Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Kurulum Yöntemleri & Programları

Share

Recommended Posts

Konu içeriği güncelleme tamamlanmıştır. Böylelikle Windows kurulumu konusunda hangi yöntemlerin olduğu bir konu başlığı altında geniş bir şekilde video ve kaynak dosyalar ile verilmiştir. Hangi metodu kim nasıl kullanmak isterse kullanabilir. Herkese faydalı olması dileği ile...

Eklenmesini istediğiniz metod-yöntem yada dosyaları konu başlığı altından belirtebilirsiniz. İlgili metodların dosyaları güncellendiğinde konu başlığı altındaki dosyalar ve linkler de (belirtmeniz halinde) güncellenecektir.

İyi forumlar dilerim :) 

• Like 4
  • Thanks 1

• Editor

Yakında WinKur projesine bir güncelleme gelecek ancak bir tarih veremiyorum.

Bayram dönüşüm biraz geç oldu, işe bugün başladım ve işyerinde birikmiş işlerim var, onları halletmem gerek öncelikle.

Küçük bir ipucu vereyim, WinKur'un yeni versiyonunda Explorer++ uygulamasından vazgeçilerek yerine Explorer.exe kullanılacak, normalde explorer.exe tabanlı WinPE'lerde WinToHDD çalışmaz, ancak bu sefer çalışacak B) ve daha başka yenilikler olacak...

Yakında ama tarih belli değil...

• Like 6
  • Thanks 1

@mephistooo2 Üstad kurulum hızlı programlar çalışıyor sıkıntı yok elinize sağlık :good: explorer,de disk birimlerini açınca gizli dosyalar görüntülenmiyor, ayarlama kısmı yok veya ben bulamadım görev çubuğunda winxshell var yine aynı ve network pe kurulumu esnasında işlemler için gecikmeye sebep oluyor, sisteme eklenmesini gerektiren nedir acaba :)  

• Editor
awengers44, 33 dakika önce yazdı:

@mephistooo2 Üstad kurulum hızlı programlar çalışıyor sıkıntı yok elinize sağlık :good: explorer,de disk birimlerini açınca gizli dosyalar görüntülenmiyor, ayarlama kısmı yok veya ben bulamadım görev çubuğunda winxshell var yine aynı ve network pe kurulumu esnasında işlemler için gecikmeye sebep oluyor, sisteme eklenmesini gerektiren nedir acaba :)  

Bu Winxshell explorer, orijinal explorer gibi çalışıyor ancak orijinal olmadığı için klasör seçenekleri gibi ayarları açamazsınız, gizli dosyaların görünmesi için masaüstüne sağ tıka zaten küçük bir regedit kaydı ekledim, o girdi sayesinde gizli dosyaları gösterebilirsiniz.

Network PE'nin ağ yapılandırmasının uzun sürmesinin sebebi tahminim winxshell'den kaynaklanıyor, ona yapacak birşey yok...

Edited by mephistooo2
  • Like 2

awengers44, 44 dakika önce yazdı:

AİOBOOT a entegre etmeyi denediniz mi?

Pardon bunu diğer winpe ile karıştırdım yeni görüyorum

mephistooo2, 15 dakika önce yazdı:

Network PE'nin ağ yapılandırmasının uzun sürmesinin sebebi tahminim winxshell'den kaynaklanıyor, ona yapacak birşey yok...

Hocam daha evvel sizin paylaşımda görüp winxshell eklentisini test ettim network pe,ye ihtiyaç duymadan çalışmıştı ama eski sürüm olması ve içeriği benim için yetersiz geldiği için kullanmaktan vazgeçtim. Sizin çalışmanızda yer vermeniz tabiki sizin takdiriniz ancak Network PE bir çok sürücü tanınmamış durumda iken ve internet browser olmadığı için gereksiz gibi.

• Editor
awengers44, 8 dakika önce yazdı:

Hocam daha evvel sizin paylaşımda görüp winxshell eklentisini test ettim network pe,ye ihtiyaç duymadan çalışmıştı ama eski sürüm olması ve içeriği benim için yetersiz geldiği için kullanmaktan vazgeçtim. Sizin çalışmanızda yer vermeniz tabiki sizin takdiriniz ancak Network PE bir çok sürücü tanınmamış durumda iken ve internet browser olmadığı için gereksiz gibi.

Winxshell'in Network PE'ye, Network PE'nin de Winxshell'e ihtiyacı yok...

Network PE zaten sadece internet bağlantısı için gerekli değil, imaj programlarında ağdaki diğer bilgisayarlardaki imaj dosyalarını seçebilmek için mecburen ağ ayarlarının yapılandırılmış olması lazım, bu niyetle Network PE'yi ekledim.

Dilerseniz wim dosyasını 7zip ile açıp PENetwork_x64 klasörünü silebilirsiniz... Ancak bu işlem wim dosyasının boyunu bir miktar artırabilir...

Edited by mephistooo2
  • Like 1
  • Thanks 1

@mephistooo2 Bilginledirme için çok teşekkür ederim hocam. Önceki mesajı düzenlerken siz yazdınız o yüzden yeni mesaj olarak yazıyorum kusura bakmayın. Uefi kurulumda monitör ve ekran kartı desteği varsa 1920/1080 çözünürlükte açılıyor buda ikonların küçülmesine ve kur ekranında ve disk araçlarını açtığımızda yazıların tam okunmamasına birbirine karışmasına sebep oluyor. Çözünürlük için ekstra bir monitör uygulaması eklenmesi mümkün olur mu acaba.

• Editor
awengers44, 6 dakika önce yazdı:

@mephistooo2 Bilginledirme için çok teşekkür ederim hocam. Önceki mesajı düzenlerken siz yazdınız o yüzden yeni mesaj olarak yazıyorum kusura bakmayın. Uefi kurulumda monitör ve ekran kartı desteği varsa 1920/1080 çözünürlükte açılıyor buda ikonların küçülmesine ve kur ekranında ve disk araçlarını açtığımızda yazıların tam okunmamasına birbirine karışmasına sebep oluyor. Çözünürlük için ekstra bir monitör uygulaması eklenmesi mümkün olur mu acaba.

Please register to see this content.

• Like 2

merhaba oncelikle calisma icin cok tesekurler cok guzel bi paylasim olmus.

yalniz strelec in 7-8 setup isimli yaziliminda oldugu gibi kurulum seceneklerine coklu dil destegi getirilse cok guzel olur en azindan farkli dilde kurulum yapmak isteyen arkadaslar icin cok kullanisli olcak

monika, 4 saat önce yazdı:

yalniz strelec in 7-8 setup isimli yaziliminda oldugu gibi kurulum seceneklerine coklu dil destegi getirilse cok guzel olur en azindan farkli dilde kurulum yapmak isteyen arkadaslar icin cok kullanisli olcak

Setup.exe seçeneği olması lazım. Normalde orijinal setup seçebiliyorsun.

monika, 9/10/2019 - 5:03 AM yazdı:

mustafakarasan, Bir saat önce yazdı:

evet winkur ve bootisox de sıkıntı şu isodan kur diyorum ama isomda çoklu dil olduğu halde  kurulumda dil  seçeneği çıkmıyor hangi sistemi kurmak istesen hep aynı kurulum yönergesi çıkıyor bu konu düzeltilirse iyi olur

bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarının ingilizce versiyonu mevcut...onu kullanabilirsiniz

• Like 1

mustafakarasan, 58 dakika önce yazdı:

bundada sadece ingilizcemi var örnek bendeki iso 9 dil seçenekli 

bu kurulum yönergelerini nerden çekiyor sistem iso içinden değil galiba. boot.wim içindenmi alıyor

Dünya üzerinde bir sürü dil var...bu dil dosyalarını bootisox86.wim ve bootisox64.wim  dosyalarına gömdüğünüz zaman o WIM dosyasının boyutunun nerelere varacağını bir düşünün...dünya üzerinde kabul görmüş ana dil İngilizce olduğu için bu dosyayı zamanında Multiboot Toolkit multiboot sistemi için hazırlamıştım.

Ama sizin elinizde 9 dile ait bir ISO varsa o zaman dil dosyalarını  bootisox86.wim ve bootisox64.wim 'e eklemek için rehber olabilecek kaynak linkleri aşağıda paylaşıyorum..

Dil dosyalarını indirebileceğiniz adres

Dil dosyalarını entegrasyonunu anlatan makaleler( Kaynaklar İngilizce ama  Google chrome browser ında sağ üst köşede "bu sayfayı çevir" seçeneğine tıklarsanız ingilizce makale türkçe diline dönüşmektedir.)

Bu işlemler için Windows ADK uygulamasını sisteminize kurmanız gerekir...Bende kurulu değil,kurmayı da düşünmüyorum...Dil dosyalarını entegrasyonla da uğraşmak istemiyorum...İlgilenenler ve bunu ben yaparım diyenler aşağıdaki makaleleri okuyarak kendileri uygulayabilirler

• Like 1
  • Thanks 1

• crasadure changed the title to Windows Kurulum Yöntemleri & Programları
  • sk8er_boi unpinned this topic