Jump to content

Windows 10 Kurulumundan Sonra Yapılması Gereken Ayarlar

The_Undertaker
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar sistemime 1709 Home Single Language sürümünü kurdum sistemim ile genelde oyun oynarım internette takılırım sistemimin yettiği oyunlarda bile en kötü oyunda bile donma ve kasma sorunu yaşıyorum hangi ayarları neleri yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz? Bütün sürücülerim güncel Windows Update ile bütün güncellemeleri de kurdum. İstediğim şey Reg ayarları olabilir sistem ayarları olabilir genel olarak performansı arttıracak şeyler olursa iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Sisteminiz 7 - 8 - 8.1 sürümleri ile gelen (veya o sürümler varken çıkan donanımları bulunduran) bir sistemse Extrme Edition 8.1 kurmanızı öneririm.

Eğer sisteminiz Windows 10 ile gelmişse (ya da yeni donanımlar içeriyorsa) Kokteyl Edition veya Extrme Edition 10 sürümünü kurmanızı öneririm.

Kurulumdan sonrasını manuel ayarlamak bence gereksiz çünkü hem bazı ayarlar çakışıyor ve hatalar alıyorsunuz hem de boşta yüksek CPU kullanımları (%10-%50) oluşuyor ve orijinal kullanmaktan kötü hale geliyor durum. Alta linkleri bırakıyorum incelersiniz. Windows 8.1 ile tam uyumlu sisteminiz varken bence Windows 10 kurmakla uğraşmayın. :) Hem zaman kaybı hem de daha az performans verecek. Windows 7'yi hiç kullanmayan birisi olarak 8.1'in kesinlikle daha iyi performans verdiğini söyleyebilirim. Tabii ki farklı görüşler olacaktır. ONBUKA'nın yukarıda verilen sistemini de katarak bu eleştiriyi yapıyorum çünkü onu da çıktığı zaman indirip kullandım.

The_Undertaker, 1 saat önce yazdı:

ONBUKA'yı seneler önce duymuştum internet aleminde hatırı sayılır kişi sanırım. Verdiğiniz linkteki Windows nasıl acaba siz kullandınız mı?

şuanda kullanıyorum windows 10 sl sürümünden kat kat iyidir bana göre.

Donma ve kasma varsa sürücülerin ile ilgili bir durum. Sürücülerini güncellemeni tavsiye ederim.

Sistemimin yettiği oyunlar demişsin. O anda kulllandığın işletim sistemi neydi?

Donanım bilgilerini de eklersen detaylı yardım alırsın.

The_Undertaker, 5 saat önce yazdı:

ONBUKA'yı seneler önce duymuştum internet aleminde hatırı sayılır kişi sanırım. Verdiğiniz linkteki Windows nasıl acaba siz kullandınız

@ONBUKAnın yapmış olduğu sistemler MSDN kalıpları üzerine, dışarıdan müdehale olmadan yapılan, son derece açık, reklamsız, ücretsiz sistemlerdir. Bir dert yaşamazsınız. Sizi çok zahmetten kurtaracak şekilde gerekli tüm güncellemeleri, paket ve yamaları içerir. Gereksiz çöpleri içermez. Kısaca saf windows deneyimi. Çöplerden ayrılmış şekilde. Tabi bir kaç güzel ayar ve görsellik de işin güzelliği. Oyun için de ideal, farklı kullanımlar için de. Uzun süreli kullanırsınız hata vermez.

@eXtrmE_sPoRtS  un çalışmaları da iyi. (Şu nick adı da kolayca yazılsa daha iyi olacaktı. Yazana kadar Şam'ı buldum. ?) Editli çalışmalar yapıyor. Tarifine uygun. Lakin her çalışma herkese uymayabiliyor.

Bu konuda Onbukanın çalışması genele hitap ederken ExtremeSports özele hitap ediyor  her ikisi de iyi. Gayet randımanlılar. Onbukada hata bulamazsın. Olsa dahi hemen giderilir. V1 sürümünü yıllardır kullanırım bir kerecik hatasını görmedim. Extremesports ise ekstrem işler yapıyor. Lite sistem, oyun sistemi, vs. Görselliği zorluyor, editleri zorluyor. Hepsini de güzelce derliyor. Nerede yararlı bir şey varsa sistemine ekliyor.

Benzetecek olursak şöyle söyleyebilirim: Onbuka Hakiki Maraş Dondurması gibi sistem hazırlıyor. Adı gibi tadı da damaktan silinmiyor?, Extremesports ise Magnum Dondurma gibi sistem sunuyor. Elit, güzel, çeşitli, sevilen. ?

→Bunlar dışındaki çoğu sistemde iki de bir hata alabilirsin. Reklam görürsün vs. (İyi çalışmalar müstesna) hatta her gün yaptığı hataları düzeltmek için güncelleme yapanı bile var. ? Güncellemeleri de komik kendisi de komik. Kendisine toz kondurmayıp sadece kendisi dışındaki herkesi hata olarak gören bile var. Hatasının söylenmesi bir dert, hatasını kabul etmeyip söyleyeni düşman ve takıntı yapması başka bir dert. Boş verelim bunları neyse...(Yakında gelir bu kişinin kendisi... Her konuya bir iki yorum bırakıp kendini göstermeyi sever.)

The_Undertaker, 23 saat önce yazdı:

Arkadaşlar sistemime 1709 Home Single Language sürümünü kurdum sistemim ile genelde oyun oynarım internette takılırım sistemimin yettiği oyunlarda bile en kötü oyunda bile donma ve kasma sorunu yaşıyorum hangi ayarları neleri yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz? Bütün sürücülerim güncel Windows Update ile bütün güncellemeleri de kurdum. İstediğim şey Reg ayarları olabilir sistem ayarları olabilir genel olarak performansı arttıracak şeyler olursa iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

———

Tüm bunların dışında sistem hataları ve yazılım hataları haricinde bir ihtimal ki, donanım hatan olabilir diye düşünüyorum. Kasa içi toz varsa temizle, Ram leri kontrol et, frekanslarına bak, işlemci ısınıyor mu, macununa bak, ekran kartı miadını doldurmak üzere mi ona bak, tozuna bak vs.. (her biri için saatlerce konuşup, tamiri için yardımcı olabilirim) umarım donanım kaynaklı arıza vs yoktur. Kolay gelsin şimdiden.

———

Windows10 un kendisi aslında performans katili. Ne kadar edit olursa olsun, sistemin kendisi performanssız. İnternette milyon tane inceleme var, vidyolular da dahil. Yüksek grafik işlemelerde w7 ile hatta w8.1 ile kıyaslanıyor sonuç olarak kıyaslanmayacak kadar kötü sonuç veriyor. Nerden baksan w10 tırt bir sistem. Sürekli güncelleme alan sürekli hata veren bir sistem. Adının aslında windows beta olması gerekir. Hala oturmadı çünkü. Amaçları iyice linux e benzetmek. Çala çala benzettiler iyice zaten. Github u satın alarak da telif yememek için bir hamle yaptılar vakti zamanında. Neyse bunlar da başka başlık altında aylarca anlatıp da bitiremeyeceğim konular.. umarım açıklayıcı olur.

Edited by Frankger
  • Like 5
  • Thanks 1

canavar123, 20 saat önce yazdı:

Sisteminiz 7 - 8 - 8.1 sürümleri ile gelen (veya o sürümler varken çıkan donanımları bulunduran) bir sistemse Extrme Edition 8.1 kurmanızı öneririm.

Eğer sisteminiz Windows 10 ile gelmişse (ya da yeni donanımlar içeriyorsa) Kokteyl Edition veya Extrme Edition 10 sürümünü kurmanızı öneririm.

Kurulumdan sonrasını manuel ayarlamak bence gereksiz çünkü hem bazı ayarlar çakışıyor ve hatalar alıyorsunuz hem de boşta yüksek CPU kullanımları (%10-%50) oluşuyor ve orijinal kullanmaktan kötü hale geliyor durum. Alta linkleri bırakıyorum incelersiniz. Windows 8.1 ile tam uyumlu sisteminiz varken bence Windows 10 kurmakla uğraşmayın. :) Hem zaman kaybı hem de daha az performans verecek. Windows 7'yi hiç kullanmayan birisi olarak 8.1'in kesinlikle daha iyi performans verdiğini söyleyebilirim. Tabii ki farklı görüşler olacaktır. ONBUKA'nın yukarıda verilen sistemini de katarak bu eleştiriyi yapıyorum çünkü onu da çıktığı zaman indirip kullandım.

Linkler için teşekkürler kokteyl dediğini kesinlikle indirip kurmam hocam o aradaşın konuşmasını üslubunu hiç beğenmiyorum ben güven vermiyor bana onu es geçelim. Extreme Windows 8.1 nasıl siz kullandınız mı? Sistemimi yazayım ben pek eski değil ekran kartım eski biraz oda eskisi yandığı için mecbur bunu aldım ileri de oda değişecek.

İşlemci: AMD FX-8300 4.4 GHz   Anakart: Gigabyte 990XA-UD3 rev3.0 am3+   Ekran Kartı: ASUS GTX 275 896MB 448Bit GGDR3   Ram: GSKILL 8GB Dual Kit DDR3 1866 Mhz   PSU: Cougar Cmx 700w   Kasa: Zalman Z11 Plus HF1 Zalman CNPS10X Optima   SSD: Kingston V300 60GB SSD   HDD: Seagate Barrauda 500GB Sata III   Harici HDD: Western Digital 1TB USB 3.0   Monitör: Asus VS239HV 23" DVI HDMI VGA    OS: Windows 10 Home Single Language 1709 ( 16299.125) x64

Böyle bir sistemim var hocam ekran kartı düşük biliyorum ama sistemim de en ufak ağır bir oyun kurulu değil eski oyunlar kurulu öyle ahım şahım oyunlar yok PUBG Mobile bile oynarken daha önce kasmıyordu şuan kasıyor sürekli canımı sıkıyor artık.

Maddox67, 19 saat önce yazdı:

şuanda kullanıyorum windows 10 sl sürümünden kat kat iyidir bana göre.

Hocam baktım ama hızlı link yok indirmeyi başlatsam 12 saat'te indireceğini söylüyor hiç gerek yok. Teşekkür ederim yine de.

DJ_Rush, 19 saat önce yazdı:

Donma ve kasma varsa sürücülerin ile ilgili bir durum. Sürücülerini güncellemeni tavsiye ederim.

Hocam sürücülerim güncel driverscloud sitesi üzerinden güncelliyorum. Araştırabilirsiniz bana göre sorunsuz ama belki de sorunlu bir site olabilir bilemiyorum.

Farketmiyor ki hocam o an Windows 7 de 8.1'de olsa aynısı oluyor Windows 10 olduğu zaman ise FPS daha düşük oluyor onu da farkettim.

İşlemci: AMD FX-8300 4.4 GHz   Anakart: Gigabyte 990XA-UD3 rev3.0 am3+   Ekran Kartı: ASUS GTX 275 896MB 448Bit GGDR3   Ram: GSKILL 8GB Dual Kit DDR3 1866 Mhz   PSU: Cougar Cmx 700w   Kasa: Zalman Z11 Plus HF1 Zalman CNPS10X Optima   SSD: Kingston V300 60GB SSD   HDD: Seagate Barrauda 500GB Sata III   Harici HDD: Western Digital 1TB USB 3.0   Monitör: Asus VS239HV 23" DVI HDMI VGA  OS: Windows 10 Home Single Language 1709 ( 16299.125) x64

Sistemim bu.

Frankger, 18 saat önce yazdı:

@ONBUKAnın yapmış olduğu sistemler MSDN kalıpları üzerine, dışarıdan müdehale olmadan yapılan, son derece açık, reklamsız, ücretsiz sistemlerdir. Bir dert yaşamazsınız. Sizi çok zahmetten kurtaracak şekilde gerekli tüm güncellemeleri, paket ve yamaları içerir. Gereksiz çöpleri içermez. Kısaca saf windows deneyimi. Çöplerden ayrılmış şekilde. Tabi bir kaç güzel ayar ve görsellik de işin güzelliği. Oyun için de ideal, farklı kullanımlar için de. Uzun süreli kullanırsınız hata vermez.

@eXtrmE_sPoRtS  un çalışmaları da iyi. (Şu nick adı da kolayca yazılsa daha iyi olacaktı. Yazana kadar Şam'ı buldum. ?) Editli çalışmalar yapıyor. Tarifine uygun. Lakin her çalışma herkese uymayabiliyor.

Bu konuda Onbukanın çalışması genele hitap ederken ExtremeSports özele hitap ediyor  her ikisi de iyi. Gayet randımanlılar. Onbukada hata bulamazsın. Olsa dahi hemen giderilir. V1 sürümünü yıllardır kullanırım bir kerecik hatasını görmedim. Extremesports ise ekstrem işler yapıyor. Lite sistem, oyun sistemi, vs. Görselliği zorluyor, editleri zorluyor. Hepsini de güzelce derliyor. Nerede yararlı bir şey varsa sistemine ekliyor.

Benzetecek olursak şöyle söyleyebilirim: Onbuka Hakiki Maraş Dondurması gibi sistem hazırlıyor. Adı gibi tadı da damaktan silinmiyor?, Extremesports ise Magnum Dondurma gibi sistem sunuyor. Elit, güzel, çeşitli, sevilen. ?

→Bunlar dışındaki çoğu sistemde iki de bir hata alabilirsin. Reklam görürsün vs. (İyi çalışmalar müstesna) hatta her gün yaptığı hataları düzeltmek için güncelleme yapanı bile var. ? Güncellemeleri de komik kendisi de komik. Kendisine toz kondurmayıp sadece kendisi dışındaki herkesi hata olarak gören bile var. Hatasının söylenmesi bir dert, hatasını kabul etmeyip söyleyeni düşman ve takıntı yapması başka bir dert. Boş verelim bunları neyse...(Yakında gelir bu kişinin kendisi... Her konuya bir iki yorum bırakıp kendini göstermeyi sever.)

———

Tüm bunların dışında sistem hataları ve yazılım hataları haricinde bir ihtimal ki, donanım hatan olabilir diye düşünüyorum. Kasa içi toz varsa temizle, Ram leri kontrol et, frekanslarına bak, işlemci ısınıyor mu, macununa bak, ekran kartı miadını doldurmak üzere mi ona bak, tozuna bak vs.. (her biri için saatlerce konuşup, tamiri için yardımcı olabilirim) umarım donanım kaynaklı arıza vs yoktur. Kolay gelsin şimdiden.

———

Windows10 un kendisi aslında performans katili. Ne kadar edit olursa olsun, sistemin kendisi performanssız. İnternette milyon tane inceleme var, vidyolular da dahil. Yüksek grafik işlemelerde w7 ile hatta w8.1 ile kıyaslanıyor sonuç olarak kıyaslanmayacak kadar kötü sonuç veriyor. Nerden baksan w10 tırt bir sistem. Sürekli güncelleme alan sürekli hata veren bir sistem. Adının aslında windows beta olması gerekir. Hala oturmadı çünkü. Amaçları iyice linux e benzetmek. Çala çala benzettiler iyice zaten. Github u satın alarak da telif yememek için bir hamle yaptılar vakti zamanında. Neyse bunlar da başka başlık altında aylarca anlatıp da bitiremeyeceğim konular.. umarım açıklayıcı olur.

Teşekkür ediyorum hocam o kadar yazmışsınız saolun. Onbuka'nın iyi fena değil gibi duruyor da hızlı linki yok o yüzden es geçiyorum onu da 12 saat sonra iniyormuş onu bekleyemem. Extreme Sports'un sistemine bakacağım linki vardı yorumlarına vs bakıp öyle karar veririm.

EDİT: Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Sistemim de ısınma sorunu yok toz yok kasa tertemiz soğutucu falan da var kasada oyunlarda ısınma olmuyor zaten ama anlamış değilim en dandik tırt oyunda bile kasma oluyor.

The_Undertaker, 24 dakika önce yazdı:

Hocam sürücülerim güncel driverscloud sitesi üzerinden güncelliyorum. Araştırabilirsiniz bana göre sorunsuz ama belki de sorunlu bir site olabilir bilemiyorum.

Sürücüleri indirdiğiniz site sorunsuz bir site. Sorun Windows 10 ile ilgili.

The_Undertaker, 27 dakika önce yazdı:

İşlemci: AMD FX-8300 4.4 GHz   Anakart: Gigabyte 990XA-UD3 rev3.0 am3+   Ekran Kartı: ASUS GTX 275 896MB 448Bit GGDR3   Ram: GSKILL 8GB Dual Kit DDR3 1866 Mhz   PSU: Cougar Cmx 700w   Kasa: Zalman Z11 Plus HF1 Zalman CNPS10X Optima   SSD: Kingston V300 60GB SSD   HDD: Seagate Barrauda 500GB Sata III   Harici HDD: Western Digital 1TB USB 3.0   Monitör: Asus VS239HV 23" DVI HDMI VGA  OS: Windows 10 Home Single Language 1709 ( 16299.125) x64

Windows 8.1 Extrme Edition tavsiye ediyorum ben bu sisteme. Ve sormuşsunuz yeterince kullandım ONBUKA'nın yeni sistemini de Extrme Edition 10 ve 8.1'i de. Şu an da Windows 10 Extrme Edition kullanıyorum. Gayet de sorunsuz ve memnunum.

The_Undertaker, 29 dakika önce yazdı:

kokteyl dediğini kesinlikle indirip kurmam hocam o aradaşın konuşmasını üslubunu hiç beğenmiyorum ben güven vermiyor bana onu es geçelim.

Düşüncenizi anlıyorum hocam, tercih meselesi.

• Haha 1

canavar123, 1 saat önce yazdı:

Sürücüleri indirdiğiniz site sorunsuz bir site. Sorun Windows 10 ile ilgili.

Windows 8.1 Extrme Edition tavsiye ediyorum ben bu sisteme. Ve sormuşsunuz yeterince kullandım ONBUKA'nın yeni sistemini de Extrme Edition 10 ve 8.1'i de. Şu an da Windows 10 Extrme Edition kullanıyorum. Gayet de sorunsuz ve memnunum.

Düşüncenizi anlıyorum hocam, tercih meselesi.

Extreme 8.1 mi 10 mu hocam? Hocam dediğiniz arkadaşın 2 tane çalışması var birisi dediğiniz Windows 8.1 Extreme Edition ikincisi ise Windows 10 LTSC'nin modifiye hali. Hangisini öneriyorsunuz? Windows 8.1 ile alakalı yorum göremedim ben konuda.

Edited by The_Undertaker
Sonradan Aklıma Geldi
  • Like 1

The_Undertaker, Bir saat önce yazdı:

Extreme 8.1 mi 10 mu hocam? Hocam dediğiniz arkadaşın 2 tane çalışması var birisi dediğiniz Windows 8.1 Extreme Edition ikincisi ise Windows 10 LTSC'nin modifiye hali. Hangisini öneriyorsunuz? Windows 8.1 ile alakalı yorum göremedim ben konuda.

Şahsen LTSC çalışmasını kullanmadım arkadaşın. 8.1 kurun siz. Güncelleme kurmayacağınız için takıntı edeceğiniz bir şey yok. Zaten Windows 10 ile Windows 8.1 çalışması arasında çok FPS oynamaz. Ama HDD'de Windows açılış hızı 1.5-3 kat arası değişiyor.

canavar123, 13 dakika önce yazdı:

Şahsen LTSC çalışmasını kullanmadım arkadaşın. 8.1 kurun siz. Güncelleme kurmayacağınız için takıntı edeceğiniz bir şey yok. Zaten Windows 10 ile Windows 8.1 çalışması arasında çok FPS oynamaz. Ama HDD'de Windows açılış hızı 1.5-3 kat arası değişiyor.

SSD'ye kurucam zaten sistemi de yine o kadar uğraş verdikten sonra bu kasma sıkıntısı düzelmezse o zaman ne olacak onu merak ediyorum kaldırır atarım heralde kasayı ?

• Like 1

DJ_Rush, 26.08.2019 - 22:23 yazdı:

Hocam detaylı şekilde herşeyi yazdım konuya eğer Online iseniz bakarmısınız rica etsem?

The_Undertaker, 2 saat önce yazdı:

Hocam detaylı şekilde herşeyi yazdım konuya eğer Online iseniz bakarmısınız rica etsem?

Bence sisteminde donanım uyumsuzluğu var. Anakartın RAM uyum listesine baktım GSKILL 4GB RAM yok 2GB var.

Kullandığın anakart da kronik sorunlu gibi araştırmalarıma göre. Isınma sorunları ve gerçek RAM hızını görmeme gibi vs.

Ekran kartı eski.

Yani bu donanımla pek birşey bekleme.

Reg kaydı performans arttırmaz, donanım ve uyumluluk arttırır.

Anakart Windows 8.1 ve alt sistemlerle daha uyumlu. RAM değişikliği yapılabilir uyumluluk listesine göre.

Please register to see this content.

Bu kasma olayı sistemi topladığından beri varsa ne kurarsan kur yine kasar. Tek çözüm elden çıkarıp güncel bir sistem toplamak.

• Thanks 1

DJ_Rush, 25 dakika önce yazdı:

Bence sisteminde donanım uyumsuzluğu var. Anakartın RAM uyum listesine baktım GSKILL 4GB RAM yok 2GB var.

Kullandığın anakart da kronik sorunlu gibi araştırmalarıma göre. Isınma sorunları ve gerçek RAM hızını görmeme gibi vs.

Ekran kartı eski.

Yani bu donanımla pek birşey bekleme.

Reg kaydı performans arttırmaz, donanım ve uyumluluk arttırır.

Anakart Windows 8.1 ve alt sistemlerle daha uyumlu. RAM değişikliği yapılabilir uyumluluk listesine göre.

Bu kasma olayı sistemi topladığından beri varsa ne kurarsan kur yine kasar. Tek çözüm elden çıkarıp güncel bir sistem toplamak.

Hocam para olsa zaten yenisini toplarım ekran kartı eski evet biliyorum idarelik aldım bende daha önce MSI Gaming 970 anakart ile R7 370 ekran kartı vardı ekran kartı yanınca anakartı da yaktı anakartı yeni aldım daha sorunu da yok ram hızını tam görüyor ısınma sorunu da yok anakartta dediğiniz sorunlar bu anakartın rev 1 modellerin de varmış benim ki rev 3.0 modeli. Uyumluluk listesine pek aldırmamak gerekiyor orada denedikleri ramleri yazmışlar bu her anakartta böyledir. Şuan sorun yok sistemi 2 aydır sorunsuz kullanıyorum. Sadece sistem gereksinimi düşük oyunlarda bile kasma sorunu yaşıyorum onu çözsem sorun kalmıycak. Öyle bir yazmışsınız ki sanki P4 işlemci 1 GB DDR1 ram HD2400 Pro ekran kartım varmış gibi konuşmuşsunuz ? Neyse teşekkürler yinede.

canavar123, 7 saat önce yazdı:

Verdiğin sistemi kurdum denedim kanser oldum herşey silinmiş bir de nasıl oluyorsa anlamadım kafasına göre Nvidia sürücüsü kurulu geldi Ethernet kablosu bile takılı değildi sildiğim halde tekrar çıktı sistem de silemiyorsun da çoğu programların eski sürümleri kuruluydu Revo Uninstaller programını da açamadım sürekli hata veriyordu hatanın internette çözümü bile yok araştırdım 2 saat bulamadım. Daha uğraşmak istemedim orijinal ISO kalıbı ile Windows 8.1 Single Language kurdum sisteme. Arkadaş çok fazla oynamış sistemle bana hitap etmiyor açıkçası.

ugur4721, 36 dakika önce yazdı:

bu regi her formattan sonra kullanırım bakım yapmak için reg arıyor isen konularım arasında mevcut

Tam olarak ne işe yarıyor hangi sistemler de çalışıyor?

Wani, 2 saat önce yazdı:

@DJ_Rush Arkadaşımızın söyledikleri genel olarak doğru... Uyumsuzluk sorunu sadece donanımı görüp görmemeyle alakalı değil. Sistemin kullanılabilir olması ya da donanım kapasitesini görmesi, tam uyumlu olduğunu değil çalıştığını gösterir. Ancak tam uyumluluk yoksa yük altında optimize olamaz. Veriler ya işlenemez ya da geç işlenir veya işlenemeyen veriler atlanır. Donanımlar optimize bir şekilde veri alışverişini sağlıklı yapamazlar. Bu da sana performans kaybı ya da sistem hatası olarak geri döner. Daha önce Win 8.1 ile sorun yaşamadığını söylemiştin. O sistem ile olduğu kadar, gittiği yere kadar idare et. Artık yeni sisteme geçme zamanın geldi aslında.

El değmemiş Win 8.1 kur. Bildiğin ayarları ve sitedeki konuları takip edip kişisel ayarlarını yap.

Çokta Şey Yapma... ?

#MexeSs    ?

oo Reis sen misin yoksa? DH'den? Özel mesaj attım sana oradan görüşelim bazı konular vardı onları anlatıcaktım sana. Yorumun için de teşekkürler.?

The_Undertaker, 38 dakika önce yazdı:

Tam olarak ne işe yarıyor hangi sistemler de çalışıyor?

Reg i sağ tıklayıp not defteriyle incelersen her kodun tek tek ne işe yaradığını görebilirsin, yapacağını tahmin ettiğim için açıklama yapmamıştım ayrıca.

aynı şekilde istemediğin bir kod varsa da o satırı silip reg ile kaydedip tekrar kullanabilirsin 

windows10 ile ilgili bir konu olduğu için tabiki windows 10 baz alınmış hazırlanırken..

ugur4721, 1 dakika önce yazdı:

Reg i sağ tıklayıp not defteriyle incelersen her kodun tek tek ne işe yaradığını görebilirsin, yapacağını tahmin ettiğim için açıklama yapmamıştım ayrıca.

aynı şekilde istemediğin bir kod varsa da o satırı silip reg ile kaydedip tekrar kullanabilirsin 

windows10 ile ilgili bir konu olduğu için tabiki windows 10 baz alınmış hazırlanırken..

Teşekkür ederim Windows 8.1 kullanıyorum.

The_Undertaker, 19 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim Windows 8.1 kullanıyorum.

Yeni smek davn üyemiz konu başlığında "WİNDOWS 10" yazıyor konunun hemen başında "1709 Home Single Language sürümünü kurdum" yazıyor ve o sürümde (t1ahminimce driverlerden kaynaklı) yavaşlama dan dolayı ayar istediniz, verdim şimdi de w8.1 kullanıyorum diyorsunuz. ne istiyorsun?

ugur4721, 4 dakika önce yazdı:

Yeni smek davn üyemiz konu başlığında "WİNDOWS 10" yazıyor konunun hemen başında "1709 Home Single Language sürümünü kurdum" yazıyor ve o sürümde (t1ahminimce driverlerden kaynaklı) yavaşlama dan dolayı ayar istediniz, verdim şimdi de w8.1 kullanıyorum diyorsunuz. ne istiyorsun?

Farkındamısın bilmiyorum da yukarıda ki yorumlarda arkadaşlar Windows 8.1 önerdiği için Windows 8.1 SL kurdum sisteme. Bir şey istemiyorum.  İyi geceler.

KiT, 6 saat önce yazdı:

Konu altına Windows 8 serisini kurduğunu belirtebilirsiniz,@ugur4721 verdiği regedit not defteri ile düzenleyip yaramayanları silebilirsin.

Özetle Windows 10 ve 8 serisi regeditlerde çok fark yok.

Yazdım zaten ben bu kadar büyütülecek bir konu değil ki bu şuan da.