Jump to content

Vestel V Tab 7810 Usb Kopma Sorunu

lamont
 Share

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fastboot da ADB den şu komutları gönder:

Syntax:

fastboot devices

Enter (driver sorunu varsa... bakacaz)

Syntax:

fastboot oem unlock

Enter (enter dediğim, komutu gönder demek. Bu iş de bootloader kilidini açacak)

Syntax:

fastboot flash %DOSYAADI.ZIP%

Örnek, fastboot flash vestel.zip

Recovery atınca da, flash recovery.img ile atarsın.

Boot a bakarız bir de, fastboot flash boot xxx.img

Hepsinden önce de tam temizlik için, yani sıfır km yapmak için

Syntax:

Fastboot erase ...

Bu ... yerine nereyi istersen yaz

Örnek, system partition, boot partition, cache partition, user data partition, recovery partition... bunlarla en temiz sistemi atarsın. Önce tam sıfırla ki, şu bağlantıda kopmayı da çözelim. 

lamont, 15 dakika önce yazdı:

Sadece Şarjı %64 Taktım Tekrar Şarja %64 Gösterdim Usb pc bagladım gördü aygıt yöneticisinde bişe çıkmadı lakin 15 saniye sonra kesti geride gelmedi her taktıgımda böyle oluyor şimdide

Yavaş yavaş çözeceğiz şimdi. Dün gece 4 te de dediğim gibi, aygıt elimde olsa 5dk da çözülürdü (ya da pertse söylerdim) buradan olduğunca bakıyoruz.

[iOS, Android, MacOS hakkında ve iPhone, Android Telefon, Tablet, iPad, iPod ne olursa olsun her konuda yardımcı olabilirim. Donanım, yazılım tamiri ve modları vs...][her hangi bir mac de dahil. Bunlara windows atma, ya da iphone cihaza android atma bile dahil] [tüm herkese, forumdaki.] [Müsait oldukça tabi] [tüm bunların programları, uygulamaları, uygulama modları, en iyi uygulaması ne sorusu vs. Dahil] [ kamera kalitesini artırma yazılımı, pil ömrü uzatma yazılımı atma, (yani kernellerle oynama da dahil, her konuda rahatça..]

Edited by Frankger

lamont, Bir saat önce yazdı:

adb tool link atarmsın

Tıkla... :

Please register to see this content.

Cevaplarım geç geliyor olabilir, ciddi şekilde yoğunum. K.bakma. geceleri 11 den sabah 6 ya kadar daha müsait oluyorum. Bilginize...

Edited by Frankger

kafam çok karıştı bunu çözelim artık oluyorsa olur olmazsa yapacak bir şey yok

cihaz taktıgımda şimdi 10 saniye usb aygıt sesi geliyor sonra kesildi sesi geliyor yani aygıt çıkarıldı şarj simgesi çıkıyor %65 bitiyor baska bişe yok 

ADB yüklendiği halde 10 saniyede bir kopma oluyorsa donanımsal bir arıza olma ihtimali yüksek. USB portu kontrol et.

Ek: Her ihtimale karşı driverları tekrar gözden geçir. Al sana deneyebileceğin bir driver: 

Samsung yazmasına takılma, dene. 

Edited by TheRifleman
ek

Kuvvetle muhtemel,

Cihazda sistem dosyaları bozulmuş

PC cihaza ait sürücüleri görmüyor

Olmalı. Ya ikisi ya da biri.

Tespiti herşeyi kolaylaştırır. Cihaz sahibine ne yaptı da böyle olduğu sorulabilirse (root vs, sistem dosyaları vs, ya da rom mu atmak istedi vs) iyi olurdu.

Karar senin. İstersen yeni bir tane almalarını söyle, (vestelden hatta yerli malı diyerek satılan ama bir mal olmayan tüm markalardan uzak dursunlar. Fil dişi sahili devleti malını alsınlar daha iyidir. »eğer ki yeni cihaza yönlendirirsen...)

yoksa, uğraştıracak.

Uygun zamanda, skype dan bağlanır bakarım.

(Anakart hatası, power girişi temazsızlığı yoksa tabi.. onlar için elimin değmesi gerekebilir. O da bizi yorar. Yenisi alınsa yeri olur)

Edited by Frankger

Frankger, 11 saat önce yazdı:

Kuvvetle muhtemel,

Cihazda sistem dosyaları bozulmuş

PC cihaza ait sürücüleri görmüyor

Olmalı. Ya ikisi ya da biri.

Tespiti herşeyi kolaylaştırır. Cihaz sahibine ne yaptı da böyle olduğu sorulabilirse (root vs, sistem dosyaları vs, ya da rom mu atmak istedi vs) iyi olurdu.

Karar senin. İstersen yeni bir tane almalarını söyle, (vestelden hatta yerli malı diyerek satılan ama bir mal olmayan tüm markalardan uzak dursunlar. Fil dişi sahili devleti malını alsınlar daha iyidir. »eğer ki yeni cihaza yönlendirirsen...)

yoksa, uğraştıracak.

Uygun zamanda, skype dan bağlanır bakarım.

(Anakart hatası, power girişi temazsızlığı yoksa tabi.. onlar için elimin değmesi gerekebilir. O da bizi yorar. Yenisi alınsa yeri olur)

Lehim Yaparken Sanırım SMD Compenent biri Düşmüş Reismde Görüldügü Gibi Sanırım Artık buna Yapacak Bir Şey Yok

lamont, 6 saat önce yazdı:

Lehim Yaparken Sanırım SMD Compenent biri Düşmüş Reismde Görüldügü Gibi Sanırım Artık buna Yapacak Bir Şey Yok

Bu sorunu çözebildin mi, girişlerde sorun devam ediyor olabilir.

lamont, 5 saat önce yazdı:

Frankger KArdeşim Son Durumunda Driverini Yükledim MediaTek ProLoader USB VCOM Olan Ama 5 Saniye Sonra Kayboluyor Usb Takıp Çıkarıyorum Tekrar Geliyor 5 Saniye Sonra Baglantı Kopuyor Neden Olaiblirgt.JPG.445ac403b4c8a5dae3a3b898f8a956dc.JPG

son durumu burada listeledim

lamont, 5 saat önce yazdı:

Frankger KArdeşim Son Durumunda Driverini Yükledim MediaTek ProLoader USB VCOM Olan Ama 5 Saniye Sonra Kayboluyor Usb Takıp Çıkarıyorum Tekrar Geliyor 5 Saniye Sonra Baglantı Kopuyor Neden Olaiblirgt.JPG.445ac403b4c8a5dae3a3b898f8a956dc.JPG

Tablete ait resmi/gayri resmi sitelerin adreslerini ve de tabletin net adı, model nosunu, cihaz seri nosu, SN ne varsa paylaşır mısın bir de ordan bakalım. İşimizi kolaylaştıracak ne olur bakarız.

lamont, 2 dakika önce yazdı:

son durumu burada listeledim

Şu anda maalesef brick halde gibi. Kurtarma moduna sokmaya çalışıp, kod göndermek gerekiyor. Tabi cihaza kabul ettirebilirsek olacak hepsi.