen & WebOS olduğu sürece hepsinde istediğiniz gibi davranabilirsiniz. Hepsini de PC gibi kullanabilir, kendi uygulamalarınızı kurabilir, sistemlerini kendinize göre dizayn edebilirsiniz. Bu sistemleri içeren herhangi bir TV işinizi görecektir. Marka olarak da Samsung, LG ideal denilir genelde. Diğer markaların da iyileri vardır elbette.

•Chip'te tonla rehbeer var bu konuda. İlgi çeken bir kaçını aşağıya ekledim. Umarım işinizi görürler:

samsung ve lg kıyaslaması hakkında var bir tane de:

@Frankger Apple TV için şuna bak, Netflix tarzı bir kullanım sunuyor:

Şuan ki televizyonumda  Tizen işletim sistemi var. Benim tek isteğim televizyonun tarayıcısının Flash özelliği olan tüm online film sitelerindeki filmleri izleyebileceğim bir televizyon.

m3hm3t1991, 13 dakika önce yazdı:

Şuan ki televizyonumda  Tizen işletim sistemi var. Benim tek isteğim televizyonun tarayıcısının Flash özelliği olan tüm online film sitelerindeki filmleri izleyebileceğim bir televizyon.

flash desteği zaten 2020de kesilecek, online film siteleri flash değil htlm5 kullanıyor genelde. ayrıca htlm5 ve flash desteğini iyi sunan bir browser kurmak isterseniz puffin vs gibi o zaman android kullanan bir tv almanız gerek webos veya tizenle olmaz. apk yüklenmez.

• Like 1

• Tizen ve WebOS'un kendilerine ait bir işletim sistemleri var ve kendilerine özel uygulama paketleri, uygulama marketleri var. LG, Samsung, Intel bu üç şirket dünya devi. Bu konuda bir çözüm bulacaklardır. 

m3hm3t1991, 34 dakika önce yazdı:

▬Genelde tüm TVlerde yaşanan bir sorun bu maalesefki. Tizen, Android, WebOS fark etmeksizin. Eğer Tizen'e ait uygulama marketinde farklı bir tarayıcı varsa (Opera oluyor genelde TV lerin marketlerinde bu gibi durumlar için) indirmenizi ve kurmanızı tavsiye ederim. Bazı yerlerde çatallanmış şekilde Firefox kurulumu var. Flash'a atıp kuruluyormuş. Meselenin ana kökeni ise meselenin ana sahibinden kaynaklanıyor. Yani Flash'tan. Yani Adobe'den. Adobe tüm TV satıcıları ile anlaşma yapmamış, güncelleme hususunda da anlaşma yapmamış. Para gelmeyince olmuyor bir iş şu kapital dünyada... Tahminim o ki, TVler ilk üretildiğinde en güncel Flash için bir anlaşma yapılıp, piyasaya sürülüyorlar. Sonra ilk güncellemede ise Üretici-Adobe arasındaki ticaretin vicdanına kalıyor konu.

▬ Aşağıda konu ile ilgili Adobe'nin birkaç yardım sayfasının linkini veriyorum. İşlerini çözebilenler de olmuş çözemeyenler de... Bir bakın isterseniz. Belki de yeni TV almanıza dahi gerek kalmaz? Üretici ile konuşulunca, ısrarlı olununca, (burada Samsung) küçük bir bellekte güncelleme yolluyorlarmış. Dosyayı TV'ye yükleyince/yüklenebilinirse sorun kalmıyormuş.

Burada ise her türlü TV'ye (Smart TV dahil) flash atılması için kaynaklar mevcut:

Umarım sorununuzu çözerler.

Edited by selokan
  • Like 3
  • Thanks 2