Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Mobile Aygıt Merkezi Windows 10 Da çalışmıyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

Bende bu cihazlar üzerinde yazılım üretiyorum win10 da büyük bir sorun baya araştırmalar sonrası bulduğum bir çözüm ekteki  dosyasını çalıştırdığınızda sorununuz çözülmüş olması gereklidir.

Ben bu şekilde kullana biliyorum.

Yaptığı işlemler mobil aygıtın çalışmasını engelleyen servisleri düzeltiyor.

İyi günler.

Please register to see this content.

Edited by programdelisi
Açıklama ekleme
  • Like 1

programdelisi, 5 saat önce yazdı:

Bende bu cihazlar üzerinde yazılım üretiyorum win10 da büyük bir sorun baya araştırmalar sonrası bulduğum bir çözüm ekteki  dosyasını çalıştırdığınızda sorununuz çözülmüş olması gereklidir.

Ben bu şekilde kullana biliyorum.

Yaptığı işlemler mobil aygıtın çalışmasını engelleyen servisleri düzeltiyor.

İyi günler.

Please register to see this content.

eyvallah üstad problem olursa tekrar yardım alırım sizden

programdelisi, 4 dakika önce yazdı:

Windows 8 de aynı hatada.

O zaman mobile center açılıyor diye anlıyorum cihazda setting bölümüne girip usb modunu değiştiridiğinizde görebileceğinizi düşünmekteyim.

Windows 7 de sorunun olmadığını söylüyor lar siz ne zaman müsait olursunuz office geçtiğimde size yazsam kaç saat önce yazayım 

TheRifleman, 40 dakika önce yazdı:

Windows Mobile Aygıt Merkezi Windows 7'de sorunsuz çalışmakta, cihazı ActiveSync moduna alıp Windows Update üzerinden driver yüklemesini yaparsanız bağlantı kurulacaktır

Tarif eder misiniz üstad zahmet olmazsa çok makbule geçer

• 2 hafta sonra ...
lord_figo18, 8/24/2019 - 9:23 PM yazdı:

Tarif eder misiniz üstad zahmet olmazsa çok makbule geçer

Memleketteydim, internet yoktu mesajınızı şimdi gördüm. Umarım sorununuzu çözebilmişsinizdir çözemediyseniz de tarif edeyim size.

Cihazın USB ayarları genelde Control Panel > USB kısmından yapılıyor ama bu ayar yeri her markada farklı olduğundan cihazı kurcalayıp bulmanız gerekiyor. ActiveSync modunda bağlarsanız Windows Mobile Aygıt Merkezi'ni kullanabilirsiniz. Mass Storage modu varsa da USB bellek gibi görüyor; deneyebilirsiniz.

Bilgisayar tarafında ise yapmanız gereken cihazınızın driver CD'si mevcutsa driverları kurmanız gerekiyor. Driver CD'si mevcut değilse Windows Update üzerinden sürücü yüklemeyi aktifleştirin ve cihazınızı ActiveSync modunda bağlayın. Ayarları doğru yaptıysanız driver Windows Update üzerinden yüklenecek ve Windows Mobile Aygıt Merkezi kurulumu başlayacak. Kurulum sonrası Windows Mobile Aygıt Merkezi otomatik olarak açılacak; oradan da işinizi halledersiniz. Windows 7 64 bit üzerinde bu yöntem tarafımca 2-3 markanın cihazlarında denendi (Windows Mobile 6.5, Windows CE 5.0-6.0) sonuç başarılı.

TheRifleman, 9 saat önce yazdı:

Memleketteydim, internet yoktu mesajınızı şimdi gördüm. Umarım sorununuzu çözebilmişsinizdir çözemediyseniz de tarif edeyim size.

Cihazın USB ayarları genelde Control Panel > USB kısmından yapılıyor ama bu ayar yeri her markada farklı olduğundan cihazı kurcalayıp bulmanız gerekiyor. ActiveSync modunda bağlarsanız Windows Mobile Aygıt Merkezi'ni kullanabilirsiniz. Mass Storage modu varsa da USB bellek gibi görüyor; deneyebilirsiniz.

Bilgisayar tarafında ise yapmanız gereken cihazınızın driver CD'si mevcutsa driverları kurmanız gerekiyor. Driver CD'si mevcut değilse Windows Update üzerinden sürücü yüklemeyi aktifleştirin ve cihazınızı ActiveSync modunda bağlayın. Ayarları doğru yaptıysanız driver Windows Update üzerinden yüklenecek ve Windows Mobile Aygıt Merkezi kurulumu başlayacak. Kurulum sonrası Windows Mobile Aygıt Merkezi otomatik olarak açılacak; oradan da işinizi halledersiniz. Windows 7 64 bit üzerinde bu yöntem tarafımca 2-3 markanın cihazlarında denendi (Windows Mobile 6.5, Windows CE 5.0-6.0) sonuç başarılı.

Umarım windows 10 da sorun çıkarmaz

• 3 hafta sonra ...
Floody, 9 dakika önce yazdı:

Windows 10 da hizmetlerde sıkıntı oluyor. Hizmetlerde Windows mobile için iki tane hizmet var. İkisi de aynı anda çalıştığı için çakışma yapıyor. Ofise gidince bakabilirim hangisi olduğuna. Hizmetlere bak bi araştır.

Hocam çok teşekkür ederim haber ederseniz kısa zamanda sevinirim