Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Kurulum Yöntemleri & Programları

Share

Recommended Posts

1 hour ago, crasadure said:

When you said I reduced the file size, it occurred to me that I forgot to delete the excess files. I was able to reduce the file size by another 234mb using the DISM commands below. If you follow these commands, the waste files in the WIM file will be deleted and the file size will be reduced even more.

bootisox64-eng.jpg.7b8c018dc2b51dfbdfa01b66c529d8d7.jpg

Yes sir i have also done exporting 2nd index image first with max compression . then i have done extra job with winreducer ex 100 + wintoolkit by legolash2o + my own script tool :)

1.png.fc2029e6da9cf1dee4f5d7f338de6c66.png

Edit : but sir why dont you use single command for exporting all wim indexes at once

dism /export-image /sourceimagefile:C:\export\boot64.wim /All /destinationimagefile:C:\export\bootisox64.wim /compress:maximum

Edited by disc2019
add more complex dism commandlet
  • Like 1
  • Thanks 1

crasadure, 16.05.2022 - 19:32 yazdı:

Good command thanks  👌 @disc2019

I will add this command my library 😉

Hocam; install.esd gibi boot.wim dosyasını da esd yapsak avantaj olabilir mi?
Ayrıca güncel sürümlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Edited by rulman

Win7 ve Win8 makine

rulman, 12 saat önce yazdı:

Windows7 ve Windows8 işletim sistemleri esd dosyayı extract edemeyebilir. Sırf bunu yapamayan eski makineler için işletim sistemi yapımcıları ESD li ve ESD siz işletim sistemi versiyonlarını yapmaktadırlar. WIM dosyasının her makinede çalışması için WIM formatında kalması daha mantıklı olur

Edited by crasadure
  • Like 1
  • Thanks 2

taareni9, 5 saat önce yazdı:

bu kurulum yönergelerini nerden çekiyor sistem iso içinden değil galiba. boot.wim içindenmi alıyor

boot.wim içinden alıyor

agriengineer, 15.05.2022 - 14:13 yazdı:

@crasadure üstad DriverGenius programını ekleme şansımız var mı?

Eğer driver genius programı olan versiyonu istiyorsanız @awengers44 üstadın bootisox64.wim dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Yapımcı arkadaş dosyayı yeni güncelledi.  Hem ara yüzü farklı hem de driver genius WIM dosyası içinde mevcut

https://www.tnctr.com/topic/812593-vadi-e-spor-multiboot-v3-grubfmventoy/page/18/?tab=comments#comment-2604390

İndirme Linki:  https://disk.yandex.com.tr/d/ey22cI6U0oFklA

• Like 3

• Editor
taareni9, 5 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

köylü, 18.05.2022 - 10:03 yazdı:

Boot.wim dosyası wim olarak çalışmak zorunda hiç bir sistemde esd olarak ön yüklemez çünkü esd ayıklayıcı boot.wim dosyaları içindedir ön yüklendikten sonra esd li wimleri çözer

• Like 2

• 3 ay sonra...

coolinstall.png.fd543d983dc8aba3db0a11e8e9d35b47.png

ChangeLog

What's New in Version 5.0.1 Plus ()

• CoolInstall 5.0.1 Plus Update content (2023.01.25)
  • Resolves the issue that when creating a dynamic VHD disk, the prompt is insufficient space. (Thanks for the feedback)
  • Solve the problem that when the ESDWIM file is corrupted or invalid, the program abnormally exits with an error.
  • Add the command-line parameter /tran to set transparency, for example: /tran:235. (Range: 80-255)
  • CoolInstall 5.0.0 Plus update content (2023.01.16)
  • Solve the problem of dynamic disk error (Thanks for 欧美流行 feedback)
  • Resolves an issue where the current folder variable invalidates unattended files. (Thanks for xiaoyue feedback)
  • Improve the default backup speed of CoolBackup, right-click in the title bar to increase the optional compression level. (Thanks 傲世狼族 for the advice)
  • Optimization of some small details

Program İndirme Linki

1.Link-->   (Reboot.pro Link)

2.Link--> (Orjinal Site)

Türkçe Dil Dosyası -->  (DİL Dosyasını "Lang" klasörüne kopyalamanız yeterlidir)

( "Plug-in" klasörüne kopyalamanız yeterlidir)

Plug-in: 1.Intel RST VMD Drivers
Plug-in: 2.Nvme Package And USB3 Drivers For Win7

Programın Orijinal Kaynak Sitesi: 

Reboot.pro Konu Linki: 

Edited by crasadure
  • Like 2
  • Thanks 1

Başka pcden indirecektim baktım link gitmiş kendi bilgisayarıma geçince upload edeyim dedim. @crasadure hocam ilk mesaja ekleyebilirsen arkadaşlar istifade etsin size zahmet

WinKur PE v4 BackUp Edition Link: 

Edited by 654
  • Like 1
  • Thanks 1

What's New in Version 5.0.2 Plus ()

• CoolInstall 5.0.2 Plus Update content (2023.03.03)
  • Add TranUI parameter to configure software transparency. (Range: 80-255)
  • Complete the CoolInstall Plus Turkish language. (Translate by Tayfun Akkoyun)
  • The SubTitle subtitle parameter is moved from the CoolInstall .ini to the language file to adapt to each language.
  • Add the Translator parameter to the language file to display the translator's name in the About screen.
  • Fixed the problem that when running CoolInstall repeatedly with command-line arguments, multiple openings occurred.

1.Link--> (Reboot.pro Link)

2.Link-->

(Orjinal Site)

Edited by crasadure

1. Win11 22H2 22621.525 versiyonuna ait boot.wim dosyaları ile sistem güncellendi
  2. Partition Assistant v9.15 (Güncellendi)
  3. WinNTSetup v5.3.0 (Güncellendi)
  4. WintoHDD v5.9.2 (Güncellendi)
  5. Cpu-z v2.0.5 (Güncellendi)
  6. Dism++10.1.1002.1
  7. 78Setup v2.5
  8. WInst 2021-07-31
  9. Q-Dir v10.74 olarak
  10. Total Commander v10.74
Edited by crasadure
  • Like 6
  • Thanks 2

Bugrayilmaz, 1 saat önce yazdı:

cool install için türkçe dil dosyası silinmiş kontrol etme şansınız var mı ?

Yapımcının sitesinden direkt indirin, yapımcı Türkçe desteği projeye ekledi. Ayrı olarak paylaşmaya gerek kalmadı

1.Link-->(Reboot.pro Link)

2.Link-->

(Orjinal Site)

Edited by crasadure
  • Like 2

bitmez13, 7 saat önce yazdı:

cool install

içine neteğre edilebilirmi?

Mevcut bootisox64.wim dosyasına entegre etmeyi denemiştim ama wim dosyası içinde çalışmadı maalesef. O yüzden entegre etmedim bende. Neden çalışmadığı konusunda bir bilgim yok.

• Like 1

recsin, 2 saat önce yazdı:

üstadım

içine "partition wizard minitool" nasıl ekleyebiliriz?

kesinlikle çok başarılı diğerlerinin çözemediğini çoğu zaman hallediyor

Daha evvel denemiştim, çalışmıyor maalesef. 

• Thanks 1

bootisox64.jpg.ddd0dd82abf1959ff733d8ccf5245880.jpg

programı kullanarak tüm alt yapı değiştirildi. Yapılan değişiklikleri görmek için indirmenizi, test etmenizi, eksik yönleri yada çalışmayan kısımları varsa yorum olarak eklemenizi istiyorum. Geri dönütleri bekliyorum arkadaşlar.

• Like 3
  • Thanks 1

crasadure, 4 saat önce yazdı:

bootisox64.jpg.ddd0dd82abf1959ff733d8ccf5245880.jpg

programı kullanarak tüm alt yapı değiştirildi. Yapılan değişiklikleri görmek için indirmenizi, test etmenizi, eksik yönleri yada çalışmayan kısımları varsa yorum olarak eklemenizi istiyorum. Geri dönütleri bekliyorum arkadaşlar.

usta eline sağlık denedim çok güzel olmuş. tüm programları denemedim sadece bana lazım olan partwizard, wintohdd ve diğer yöntemlere şöyle bir baktım. menüler hatasız.

fikirlerimi müsadenle yazayım ;

1. tblauncher daha fazla açık ayarlanabilse yan bar kaydırması olmasa daha kullanışlı olur,

2. masaüstünde çok program kısayolu yok tblauncher'daki kısayolların tümü masaüstüne konulsa launcher'a gerek kalmaz,

3. ben bu winpe'yi windows kurarken veya kurtarma vs yaparken kullanıyorum. yani çok relax durumda değilim    masaüstü arkaplan resmi siyah olsa kullanacağım programın kısayolu kolaylıkla bulunur daha profesyonelce olur.

diye düşünüyorum...

Allah yardımcın olsun

Edited by recsin

recsin, 1 saat önce yazdı:

1.TBLauncher uygulamasının başlangıçta çalışması olayını tamamen kaldırabilirim

2. Masaüstünde "Windows Kurulum Metodları" kısayolu olması lazım. O link üzerinden tüm Windows Kurulum metodlarına erişilebilir. Ama istenirse tüm metodların linkini MASAÜSTÜNE ekleyebilirim. 

3. Arkaplan resmi tamamen kaldırılabilir,onun yerine sade tek renk bir arka plan rengi seçilebilir. (Arka plan rengi siyah olması pek iç açıcı olmayacağını düşünüyorum)

4. Açılışta duyulan AÇILIŞ sesini kaldırabilirim.

5. Windows System Recovery seçeneğini kaldırıp/kaldırmama konusunda kararsız kaldım. Eğer isterseniz onuda Winpe içinden çıkarabilirim.

Başka önerileri olanlar konu altına yazabilir. Mümkün olduğunca Winpe boyutunu düşürmek niyetindeyim. Yüksek boyutlu olduğu zaman eski makinelerde açılması zor olacaktır