Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

1050 Tl'ye Kitap Satmaya çalışan Okul

adam4
 Share

Recommended Posts

Selam dostlar.Yeğenim yeni okula başlıyor.Özel koleje yazdırdık.Okul devlet kitaplarını kullanmıyormuş.

Kitaplara 1050 TL para istediler.Bunu müdür istemiyor kitapları buraya getiren firma istiyor.

Bende kitapları ayrı olarak almak istiyorum dedim.

Kitapların fotoğrafını çektim ama TOP STARS kitaplarını bulamadım.  Kitap yok yani hiçbiryerde.Nasıl temin edebilirim ben bu kitapları.

Kitaplar:

oNWusQ.jpg

oNWSCs.jpg

oNWy6b.jpg

oNWQTG.jpg

Edited by adam4

Kolej neden devlet okullanırının kitabını kullansın ki farkı olsun bir zahmet :) Kolejler ile anlaşmalı bir firma sanırımbulamazsın  büyük ihtimal dışarıdan almak için. 

Yeğenini koleje yazdırmışsın e bi zahmet 1050 lirayada alın kitaplarını :)

Edited by VentMois
  • Like 1

VentMois, 4 dakika önce yazdı:

Kolej neden devlet okullanırının kitabını kullansın ki farkı olsun bir zahmet :) Kolejler ile anlaşmalı bir firma sanırımbulamazsın  büyük ihtimal dışarıdan almak için. 

Yeğenini koleje yazdırmışsın e bi zahmet 1050 lirayada alın kitaplarını :)

200 liralık kitaba nedne göz göre göre 1000 lira para vereyim ki.Sadece ingilizceyi bulamadım.Dğerlerinin ikisi 100 lira zaten.

Heralde ibgilizce kitabı 900 lira değildir.

Hocam maksimum 30-40TL'lik bir kitap ancak piyasada bulunmuyor gibi. MM Publications'u Türkiye'ye sokan yayınevini bulmanız gerekebilir.

Düzenleme: Bunu buldum ancak hocam:

Please register to see this content.

Ürün ikinci el bu arada dikkat edin.

Edited by canavar123
  • Like 1

Hocam satıcıya sordum.Set halinde lazım bana workbook ve student book olarak.Resimde 4 resmi var isim olarak 1 yazmışlar.Satıcıya danıştım bakalım cevap bekliyorum ondan.

Birde dostlar kitap websitesinden satın alınmıyor.Ben onuda anlamış değilim.Dağıtıcıyı nasıl bulurum onuda bilmiyorum

Yahu satın alacam diye uğraşacağına milli eğitime ve valiliğe şikayet etsene.  Resmen dolandırılıyorsunuz. Müdür senden istemiyor ama satan firmayı kitapları çok iyi diye mi seçti sanıyorsun? Alenen film çeviriyorlar. Piyasa fiyatı 200₺ olan malı 1050₺ ye satamaz. Tekelcilik kanunlarla engelleneli yıllar oldu. 

• Like 4

Hocam bu sitede Türkiye adresi var. İletişim kurun bence perakende veriyorlar mı diye:

Please register to see this content.

Turkey

Cevizlik Mahallesi Haf?z C?kmaz? No:10B Bakirkoy, Istanbul, Turkey
Tel: +90 212 543 90 00
Fax: +90 212 583 36 59

Sorun çıkarırlarsa merkeze mail atın direk yurt dışına. paşa paşa verirler. Bu arada yol katederseniz diğer velileri de uyarın onlar da tefecilere paralarını kaptırmasınlar...

ISBN numaraları:
  • Top Stars 1 Student’s Book     978-618-05-1094-2
  • Top Stars 1 Workbook     978-618-05-1095-9
  • Top Stars 1 Teacher’s Book     978-618-05-1288-5
  • Top Stars 1 Class CDs     978-618-05-1247-2
  • Top Stars 1 Teacher’s Resource CD/CD-Rom     978-618-05-1249-6
  • Top Stars 1 Interactive Whiteboard Material     978-618-05-1248-9
Edited by mogokce
ISBN ekleme
  • Thanks 1

kitap alıcam diye yaptığın stressle sağlığını riske atma bence imkanın varsa  ver parasını makbuz al sonrada milli eğitime şikayet et paranı geri alırsan sana sürpriz olur. koleje verdiysen durumun vardır o yüzden bu seçeneği sundum sana ama paran yoksa araştırmaya devam et bulunur biryerde uyguna kitap

adam4, 9/4/2019 - 6:26 PM yazdı:

hocam mail attım.yarında istanbul şubesini arayacağım.Nadirkitap'da buldum set olarak işteydim o sıra eve gidince alacağım diye mesaj attım satıcıya.Satışmış kitap malesef.Neyse vardır bir hayır bundada.

hocam ne yaptınız var mı bir gelişme merak ettim :)

mogokce, 9/10/2019 - 10:20 AM yazdı:

hocam ne yaptınız var mı bir gelişme merak ettim :)

Yok hocam bir gelişme.Diğer kitapları aldım netten.İngilizce kitabı kaldı.Student book'u nadirkitap'ta buldum.Onu alcam workbook'u izmirde kitapcılarda arıcam.Bulamazsam alan birinden fotokopi çektircem kitabı.1000tl bütcem yok şuanda.Birde ver parasını özel okula gönderiyon 1000 liramı veremiyon diyen arkadaşlar özel okula öyle çok pahalı bir meblaya yazdırmadım.

Tanıdık vasıtasıyla uygun bir fiyata buldum yazdırdım.

Bu arada hocam mm'e mail attım dönüş olmadı.İstanbul'u arıyorum açan yok.Yani bir gelişme kaydedemedim şuana kadar.

• Sad 1

• 2 hafta sonra ...

Sonrada Neden Kitap fotokopisi çekiyorsunuz diye devlet bize soruyor. Üniversitede bir hukuk öğrencisinin yardımcı kaynaklar ile kitapları ortalama 2500 TL ile 4000 TL arasında değişmekte ama fotokopileri 300-400 TL. tabi adamlar emeklerini alsınlar ama matba bizden çok daha ucuza mal ederken neden bizden 10 kat daha fazlaya satarlar devlet ünideki hocalara çok cömert maaşlar verirken (döner sermaye hariç) neden hayla zorunlu yardımcı kitap diyip faiş fiyatlara kitap satmaya çalışırlarki.

s.a beyler lafımı yanlış anlamayın zaten çoğu vergi bu yüzden pahalı devlet soyuyor bizi milli egitim bilmiyormu neye satıldığını bu yüzden boşa stres yapmayıın paşa paşa parasını verip al özele yolluyon 1050 tl kitabı yadırgıyon koleje kaç para verdin yanında 1050 tl çerez sayılır bence bu konu fazla boş lukta kitap işini iyi biliyorum  100 de 30 devlette 100de 50si firma nın 100de 10 satıcını 100de 10da okulun gerisini siz düşünun adam yerine koyduklarımız hep yakıyor bizi size kolay gelsin bence fazla  ugrasma al gitsin 

adam4, 9/22/2019 - 12:21 AM yazdı:

Dostlar kitapları buldum.Dağıtıcı firmayla iletişeme geçtim.300  tlye aldım kitabı.Diğer kitapları 170 liraya aldım.470 liraya toplamış oldum kitapları.

Hadi hayırlı uğurlu olsun. Bakırköydeki yerden mi buldunuz yoksa başka bir dağıtıcısı mı varmış

mogokce, 10 saat önce yazdı:

Hadi hayırlı uğurlu olsun. Bakırköydeki yerden mi buldunuz yoksa başka bir dağıtıcısı mı varmış

bakıyköyü aradım hocam ellerinde yokmuş.Mail adresi verdiler bi tane oraya yazdım ordan satın aldım.