Jump to content

Youtube Için Video Montaj (yardım)

patate2121
 Share

Recommended Posts

Öncelikle merhabalar arkadaşlar kendi çapımda oyun videosu çekerek montajlıyorum. Bandicam ile 1080p 30fps kayıt alıyorum. Daha sonra aynı şekilde mpeg4 formatında montajlayıp 1080p çözünürlük, İyi kalite de videoyu dışa aktarıyorum. Fakat iyi kalite de videoyu bitirince 25dklık video 3GB oluyor çözünürlüğü falanda düşününce kaliteyi biraz dahi düşürsem görüntü felaket derece de düşüyor. Acaba bu boyut işini kaliteyi düşürmeden nasıl hallederim.

Montaj işini; Movavi Video Editor 15 Plus ile yapıyorum.

yadas, 21 dakika önce yazdı:

Export penceresinde Mp4 seçili olsun. Codec seçeneklerinde de x264 seçili olduğuna emin olun.

Mp4 olarak aktarıyorum Codec konusunda şüpheliyim. Format Factory diye bir yazılım buldum şuan videoyu onunla tekrar işliyorum 10GB'lık bir video da ne kadar küçülme yaşanacak ona bakacam hocam. Başka tavsiyeler varsa alabilir.

patate2121, 4 saat önce yazdı:

Öncelikle merhabalar arkadaşlar kendi çapımda oyun videosu çekerek montajlıyorum. Bandicam ile 1080p 30fps kayıt alıyorum. Daha sonra aynı şekilde mpeg4 formatında montajlayıp 1080p çözünürlük, İyi kalite de videoyu dışa aktarıyorum. Fakat iyi kalite de videoyu bitirince 25dklık video 3GB oluyor çözünürlüğü falanda düşününce kaliteyi biraz dahi düşürsem görüntü felaket derece de düşüyor. Acaba bu boyut işini kaliteyi düşürmeden nasıl hallederim.

Montaj işini; Movavi Video Editor 15 Plus ile yapıyorum.

Ben bunu after effect montajlarım için kullanıyorum kaliteyi bozmadan baya bi boyut unu düşürüyor dene istersen .....

Please register to see this content.

Edited by neskali

neskali, 11 dakika önce yazdı:

Ben bunu after effect montajlarım için kullanıyorum kaliteyi bozmadan baya bi boyut unu düşürüyor dene istersen .....

Hocam öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bende 

isimli bu yazılımı buldum. 10GB boyutlu bir videoyu 3.5GB'a çekti kalite düşürmeden. Çok büyük bir fark var mı aralarında boyut, küçültme olarak.

h265 ile capture alabileceğin bir yazılımı tercih et nvidia nın capture aracı vardı sanırım bir gözat 

ve sana şöyle örenek vereyim son işimizdeki bir ses (yanlızca ses) 15dkaikalık bir ses dosyası (24bit 96kherz) 250mb 

o dediğin 25dk: 3gb gayet normal bir boyut hatta normalin de altında ortalama kalite bir saatlik 1080p video 10gb yer kaplar ona göre hesap et sen

ve montaj için premiere pro ve media encoder kullan youtube çıktısı için otomatik ayarlarımevcut bu işini hızlandırabilecek tek konu sanırım

patate2121, 04.08.2019 - 17:14 yazdı:

Hocam öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bende 

isimli bu yazılımı buldum. 10GB boyutlu bir videoyu 3.5GB'a çekti kalite düşürmeden. Çok büyük bir fark var mı aralarında boyut, küçültme olarak.

Denemen lazım bişey diyemem elindeki dosyaya göre değişir .....

otuken, 04.08.2019 - 23:18 yazdı:

Wondershare Filmora Ben bunu kullanıyorum. Efektler, altyazılar v.s. eklyebiliyorsun. Hazırladığın videoyu dışarı alırken (EXPORT) fps direkt 8000 geliyor. 2000 civarına çekersen kalite çok düşmüyor.

Bu programla direkt ekran kaydı da yapabiliyorsun. Başka bir şey aramana gerek yok.?