Jump to content

Asus Zenfone 6 Z002 Intel Işlemcili imei Silinmesi

avis
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar asus zenfone 6 z002 intel işlemcili  telefonumun imeileri kendiligin den silindi . *#06#  baktıgımda boş gözüküyordu.şebeke yoktu tamirciye verdim imeileri tekrar yüklendi fakat 2 gün sonra tekrar silindi.customrom veya root işlemi yapılmadı (şebeke hariç)telefonun çalışmasında hiçbir sorun yok .yardımcı olursanız çok sevinirim.

• avis changed the title to Asus Zenfone 6 Z002 Intel Işlemcili imei Silinmesi

Öyleyse seni sevindireyim. ?

0) Rom atma işleri hakkında az da olsa bilgin var mı?

1) Telefon modelin nedir? A600CG mi A601CG mi?

2) Sağlam kablo (kesin sağlam olmalı, yeni olabilir, az kullanılmış da. Temiz iş olsun, uğraştırmasın) lazım.

3)telefonunun şarz seviyesi iyi olsun. Mümkünse %100 de beklet.

4) elinin altında bilgisayar olsun. MacOS, Windows, Linux, ChromeOS fark etmez. Bir şey olsun.

5) hepsi hazırsa madde madde gidelim. Tek tek dönüş yap

Edited by Frankger

ilgilendigin için teşekkürler

0 -evet diger telefonuma( samsung) birçok kez rom denedim.biraz bilgim var

1-telefon modelim asus _zoo2 A601CG

2- Sağlam kablo  var

3-şarz seviyesi tamam

Edited by avis

>Bilgisayar da var mı? Lazım olma ihtimaline karşın?

Düzeltelim önce, sonra iyice seviniriz.

Rica ederim.

Yapacağımız bir kaç farklı yöntem var. Madem orjinal sistem kullanıyorsun. Orjinalliğini hiçbir şekilde bozmayalım o zaman.

Hatta resmi olmayan hiçbir işlem yapmayalım ilk önceliğimiz bu olsun. Sistemini koruyalım. İlginç abidik gubidik korsan programlara da şimdilik gerek yok. Çözeriz büyük ihtimalle

Tamirci orjinallerini geri attı değil mi?

Yoksa gömülü olanı çıkardı mı sadece? İkisi çok farklı işlemler

2.si orjinalliğe zarar vermezken ilki veriyor çünkü

Bu cihazın orjinal ROMu sıkıntılı bir de... aslında custom yapsaydın iyi olurdu.

Çokça alternatifi var

Stock üzerinde de çalışmalar mevcut. Root saçmalığına gerek yok belki ama rom atsan iyi olur. Çünkü şirketin ilk telefon denemesiydi sendeki. Baya sıkıntılı cihaz. İşlemcinin tost makinası gibi ısınması bir dert, yazılımın saçmalaması ayrı bir dert, dokunmatiğin ara sıra sapıtması ise apayrı bir dert.

Edited by Frankger

Kerneli az biraz değişebiliriz, rom da ise stock ta bloatware den kurulmuş, başka hiçbir şey yapılmamışı da var, performans ayarlısı da.. 5.0 dan 5.1e yükseltebiliriz. (İstersen 6.0.1 ya da 7.1.2 de var)

Onlar ayrı işler... şimdilik bu işe odaklanalım

Samsungda model ne?

Edited by Frankger

avis, Şimdi yazdı:

tamirci 4,3 atmiştı daha güncelledi 4,4,2 yaptı .custom  olması iyiyse öylede yapabiliriz.ama hangi rom ve nereden bulabilirim?

imei için mi yaptı yoksa ayrıca mı yaptı? Çünkü imei için yaptı ise işimiz var...

avis, Şimdi yazdı:

samsung note 2

Tamam o olur. Sistem ne peki?

Tamirci bu işi ne zaman yaptı?

En güncele OTA dan düşmedi mi telefon?

Telefon sürüm bilgilerini (android version) içeren bölümün ss ini atar mısın?

Sürüm numarasına bakacağım. Umarım yanlış modeli atmamıştır tamirci.

5.0 a , 1 ocak 2016 g.yamasına güncelleme yapması lazım telefonunun

Samsung da çok eski sistemde kalmış. Gerçi 4.4.2 efsanedir. Windows 7 gibidir. 4.1..2 ise XP dir. Her ortamda kusursuz işler bu ikili. Sistemi adeta uçurur, hiç kaynak harcamazlar. Ama cihazların ikisi de iyi sendeki. Onları kurtaralım bu dertten de. O sonra bakacağımız bir iş.

[Kulüp kurmuştum. Aklıma fikir getirdi bu şimdi... oraya mobil cihaz destek bölümü...1 ve de TnC Android ... 2. bölümü de ekleyeyim. Özel bir rom hazırlayıp, forumda kimin nesi varsa onun telefonunu da destekleyecek hale getireyim. Bu iki bölüm de iyi fikir oldu.  ]

avis, 3 dakika önce yazdı:

asus_zoo2_ww_user_2,21,40,29_20141207_62

Bunu dememiştim. Bu da iyi oldu gerçi. ADB (yani kablo) olmadan da çözeriz. Sistem de atarız.

Bootloader açık mı

Yani kilidi açılmış ya da kırılmış mı?

Tapatalk zımbırtısına gerek kalmayacak şekilde TNC ye bir aplikasyon yapmalıyım. Tarayıcıdan da olmuyor, tapatalktan da. Böyle olmuyor

avis, 1 dakika önce yazdı:

hayır açık degil

Please register to see this content.

Telefon açılırkenki ilk asus yazısı siyah ekran üzerine beyaz yazı mı yoksa beyaz ekran üzerine siyah asus yazısı mı

Reset felan atarken

Merakla izliyorum konuyu, araya girmek istemezdim ancak şunu söylemeden edemeyeceğim. Gördüğüm kadarı ile aşırı bilgili ve ilgili birisiniz, umarım ilerde imei klonlama/kırma vb bir çalışma/rehber sunarsınız böylece insanlar en azından iosa yapılamasada jailbreaksiz --> android telefonlarını yurtdışından 1000-2000tl ekstra ödemeden alıp kullanabilirler. teşekkürler şimdiden

Edited by EgeGrkn

EgeGrkn, 1 dakika önce yazdı:

Merakla izliyorum konuyu, araya girmek istemezdim ancak şunu söylemeden edemeyeceğim. Gördüğüm kadarı ile aşırı bilgili ve ilgili birisiniz, umarım ilerde imei klonlama/kırma vb bir çalışma/rehber sunarsınız böylece insanlar en azından iosa yapılamasada jailbreaksiz --> android telefonlarını yurtdışından 1000-2000tl ekstra ödemeden alıp kullanabilirler.

Hocam niyet ederim hatta şimdi hazırlarım bile ama, kötü şekilde kullanılması ihtimalinin vicdani rahatsızlığı beni engelliyor

O kadar inanılmaz derecede suistimal var ki, merdiven altı birçok yerde 50:100 liraya yapıldığı haberleri sürekli duyuluyor. (Hadi yapıyorsun, bari ucuza yap. ?) (şaka bir yana) eğer ki özel şekilde böyle satın alan biri olsa, elinde de kendine ait eski takoz bir şey olsa (çok değişik ihtimaller var, 3g ise eskisi de 3g imeili olmalı, 4e 4, 5e 5, vs..) ayrıca görüntülü arama (şebekeden, internetsiz şekilde) destekleyen cihazlara daha ayrı... cihazların ikisininde kendine ait olduğu belli ise belki...

avis, 10 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Model numarası burada gözükmüyor. T00g attığını, a600cg yaptığını düşünelim. Sizinkini attıysa da sorun olmaz, kendi sitesinden son sürümü telefon tarayıcısı üzerinden indirin. (A600cg olarak aratıp indirin. Sonra telefonun modelini değiştiririz tekrardan. -hatırlatın)

Edited by Frankger