Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Winrar Ile Katılımsız Hazırlamada Sorun...

Share

Recommended Posts

Merhaba,

Uzun zamandır beni uğraştıran ama eminim ki sizin için çok basit olan bir sıkıntım var: Windows kurduğum bilgisayarlara, markasına göre oem bilgilerini ve duvar kağıtlarını entegre ediyorum (sonradan). Bu işlem için de Winrar'dan faydalanıyorum (diğer katılımsız hazırlama programlarını fazla bilmediğimden).  Sorunum şu; Winrar ile sıkıştırılmış klasörü "%systemroot%\system32\oobe\info" parametresiyle "info" klasörüne  yükleme yapıyorum ama 64 bit sistemde SysWOW64 klasörüne yüklüyor, dolayısıyla istediğim olmuyor.  32bit sistemde sıkıntı olmuyor. 

Ben bunu 64bit sistemlerde nasıl System32 klasörüne kurdurabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Edited by otuken

o zaman bat dosyası koyucaksın ve winrar bat dosyasını calıstırıcak temp klasöründen vs ve bat dosyasından sistem 64bitmi 32bitmi karar verip ona göre gerekeni yaptırıcaksın mesela;

mesela winrarla yaptığın başka bir sfx dosyasını açtırabilrisin veya xcopy komutu ile tempe çıkarttığın dosyaları gereken yere koyabilirsin

IF EXIST "%PROGRAMFILES(X86)%" (GOTO 64BIT) ELSE (GOTO 32BIT)

:64BIT
64 bit komutlarını buraya koy
GOTO Done

:32BIT
32 bit komutlarını buraya koy
GOTO Done

:Done

exit

başka bir yolunu bilmiyorum, ekran görünmesin istiyorsan cmd ekranını gizleyen script dosyaları var winrar ikisini beraber açtırtabilirsin hiçbir ekran görünmez işlem sırasında vsvs

• 1 ay sonra...