Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Oyunlarda Kasma/donma Sorunu

The_Undertaker
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar kaç gündür çözemedim. En dandik bilgisayarın bile sorunsuz oynatacağı NFS MW 2005 , NFS Carbon ve NFS World oyunlarında kasma ve donma sorunu yaşıyorum. Misal arabanın tekerinden beyaz duman çıktığı zaman atıyorum oyun 60 FPS iken bir den 10 FPS'ye düşüyor yolda giderken bazen anlık bir kasma oluyor bazen 2-3 saniyelik donma oluyor sonra devam ediyor oyun. İşlemcide overclock vardı kaldırdım biosu sıfırladım base hızına aldım işlemciyi düzelmedi belki overclock sorun yapıyordur diye düşündüm windows zaten AHCI modunda UEFİ olarak kurulu onda sorun yok Windows 8.1 Single Language kurulu makinada. Akıcılık yok oyunlarda. Son olarak buraya konu açmak istedim belki bildiğiniz yöntemler vardır çözebiliriz belki sorunu.

AMD FX 8300

ASUS GTX 275

2X4 8 GB DUAL KIT DDR3 1600 MHZ

GİGABYTE 990XA-UD3

500 GB SEAGATE HDD ( Oyunlar Bunda Kurulu )

60 GB KINGSTON V300 SSD ( Windows Kurulu )

1 TB WD Elements Harici HDD ( Setup ve Arşiv )

Isınma sorunu yok sürücülerim güncel DriversCloud sitesinden güncelliyorum sürücüleri. Gerekli yazılımlarda kurulu DirectX End User kurulu herşey olması gerektiği gibi. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Edited by The_Undertaker

power supply yazmamışsın.  yakın zamanda değiştirdiysen ve gtx 275 i ne kadar watt çeker bilmiyorum ama belki de besleyemiyorsundur kartı

Alıntı

Isınma sorunu yok sürücülerim güncel DriversCloud sitesinden güncelliyorum sürücüleri. Gerekli yazılımlarda kurulu DirectX End User kurulu herşey olması gerektiği gibi. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Belkide Drivercloud yüzündendir bütün driverlari orjinal kendi sitelerinden çek. 

Edited by VentMois

VentMois, 39 dakika önce yazdı:

power supply yazmamışsın.  yakın zamanda değiştirdiysen ve gtx 275 i ne kadar watt çeker bilmiyorum ama belki de besleyemiyorsundur kartı

Belkide Drivercloud yüzündendir bütün driverlari orjinal kendi sitelerinden çek. 

Hocam öyle de kendi sitesinde ki sürücüler de çok eski kaç sene önceki sürücüler var. Çözüm önerileri gelmez ise öyle deniyeceğim zaten format atmak için de bahane olur. Windows 7 kursam nasıl olur acaba?

The_Undertaker, Şimdi yazdı:

Hocam öyle de kendi sitesinde ki sürücüler de çok eski kaç sene önceki sürücüler var. Çözüm önerileri gelmez ise öyle deniyeceğim zaten format atmak için de bahane olur. Windows 7 kursam nasıl olur acaba?

olabilir.   ama revizyon görmüş olanı bile 3. parti uygulamar o sanıp yüklüyor.

eski  driver ile yeni arasındaki gözlemleyebildiğin fark nedir ?