Jump to content

Bu Televizyonu Tavsiye Edermisiniz?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Django, 31 dakika önce yazdı:

43 İNÇ yerine en az 49 veya 50 İNÇ tavsiye ederim. LG UK6470 serisi üzmez. tabii ki fiyatına göre.

43 inçten yukarısı bizim odalara büyük düşer. Gerçi bir büyük zarar etnez.

Ama LG ler VA panel değil IPS panel diye biliyorum yanlışmı?

• 3 hafta sonra ...

Konuyu canlandıralımmı? :)  youtube da kıyaslama yapılmış. Sony, Philips, Lg samsung ve Beko arasında en iyi arayüz hızlı arayüz hızlı çalışan android sistem beko nunki çıkmış :) uzun yıllar önce beko almıştım. 63 ekran tüplü doğru dürüst seyredemeden ömrü tamircilerde geçti.  elektriği dağıtan bir aygıt var. onun yalıtımı iyi yapılmamış elektirk diğer elemanlara atlama yapıyordu. tam olmamıştı galiba.  Tavsiyesinide elektirk mühendisi dayıoğlu yapmıştı. :) 

gerçi baya bilgi verildi sağolun.  en son kafama  Androidli sony takıldı. tv olarak önceleri renkleri çok mat geliyordu ama philips gibi o da artık daha canlı gibi. sony nin uhd ve fhd bir kaç modeli var zaten benim alabileceğim. 2. elde temiz olabilir. Lg de Google play var o bildiğimiz uygulama indirilebilen play store mu?  Birde Android 6 lı sony de play store dan indirilen her uygulama çalışmıyor deniyor.

kimiside webos lu Lg al eksik kalırsa yanına tv box alırsın tam olur demiş.  kısaca Androidli sony görüntü kalitesi ve sistem olarak yeterli olurmu yoksa webOs lu LG dahamı iyidir?

Dip not: Bir sürü karşıt bilgi var insanın tecrübesi olmayıncada kafası karışıyor. Kimide amblight lı philips i tek geçerim demiş kimide philips gördümmü arkama bakmadan kaçarım demiş. .?

2014 model 42''lik LG tv kullanıyorum güya 4k ultrahd ilk çıktığı zamanlar da almıştım amaç sadece tv izlemekse hala iş görüyor memnunum bir kere bozulmadı garantiye tamire hiç gitmedi . o yüzden lg alırım . TV de LG den  şaşmayın en kötü LG ortalama bir samsungdan daha iyidir . 

LG televizyonum varken biraz fantezi olsun dedim ışıklı mışıklı 4k adroid philips bir tv aldım... hatta benzer konularda burada tevsiye ettiğim olmuştur... ancak vazgeçtim yaklaşmayın :D garantisi bittikten 2 ay sonra tüm ledleri patladı... ondan bir 6 ay sonrada anakart yandı... 1000 tl civarında masraf ettik... 3. bozuluşunda artık çöpe... LG alırım tekrar... webos un taze zamanlarıydı... hardiski biraz geç okuyor diye satmıştım onu ama pişmanım....

• Like 1

Kardes bence sen hic televizyon alma. Birtane mini pc al. Birtanede büyük ekran al pc icin. Hem webos bak hem android hem windows hem linux hem macintos  daha sayamadigim birsürü sistemi bir arada kullan. Canin isterse internetten canli tv seyret. Isterse sitelerden filimlere bak hem ileri hem geri alma,  istersen durdurup tekrar baslatmada  var bu arada. Kayit imkanida var. Kacirdigin dizileri ve filmleri sonradan seyredebilirsinde. Ayrica birtanede sat karti taktinmi dünyayi bile seyredebilirsin. Tabi Canak sistemin icinde degil. Onu ayri alman lazim..

Al sana hepsi bir arada televizyon.

Bu tavsiyemi dinle istersen..

Hadi kolay gelsin...

Edited by TOLGAHAN5

TOLGAHAN5, 15 saat önce yazdı:

Kardes bence sen hic televizyon alma. Birtane mini pc al. Birtanede büyük ekran al pc icin. Hem webos bak hem android hem windows hem linux hem macintos  daha sayamadigim birsürü sistemi bir arada kullan. Canin isterse internetten canli tv seyret. Isterse sitelerden filimlere bak hem ileri hem geri alma,  istersen durdurup tekrar baslatmada  var bu arada. Kayit imkanida var. Kacirdigin dizileri ve filmleri sonradan seyredebilirsinde. Ayrica birtanede sat karti taktinmi dünyayi bile seyredebilirsin. Tabi Canak sistemin icinde degil. Onu ayri alman lazim..

Al sana hepsi bir arada televizyon.

Bu tavsiyemi dinle istersen..

Hadi kolay gelsin...

Kardeş ben çok şey istemiyorum. Sadece iyi bir görüntü ve smartınında biraz kullanışlı ve güncel kalmasını istiyorum.

TV kartı PC de zaten var. Dvbdream ile kullanıyorum.

abdulhey_, 13 dakika önce yazdı:

Kardeş ben çok şey istemiyorum. Sadece iyi bir görüntü ve smartınında biraz kullanışlı ve güncel kalmasını istiyorum.

TV kartı PC de zaten var. Dvbdream ile kullanıyorum.

Kardes ne kadar cok karistirirsan kafan o kadar karisir.  Ne alacagini iyice sasirirsin..

Ama inanki hangisini alirsan al firmanin sana smart kullandirma zamani kisitli 3-4 sene sonra yenisine ihtiyac duyacaksin smart acisindan.

Ben 3150 Euro verdim bundan 10 sene önce 3D aldim ama bosuna para vermisim. 3D kullanan kalmadi artik. Full HD idi. Iki sene sonra 4K cikti. Simdiden bile 8K cikti. sen tv alacaksin ama iki sene sonra ne smartin kalacak nede 4K. Yani bu firmalarin bir stratejisi.

• Like 1

TOLGAHAN5, 59 dakika önce yazdı:

Kardes ne kadar cok karistirirsan kafan o kadar karisir.  Ne alacagini iyice sasirirsin..

Ama inanki hangisini alirsan al firmanin sana smart kullandirma zamani kisitli 3-4 sene sonra yenisine ihtiyac duyacaksin smart acisindan.

Ben 3150 Euro verdim bundan 10 sene önce 3D aldim ama bosuna para vermisim. 3D kullanan kalmadi artik. Full HD idi. Iki sene sonra 4K cikti. Simdiden bile 8K cikti. sen tv alacaksin ama iki sene sonra ne smartin kalacak nede 4K. Yani bu firmalarin bir stratejisi.

Bende Goldmaster spark HD 1200 var. Sahibinden comdan aldım kendimi akıllı sanıp. Amacım PC nin mh239 Asus ips monitör ü smart gibi kullanmaktı. TV de enigma kısmını ayarlayıncaya kadar göbeğim çatladı. Monitör de ise ancak 1 yıl sonra çalıştırmanın yolunu öğrendim. 

Ne oldu ancak fhd TV seyredebildim. Opera YouTube hiçbir şey çalışmıyor. 

Yani smart için TV box alsam kaç yıl idare eder?

Bende bunlari denedim ama hicbirsey elime gecmedi..

Bunlara verdigim parayi buna

tabi bunun daha iyi modelleride var..

Smart icin tv box alinmaz.. Mini pc box lar var bildigin bilgisayar smart box ta hicbirsey yok. Ama mini px lerde istedigin hersey var...

Tv  boxlarda istedigin kaliteyi asla yakalayamazsin bunu unutma. Renk kalitesi istedigin keskinlik ve netlikte asla olmayacaktir..

Ha iyi ve kaliteli uydu alicisi ariyorsan sana tavsiyem bu siteyi bir incele

Please register to see this content.

hadi kolay gelsin...

Edited by TOLGAHAN5

TOLGAHAN5, 1 saat önce yazdı:

Bende bunlari denedim ama hicbirsey elime gecmedi..

Bunlara verdigim parayi buna

tabi bunun daha iyi modelleride var..

Smart icin tv box alinmaz.. Mini pc box lar var bildigin bilgisayar smart box ta hicbirsey yok. Ama mini px lerde istedigin hersey var...

Tv  boxlarda istedigin kaliteyi asla yakalayamazsin bunu unutma. Renk kalitesi istedigin keskinlik ve netlikte asla olmayacaktir..

Ha iyi ve kaliteli uydu alicisi ariyorsan sana tavsiyem bu siteyi bir incele

hadi kolay gelsin...

Ben bu mini PC yi de inceledim. Ama amacım PC tasarrufu idi. Sonradan da düşündüm madem ben bunu alıcam aynı fiyata çok daha gelişmiş inin ikinci elininin iyisini bulup alayım.  Sanırım buldumda. 

3500 TL lik PC yi 1500 TL ye aldım sahibinden comdan.

Aslında çok aydınlatıcı bilgi verdin teşekkür ederim. Ama bir fark var o zaman bu smart TV değil PC -TV oluyor. ?   Birde incelediğim için vaktinde o mini PC lerin parası baya büyük olanlarıda var.?  Neyse bunların sonu yok yani. Ama kafamı bu esas konuda gerçekten gayet net aydınlattın. İlk önce kafa bulduğunu sanmıştım. Meğer işin uç noktasıymış. Teşekkürler.

Yardimci olabildiysem ne mutlu bana. Ama inanki bede smart tv aldim 3D belli bir süreden sonra yeterli gelmedi. Android box aldim renkleri ve görüntüsü beni tatmin etmedi. SAT reciver ve android box aldim (Ikisi bir arada) ama yine renk kalitesi berbatti. Ama mini pc lerde secenek cok. Ucuzlarda var ama ucuz etin yahniside pek istenen tadi vermiyor. Mini  Pc Smart tv den cooooook üstün. istedigin herseyi yapabilir ve uzun süre kullanabilirsin.

Edited by TOLGAHAN5

abdulhey_, 28.07.2019 - 22:39 yazdı:

Teknosayı pahalı buluyordum, pekde gözüm tutmuyordu. Ama Annemin şansınamı nedir yanımdaydı gel televizyonlara bakalım dedim. İlginçtir fırsat ürünü olarak aklımdaki LG televizyon çıktı karşıma. Üstelik piyasanın baya altı fiyata. 3 270TL. Aslında bu durum bile kafamda şüpheye neden oluyor.?  Nasıl olduda bu olabildi? Üstelik bu serinin en iyi modellerinden.  43uk6470 bir altı. Aslında ben ona bakıyordum.  Sizce teknosadan bu fiyata bu televizyonu almalımıyım? Yani güvenilebilirmi?

Birde Toshiba nın  Ultra HD 43 inç smartı var. Kodu V ile başlıyordu galiba. Onun fiyatı tabi daha ucuz 2750 TL civarı. Toshiba marka hiç görmedim.  Yoksa çok fark olmazsa Toshiba alınırmı? 500 TL ucuz olur ama aslında LG ile kıyaslamak bile saçma olabilir. Bilmiyorum.

müdür sana tavsiyem ne alırsan al ama philps alma.  sebebide başımdan  peşpeşe 2 olay geçmesinden.   ben aldım  yandım. yetmedi patronum aldı oda pişman.  5 bin tl benim zarrım  12 bin tl patronun zararı 

diğerleri hakkında yorum yapmıyorum.

duyumlarım  panel konusunda lg seni yarı yolda bırakmaz.

android tv almanı katiyen önermem.  smart özelliği olmasın , androidi yaşamak istiyorsan box tv al  tak kullan ,  zaten her zaman teknoloji değişiyor.   tv yi değiştiremen ama tv box u değiştirebilirsin

Edited by miy33
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
m3hm3t1991, 8/22/2019 - 2:00 PM yazdı:

Sony android tv önerir  misiniz? Kullanan var mı?

Sony nin en ayrıt edici özelliği "gerçek renk" konusu. gözü yormaz  gözde zamanla alışır alışmasına ama gerçek renk gerçeği seyretmemiz gibi olmaz. yani bu ne ya soluk soluk deyip alışamayabilirsinde..  çünkü telefon falan değil görsel şov ve şölenleri yaşayacağın yer televizyon. bu yüzden ben bu konuda LG yi tercih ediyorum. mesela youtube da bunu incelediğimde ips monitörde olduğu kadar artık, videoda adam sony tv de ayarlara geliyor gözüme ışık ayarı takılıyor kaçta ? % 100 de. :) yani sıkılırsan değiştirmekten başka pek şansın olmaz. bir kere tanıdık birinden philips almıştım. beni ikna etti. Canlı renge alışmışım. eve geldim ne yaptımsa o canlı rernkleri bulamadım ve hemen değiştirdim. beko aldım hayatımda ilk defa. şanstanmıdır nedir tv nin ömrü tamirhanede geçti. 

android kullanmadım tv de. yukarıda bir kaç kişide nedense android i önermemiş? nedenini pek anlamadım..?