Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 .net Framework 3.5 Yükleme

BOMBOM07
 Share

Recommended Posts

EgeGrkn, 10 saat önce yazdı:

dism komutu ile sxs klasöründen aldığın sistemine uyan netframework dosyanı yükletebilirsin.

bunları winrar veya 7zip ile katılımsız hale sokabilirsin

Biraz daha ayrıntı verir misiniz lütfen bunları nasıl katılımsız hale getirebilirim.

AdnanG252m252351, 5 saat önce yazdı:

windows 10 icinde vardir 4.8 icinde illa eklidir neden zorla niyoruz anlamiyorum kolay gelsin

4.8 içinde yok.

Edited by BOMBOM07

4.8 güncelleme ile geliyor w10lara ancak 3.5 ayrı bir olay. kurulum dosyası iso'nun sxs klasörü içinde olur her isoya özel olarak.

AutoIt ile katılımsız için internette milyon tane rehber mevcut ancak; Winrar/7zip ile sfx oluştururken

Öncelikle Bir Klasör Oluşturalım. Bu Klasörü SFX Olarak Paketleyeceğiz Tüm İşlemler Sonunda. Mesela Klasör Adı X Olsun Diyelim. Klasörün İçerisinde Toplamda Silent/Katılımsız Kurulum İçin 3 Dosyamız Olacak.

Bu Dosyalar Şunlar Olacak;  1)SXS Klasöründen çektiğiniz NetFx3.5 Dosyası 2)Komutları Yazdığımız Bir Bat Dosyası 3)Bu Bat Dosyası Çalışırken Onu Gizlemek İçin Bir Script Dosyası

1) NetFramework Dosyasını Sxs Klasöründen Alın Ve X Klasörüne Koyun. NetFramework Dosyasının Adını NetFramework Olarak Değiştirin

2) Bat Dosyanıza En Basitinden Şu Komutu Yazın ve Bat Dosyasınıda Klasöre Koyun Dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:%temp%\x /LimitAccess

3) Verdiğim Script Dosyasını Klasöre Koyun

4) Klasöre Sağ Tıklayıp SFX Arşiv Oluştur Diyoruz.

4.1) SFX Ayarlarına Giriyoruz Ve Çıkartılacağı Klasöre %temp% Yazıyoruz.

4.2) Komuta İse Bunu Yazıyoruz. Böylece Winrar Scripti Kullanarak Bat Dosyanızı Çalıştıracak Ve Görünmez Yani Silent Bir Katılımsız Kurulum Gerçekleşecek.

wscript.exe "%temp%\X\Sakla.vbs" "%temp%\X\batdosyasınınadı.bat"

Not: Komut 1607 ve 1511 sürümlerinde test etmiştim en son. 1903 1809 sürümleri için komut değişmiş olabilir. O kısmını siz googleda araştırabilirsiniz "net framework 3.5 1903 dism commands" vs diye aratarak. ayrıca bat dosyasına çeşitli komutlar ekleyebilirsiniz. @echo off exit vs kurulum mesajı vb şeyler. bunların hepsini araştırma yaparak bulmanız gerek. ben verirsem bir anlamı olmaz.

Please register to see this content.

Edited by EgeGrkn
  • Like 1

Sağ tuş 7-Zip => Arşivi Aç => NetFramework32.exe ve NetFramework64.exe 7-Zip İçinde Aç diyerek; Windows => sources => sxs klasöründe bulunan Net Framework .cab dosyasını atarsanız sizin işletim sisteminize özel katılımsız ve reklamsız kurulum hazırlanmış olur. Yardım için tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla...

Please register to see this content.

Edited by BOMBOM07
  • Like 1