Jump to content

Windows Kurulum Yöntemleri & Programları

Share

Recommended Posts

crasadure, 18.06.2020 - 01:25 yazdı:

ei.cfg dosyası bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarına eklenmiştir..(Tarihin 15.06.2020 olduğuna bakmayın...çok ufak değişiklik olunca tarihi değiştirme gereği duymadım...)

İndirme linki ilk sayfada günceldir

Please register to see this content.

elinize kolunuz sağlık teşekkür ederim.buarada dism dosya bulamıyor hatası veriyor bu sorun sadece bendemi acaba

mustafakarasan, 4 saat önce yazdı:

elinize kolunuz sağlık teşekkür ederim.buarada dism dosya bulamıyor hatası veriyor bu sorun sadece bendemi acaba

Dism x86.rar ve dismx64.rar dosyalarını konu başında yer alan linkten indirin ve flash belleğinizin kök dizinine rar dosyalarını klasör yapısını ve isimlerine dokunmadan çıkarın. O zaman dism hata vermez. Çünkü programları ilgili sürücüde arama yapıyor,bulamazsa hata verir.

Linkler

v10.1.1001.10

10.1.1001.10

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
crasadure, 17.05.2020 - 02:30 yazdı:

Benim paylaştığım bootisox64.wim dosyasında tam bir WinPE özelliği yok...onun yerine mephistooo2 nın PE sistemini kullanın o zaman

WinKur PE v4 BackUp Edition Link:

Önyükleme ve Disk Yönetimi Programları'nda Windows Disk Yönetimi açılmıyor hata veriyor

( mmc.exe sıra sayısı bulunamadı başlık, 1 sıra sayısı,  c:windows\system32\ODBC32.dll bulunamadı)

sistemdenmi bizim acaba ?

Edited by male0707

mustafakarasan, 18 dakika önce yazdı:

winkur veya bootisox ile macos kurabilirmiyim  laptopuma.intel i5 5200 işlemcim var

Hayır kuramazsınız. MacOS forumlarında önce donanım bilginizi yazın size hangi işletim sistemini kuracağınızı ve düzenini anlatırlar. 

WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_31.08.2020 Yapılan Değişiklikler

1. Win10 2004 Pro 19041.450 versiyonuna ait boot.wim dosyaları ile sistem güncellendi
  2. Aoemi Partition Assistant v8.9 olarak güncellendi
  3. WinNtSetup v4.2.3 olarak güncellendi
  4. WintoHDD v4.4.2 olarak güncellendi

• Like 5
  • Thanks 3

• 1 ay sonra...

WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_22.10.2020 Yapılan Değişiklikler

1. Windows 10.0.19041.572 versiyonuna ait boot.wim dosyaları ile sistem güncellendi
  2. Q-Dir v8.97 olarak güncellendi
  3. Total Commander v9.51 olarak güncellendi
  4. Partition Assistant v8.10 olarak güncellendi
  5. WinNTSetup v4.2.4 olarak güncellendi
  6. 78Setup v2.5  olarak güncellendi
  7. WInst 29.09.2020 olarak güncellendi
  8. WintoHDD v4.5 olarak güncellendi

• Like 3
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

Üstadlar merhaba, bir süre önce elime kurulum için adalet bakanlığına ait bilgisayarlar geldi. AMD ve INTEL işlemcilere sahip farklı donanımdaki bilgisayarlar. Birde kurulum için USB bellek göndermişler. Sistem yapısı şu şekilde, USB içinde 1 adet Windows 10 wim imajı ve Win10 PE sistem mevcut. Win10PE altında çalıştırıp "gimagesX" adındaki program ile ilgili imajı sabit diske recovery ediyorsunuz. İşin ilginç yanı farklı donanımlar için tek imaj kullanıyorsunuz ve işlem sonrası gerekli tüm uygulamaların yanı sıra sürücülerde kurulu geliyor. 20dk içerisinde Office yazılımlarından tutun, sürücülerine kadar hazır bir bilgisayar çıkıyor meydana.

Böyle birşey nasıl yapılabilir? Mümkün mü?

crasadure, 22.10.2020 - 00:30 yazdı:

1. Windows 10.0.19041.572 versiyonuna ait boot.wim dosyaları ile sistem güncellendi

Üstadım, çalışma için elinize sağlık. Bu ISO.method kurulum ekranı altındaki görev çubuğunu düzenleme durumumuz var mı? WIM dosyasını GImageX ile mount ettiğimde sadece 1 numaralı partition geliyor, içerisinde dosya yok.  7ZIP ile NT6Isos.ini dosyasını açabiliyorum, fakat salt-okunur düzenlenemiyor. 

Düzenlemekten kastım, benim için fazla karışık ve kullanmadığım araçlar var. Alt barı "Bilgisayarı Kapat, Çalıştır, CMD,  WinPE Diskpart, Partition Assistant ve Windows Kurulum Metodları" kalacak şekilde diğerlerini kaldırmak istiyorum. Bunu yapabilmemin bir yolu var mı?

candumann, 32 dakika önce yazdı:

Üstadım, çalışma için elinize sağlık. Bu ISO.method kurulum ekranı altındaki görev çubuğunu düzenleme durumumuz var mı? WIM dosyasını GImageX ile mount ettiğimde sadece 1 numaralı partition geliyor, içerisinde dosya yok.  7ZIP ile NT6Isos.ini dosyasını açabiliyorum, fakat salt-okunur düzenlenemiyor. 

Düzenlemekten kastım, benim için fazla karışık ve kullanmadığım araçlar var. Alt barı "Bilgisayarı Kapat, Çalıştır, CMD,  WinPE Diskpart, Partition Assistant ve Windows Kurulum Metodları" kalacak şekilde diğerlerini kaldırmak istiyorum. Bunu yapabilmemin bir yolu var mı?

• Like 1

crasadure, 22.10.2020 - 00:30 yazdı:

Bu sürüm içerisindeki AOMEI Partition Assistant uygulamasında diske müdahale ederken (biçimlendirme dahil) ekran alıntısındaki gibi bir hata veriyor. Bilginiz olsun hocam.

HZYg8Q.png

candumann, 7 saat önce yazdı:

Bu sürüm içerisindeki AOMEI Partition Assistant uygulamasında diske müdahale ederken (biçimlendirme dahil) ekran alıntısındaki gibi bir hata veriyor. Bilginiz olsun hocam.

AOEMI Parititon Assistant 10 Sanal makine Test Sonucu

Edited by crasadure
  • Like 2

• 1 ay sonra...

WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_27.12.2020 Yapılan Değişiklikler

1. Windows 10 2009 (20H2) 19042.685 versiyonuna ait boot.wim dosyaları ile sistem güncellendi
  2. Partition Assistant v9.0 olarak güncellendi
  3. WinNTSetup v4.2.5 olarak güncellendi
  4. WintoHDD v4.8.1 olarak güncellendi
  5. 78Setup v2.5
  6. WInst 29.09.2020
  7. Q-Dir v8.97
  8. Total Commander v9.51

İndirme Linki

• Like 8

Açıklama : 

Dün yayınlamış olduğum 

dosyasını yeniden UPLOAD ettim arkadaşlar !

Sebebine gelince @köylü üstadımızdan öğrendiğim bilgi sayesinde boot.wim dosyalarına EXPORT işlemi uygulayarak dosyaların boyutlarının daha da düşürülebileceğini öğrendim. Bu bilgi için kendisine teşekkür ederim. 

export.jpg.54e03b19578435e995b42ce2a0b77a10.jpg

Bu bilgi doğrultusunda bende mevcut bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarını aşağıdaki komutları kullanarak EXPORT işlemi uyguladım... Bu bilgiyi merak eden ve öğrenmek isteyen arkadaşlar için komutları aşağıda paylaşıyorum.

Bu komutları ; CMD ekranını Yönetici olarak çalıştırın  ve orada bu satırları, satır satır uygulayabilirsiniz.

(Sizlerin bu komutları uygulamanıza gerek yok...Ben EXPORT işlemini yaptım...Bilgi olsun diye bu komutları paylaşıyorum)

dism /export-image /sourceimagefile:C:\export\boot86.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:C:\export\bootisox86.wim /compress:maximum
dism /export-image /sourceimagefile:C:\export\boot86.wim /sourceindex:2 /destinationimagefile:C:\export\bootisox86.wim /compress:maximum

dism /export-image /sourceimagefile:C:\export\boot64.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:C:\export\bootisox64.wim /compress:maximum
dism /export-image /sourceimagefile:C:\export\boot64.wim /sourceindex:2 /destinationimagefile:C:\export\bootisox64.wim /compress:maximum

Önceden bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarını indirmiş arkadaşların tekrar indirmesine gerek yoktur. İndirme yapmayan arkadaşlar yeni halini AYNI linkten indirebilirler.

Edited by crasadure
  • Like 6

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • crasadure changed the title to Windows Kurulum Yöntemleri & Programları
  • 2 hafta sonra ...