Jump to content

Windows Kurulum Yöntemleri & Programları

Share

Recommended Posts

crasadure, 31 dakika önce yazdı:

Yeni bootisox64_2.wim dosyası =

Please register to see this content.

Arkadaşlar; sizlerden ricam bu dosya ile win7,win8,win10 ISO dan kurulum şeklinde deneyip sonucu yazarsanız sevinirim...

@rulman, @egebilgisayar test etme imkanınız varsa test sonuçlarınızı bekliyorum

Hocam bu sürüm eski 10,0,22000,318 yapı numarası değil mi? Windows 11 için olan? 

imaj içeri öyle çıktı 

@rulmanWin11 21h2 22000.318 e ait olan boot.wim dosyasını kullandım ama buna @köylü üstadın önerdiği bir patch uygulaması yapıldı şu an..bu şekilde kurulumları denerseniz sevinirim...özellikle win10,win8,win7 kurulumlarını deneyin 

@rulman sen yine de win11 e ait olan en son boot.wim dosyasını mediafire hesabına UPLOAD et onu kullanırız daha sonra...önce şu PATCH işe yarıyormu bir onu test edelim

Edited by crasadure
  • Thanks 1

crasadure, 32 dakika önce yazdı:

@rulmanWin11 21h2 22000.318 e ait olan boot.wim dosyasını kullandım ama buna @köylü üstadın önerdiği bir patch uygulaması yapıldı şu an..bu şekilde kurulumları denerseniz sevinirim...özellikle win10,win8,win7 kurulumlarını deneyin 

@rulman sen yine de win11 e ait olan en son boot.wim dosyasını mediafire hesabına UPLOAD et onu kullanırız daha sonra...önce şu PATCH işe yarıyormu bir onu test edelim

Hocam ilk izlenimlerim;

İlk açılışta. Normal kurulum ekranı gelmesi daha hoş olacaktır. Orjinal windows kurulum ekranı. Veya setup.exe aşağıda bulunan menüye eklersende olur. Köylü bununla ilgili bir yama yapınlamıştı o ekrana ekleme çıkartma yapılan kolaylık oluyordu.

Onun dışında total com. son sürümde sorun yok. Sadece full versiyonu bulmalısın

Buradan

Dosyaları indirip ;

Bu dosyayı içine attığında türkçe oluyor. crack elbette vardır.

Not : Sanalda 8.1 hata vermeden kurulum gerçekleşti

Edited by rulman

rulman, 5 dakika önce yazdı:

Hocam ilk izlenimlerim;

İlk açılışta. Normal kurulum ekranı gelmesi daha hoş olacaktır. Orjinal windows kurulum ekranı. Veya setup.exe aşağıda bulunan menüye eklersende olur. Köylü bununla ilgili bir yama yapınlamıştı o ekrana ekleme çıkartma yapılan kolaylık oluyordu.

Onun dışında total com. son sürümde sorun yok. Sadece full versiyonu bulmalısın

Buradan

Dosyaları indirip ;

Bu dosyayı içine attığında türkçe oluyor. crack elbette vardır.

Not : Sanalda 8.1 hata vermeden kurulum gerçekleşti

İlk başlangıçta  hangi windows kurulum yöntemini seçeceğinizi belirtmeniz mantıklı olacaktır. ISO yöntemini seçerseniz windows kurulumu sizin seçmiş olduğunuz ISO yu sanal sürücüye yükler ve sanal sürücüdeki ISO nun setup.exe üzerinden kuruluma devam etmektedir.

Total Commander için belirttiğin dil dosyası en son sürüm ile tam uyumlu değil maalesef..yapımcı sitede uyumsuz olduğunu belirtmiş zaten

Not yet adapted to version 10.0x:

crasadure, 7 dakika önce yazdı:

İlk başlangıçta  hangi windows kurulum yöntemini seçeceğinizi belirtmeniz mantıklı olacaktır. ISO yöntemini seçerseniz windows kurulumu sizin seçmiş olduğunuz ISO yu sanal sürücüye yükler ve sanal sürücüdeki ISO nun setup.exe üzerinden kuruluma devam etmektedir.

Total Commander için belirttiğin dil dosyası en son sürüm ile tam uyumlu değil maalesef..yapımcı sitede uyumsuz olduğunu belirtmiş zaten

Not yet adapted to version 10.0x:

Program çalışmasına mani olmuyor Hocam. O yüzden o şekilde kullanılabliyor. Yinede sen bilirsin. 

Windows 11 dosyasını sildiğim için daha sonra ekleyebilirm.

Edited by rulman

rulman, 1 dakika önce yazdı:

Program çalışmasına mani olmuyor Hocam. O yüzden o şekilde kullanılabliyor. Yinede sen bilirsin. 

45 dakikaya güncel windows 11 boot.wim ekleyeceğim. windows 10 upload şimdi bitti. 

@rulman total commander hiç sorun değil yarı türkçe yarı ingilizce olsun derseniz sorun değil onuda yaparız. esas mesele win10,win8 yada win7 kurulumunda dosyaları kopyalayıp yeniden başlattıktan sonra "dosya eksik" hatası verip kurulum yarıda kalmıyorsa çözüme kavuşmuşuzdur diyeceğim ...esas büyük mesele bu...bu konuda test sonuçlarını haber verirseniz bende ona göre en son halini en güncel programları ile düzenler ana konu başlığının  ilk sayfasındaki linkleri yeniden güncellerim ... şu an UPLOAD ettiğim TEST versiyonu diyebiliriz... 

crasadure, 2 dakika önce yazdı:

@rulman total commander hiç sorun değil yarı türkçe yarı ingilizce olsun derseniz sorun değil onuda yaparız. esas mesele win10,win8 yada win7 kurulumunda dosyaları kopyalayıp yeniden başlattıktan sonra "dosya eksik" hatası verip kurulum yarıda kalmıyorsa çözüme kavuşmuşuzdur diyeceğim ...esas büyük mesele bu...bu konuda test sonuçlarını haber verirseniz bende ona göre en son halini en güncel programları ile düzenler ana konu başlığının  ilk sayfasındaki linkleri yeniden güncellerim ... şu an UPLOAD ettiğim TEST versiyonu diyebiliriz... 

Hocam Ben kurulumu bitirdim ve sorunsuz açıldı. Tabi sanalda denedim. gerçek sistemlerde ve eski makinalarda denemek lazım. Örneğin 2 gb ramli sistemlerde.
yarın bir arkaaşın orada denettirebilirim müsait olur iseler.

Edited by rulman
  • Like 1

crasadure, 4 dakika önce yazdı:

ben sanalda bile test edemiyorum 4gb core2 duo t9300 makine ile anca bu kadar oluyor :) 

sanalda işletim sistemi kurmaya kalktığımda makine kilitleniyor

2004'de Vmware ile ilk tanıştığımda aynı anda 10/15 "server 2003" sistemleri açıyorduk. makinada bir kasma oluyordu ki tahmin bile edemezsin. valla iş gördükten sonra zaten değiştirmek gereksiz çok pahalı çünkü

crasadure, 36 dakika önce yazdı:

ben sanalda bile test edemiyorum 4gb core2 duo t9300 makine ile anca bu kadar oluyor :) 

sanalda işletim sistemi kurmaya kalktığımda makine kilitleniyor

image.png.20b3b29f17bfe892a8fa3c8232567697.png

Hocam birazdan bitmiş olur. Sürümler arasında boyut farklı var ama bir deneriz.

Hocam özelden yazmıştım ama tekrar sorayım. Sen bir videondan bu paylaştığın menü için bir ventoy eklentisi söyemiştin. ve direkt çalıştıtyor idi bu dosyaları. o eklenti hangisi idi.

Not ;

Dosya eklendi

Edited by rulman

rulman, 11 dakika önce yazdı:

Hocam özelden yazmıştım ama tekrar sorayım. Sen bir videondan bu paylaştığın menü için bir ventoy eklentisi söyemiştin. ve direkt çalıştıtyor idi bu dosyaları. o eklenti hangisi idi.

• Thanks 1

crasadure, 12 saat önce yazdı:

Yeni bootisox64_2.wim dosyası =

Arkadaşlar; sizlerden ricam bu dosya ile win7,win8,win10 ISO dan kurulum şeklinde deneyip sonucu yazarsanız sevinirim...

@rulman, @egebilgisayar test etme imkanınız varsa test sonuçlarınızı bekliyorum

Uefi Windows 10 ,  Windows 8.1 ve legacy Windows 7 sorunsuz birşekilde tamamlandı. gerçek makinada denenmiştir. ellerinize sağlık.

egebilgisayar, 1 saat önce yazdı:

Uefi Windows 10 ,  Windows 8.1 ve legacy Windows 7 sorunsuz birşekilde tamamlandı. gerçek makinada denenmiştir. ellerinize sağlık.

Tamam O zaman...geri dönüş için teşekkürler...@rulman arkadaşın verdiği boot.wim dosyalarını kullanarak son versiyonu oluşturduğum zaman burada paylaşacağım inşallah

• Like 1

1. Win11 21H2 22000.318 versiyonuna ait boot.wim dosyaları ile sistem güncellendi
  2. Win10,Win8,Win7 dosyalarını kopyalayıp yeniden başladıktan sonra "Windows dosyaları bulunamadı" hatası düzeltildi
  3. Partition Assistant v9.7.0
  4. WinNTSetup v5.2.4
  5. WintoHDD v5.8.2
  6. Dism++10.1.1002.1
  7. 78Setup v2.5
  8. WInst 2021-07-31
  9. Q-Dir v10.74 olarak güncellendi
  10. Total Commander v10.74 olarak güncellendi
  • Like 6
  • Thanks 2

agriengineer, 40 dakika önce yazdı:

@crasadure üstad DriverGenius programını ekleme şansımız var mı?

Geçende Nvme driver larını eklemeyi deneyeyim dedim nvme driver paketi 480mb olarak karşıma çıktı. bootisox64.wim dosyasına ekleyince 1.2gb boyutuna ulaştı. 

Haliyle bu WIM dosyasının boyutunu daha fazla artmasına neden olacaktır. Sonuçta bu WIM dosyasının ana amacı Windows kurulum yöntemlerini bir arada bulunduran bir sistem olmasıdır. Diğer programlar yardımcı programlar olarak kullanılır. Örneğin;partition assistant ile MBR diski GPT diskine veri kaybı olmadan dönüştürmek için kullanabiliriz. 

Total cmd ve Q-dir ile flash diskteki istediğimiz herhangi bir ISO dosyasını sanal sürücüye yüklemek için kullanabiliriz.

Driver genius driver yükleme yada yedekleme için kullanılan bir program.

Ancak bootisox64.wim dosyasının internet/ ağ desteği yok. Bilinçli olarak bu WIM dosyasına internet ve ağ desteği eklemiyorum. Eklenirse mevcut programlar internet üzerinden güncelleme almaya kalkar ve lisanlar patlayacaktır(wintohdd,total commander vb)

Driver genius internet üzerinden driver bulan ve yükleyen bir program haliyle bu WIM dosyasında çalışması mümkün olmaz.

Edited by crasadure
  • Like 1

disc2019, Bir saat önce yazdı:

is there any chance for en-US boot wim @crasadure . Awesome Job :)

I made the English version at the time.

English version :

Since this is the Turkish form, there was no interest in the English version. When Ventoy multiboot emerged, the bootisox64.wim file was no longer needed.

Edited by crasadure
  • Thanks 1

Windows10 ve Windows11 e ait 64bit İNGİLİZCE "boot.wim" dosyaları kendisinde mevcut olan bir arkadaş google drive yada yandex e bu dosyayı UPLOAD ederse sevinirim. bootisox64.wim dosyasının İngilizce versiyonunu da güncellemeyi düşünüyorum @disc2019 arkadaşın isteğini kırmayalım, yardımcı olayım istedim. 

Edited by crasadure
  • Like 1
  • Thanks 1

4 hours ago, crasadure said:

Windows10 and Windows11 64bit ENGLISH " boot.wim UPLOAD this file to google drive or yandex. I'm thinking of updating the English version of the bootisox64.wim file, @disc2019 , I wanted to help your friend, let's not break your friend's request.

Sorry sir i am not a google account user or yandex disk user.

i can upload win10 en-us boot wim to anonfiles only which is very minimal in size as well as Boot wim PE index 1 is removed cuz we only need setup index to install OS on hardware.

i never used 11 on real hardware as well as virtual guest os cuz i dont like it .

Edited by disc2019

Sir i have reduced bootisox64_eng.wim file size to most minimal according to my needs . Every included program work perfectly . Ventoy boot this wim flawlessly . Thanks a lot for considering my request :)

Edited by disc2019
  • Like 1

disc2019, Bir saat önce yazdı:

Sir i have reduced bootisox64_eng.wim file size to most minimal according to my needs . Every included program work perfectly . Ventoy boot this wim flawlessly . Thanks a lot for considering my request :)

When you said I reduced the file size, it occurred to me that I forgot to delete the excess files. I was able to reduce the file size by another 234mb using the DISM commands below. If you follow these commands, the waste files in the WIM file will be deleted and the file size will be reduced even more.

dism /export-image /sourceimagefile:C:\export\boot64.wim /sourceindex:2 /destinationimagefile:C:\export\bootisox64.wim /compress:maximum
dism /export-image /sourceimagefile:C:\export\boot64.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:C:\export\bootisox64.wim /compress:maximum

bootisox64-eng.jpg.7b8c018dc2b51dfbdfa01b66c529d8d7.jpg

Edited by crasadure
  • Like 1