Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Pure Edition [2019] X64

ONBUKA
 Share

Recommended Posts

cankusa, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar 4 defa ıdm  ile indirdim bukadarda olmaz  wınrar winrar 5.71   kullanıyorum

SOURCEOFONBUKAPUREV2.rar: ONBUKA_SISTEMLERI_EDITION_PURE_SURUM_II.iso dosyasında sağlama toplamı hatası. Dosya bozuk

Ben 5 defa indirdim :D net bağlantısı kopuyormuş ne hikmetse ikimizde de aynı md5,ler mevcut. Demek ki biz indirirken net kopmamış dosya upload edilirken net kopmuş benim anladığım bu ;) 

eline sağlık onbuka.diğer kapanan win7  konusundaki sorun giderdeki hata bundada varmıdır arkadaşlar.kuranlar alttaki ağ işaretine sağ tık yapıp soruun gider dermisiniz,hata verecekmi yoksa sorun gider çalışıyormu yazarsanız sevinirim.hata veriyorsa boşa uğraşmayım.

Edited by goçmez

ONBUKA, 09.08.2019 - 06:41 yazdı:
an1qg5.jpg

PURE EDITION 2019

Windows 7 Pure Edition ™ 2019  Windows 7 Ultimate SP1 Sürümü kullanılarak derlenmis görsel bir Windows sürümüdür.Pure Edition'un diger sistemlere nazaran en büyük farkı bünyesinde bulunan çesitli tema seçenekleri ve minimalist simge paketidir.Bütün güncellemeleri bünyesinde barındırmasıyla beraber, .Net Framework, Direct X kütüphanelerini içermektedir.Kararlı,sorunsuz ve güncel Pure edition ile saf bir Windows deneyimi yasayacaksınız.

NOT: Internette Pure Edition V2 Adıyla sunulan çalışma benim çalısmamın adının degistirilerek baska biri tarafından sunulmus halidir.
Lütfen itimat etmeyiniz.

ModernXP-74-Software-Install-icon.png

Kurulum Görüntüleri
computer-icon.png

Sistem Görüntüleri

Action-view-remove-icon.png
Clean Edition 2019

Windows 7 SP1 Ultimate platformu üzerinde düzenleme yapılan bu sürüm temiz,sorunsuz,görsel bir sistem olarak düzenlenmistir.
Windows tarafından SP2 niteliginde çıkartılan toplu paket sisteme entegre edilerek güncelleme sayısı 200+ üzerinden 74'e düsürülmüstür.
Sistem yapıtaslarına dokunulmamıs,geçmis sürümlerdeki kullanıcıların sikatçi oldugu sorunlar giderilmistir.

clipboard-icon.png

Modifiye Bilgileri

Sürüm : Windows 7 SP1 Ultimate MSDN Sürümü kullanılarak derlenmistir.
Mimari : x64
Aktivasyon : Aktivasyon içermektedir.Kurulumdan sonra sistemi yeniden baslatmanız tavsiye edilir.(UEFI Sürümde çalısmamaktadır.)
Güncellenme Tarihi : 4 Agustos 2019 itibariyle gerekli tüm güncellemeleri içermektedir.
UEFI : Desteklemektedir.
BIOS: Desteklemektedir.
ESD : ESD (Yüksek algoritmalı sıkıstırma uygulanmıstır.)
Direct X : 9.29.1974 sürümü sisteme entegre edilmistir.
.Net Framework : Net Framework 4.8 sisteme gömülü gelmektedir.Programlarda görünmez.
ISO Boyutu : 2,92 GB (3.140.419.584 bayt)
Install.wim Boyutu : 2,42 GB (2.605.217.566 bayt)
Dosya Türü : RAR - ISO
Dosya Adı :  ONBUKA_SISTEMLERI_EDITION_PURE_SURUM_II.iso
ISO MD-5 Degeri : 753B06B746EBD7413837F972A5CB4C32
RAR MD-5 Degeri : 41936960B5FEE7481F36CA1B07F9CE99
RAR Adı : SOURCEOFONBUKAPUREV2.rar
Görsel Entegre : Simge Paketi,Windows baslangıç butonu,duvar kagıtları ve 3 Adet tema içermektedir.

microsoft-icon.png

Toplu Güncellestirme Paketi

Microsoft tarafından 2009'da çıkartılan  Windows 7 günümüze kadar 200+ üzeri güncellestirme almıstır, ancak son senelerde bu güncellemeleri toplu içeren "ROLL-UP" adı verilen paketler yayınlamaktır.
Güncellemeden sonra çıkan yaklasık 10 güncelleme gerekli degildir ve birçogu "Telemetry" adı verilen kisisel veri toplama aracı içermektedir.
Pure Edition v1 ile farklı olarak 200 üstü güncelleme içeren sistem artık 74 güncelleme içermektedir ve tamamıyla güncel ve daha stabil!

document-icon.png

ESD Sürüm Nedir ?

Windows 8 Sürümüyle birlikte ortaya çıkan iso dosyalarının boyutunu düsürmek amacıyla uygulanan yüksek algoritmalı sıkıstırma tekniğidir.
ESD Sürüm için Anakartınızın Windows 8 sürümünü desteklemesi gerekmektedir.

Microsoft-Office-OneNote-icon.png

.Net Framework 4.8

.NET Framework 4.8, Microsoft tarafından gelistirilen, açık Internet protokolleri ve standartları üzerine kurulmus bir "uygulama gelistirme platformu" dur. 
Son sürümü olan 4.8 versiyonu sisteme gömülü gelmektedir.

download-icon.png

Linkler

Çalısmaların sadece "Turbobit" platformuna yüklenmesinin sebebi tek bir platforma calısmayı secmemden kaynaklanmaktadır böylece karsılıksız yaptıgım bu is icin cüzzi miktarda olsa da destek alabilirim ve siz de premium alarak hızlı indirebilir ve bana destek olabilirsiniz.
Alternatif link talep etmeyiniz,Tnctr'a destek olanlar ücretsiz olarak TNCDEBRİT hizmetini kullanarak dosyayı indirebilirler.
İzinsiz paylasılan baska linkler silinecektir ve sikayet edilecektir.
Lütfen anlayıs gösteriniz.

Destek olmak için ve hızlı indirme için
Please register to see this content.
premium alabilirsiniz.

SİFRE : ONBUKA

bendede aynı,  dosyasında sağlama toplamı hatası diyor

Edited by goçmez

cankusa, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 4 defa ıdm  ile indirdim bukadarda olmaz  wınrar winrar 5.71   kullanıyorum

SOURCEOFONBUKAPUREV2.rar: ONBUKA_SISTEMLERI_EDITION_PURE_SURUM_II.iso dosyasında sağlama toplamı hatası. Dosya bozuk

awengers44, 5 saat önce yazdı:

Ben 5 defa indirdim :D net bağlantısı kopuyormuş ne hikmetse ikimizde de aynı md5,ler mevcut. Demek ki biz indirirken net kopmamış dosya upload edilirken net kopmuş benim anladığım bu ;) 

cankusa, 5 saat önce yazdı:

Benim ınternet 12 dk indiriyor bu nasıl ınternet  kopmadır

1hun, 4 saat önce yazdı:

Dosya bozuk hatası verıyor

goçmez, 4 saat önce yazdı:

bendede aynı, 

goçmez, 3 saat önce yazdı:

indirmede sorun yok.rar dan çıkarmada hata veriyor

Yukardaki şikayetleri baz alarak linki yenilemeye karar verdim ancak şuanki link aktik kalacak çünkü test ettiğimde aşağıda yorumda yazan arkadaşlar gibi bir sorun yaşamadım.Debrit sitelerinden çevirilen linklerde sunucu kaynaklı kopma olabiliyor dolayısıyla bu yüzden hata almış olmanız muhtemel ama ben yine de tekrar sunucuya yüklüyorum,yeni link gün içi aktif olur.

senyor3, 4 saat önce yazdı:

Ben sorunsuz indirdim, leech siteleri ❤️ MD5 değerleride tutuyor. Hatta drive'a yedekledim bile.

senyor3, 3 saat önce yazdı:

Yanlış indiği için hata veriyor o yüzdendir. Bende hata yok.

goçmez, 3 saat önce yazdı:

ilk indirmede alldebrid ile indirrmiştim hatta verdi,şimdi turbobit den indirdim hata vermedi.alldebrid de sorun olablir

goçmez, 5 saat önce yazdı:

eline sağlık onbuka.diğer kapanan win7  konusundaki sorun giderdeki hata bundada varmıdır arkadaşlar.kuranlar alttaki ağ işaretine sağ tık yapıp soruun gider dermisiniz,hata verecekmi yoksa sorun gider çalışıyormu yazarsanız sevinirim.hata veriyorsa boşa uğraşmayım.

Herhangi bir sıkıntı yok,şikayet edilen bütün sıkıntılar giderilerek çalışma yenilendi.

cankusa, 4 saat önce yazdı:

Programı kurup çalıştıran arkadaşlardan ricam  Offıs programını kurup çalıştırıp sonucu buraya yazarlarmı

Office bileşenlerinin eksik kurulmasına sebep olacak herhangi bir yapıtaşı çıkartılmadı.Bilginize.

S.A arkadaşlar hayırlı bayramlar leech sitelerin sunucularında sıkıntı var  bendede dosya eksik 2.67 gb inmiş baska bir dosya indirdim ondada crc hatası verdi şimdi ya hesap alıcam 1 haftalık tekrar indirecem kolay gelsin 

ONBUKA, 7 saat önce yazdı:

Herhangi bir sıkıntı yok,şikayet edilen bütün sıkıntılar giderilerek çalışma yenilendi.

evet sıkıntı yok kullanıyorum eline sağlık,yanlız kurulum sonrası gene  bende bayağı gb çıktı.kurulur kurulmaz alttaki resim aldım.sorun değil halletmek de bilgin olsun dedim.

tüm ulusumun bayramı kutlu olsun,sağlıklı bayramlar dilerimm.

Edited by goçmez

1hun, 17 saat önce yazdı:

arkadaşlar özelden varsa bana premium link atabilirmisiniz???

asd720, 3 saat önce yazdı:

bayram şerefine alternatif link veren çıkarmı

Çalısmaların sadece "Turbobit" platformuna yüklenmesinin sebebi tek bir platforma calısmayı secmemden kaynaklanmaktadır böylece karsılıksız yaptıgım bu is icin cüzzi miktarda olsa da destek alabilirim ve siz de premium alarak hızlı indirebilir ve bana destek olabilirsiniz.
Alternatif link talep etmeyiniz,Tnctr'a destek olanlar ücretsiz olarak TNCDEBRİT hizmetini kullanarak dosyayı indirebilirler.
İzinsiz paylasılan baska linkler silinecektir ve sikayet edilecektir.
Lütfen anlayıs gösteriniz.

Herkesin bayramı kutlarım

Sistemi hazırlayan Ombuka kardeşimize emeginden bu çalışmasından dolayı teşekūr ederim

Sistemi kurdum sorun yaşamadım.Drvır surūcūlerini kendim kurdum

Offisi kurdum çalışmasında sorun yok

Sistem akıcı performansı yūksek

Ombukadan ricam ikonları ayrıca paylaşırsa menmun olurum.(Çöp kutusu bende orjinal haline dönūştū)

Nasıl dūzeltilir yolu yöntemi nedir.

• Like 1

İlk kurulumda 55 gūncelleme çıktı

Gūncellemeleri al dedigimde 25 gūncelleme daha aldım toplamda 75+Offis kurup gūncellemesini de aldım (105) Yazıcı kurup gūn aldım 

Bu gūncellemeleri almaz isem bu sistem benim işime yaramaz.

Bozulan ikonları yerine koymak için Ombukadan icon istegimi bellirtim.

cankusa, 1 saat önce yazdı:

İlk kurulumda 55 gūncelleme çıktı

Gūncellemeleri al dedigimde 25 gūncelleme daha aldım toplamda 75+Offis kurup gūncellemesini de aldım (105) Yazıcı kurup gūn aldım 

Bu gūncellemeleri almaz isem bu sistem benim işime yaramaz.

Bozulan ikonları yerine koymak için Ombukadan icon istegimi bellirtim.

Gerekli bütün güncellemeler zaten sistemde hazır olarak gelmektedir.Diğerleri Windows tarafından yayınlanan henüz ya beta ya da Telemetry içeren güncellemelerdir dolayısıyla sisteme entegre etmedim.Sistem temel olarak 75 güncelleme ile gelmektedir ve içlerinde SP2 niteliği taşıyan ve 120 adet güncellemeyi toplu içeren bir güncelleme vardır.Office güncellemelerini dahil etmedim çünkü her kesim kullanmamaktadır."Bu güncellemeleri almaz iseniz sistem işime yaramaz" bu sebeplerden dolayı yanlış bir tabirdir.Microsoft tarafından sunulan bütün güncellemeler zorunlu veya hata düzelten güncellemeler değildir bilginize.Özellikle kurmadığım bu önerilen Telemetry güncellemeleri arasında sistem görselliğini bozacak güncellemeler var dolayısıyla geri dönüşüm kutusu "default" formuna dönmüş olması normaldir.

• Like 2

Telemetrygüncellemeleri arasında sistem görselliğini bozacak güncellemeler var dolayısıyla geri dönüşüm kutusu "default" formuna dönmüş olması normaldir.

Bahsi geçen gūncellemeleri yazarsanız sistemden kaldırıp geri dönūşūm kutusunu dūzeltme imkanım olurdu.

Sistemde kullanmış oldugunuz iconları vermeyecekmisiniz.

ichonları bozulan arkadaşlar. 7-Zip programıyla iso dosyasını açın.sources klasörünün içerisindeki  install.wim dosyasına ulaşın. daha sonra install.wim dosyasını açın. dosya açılınca karşınıza çıkan klasörlerden Windows  klasörüne tıklayın.Windows klasörünün içerisindeki System32 klasörüne girin. System32 klasöründeki  imageres.dll dosyasını sizin sistemdeki kurulu olan dosyayla değiştirirseniz ichonlarınız tekrar düzelecektir. umarım yardımcı olabilmişimdir. saygılarımla.

Edited by tapfer
  • Like 2

tapfer, 47 dakika önce yazdı:

ichonları bozulan arkadaşlar. 7-Zip programıyla iso dosyasını açın.sources klasörünün içerisindeki  install.wim dosyasına ulaşın. daha sonra install.wim dosyasını açın. dosya açılınca karşınıza çıkan klasörlerden Windows  klasörüne tıklayın.Windows klasörünün içerisindeki System32 klasörüne girin. System32 klasöründeki  imageres.dll dosyasını sizin sistemdeki kurulu olan dosyayla değiştirirseniz ichonlarınız tekrar düzelecektir. umarım yardımcı olabilmişimdir. saygılarımla.

System32 klasöründeki  imageres.dll dosyasını sizin sistemdeki kurulu olan dosyayla değiştirirseniz ichonlarınız tekrardüzelecektir. umarım yardımcı olabilmişimdir.saygılarımla.

Harikasın teşekūr ederim

Edited by cankusa
  • Like 1