Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 7 Pure Edition [2019] X64

ONBUKA
 Share

Recommended Posts

@ONBUKA Mekanın sahibi döndü,

Öncellikle yolları dört bir gözle beklenen kişiler olarak hoşgeldin. İnşallah @köylü 'nün döndüğünü görürüz.

Her zaman birşeyler katarak ve performans arttırak karşımıza çıkıyorsun. Bu çalışmanı indirip test ettim. Hiç bir şekilde kalitenden ödün vermiyorsun.

Ama senden görmeyi beklediğimiz en büyük proje Windows 10 Onbuka Edition :)

Saygılarla

• Like 2

Frankger, 32 dakika önce yazdı:

Hocam çok teşekkürler sistem için. Bir kaç ay önce Microsoft DirectX 12 desteğini Windows7 için de genişlemişti. Artık son çıkan oyunlar Windows7de de açılacak. DirectX 12 yi de sisteminize entegre edebilir misiniz?

Hocam o sanırım bir tane oyun için geçerliydi genel sistem için değildi galiba. Adamlar zaten 2020'de Windows 7'ye desteği tamamen kesecek desteği kesecekleri sisteme de DX12 getireceklerini sanmıyorum.

The_Undertaker, 2 saat önce yazdı:

Şuan hala kullanan deneyen var mı acaba performansı nasıl arkadaşlar? Oyun sistemime kuracağım. Windows 10 kurdum sistemimin yettiği oyunlarda bile kasma sorunları yaşıyorum. Bu sürüm iyi gelir mi makinaya?

İlk elden deneyen kişi olmalıyım. Önceki v1 de v2019 da tavsiyedir. Hatasız ve sorunsuz kullanırsınız.

• Like 1

The_Undertaker, 42 dakika önce yazdı:

V1-V2 hangisi anlamadım kafam karıştı bu hangi sürümü?

bunu indir kullan kardes kafan karısmasın v1 2005 te filan yapılmıstı fazla guncelleme yapma ayarı kaçar  ben diriverın setuplarını indirip kullaniyorum 

AdnanG252m252351, Bir saat önce yazdı:

bunu indir kullan kardes kafan karısmasın v1 2005 te filan yapılmıstı fazla guncelleme yapma ayarı kaçar  ben diriverın setuplarını indirip kullaniyorum 

Hocam hızlı link yok bunu indirmeye çalışsam sabaha zor iner başka öneriniz var mı?

The_Undertaker, 6 saat önce yazdı:

V1-V2 hangisi anlamadım kafam karıştı bu hangi sürümü?

Bu son ve güncel sürüm ,indirip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Konuda belirtildiği gibi alternatif link eklenmeyecektir.

ONBUKA, Bir saat önce yazdı:

Bu son ve güncel sürüm ,indirip gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Konuda belirtildiği gibi alternatif link eklenmeyecektir.

Bende bu yüzden indirmiyeceğim hocam teşekkür ediyorum. 2 GB ISO'yu 12 saat bekleyemem 60 KB ile indirmek nedir Allah aşkına oraya koyana kadar google drive'ye koysaydın daha iyi olurdu. Neyse iyi geceler.

ganos, 2 saat önce yazdı:

Sanırım esd ile sıkıştırma yapıldığı için kurulum yapamıyorum bu sorunu nasıl aşabilirim yardımcı olabirseniz sevinirim.

nasıl yani ben bugun kurdum yedeklerimi aldım indirmelerim vardı onlar bitti izinliyim bugun  simdi format bitti guncellemeleri ve oyunlarımı kuracam sikinti yoktur zaten burda birkac kişi sikintli demisler guncellemeyi merak ediyom bakalım sorun cikcakmı gece 12 ye kadar kullanıp zorlıyacagın onbuka yaptıgı icin sorunsuzdur nasıl kuramadın biraz acıklarmısın  kolay gelsin arkadaşlar

Ana kartım eski esd sıkıştırmayı kabul etmiyor diye düşünüyorum o yüzden yoksa yapılan çalışmada herhangi bir sorun yok başka bilgisayara kurdum. Amacım eski ana kartlı bilgisayarada kurmak eğer sorun bu sıkıştırmadan kaynaklanıyorsa problemi nasıl aşabilirim teşekkürler. 32 bit kurabiliyorum işlemci 64 bit bu arada.

ganos, 1 saat önce yazdı:

Ana kartım eski esd sıkıştırmayı kabul etmiyor diye düşünüyorum o yüzden yoksa yapılan çalışmada herhangi bir sorun yok başka bilgisayara kurdum. Amacım eski ana kartlı bilgisayarada kurmak eğer sorun bu sıkıştırmadan kaynaklanıyorsa problemi nasıl aşabilirim teşekkürler. 32 bit kurabiliyorum işlemci 64 bit bu arada.

rufus la yazdırırken nasil yazdiriyon mbr ile yazdır kurulması gerek  sıkıştırma ile alaka sı yoktur daha bilgili arkadaslar yazar isyersen onbukaya mesaj at geri donus yapar

ganos, 6 saat önce yazdı:

Power iso'da pratik bir araç var ve internette bir çok ESD-to-WIM aracı var bunlar sayesinde ESD Dosyasını Wim dosyasına çeviriniz ardından kurulum için sources dosyasındaki wim dosyasıyla değiştiriniz.Kurulum sağlanacaktır.

besiktasjk87, 14 saat önce yazdı:

son sistem topladığım bilgisayara windows 7 kurmak istiyorum acaba bu sürümü kursam driver ya da herhangi bir bileşenlerde bilgisayar için sorun yaşar mıyım

nette bak anakart ekran kartın win7 ait surucu diriver destegi varmı  varsa kur gitsin verim alamazsan baska kurarsın  ornek amd nin sitesine gir ekran kartı modelini gir orda gösterir win10 veya win7 diye yazar kolay gesin 

ONBUKA, 09.08.2019 - 06:41 yazdı:

PURE EDITION 2019

Windows 7 Pure Edition ™ 2019  Windows 7 Ultimate SP1 Sürümü kullanılarak derlenmis görsel bir Windows sürümüdür.Pure Edition'un diger sistemlere nazaran en büyük farkı bünyesinde bulunan çesitli tema seçenekleri ve minimalist simge paketidir.Bütün güncellemeleri bünyesinde barındırmasıyla beraber, .Net Framework, Direct X kütüphanelerini içermektedir.Kararlı,sorunsuz ve güncel Pure edition ile saf bir Windows deneyimi yasayacaksınız.

NOT: Internette Pure Edition V2 Adıyla sunulan çalışma benim çalısmamın adının degistirilerek baska biri tarafından sunulmus halidir.
Lütfen itimat etmeyiniz.

ModernXP-74-Software-Install-icon.png

Kurulum Görüntüleri
computer-icon.png

Sistem Görüntüleri

Action-view-remove-icon.png
Clean Edition 2019

Windows 7 SP1 Ultimate platformu üzerinde düzenleme yapılan bu sürüm temiz,sorunsuz,görsel bir sistem olarak düzenlenmistir.
Windows tarafından SP2 niteliginde çıkartılan toplu paket sisteme entegre edilerek güncelleme sayısı 200+ üzerinden 74'e düsürülmüstür.
Sistem yapıtaslarına dokunulmamıs,geçmis sürümlerdeki kullanıcıların sikatçi oldugu sorunlar giderilmistir.

clipboard-icon.png

Modifiye Bilgileri

Sürüm : Windows 7 SP1 Ultimate MSDN Sürümü kullanılarak derlenmistir.
Mimari : x64
Aktivasyon : Aktivasyon içermektedir.Kurulumdan sonra sistemi yeniden baslatmanız tavsiye edilir.(UEFI Sürümde çalısmamaktadır.)
Güncellenme Tarihi : 4 Agustos 2019 itibariyle gerekli tüm güncellemeleri içermektedir.
UEFI : Desteklemektedir.
BIOS: Desteklemektedir.
ESD : ESD (Yüksek algoritmalı sıkıstırma uygulanmıstır.)
Direct X : 9.29.1974 sürümü sisteme entegre edilmistir.
.Net Framework : Net Framework 4.8 sisteme gömülü gelmektedir.Programlarda görünmez.
ISO Boyutu : 2,92 GB (3.140.419.584 bayt)
Install.wim Boyutu : 2,42 GB (2.605.217.566 bayt)
Dosya Türü : RAR - ISO
Dosya Adı :  ONBUKA_SISTEMLERI_EDITION_PURE_SURUM_II.iso
ISO MD-5 Degeri : 753B06B746EBD7413837F972A5CB4C32
RAR MD-5 Degeri : 1D6D54348909F4D6C327547698C472AF
RAR Adı : SOURCEOFONBUKAPUREV2.rar
Görsel Entegre : Simge Paketi,Windows baslangıç butonu,duvar kagıtları ve 3 Adet tema içermektedir.

microsoft-icon.png

Toplu Güncellestirme Paketi

Microsoft tarafından 2009'da çıkartılan  Windows 7 günümüze kadar 200+ üzeri güncellestirme almıstır, ancak son senelerde bu güncellemeleri toplu içeren "ROLL-UP" adı verilen paketler yayınlamaktır.
Güncellemeden sonra çıkan yaklasık 10 güncelleme gerekli degildir ve birçogu "Telemetry" adı verilen kisisel veri toplama aracı içermektedir.
Pure Edition v1 ile farklı olarak 200 üstü güncelleme içeren sistem artık 74 güncelleme içermektedir ve tamamıyla güncel ve daha stabil!

document-icon.png

ESD Sürüm Nedir ?

Windows 8 Sürümüyle birlikte ortaya çıkan iso dosyalarının boyutunu düsürmek amacıyla uygulanan yüksek algoritmalı sıkıstırma tekniğidir.
ESD Sürüm için Anakartınızın Windows 8 sürümünü desteklemesi gerekmektedir.

Microsoft-Office-OneNote-icon.png

.Net Framework 4.8

.NET Framework 4.8, Microsoft tarafından gelistirilen, açık Internet protokolleri ve standartları üzerine kurulmus bir "uygulama gelistirme platformu" dur. 
Son sürümü olan 4.8 versiyonu sisteme gömülü gelmektedir.

download-icon.png

Linkler

Çalısmaların sadece "Turbobit" platformuna yüklenmesinin sebebi tek bir platforma calısmayı secmemden kaynaklanmaktadır böylece karsılıksız yaptıgım bu is icin cüzzi miktarda olsa da destek alabilirim ve siz de premium alarak hızlı indirebilir ve bana destek olabilirsiniz.
Alternatif link talep etmeyiniz,Tnctr'a destek olanlar ücretsiz olarak TNCDEBRİT hizmetini kullanarak dosyayı indirebilirler.
İzinsiz paylasılan baska linkler silinecektir ve sikayet edilecektir.
Lütfen anlayıs gösteriniz.

(Rar'dan çıkartırken toplam saglama hatası alıyorsanız Rar hash degerlerinin dogru oldugundan emin olunuz.)

Destek olmak için ve hızlı indirme için
Please register to see this content.
premium alabilirsiniz.

SİFRE : ONBUKA

ONBUKA Ustam kolay gelsin formatı attım kurulum bitti aktivasyon tamam suruculerimin setupları elimde var pc yaninda gelmisti onlarda tamam nete bagladim guncellemerin cogunu yaptım 35 tanesi haric 1 tanesi net framework 4.8 sistemde oldugu için yüklemiyor elle halledilir 34 tane dil paketi gerek yok sitemde sadece güncellemeden sonra giden başlat butonu normali döndü onuda hallettim herhangi sikinti yoktur  emegine saglık kolay gelsin.

AdnanG252m252351, 39 dakika önce yazdı:

ONBUKA Ustam kolay gelsin formatı attım kurulum bitti aktivasyon tamam suruculerimin setupları elimde var pc yaninda gelmisti onlarda tamam nete bagladim guncellemerin cogunu yaptım 35 tanesi haric 1 tanesi net framework 4.8 sistemde oldugu için yüklemiyor elle halledilir 34 tane dil paketi gerek yok sitemde sadece güncellemeden sonra giden başlat butonu normali döndü onuda hallettim herhangi sikinti yoktur  emegine saglık kolay gelsin.

Test edermisin sistemi sana zahmet nasıl hız konusunda merak ettim. Bunun tek farkı tema olması mı? Orjinal teması var mı içinde? Birde bu düzenlemeyi aslında Arap birisi yapmış sanırım Onbuka sadece 1-2 şey ekleyip paylaşmış doğrumudur?

The_Undertaker, 13 saat önce yazdı:

Test edermisin sistemi sana zahmet nasıl hız konusunda merak ettim. Bunun tek farkı tema olması mı? Orjinal teması var mı içinde? Birde bu düzenlemeyi aslında Arap birisi yapmış sanırım Onbuka sadece 1-2 şey ekleyip paylaşmış doğrumudur?

bunun arapcas ingilizcesi var onlar skinpac kullaniyorlar bu türkçe hepsi elle editlenmiş skinpac bende kulladım iyi degil zaman sonra sikinti yapiyor ben yaptigimda exporler calismadı hata vermişti bence elle editleme iyi indir kullan gayet guzel  hizli  sen  sadece tema istiyorsan themapac ler var kullana bilirsin kolay gelsin

The_Undertaker, 9/2/2019 - 1:10 AM yazdı:

Arap bir şahıs YouTube da benim sistemin görüntülerini paylaşmış, ilk sürümün ekran görüntülerini slayt haline getirerek, görüntülerdeki saat ile benim ilk paylaşımımın sunumundaki görüntülerin aynı olacağını göreceksiniz ne kadar reklam olmasını istemesem de bundan sonra sistemlere imza niteliğinde şeyler koyacağım bu tip durumların önüne geçmek için. Saygılar

• Like 1
  • Thanks 1

ONBUKA, 15 saat önce yazdı:

Arap bir şahıs YouTube da benim sistemin görüntülerini paylaşmış, ilk sürümün ekran görüntülerini slayt haline getirerek, görüntülerdeki saat ile benim ilk paylaşımımın sunumundaki görüntülerin aynı olacağını göreceksiniz ne kadar reklam olmasını istemesem de bundan sonra sistemlere imza niteliğinde şeyler koyacağım bu tip durumların önüne geçmek için. Saygılar

kurulum asamasinda veya sistem ozellikrerinde adini koy veya logo gibi bir şeyler olsun en azindan kolay gelsin onbuka

Arkadaşlar rahatsız ediyorum ama bir sorum olacak. El değmemiş ilk çıkan ISO ile Windows 7 Home Premium kurdum MSDN oluyor sanırım bilmiyorum içinde İnternet Explorer 8 kurulu bir tane bile güncelleme yok buna güncelleme yapmak istiyorum ama telemetri ve gereksiz güncellemelerin sayısı çok fazla hatta gereksiz ve telemetri olan güncellemeleri çıkarınca 74-75 tane falan güncelleme oluyormuş aslında. Bu durumda Windows Update ile tarama yaptığım zaman hangi güncellemeri yüklemeliyim hangilerini yüklememeyim yardımcı olurmusunuz rica etsem?