Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Traş Makinesi Tavsiye

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

Bu işi başlatan Braun ve Philips tir. Yılların tecrübelisi iki şirket. Her ikisinden de cihaz var. İkisi de arızasız şekilde on yıldan fazladır kullanıyorum. 2şer kez servise gönderip bataryalarını yeniletmiştim. Yani ortalama 5 yılda bir. Göndermesem de idare ediyorlardı. Değişmeden hemen öncesinde de 10 dk kadar devam ediyordu şarzları. Yani 2-3 traşı görüyordu. Markalar bunlar. Braun sadece sakal (ve şekillendirici başlıklar), philips ise komple set. Modelleri bütçene göre araştır.

Fakiri bilmem. Alman işi olduktan sonra hepsi sağlamdır ama merak etme. Fakir biraz diğer iki markaya göre fakir olabilir... :) Onun haricinde ona da güvenirim. Markanın bağlı olduğu değerler için.

Su geçirmez, ıslak ya da kuru kesen, köpüklü de kesen, düzeltici extra bıçakları olan (2. Ayrı aparat), pili hızlı şarz olabilen (min 5watt), markanın her türlü arkasını kollayan bir servisi olan herhangi bir markayı da alabilirsin. Bütçen önemli. Bu saydığım kalemler önemli. Gerisi boş olur.

Bıçakları çelik olmasın, kaplama da olmasın. Titanyum bıçaklı almanı tavsiye ederim. Lazerle bilinmiştir ifadesi de önemli. İlki bıçakların ömrü için, ikincisi ise keskinliği ve körelmemesi için

• Like 1

alman malı moser tek geçerim..fakat fiyatları pahalı olanlardan alman gerekli..berberlerin kullandıklarından..100 tlyede var 50 tleyde ama onların ucları paslanıyor bi zaman sonra..yagını damlatsan uzun süre gider.ama saglamlık olarak bozman imkansız...

Frankger, 27 dakika önce yazdı:

Bu işi başlatan Braun ve Philips tir. Yılların tecrübelisi iki şirket. Her ikisinden de cihaz var. İkisi de arızasız şekilde on yıldan fazladır kullanıyorum. 2şer kez servise gönderip bataryalarını yeniletmiştim. Yani ortalama 5 yılda bir. Göndermesem de idare ediyorlardı. Değişmeden hemen öncesinde de 10 dk kadar devam ediyordu şarzları. Yani 2-3 traşı görüyordu. Markalar bunlar. Braun sadece sakal (ve şekillendirici başlıklar), philips ise komple set. Modelleri bütçene göre araştır.

Fakiri bilmem. Alman işi olduktan sonra hepsi sağlamdır ama merak etme. Fakir biraz diğer iki markaya göre fakir olabilir... :) Onun haricinde ona da güvenirim. Markanın bağlı olduğu değerler için.

Su geçirmez, ıslak ya da kuru kesen, köpüklü de kesen, düzeltici extra bıçakları olan (2. Ayrı aparat), pili hızlı şarz olabilen (min 5watt), markanın her türlü arkasını kollayan bir servisi olan herhangi bir markayı da alabilirsin. Bütçen önemli. Bu saydığım kalemler önemli. Gerisi boş olur.

Bıçakları çelik olmasın, kaplama da olmasın. Titanyum bıçaklı almanı tavsiye ederim. Lazerle bilinmiştir ifadesi de önemli. İlki bıçakların ömrü için, ikincisi ise keskinliği ve körelmemesi için

İdeali hangisidir sizce en fazla 300 benim yardımcı olursanız çok sevinirim 

lord_figo18, 5 dakika önce yazdı:

İdeali hangisidir sizce en fazla 300 benim yardımcı olursanız çok sevinirim 

İdeali şudur diyen yalan söyler. En iyi ayakkabı hangisidir? Adidas mı? Nike mı?yoksa kundura bir marka mı? Kime göre neye göre? En iyi dondurma çeşidi nedir? Sade mi, kakaolu mu, çilekli mi , karamelli mi?

Bu sorular nasıl ki kişiden kişiye değişirse, en iyisi şudur diyen de saçmalamış olur. En iyisi bizzat seni mutlu edendir. Başkasının iyisi sana kötü olabilir. En iyi budur diyen açıkça diyorum yalan söylüyor. Her konu için bu böyledir. Sadece şunu diyebilir. : bunu kullandım. İyi gördüm. ... bu kadar. En iyi demek için piyasadaki herşeyi kullanmış olmalı. Ama herşeyi. Sonra da labaratuar ortamı gibi kıstasa sokmalı. Biliyorum bu manada sormadın ama, gerçek bu. Seni marka partizanlığı yaparak x ya da a, b, c ürünleri almaya itemem. Kimsenin de hakkı yok.

Adı geçen markalar iyi markalar. Güvenilirler. Servisleri sağlam. Belirttiğim kıstaslara da bak. İstediğini al. Aklında şüphe kalmasın. Beğenerek almış ol. Bu dört markada da kendi mağazalarında deneme imkanı var. Showroom larına git, traş ol. Çekinme gerçekten. Yıllar önce ben her iki cihazı da alırken bu şekilde almıştım. Modeller değişti ve daha günceli geldi. Ama kapitalizm batağına uymadım. Elimdekiler taş gibi cihazlar hala sağlamlar. Yenisine ne gerek var dedim.

Onun bunun lafı ile bakma, öneri olarak dinle. Biri şunu al der çok iyi yav der, alırsın, sonra cort... tamirde ise kullanıcı hatası ile mort... tavsiye edene gidersin o da sessizce benimki eyüydü der bırakır...

Benim dediğim markalara bile takılma, 300 liraya  Türkiye de adı duyulmamış markalar var, onlara bak, Amazondan sipariş veririm yerinde olsam. Bir de 3 aşağı 5 yukarı, belli bir kalitenin üstünde ise (300/500 aralığı mesela) genelde çoğu ürün aynı kalitede. Biraz daha hesabı zorlasan iyi ürünler var.

hasan835, 6 saat önce yazdı:

üstad, Gillette Mach3 Turbo tercihimdir, neden dersen,

araştırmanı öneririm, elektrikli traş makinalarını kullananlar 10+12 yıl sonunda ciltlerinde yanmadan dolayı kararma meydana geldiğini söylüyorlar,

saygılarımla;

ne 10-12  yılı braun daha traş ederken resmen kavuruyor. dediğin gibi en iyisi klasik traş bıçağı. 

saç tıraşı, sakal olarak kullandım genelde sakal için kullanıyorum gayet başaralı tavsiye ederim ben şarjıda iyi gidiyor teknoloji işi şans işidir benim memnun kaldıgım üründen sen kalmayabilirsin etkilemek istemem bu konuda seni

• Like 1

abdullahTR, 18 dakika önce yazdı:

saç tıraşı, sakal olarak kullandım genelde sakal için kullanıyorum gayet başaralı tavsiye ederim ben şarjıda iyi gidiyor teknoloji işi şans işidir benim memnun kaldıgım üründen sen kalmayabilirsin etkilemek istemem bu konuda seni

Hocam işin açığı şu çok sakalım yok bir de favori düzeltmek için kullanıp gerisini jiletle  olacam ilçede oturuyorum 2 kuaför var maşallah nöbetçi savcı gibi çağırsan gelmiyor kızdım gitmek işime gelmiyor 

lord_figo18, 13 saat önce yazdı:

Hocam işin açığı şu çok sakalım yok bir de favori düzeltmek için kullanıp gerisini jiletle  olacam ilçede oturuyorum 2 kuaför var maşallah nöbetçi savcı gibi çağırsan gelmiyor kızdım gitmek işime gelmiyor 

çok spesifikik pahalı bir ürün almana gerek yok ozaman

abdullahTR, 02.08.2019 - 13:09 yazdı:

bende bu var 30 ağustos 2017 yılında 220 tl ye aldım hepsiburadadan memnunum şuanki fiyatı 700 tl olmus :(

Aynı yılda şoktan 30 ₺ye aldığım makine şuan 250 ₺ olmuş şaka gibi.

Please register to see this content.

lord_figo18, 5 saat önce yazdı:

Aynen hocam 150-200 tl ye philips oneblade  var sizin tavsiyeniz ne 

dediğiniz bu galiba sizin ilerde yedek bıcak köreldiği zaman tekrar almak zorunda kalacaksınız

bu işinizi görebilir düşüncesindeyim donanım haberde felan yorumları vardır onlarıda okumayı ihmâl etmeyin

eğer bütçeniz yetiyor ise :  

bunu almanızı tavsiye ederim ama maalesef biraz fiyatı pahalı ben kullanıyorum 1 yıldır sakalım sert biraz kullanımından oldukça memnunum  ama oldukça uzun ömürlü bir de oğlumda çok beğendi temiziliği çok kolay

sudan fazla etkilenmiyor umarım faydalı bilgi vermişimdir.