Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

2000 Tl Civarı Telefon önerisi

yunusemre75
 Share

Recommended Posts

Meizu Note 9 Resimleri

Please register to see this content.

Yalnız belirteyim attığım telefon donanım olarak burdaki atılan telefonlardan daha iyi özelliklere sahip

Atılan telefonların hiçbirinde 4k Video kaydı yok ayrıca snapdragon 675'in altında işlemci kullanıyorlar haliyle antutu puanları daha düşük..

Son Olarak Meizu içinde hızlı şarjla çıkıyor bildiğim kadarıyla diğer model telefonlarda bu yok.

Arayüzdeki ufak sıkıntıları çözerlerse 2000 lira fiyat bandında zirveyi zorlayacaktır.

Daha düşük diyafram ve ön kamerada 20 megapiksel değerinde lens kullanmasıda çabası..Son olarak estetik anlamda ön için söylüyorum kamerayı küçültebildikleri kadar küçültmüşler bu yüzden diğer telefonlardan daha fazla ekran kasa oranına sahip yani %85'e yakın kullanım sağlıyor

Almadan önce iyi düşün derim.

Edited by SoNKraL_
Diğer yorumlardan dolayı editleme ..
  • Like 1

• 1 ay sonra...

Xiaomi Redmi note 7 'den 4 adet aldık. GG de kampanya ile beraber 1580e geldi fiyatları.

Alacak olursanız fiyatına göre tek telefon bu bence, telefon alıp satmayacaksan kampanyaları takip et al derim.

Hızlı, büyük ve sarjı çok iyi gidiyor. Kamerası da çok güzel çekim yapıyor. 

Öncelikle Samsung ve Iphone den uzak durun derim. Ucuz olanları dahil.

Çin menşeili telefonlara yönelmenizi tavsiye ederim. Zaten tavsiyelere bakınca herkesin aynı fikirde olduğu görülüyor.

1-Xiaomi 2- Huawei 3- Meizu 4- Oppo 

Direk model söyleyemem ama bu markalar içinde 2000 tl civarında qc3.0 ya da qc4.0 hızlı şarj özellikli, performanslı ve gayet şık telefonları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Extra sağlamlık istiyorsanız Xiaomi redmi note 7 düşünebilirsiniz, sağlamlık testleri youtube de mevcut.

Bu arada 4 yıldır Xiaomi Mi5 kullanıyorum, daha tek bir sorunla karşılaşmadım. Değiştirmeyi bile düşünmüyorum, hala tam performansla çalışıyor.

Keşke maddi durumunuz elverse de bu markaların amiral gemi telefonlarından birini alsanız. Uzun süre memnuniyetle kullanırdınız. Tabi mevcut durumda limit 2000 tl civarında olunca mecburen bir alt segment işlemcili telefona mecbur oluyoruz. Yine de yukarıdaki markalara ait telefonların sizi memnun edeceğine eminim.

red_d, 6 saat önce yazdı:

Öncelikle Samsung ve Iphone den uzak durun derim. Ucuz olanları dahil.

Çin menşeili telefonlara yönelmenizi tavsiye ederim. Zaten tavsiyelere bakınca herkesin aynı fikirde olduğu görülüyor.

1-Xiaomi 2- Huawei 3- Meizu 4- Oppo 

Direk model söyleyemem ama bu markalar içinde 2000 tl civarında qc3.0 ya da qc4.0 hızlı şarj özellikli, performanslı ve gayet şık telefonları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Extra sağlamlık istiyorsanız Xiaomi redmi note 7 düşünebilirsiniz, sağlamlık testleri youtube de mevcut.

Bu arada 4 yıldır Xiaomi Mi5 kullanıyorum, daha tek bir sorunla karşılaşmadım. Değiştirmeyi bile düşünmüyorum, hala tam performansla çalışıyor.

Keşke maddi durumunuz elverse de bu markaların amiral gemi telefonlarından birini alsanız. Uzun süre memnuniyetle kullanırdınız. Tabi mevcut durumda limit 2000 tl civarında olunca mecburen bir alt segment işlemcili telefona mecbur oluyoruz. Yine de yukarıdaki markalara ait telefonların sizi memnun edeceğine eminim.

2000 lira bandına yeni aday geldi mi a3 128 gb :) telefon şahane tek kötü tarafı 720p ?

• Like 1

şahsen şuan kullandığım

Samsung Galaxy A8+ Plus (2018) (Tek Hat) (SM-A730F)

Bellek (RAM) 4gb         (yurt dışındakilerde 6gb)

Batarya Kapasitesi 3500  ( kapasitesi  4000 veya daha yukarı olsaydı süper olurdu)

her şeye rağmen tavsiye ederim

• Ön (Selfie) Kamera25 MP
  • Dahili Hafıza128 GB
  • RAM Kapasitesi4 GB RAM
  • Pil Gücü3600 mAh
  • Ekran Boyutu6,41 inç
  • Kamera Çözünürlüğü16 MP + 2 MP
  • İşlemci Kapasitesi2,2 GHz Octa Core
  • Oppo RX17 Neo 128 GB (Oppo Türkiye Garantili)

Edited by blnt44

yineben, 22 saat önce yazdı:

şahsen şuan kullandığım

Samsung Galaxy A8+ Plus (2018) (Tek Hat) (SM-A730F)

Bellek (RAM) 4gb         (yurt dışındakilerde 6gb)

Batarya Kapasitesi 3500  ( kapasitesi  4000 veya daha yukarı olsaydı süper olurdu)

her şeye rağmen tavsiye ederim

Yalnız bu telefonun devri geçti 2000 lira bandında A30S - A50 - M40 gibi modeller var bu telefonu özellik olarak gömecek ;)

blnt44, 18 saat önce yazdı:
  • Ön (Selfie) Kamera25 MP
  • Dahili Hafıza128 GB
  • RAM Kapasitesi4 GB RAM
  • Pil Gücü3600 mAh
  • Ekran Boyutu6,41 inç
  • Kamera Çözünürlüğü16 MP + 2 MP
  • İşlemci Kapasitesi2,2 GHz Octa Core
  • Oppo RX17 Neo 128 GB (Oppo Türkiye Garantili)

Sd 660 kullanıp 2300 lira bandında satmasıda ne bileyim :) Meizu note 9 - Xiaomi mi a3 gibi daha üst seviye işlemci kullanan modeller dururken almak saçma olur.

casper0007, 18 saat önce yazdı:

Telefon giriş segmenti eskiden düşünülebilirdi lakin günümüzde bu fiyat bandında bu modeli almak saçma olurdu şahsi fikrim.

Biz yaşlanmaya başladık gerçi. Ama tecrübe akıl ve çağdaşlık birleştirilebiliyorsa gençleri geçeriz tabiki.. Arkadasın biri 10 yıllık bir sony kullanıyor biride 6-7 senelik samsung 3g ekranı epey çatlak.. Paraları yokmu belki çoğu gençten daha fazla vardır. Niye yenilemiyorsunuz diyorum, "işimi görüyor" niye boşuna fazla para vereyim diyorlar.  Bende de lenovo P2 var. Kamera hassaslığı dışında benim için 4-5 bin liralık telefonlarla yarışır. Şu anda üretimi durmuştur ikinci el belki bulunabilir. satışı varken zaten yine 1400- 1600 tl arası idi. Şİmdiki aklım olsaydı ikinci el değil sıfır alırdım.  çünkü benimkinde yeniden başlama sorunu var sebebini bulan pek olmamış daha bu sorunun araştırmalarıma göre.  Ama bende değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünkü bazan günde bir iki kere restart atarken bazan ayı bulabiliyor. zaten satsam veya yeni bir telefon alacak olsam bile yine sağlam bir p2 araştırırdım. İşlevsellik ve donanım olarak inceleyin P2 yi ne demek istediğimi anlayacaksınız.

abdulhey_, 10/5/2019 - 2:12 AM yazdı:

Biz yaşlanmaya başladık gerçi. Ama tecrübe akıl ve çağdaşlık birleştirilebiliyorsa gençleri geçeriz tabiki.. Arkadasın biri 10 yıllık bir sony kullanıyor biride 6-7 senelik samsung 3g ekranı epey çatlak.. Paraları yokmu belki çoğu gençten daha fazla vardır. Niye yenilemiyorsunuz diyorum, "işimi görüyor" niye boşuna fazla para vereyim diyorlar.  Bende de lenovo P2 var. Kamera hassaslığı dışında benim için 4-5 bin liralık telefonlarla yarışır. Şu anda üretimi durmuştur ikinci el belki bulunabilir. satışı varken zaten yine 1400- 1600 tl arası idi. Şİmdiki aklım olsaydı ikinci el değil sıfır alırdım.  çünkü benimkinde yeniden başlama sorunu var sebebini bulan pek olmamış daha bu sorunun araştırmalarıma göre.  Ama bende değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünkü bazan günde bir iki kere restart atarken bazan ayı bulabiliyor. zaten satsam veya yeni bir telefon alacak olsam bile yine sağlam bir p2 araştırırdım. İşlevsellik ve donanım olarak inceleyin P2 yi ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Hocam işinizi görüyor olabilir ama hem teknik özellik hemde donanım bazında aynı fiyat bandında dahi o telefonu 4-5le çarpacak telefonlar mevcut.Helede üstüne biraz koyup 2000 fiyatlarına çıkarsana 10la bile çarpacak modeller bulunur :) Daha üstlerine girmiyorum bile sadece halk arasında bir deyim vardır insanın kendi malı kıymetli olur diye sizin yaşadığınız tamda bu aslında :)

rulman, 18 saat önce yazdı:

Mi 9

Kendime Salı günü sipariş verdim 

Redmi Note 8 Pro 128 Pahalı ama Antutu 285 puan alıyor

Redmi note 8 pro mediatek kullanıyor kesinlikle tavsiye etmem hiçbir mediatek işlemcili telefon tavsiye etmem var mediatek donanımlı alıp memnun olabileni görmedim (Sony modelleri hariç).O yüzden Redmi note 8 daha iyidir ki zaten mi a3le benzer özelliklere sahipler.

asoyluca, 9 saat önce yazdı:

asus zenfone max pro

Arkadaş 2000 ₺ bandında öneri istemiş 1400 ₺ bandına düşmüşsünüz :) snapdragon 665-710 vb işlemci kullanan modeller varken snapdragon 636lı modeli kim napsın sence :)

SoNKraL_, 4 saat önce yazdı:

Hocam işinizi görüyor olabilir ama hem teknik özellik hemde donanım bazında aynı fiyat bandında dahi o telefonu 4-5le çarpacak telefonlar mevcut.Helede üstüne biraz koyup 2000 fiyatlarına çıkarsana 10la bile çarpacak modeller bulunur :) Daha üstlerine girmiyorum bile sadece halk arasında bir deyim vardır insanın kendi malı kıymetli olur diye sizin yaşadığınız tamda bu aslında :)

Onu bi geçecen gardaş. sende ezbere konuşuyorsun bence.   Dışarıdan bakınca  renksiz klasik sıradan bir telefon gibi görünebilir. ama asla öyle olmadığını anlarsın şöyle bir üç aylık falan tanışma sürecin olsa.bir kere kasa komple alüminyum5100 mah pili ile eline aldığında ağırlığını ortaya koyuyor. çizilmeye dirençli süper amoled fhd ekran. 2.0 ghz 8 çekirdek içlemci işlemci biraz eski olabilir ama oynatmadığı oyun v.s. yok.  ram 4 gb ve kullanmayı zevkli hale getirecek bir sürü özellik güvenli bölge var diğer cihazlardaki misafir modundan daha sıkı gibi geliyor bana. çünkü giriş şifrelerini bilmedikçe asla ulaşamazsın ve ayrı bir telefon olarak kullanıyorsun adeta. parmak izi öndeki tuşta, tek elde kullanım çift dokunarak açma, Özellik ayarları diye bir bölüm var. Bir sürü kullanmayı kolaylaştıracak özellik var; eldiven modundan tutta geniş dokunuş tuşuna kadar, radyo var, çift  sim ikincisi opsiyonel sd hafıza kartı 2. si. ses gayet yeterli. kamera 4 k ama elin hiç titrememesi lazım.  tek elde kullanım say say bitmez.. 1500 tl ye varmı böyle telefon? ben takip ediyorum. hatta dışarıdan getirilen son model moto max pro falan var Türkiyede yok. yani piyasayı takip ediyorum P2 yi bize ver  moto pro maxı verelim deseler herhalde değişmezdim.