Jump to content

Windows Kurulum Yöntemleri & Programları

Share

Recommended Posts

WInst Yöntemi 26.04.2020 tarihli olarak güncellenmiş. Bu yükleme yöntemini kullananlar için WInst in son versiyonunda yer alan dil dosyasını Türkçeleştirdim. İsteyen indirip bootisox86.wim ve bootisox64.wim içine entegre edebilirler

EDİT: Winst in yeni versiyonu bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarına entegre edildi.

Please register to see this content.
(Link)

wim dosyasına entegrasyonu bilmeyenler yukarıdaki videoyu izleyebilirler

Edited by crasadure
  • Like 3
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
mephistooo2, 22.09.2019 - 21:33 yazdı:

RAR şifresini kopyalamadan yazarak girin.

Mephistooo2 Hocam

bootisox86.wim ve bootisox64.wim leri Landan bootlayıp server makinasına ulaşmak istiyorum ancak ağ paylaşımlarına ulaşamıyorum kolay bir eklenti mümkün mü?

crasadure, 17.04.2020 - 00:17 yazdı:

2. bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 16.04.2020 )

İndirme Linki :

bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarını bugün yeniden güncelledim. birde bunu deneyin bakalım

https://www.tnctr.com/topic/627990-windows-kurulum-yöntemleri-programları-güncellendi-16042020/?do=findComment&comment=2112726

sorun devam ederse o zaman windows kurulumunu grub2 file manager ile yapın. o daha hızlı ve çabuk kurulum aşamalarına geçecektir.

crasadure Hocam bootisox86 ve bootisox64 ü Pxe olarak ağdan başlatıyorum ancak ağ makinalarını göremiyorum bunun için ne yapmam gerekir.

tamircin, 11 dakika önce yazdı:

Mephistooo2 Hocam

bootisox86.wim ve bootisox64.wim leri Landan bootlayıp server makinasına ulaşmak istiyorum ancak ağ paylaşımlarına ulaşamıyorum kolay bir eklenti mümkün mü?

crasadure Hocam bootisox86 ve bootisox64 ü Pxe olarak ağdan başlatıyorum ancak ağ makinalarını göremiyorum bunun için ne yapmam gerekir.

17- 

Sistem yapımcısının bu konu hakkında paylaştıgı video linki :    |  

crasadure, 7 dakika önce yazdı:

17- 

Sistem yapımcısının bu konu hakkında paylaştıgı video linki :    |  

crasadure hocam benim windows kurma ile  bir problemim yok. ben sadece bootisox64 ü kurulum için açtığımda ağ aygıtlarını görmek istiyorum. normal windows kurulumu ağdan yapıyorum. alternatif olarak bu çalışmanızı eklemek istiyorum. 2 şeye ihtiyacım var ağ paylaşım özelliği ekleme ve lan sürücülerini ekleme sadece ağ paylaşımını açmam için yardımcı olursanız sevinirim bu bootisox64.wim pe dosyasında.

tamircin, 28 dakika önce yazdı:

crasadure hocam benim windows kurma ile  bir problemim yok. ben sadece bootisox64 ü kurulum için açtığımda ağ aygıtlarını görmek istiyorum. normal windows kurulumu ağdan yapıyorum. alternatif olarak bu çalışmanızı eklemek istiyorum. 2 şeye ihtiyacım var ağ paylaşım özelliği ekleme ve lan sürücülerini ekleme sadece ağ paylaşımını açmam için yardımcı olursanız sevinirim bu bootisox64.wim pe dosyasında.

Benim paylaştığım bootisox64.wim dosyasında tam bir WinPE özelliği yok...onun yerine mephistooo2 nın PE sistemini kullanın o zaman

WinKur PE v4 BackUp Edition Link:

tamircin, 38 dakika önce yazdı:

@crasadure Üstadın verdiği dosya,da bunu sağlarmısınız bilmiyorum ben v4,ü kullanmadım ama altta olan aioboot linkinde gerekli winpe dosyaları indirip sürücü ekleyerek ağdan işlemlerini yapanız yanında *.wim dosyasını düzenleyerek windows kurulum programlarını,da ekleyebilirsiniz. Bunları çalıştırmak için sisteminizde illa aioboot kullanmanız gerekmez. Belki arayış ve sistem hazırlama taşkalasına girmeden @mephistooo2 üstadın çalışması size yeterli gelebilir. pxe boot özelliği mevcut ayrıca ;) 

awengers44, Bir saat önce yazdı:

@crasadure Üstadın verdiği dosya,da bunu sağlarmısınız bilmiyorum ben v4,ü kullanmadım ama altta olan aioboot linkinde gerekli winpe dosyaları indirip sürücü ekleyerek ağdan işlemlerini yapanız yanında *.wim dosyasını düzenleyerek windows kurulum programlarını,da ekleyebilirsiniz. Bunları çalıştırmak için sisteminizde illa aioboot kullanmanız gerekmez. Belki arayış ve sistem hazırlama taşkalasına girmeden @mephistooo2 üstadın çalışması size yeterli gelebilir. pxe boot özelliği mevcut ayrıca ;) 

awengers44 Hocam Teşekkürler ancak. AIO Ham winpe dosyası verdiği için kurulum yöntemlerini ona entegre etmek daha zor sıfırdan Winpese yapmak daha mantıklı. mephistooo2 hocamın pe si ise yeni makinalar için sorun olmasada eski makinalar için 1 gb boyut olarak çok fazla ve ağdan ram ekleme için  bekleme .süreside aynı derecede fazla. Eğer bootisox64 e ağ paylaşımını ekleyip sürücüleri eklersem 500 mb gibi düşük boyutta ağdan alternatif kuruluma sahip olabileceğim.

Rica ederim. Aioboot dosyaları tamamen ham değil ağdan kurulum için gerekli dosyalar entegre şekildedir ve sitede anlatıldığı gibi driverpacks dosyaları kök dizinde gerekli klasör içinde olduğu zaman otomatik olarak yükleme yapar ve portable program desteği sistem içinde mevcut. Ben zamanında çok kullandım. Eski pc,ler için xp çok daha iyi bir çözüm olabilir, size kalmış. Ayrıca dlcboot içinde ağdan kurulum için pxe boot desteği önceden vardı, farklı winpe dosyaları olduğu için her donanıma uygun pe çalıştırılabilir. Bootisox64.wim için ise ağdan kurulum destekli çalışmayı belki @mephistooo2hoca uygun görürse yapabilir, ancak sizin düşündüğünüz gibi dosya boyutu düşük olmaz bilakis artar. Son olarak,da eski makinalar zaten ağdan kurulum için yetersiz geleceği için tercih edilmemeli zira transfer edeceği dosya boyutu yüksek olursa sistem kilitlenip işlev yarıda kalabilir. 

• 3 hafta sonra ...
male0707, 3 saat önce yazdı:

linkleri günceller miisniz :) v3 yokk:)

Windows kurulum yöntemleri açısından v4'ün v3'ten hiçbir farkı yoktur; tek fark v4'e işletim sistemi imajı alma programları eklenmiştir. Sadece kurulum yapmak isteyenler v3'ü, kurulumun yanında imaj alma işlemlerini yapmak isteyenler de v4'ü kullanabilir. Diğer fark da Explorer++ kaldırılmış olup yerine original explorer.exe gibi çalışan modifiye edilmiş WinXshell Explorer desteği getirildi.

XrayN, 18 dakika önce yazdı:

Windows kurulum yöntemleri açısından v4'ün v3'ten hiçbir farkı yoktur; tek fark v4'e işletim sistemi imajı alma programları eklenmiştir. Sadece kurulum yapmak isteyenler v3'ü, kurulumun yanında imaj alma işlemlerini yapmak isteyenler de v4'ü kullanabilir. Diğer fark da Explorer++ kaldırılmış olup yerine original explorer.exe gibi çalışan modifiye edilmiş WinXshell Explorer desteği getirildi.

HOCAM V3 LİNK CALISMIO V4 İZİN ISTIO :)

GrubFM Searh özelliğiyle sistemden çıkarılan ve desteğine son verilen ventoy mod eklentisi olan özel v7.2 otomatik kurulum çalışması ;)  

Ventoy boot kullanılması sebep olan en büyük özellik multiboot yüklenince dosyaları otomatik bulması ve sıralamasıydı.

Artık bu özellik grubfm için eklenmiş ve testleri çok başarılı geçmiş herhangi bir soruna rastlanmamıştır.

Tüm yükleme özellikleri varsayılan grub file manager metodları ve sınırları kapsamındadır farklı bir metod eklenmemiştir.

Sistemden olan özellikler.

• Legacy bios x86x64
  • efix86-x64 ve secureboot desteği.
  • Sistem ilk yüklemede usb ve diğer sisteme bağlı tüm disklerde dosya taraması.
  • Ara-Bul yapılan uzantılar; *.iso,*.wim,*.vhd
  • Dilerseniz Tüm Konumları Listele seçip, elle dosyayı bulup kurulum seçenekleri varsayılan modda kullanım özelliği devam ediyor.

Kurulum sistemi ventoy boot programı ile yapılmaktadır.

Ventoy dosyaları sığmadığı için sisteme eklemedim, çalışmada sadece grubfm dosyaları vardır.

https://yadi.sk/d/VEDjbgSgO0gUiw

Spoiler

• Like 4
  • Thanks 2

bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 15.06.2020 )

İndirme Linki: 

Yapılan değişiklikler:

1. Windows 10 v2004 20H1 e ait boot.wim dosyaları ile güncellendi.
  2. WInst uygulaması güncellendi.
  3. AOEMI Partition Assistant v8.8 ile güncellendi
  4. WinNTSetup v4.2 ile güncellendi
  • Like 4
  • Thanks 1

Sayın  crasadure hazırlamış olduğu bootisox64.wim ve bootisox86.wim   dosyalarının içerisinde DISM++  64  ve  DISM++  86    için gereken dosyaları  wim dosyalarının içerisine ekledim, bu şekilde kullanmak isteyen aşağıdaki linkten indirebilir.

İndirme Link  :    

• Like 1
  • Thanks 1

mustafakarasan, 2 saat önce yazdı:

Bootisox  içindeki sources klasörü içine ei.cfg ekledinizmi acaba 

ei.cfg dosyası bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarına eklenmiştir..(Tarihin 15.06.2020 olduğuna bakmayın...çok ufak değişiklik olunca tarihi değiştirme gereği duymadım...)

İndirme linki ilk sayfada günceldir

Edited by crasadure
  • Like 1

2kral, 3 saat önce yazdı:

merhaba WinKur-x86-x64-v4 yi aioboot winpe ile usb ye yazdırmaya çalıştığımda hata alıyorum sebebi nedir acaba

Konu yanlış yerde açılmış :) *.wim dosyasını açığa çıkarın ve dosyayı gösterin Pe dosyayı ekleyecektir. Tüm wimpe çalışmalarında aioboot standart kaynak araması sources\boot.wim olarak tanımlıdır, hata almanızın sebebi bundan kaynaklanıyor. 

• Like 1

• crasadure changed the title to Windows Kurulum Yöntemleri & Programları
  • sk8er_boi unpinned this topic