Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Kurulum Yöntemleri & Programları

Share

Recommended Posts

crasadure, 29 dakika önce yazdı:

1909 sürümü english version lazım hocam

tamam bu işte ama x64: birde verdiğiniz dosyaların yolunu yazar mısınız: uzak kalmışım bulamadım

x86 yok bende ama çok lazımsa indireyim 1 saatte iner

Edited by efe34

efe34, 10 dakika önce yazdı:

svf olarak varmış bende x86 oluştu şu anda dsya yolunu söylerseniz upload edebilirim

hocam ben indirdim artık...ilginiz için teşekkür ederim :) 

İngilizce versiyon dosyaları da hazır...bir upload kısmı kaldı

Edited by crasadure
  • Thanks 1

WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-18.11.2019_English File Updated

What's new
-------------------------------------------------------
*Upadated boot.wim file with Win10 Eng RS6 v1909
*Updated Aomei Partition Assistant v8.5
*Added Multiply Langauge Support 
( Thanks  @karadurak Master)

coklu_dil.jpg.87d7a259df7f9511e51ed230a7de4637.jpg

WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-18.11.2019 Download Link :

Please register to see this content.

• Like 5

@crasadure @mephistooo2 @UZUNLAR @karadurak @red_dDual windows kullanan bir arkadaşım var. Windows7 x86 ve windows 10 x64 kullanıyordu, akşam pc yi kapatırken güncelleme aldığını fark etmiş ama sorun olmayacağını düşünüp müdahele etmemiş. Sabah pc,yi açınca win10,un çalıştığını ancak win7,de sistem onarmaya geçip açılış yapamamış, uzaktan tarif ile  bootisox64.wim ile daha önce defalarca kullandığım 78setup üstünden microsoft dart çalıştırıp sistemi onarmaya veya kurulan güncellemeyi kaldırmaya çalıştık ancak sistem desteklenmiyor uyarısı verip işlem yapmadı. Her iki sistemi görüyor ancak win7,de işlem yapmıyor. Sorunun boot.wim dosyasının win10x64,den alınmış olması mı yoksa win7 olması,mı test edemeden arkadaş sistemi yeniden kurmaya karar verdi. Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa çözüm için alternatif araçlar ekleyip sistem kurmadan kurtarmak için tek boot.wim üstünden yeni öneriler ve çözümler varsa herkes için faydalı olur.

Edited by awengers44

@awengers44  w7 hiç başlamıyorsa bootice ile bcd ye girip w7 nin bootunu kontrol edebilir. Bazen bcd deki boot girdileri siliniyor ya da bozuluyor. W7 açılmayınca WinRE ye geçiyor gibi görünüyor. Aklıma gelen şimdilik bu. 

Sorunu halledemeyip format atacaksa vhd ye kurulum tavsiye ederim. Çok faydalı bir yöntemdir, dual boota göre kurulumu ve tamir edilmesi daha kolaydır ve vhd taşınabilir olduğundan daha kullanışlıdır. Performans olarak da kaybı olmaz. 

red_d, 5 dakika önce yazdı:

@awengers44  w7 hiç başlamıyorsa bootice ile bcd ye girip w7 nin bootunu kontrol edebilir. Bazen bcd deki boot girdileri siliniyor ya da bozuluyor. W7 açılmayınca WinRE ye geçiyor gibi görünüyor. Aklıma gelen şimdilik bu. 

Sorunu halledemeyip format atacaksa vhd ye kurulum tavsiye ederim. Çok faydalı bir yöntemdir, dual boota göre kurulumu ve tamir edilmesi daha kolaydır ve vhd taşınabilir olduğundan daha kullanışlıdır. Performans olarak da kaybı olmaz. 

Teşekkür ederim. Boot alıyordu sorun yok ancak onarmaya geçerken sistem çöküyor. vhd ve vmdk kurulum yöntemlerini uzaktan çalıştırılıp yönetilen imaj olarak kullanıyorum ama sanal bir disk içinde iki farklı sistemi kurup test etmedim :) 

Benim asıl merak ettiğim 78setup içinde olan source dosyalarına müdahele edip veya setup64 çalıştırıp sadece kurtarma amaçlı x86 source gösterip sisteme müdahele edilebilirmi ? Kurulum değil kurtarma ve kurulan windows güncellemeleri kaldırma amaçlı.

• Like 1

Hmm, setup64 çalıştırılsa bile yüklü güncelleştirmeler kaldırılabilir mi bilmiyorum, yani dışarıdan müdahale ile güncelleştirme kaldırıldığını hiç görmedim. Tabi benim bilmemem olmadığı anlamına da gelmez. 

vhd yöntemini ise şu şeklinde yapabilir. W10 normal kurar, D dizinine bir vhd oluşturup W7 kurar ve vhd yi bcd ye yazar. vhd yöntemini bizzat bu şekilde denedim ve dual boota göre çok daha avantajlı olduğunu tecrübe ettim. 

• Like 1

XrayN, 26 dakika önce yazdı:

@crasadure HOCAM KOLAY GELSİN BENİM MULTİBOOT A V3 EKLİYDİ SADECE WİNKUR.wim dosyasını değişsem sorun olurmu yoksa gerekli dosyaları gerekli yerlere atıp bcd düzenlememe gerek varmı ? 

Wimkur.wim v3 ve v4 aynı amaçla oluşturulmuş uygulamalardır. Aralarındaki fark ilk sayfada açıklanmıştır. Eğer v3 kullanıyorsanız ve v4 ü kullanmak istiyorsanız v3 ün olduğu aynı yere v4 dosyasını aynı isimle kopyalayın...başka işleme gerek olacağını sanmıyorum

crasadure, 2 dakika önce yazdı:

Wimkur.wim v3 ve v4 aynı amaçla oluşturulmuş uygulamalardır. Aralarındaki fark ilk sayfada açıklanmıştır. Eğer v3 kullanıyorsanız ve v4 ü kullanmak istiyorsanız v3 ün olduğu aynı yere v4 dosyasını aynı isimle kopyalayın...başka işleme gerek olacağını sanmıyorum

Tamamdır Teşekkürler şuan işteyim deneyince sonucu yazarım 

• 1 ay sonra...

WinNTSetup 4.0 Beta 1 programı güncellenmiştir. 

WinNTSetup 4.0 Beta 1

- Dark Theme support
- Added Disable Reserved Storage tweak added
- Added Wim Capture option
- Added Hotfix uninstall option
- Added Driver Export/Import option

Current Version: 4.0

• Like 1
  • Thanks 1

crasadure, 19 saat önce yazdı:

WinNTSetup 4.0 Beta 1 programı güncellenmiştir. 

WinNTSetup 4.0 Beta 1

- Dark Theme support
- Added Disable Reserved Storage tweak added
- Added Wim Capture option
- Added Hotfix uninstall option
- Added Driver Export/Import option

Current Version: 4.0

Teşekküler, WinKur PE v4 BackUp Edition isoya entegre ettim,

WinKur PE v4 BackUp Edition wim dosyası

Edited by caprice77
  • Like 1

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

WinNTSetup  Windows 7 kurmaya uğraşıyorum, kurulumu güzelce tamamlıyor reset atınca , "donanımları tanılama ekranı" geliyor ve orayı geçmiyor, kurulum tamamlanamadı yazısı geliyor

iki farklı Windows 7 ile denedim sonuç alamadım

• 2 ay sonra...

bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 16.04.2020 )

İndirme Linki :

v10.1.1001.10

10.1.1001.10

WinSetupISOModule_(ISOmethod)_16.04.2020  olarak en son olarak bu versiyon yayınlanmıştır.

Windows10 20H1.19041.207 orjinal boot.wim dosyaları  kullanılarak "bootisox64.wim" ve "bootisox86.wim" dosyaları oluşturulmuştur.

WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_16.04.2020 Yapılan Değişiklikler

1. Win10.20H1.19041.207 boot.wim dosyaları kullanıldı( @mephistooo2üstada teşekkür ederim. boot.wim dosyalarını kendisinden temin ettim)
  2. WinNtSetup v4.1 olarak güncellendi.
  3. Aoemi Partition Assistant v8.7 olarak güncellendi.
  4. WinToHDD v4.2.2 olarak güncellendi.
  5. Dism++ v10.1.1001.10 olarak güncellendi
Edited by crasadure
  • Like 4
  • Thanks 2

1.  WinKur WINPE ÖZELLİKLERİ

WinKur PE v3 Link:  

WinKur PE v4 BackUp Edition Link:  

5. FIRADISK Yontemi ile Windows Kurulumu

Firadisk Yöntem-2 Ek Dosyalar 

Bunları MAALESEF İNDİREMEDİM

Edited by hakarakurt

crasadure, 16.04.2020 - 21:35 yazdı:

bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 16.04.2020 )

İndirme Linki :

v10.1.1001.10

10.1.1001.10

WinSetupISOModule_(ISOmethod)_16.04.2020  olarak en son olarak bu versiyon yayınlanmıştır.

Windows10 20H1.19041.207 orjinal boot.wim dosyaları  kullanılarak "bootisox64.wim" ve "bootisox86.wim" dosyaları oluşturulmuştur.

WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_16.04.2020 Yapılan Değişiklikler

1. Win10.20H1.19041.207 boot.wim dosyaları kullanıldı( @mephistooo2üstada teşekkür ederim. boot.wim dosyalarını kendisinden temin ettim)
  2. WinNtSetup v4.1 olarak güncellendi.
  3. Aoemi Partition Assistant v8.7 olarak güncellendi.
  4. WinToHDD v4.2.2 olarak güncellendi.
  5. Dism++ v10.1.1001.10 olarak güncellendi

Bootisox64 ile dism üzerinden kurulum denedim. Dism 64 exe yolunu göster diyor. Yolu gösteriyorum hata veriyor sorun bendemi acaba

mustafakarasan, 9 dakika önce yazdı:

Bootisox64 ile dism üzerinden kurulum denedim. Dism 64 exe yolunu göster diyor. Yolu gösteriyorum hata veriyor sorun bendemi acaba

dosyasını linkten indirin.

* Dism++64 klasörünü multiboot sisteminizin kök dizinine kopyalayın. 

• crasadure changed the title to Windows Kurulum Yöntemleri & Programları
  • sk8er_boi unpinned this topic