Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Android Lenovo Telefona Rom Atmada Adb Driver Sorunu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Lenovo P2 ye rom atıcam ama daha önce hiç olmayan bir sorun oluşuyor. rom paketi içindeki usb driverini yüklememe rağmen aygıt yöneticisinde " Android bootloader interface" veya "Lenovo composite ADB interface" şeklinde hatalar veriyor. update üzerinden buluyor ama yine yüklenirken bir hata ile karılaştı. hata kod 10 yazıyor aynı hataları yazıyor.. bunu nasıl aşıcam acilen bilgi verebiliirmsiniz? sağolun.

Böyle oluncada fastboot modunda pc telefonu görmüyor. dolayısıyla rom işlemi başlamıyor firmware klasörünü bulamıyor.

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 5 dakika önce yazdı:

Lenovo P2 ye rom atıcam ama daha önce hiç olmayan bir sorun oluşuyor. rom paketi içindeki usb driverini yüklememe rağmen aygıt yöneticisinde " Android bootloader interface" veya "Lenovo composite ADB interface" şeklinde hatalar veriyor. update üzerinden buluyor ama yine yüklenirken bir hata ile karılaştı. hata kod 10 yazıyor aynı hataları yazıyor.. bunu nasıl aşıcam acilen bilgi verebiliirmsiniz? sağolun.

Böyle oluncada fastboot modunda pc telefonu görmüyor. dolayısıyla rom işlemi başlamıyor firmware klasörünü bulamıyor.

Tüm driverleri kaldırın ve yeniden başlatın. 

Please register to see this content.
 adb installer ile driverleri yükleyin. 3 kere "y" yazıp enterlamanız ve sonrasında gelen driveri güvenip yüklemeniz gerek.

senyor3, 14 dakika önce yazdı:

Tüm driverleri kaldırın ve yeniden başlatın. 

Please register to see this content.
 adb installer ile driverleri yükleyin. 3 kere "y" yazıp enterlamanız ve sonrasında gelen driveri güvenip yüklemeniz gerek.

Aynen dediklerinizi yaptım. en son kullanıma hazır dedi. ama telefonu fast boot modubda bağlayınca yine  aygıt yöneticisinde Android bootloader interface  hatası var. update den deniyorum. zaten en iyi yazılım yüklü diyor bu sefer hata vermedi update ama işte yine aynı hata.. nerden çıktı bu ya. acilde rom atmam lazım??

abdulhey_, 21 dakika önce yazdı:

Aynen dediklerinizi yaptım. en son kullanıma hazır dedi. ama telefonu fast boot modubda bağlayınca yine  aygıt yöneticisinde Android bootloader interface  hatası var. update den deniyorum. zaten en iyi yazılım yüklü diyor bu sefer hata vermedi update ama işte yine aynı hata.. nerden çıktı bu ya. acilde rom atmam lazım??

Driveri kendi elinle güncelleştir de > sürücüyü bilgisayarımda tara>kullanılabilir sürücü listesinden seçmeme izin ver deyip android device altındaki diğer driverları dene

senyor3, 2 dakika önce yazdı:

Driveri kendi elinle güncelleştir de > sürücüyü bilgisayarımda tara>kullanılabilir sürücü listesinden seçmeme izin ver deyip android device altındaki diğer driverları dene

yukarıda yazdığım iki uyarı ve yol var işte sürücü var daha doğrusu. composite ve bootloader interface. bu sefer yüklenirken hata oluştu uyarısı verdi. iki driverda  da..

• Sad 1

DJ_Rush, 16 dakika önce yazdı:

Windows 7 üzerinde dene ve Lenovonun kendi yazılımı varsa onu da kur. Sürücüler yazılımın içinde vardır beraberinde kurulur.

tamam yarın kurarım :)  windows 7 yi.  Kendi yazılımı derken lenovo moto smart manager vardı onuda silmişim yanlışlıkla. yeniden kurulurda o bir şeye yarayacağını sanmıyorum. Kendi yazılımı derken neyi kast ettiniz tam olarak? başka yazılım yok.

demin usb kablosunu çıkarmadan fast boot tan start verdim rom çalışırken driver düzeldi aygıt yöneticisinde. sorun bootloaderda var o zaman. 

Bunun normalde olmaması lazımdı. olduğuna göre sistemde sorun olmalı . yabancı romdan tuş kombinasyonu ile Türkiyeye çevriliyor rom yani ben en son çevirmiştim ama onun etkiisi olduğunu sanmıyorum. 

Slma kolay gelsin

Sürücü hatası ise bilgisayarım sağ tık aygıt yöneticisi, android sürücü kaldır

Yeniden sürücü güncelleştir, eski donanım ekle , disketi var, tanıtman gereken sürücü klasörünü gösterip

Oradan hangi sürücüyü seçeçeksen bootloader, preloader, mediatek, qualcomm gibi vs. 

Umarım işine yarar.

register, 23 dakika önce yazdı:

Slma kolay gelsin

Sürücü hatası ise bilgisayarım sağ tık aygıt yöneticisi, android sürücü kaldır

Yeniden sürücü güncelleştir, eski donanım ekle , disketi var, tanıtman gereken sürücü klasörünü gösterip

Oradan hangi sürücüyü seçeçeksen bootloader, preloader, mediatek, qualcomm gibi vs. 

Umarım işine yarar.

onu yaptım. sürücüler mevcut ancak listeden denerken yüklenirken bir hata oluştu hatası veriyor. windows 7 ile deneyeceğim bakalım.

Valla uğraşırken iyice kafam karıştı windows 7 ile.  Ama Usb çoklayıcıdan kasadaki usb girişine takınca düzeldi galiba. Hiç umulmadık şeyleride denemek gerekiyormuş demekki. çoklayıcıda yüklenemeyip kasadaki usb girişinde yüklenebilmiş olabilir.

Neyse bir windows 7 sahibi olduk. bu vesile ile. :)  yalnız ultimate diye enterprise yi yüklemişim. nasıl olduysa. 

ne anroid 6 da nede sondan önceki android 7 lerde yama veya rom sürümü olarak güncelleme yapamıyor. yamalarda % 25 de hata veriyor. rom geçişli büyük güncelleştirmelerde de 1975 mb iniyor ama imza eşleşmediğinden bu güncelleme yüklenemez diyor. 

rom çevirme ile falan olmayacak bu iş direkt orjinal rom lazım.  yokmu kimsenin elinde lenovo p2 orjinal romu?