Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Darp Ve Zarar Verme Konusunda Ne Yapmamız Gerekiyor? ( önemli )

The_Undertaker
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar geçen gün 27 yaşında mahalle kekosu kendini bir şey sanan ukalanın teki 18 yaşındaki kardeşime durduk yere ilk önce arkasından kafasına vurmuş ardından dudağına kafa atmış kardeşimi öyle görünce çok sinirlendim çocuğun dudağı şuan dikişli ve pansumanlı bir şekilde. Doğru düzgün yemek yiyemiyor sıvı bile içemiyor o derece kötü durumda doktorlar cerrahi operasyon bile gerekebilir demişler. Ben evden ayrı olduğum için ( Evliyim ) bu bilgileri sonradan öğrendim 4 sayfa darp raporu almışlar hastaneden ayrıca şikayetçi olun diye de uyarmışlar. Babamlar ise şikayetçi olacaklarını söyleyip gitmişler. 1-2 saat sonra bir tanıdığımız babamı aramış ve onlar aşiret şöyle böyle işte şikayetçi olmayın gerek yok uğraşılar sizinle diye uyarmış sonra da kapatmış zaten böyle olunca da babam vazgeçmiş ama kardeşim ben gidicem polise diyor haklı olarak. Bu durumda ne yapılması gerekiyor acaba bu konularda bilgili arkadaşlar vardır umarım. Bir de alınan darp raporunun 6 ay süresi mi var yani 6 ay içinde darp raporu ile şikayet edilebiliyor mu?

Edit: Yeni bir bilgi daha öğrendim. Bu mahalle kekosu daha önce kardeşimi tehdit etmiş bir kaç kere bu mahalleye gelme bir daha seni görmiyeyim buralarda kaybol görürsem şöyle yaparım falan filan demiş. Öncelikle bunu deme hakkı yok. Kardeşimin o mahalleye gitme sebebi o mahallede akrabalarımız ve kuzenlerimizin olması. Çocuğun en ufak yanlışı bile yokken benim kardeşime resmen kafayı takmış durumda. Sanırım evinde silahta bulunduruyor bu mahalle kekosu. Çünkü bir kere bir daha gelirsen evdeki pompalıyı çıkarttırma bana falan demiş.

Ne yapabiliriz arkadaşlar bu durum hakkında?

Önce o keko'nun bulunduğu karakola gidin ve karakol amiri yada bir tanıdık polis ile görüşün, oradan aldığınız bilgiler ve kardeşinizin darp raporu ile ilçe Cumhuriyet savcısı ile görüşün olayı anlatın, şikayetçi olduğunuzu söyleyin ancak kardeşinize de bir zarar gelmemesi için koruma isteyin, yada kardeşiniz uzun bir süre o mahalleye gitmesin. Son birşey ben böyle şeylerden anlamam ve hayati endişem var diyorsanız kısaca unutun ve yok sayın. 

Burak47, 4 dakika önce yazdı:

Önce o keko'nun bulunduğu karakola gidin ve karakol amiri yada bir tanıdık polis ile görüşün, oradan aldığınız bilgiler ve kardeşinizin darp raporu ile ilçe Cumhuriyet savcısı ile görüşün olayı anlatın, şikayetçi olduğunuzu söyleyin ancak kardeşinize de bir zarar gelmemesi için koruma isteyin, yada kardeşiniz uzun bir süre o mahalleye gitmesin. Son birşey ben böyle şeylerden anlamam ve hayati endişem var diyorsanız kısaca unutun ve yok sayın. 

Hocam iyi de mahalle babasının değil gelemezsin gidemezsin yok efendim burda bir daha seni görmiyim gibi şeyler söylemiş hayır bunlar nerden buluyor bu lafları söyleyecek öz güveni? Babasının arabasını çalıp gezen tipik bir keko işi yok gücü yok sap gibi geziyor ortada bunun ve ailesinin bir tarafları çok kalktı afedersin umarım ban yemem ama o mahallede bunların gece konduları vardı o dönemde hiç sesleri çıkmıyordu ne olduysa kentsel dönüşümden bunların evini yıkıp bina diktiler 2-3 daire verdiler ondan sonra böyle oldular bunlar mahallede kimseye araba bile koydurtmuyorlarmış orası bizim yerimiz oraya koyma buraya koyma kendi binasının önü de dahil hiç bir yere araba çektirmiyor mahallede hatta kaç kere kavga olmuştu bu yüzden. Böyle insanlar mal mülk sahibi oluyor ya ben ona yanıyorum. Babamlarla görüşeyim kardeşim zaten şikayetçi olmak istiyor tazminat davası açıcam diyordu babamı da ikna edersek beraber gidicem kardeşimle. 4 sayfa darp raporu var evde o değil dudağından ameliyat bile olabilirmiş sanırım öyle demişler cerrahi bir operasyon olabilirmiş. Ne yemek yiyor ne bir şey içiyor doğru düzgün.

The_Undertaker, Bir saat önce yazdı:

Hocam iyi de mahalle babasının değil gelemezsin gidemezsin yok efendim burda bir daha seni görmiyim gibi şeyler söylemiş hayır bunlar nerden buluyor bu lafları söyleyecek öz güveni? Babasının arabasını çalıp gezen tipik bir keko işi yok gücü yok sap gibi geziyor ortada bunun ve ailesinin bir tarafları çok kalktı afedersin umarım ban yemem ama o mahallede bunların gece konduları vardı o dönemde hiç sesleri çıkmıyordu ne olduysa kentsel dönüşümden bunların evini yıkıp bina diktiler 2-3 daire verdiler ondan sonra böyle oldular bunlar mahallede kimseye araba bile koydurtmuyorlarmış orası bizim yerimiz oraya koyma buraya koyma kendi binasının önü de dahil hiç bir yere araba çektirmiyor mahallede hatta kaç kere kavga olmuştu bu yüzden. Böyle insanlar mal mülk sahibi oluyor ya ben ona yanıyorum. Babamlarla görüşeyim kardeşim zaten şikayetçi olmak istiyor tazminat davası açıcam diyordu babamı da ikna edersek beraber gidicem kardeşimle. 4 sayfa darp raporu var evde o değil dudağından ameliyat bile olabilirmiş sanırım öyle demişler cerrahi bir operasyon olabilirmiş. Ne yemek yiyor ne bir şey içiyor doğru düzgün.

Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma , Yaralamalı Darp , Tehdit Şantaj , Hakaret ,  Anayasal hak olan dolaşım özgürlüğünü bilerek engelleme yani anayasal düzeni bozma , Kardeşinizden bişey istemişse öncesinde yada sonrasında yaralamalı gasp a teşebbüs almışsa gasp  bunlardan sonra Maddi Manevi hak talep edebilirsiniz Piskolojik olarak da bişeyler eklenebilir geçmiş olsun Hocam ......

Sonradan okudum Aşiret demiş biri Babanızı arayıp , burası Devlet .!!!! Kabile değil Aşiretler yönetsin rahatsız eden biri olursa onlarıda ek dilekçeyle şikayet edin ...... Ayrıca belirtin dilekçede Kardeşine dediği lafı bir daha gelirsen pompalı çıkartırım vs.. dediğini ....

Bir avukat bulursanız  ona danışın Ben aklıma gelenleri yazdım sadece ....

Edited by neskali

Celest, 15 dakika önce yazdı:

arkadaş ben bu konuyu anlamıyorum artık herkes birbirini tehdit eder olmuş yok silah çekerim yok şunu çekerim yok 2-3 kişi çağırırım tek yakalarım şunu yaparım bunu yaparım hayrola sen nerede yaşıyorsun lan? karşıdakinin eli armutmu topluyor artık herkes birbirine düşman olmuş sanıyorlar bunların eli artmut topluyor ARKADAŞIM BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ! sen her canı istediğini aşiretsin diye (sözde) tehdit falan edemezsin! ne demek pompalı çekmek lan? ee çekince ne olacak vurabilicekmisin vurduktan sonra hapise girince ağlayıp zırlamaya başlicaksın? onun aşiret olduğuna dair bir kanıt falan var'mı? böyle dikleniyorlar mahalleden'de biliyorum sopa ile birinin evini basmıştı sözde erkek ya eline verdiler şimdi yusuf yusuf oldu adam olucaksın! gidin şikayette bulunun şikayetçi olduğunuzda işler büyüyücek ceza alması muthemel ya ondan korkuyor şikayetçi olmasın diye BANA BİRİ BÖYLE YAPACAK ONDAN KIL ALIRIM KIL SEN GELECEN BENİM AĞZIMA VURUCAN HA? SENİN O SURATINI MOS MOR YAPARIM BİR TANE BEYAZ YER BIRAKMAM  ne ise bu gibi tiplere ayar oluyorum kavga etmek için ellerinden geleni yapıyorlar neylerine güveniyorlar bilmiyorum siz hakkınızı sonuna kadar arayın pompla çekermiş yiyorsa polisin önünde çek? atar seni hapise inleyip zırlarsın!

k.bakma biraz sert oldu ama bu gibi tipler artık cidden baydı herkes canı istediğini dövebileceğini falan zannediyor. aşiretmiş ne aşireti la polis bir aldığında abi der bunlar kuzu gibi olurlar nerede kalır o zaman o aşiret? aşiretsin diye (sözde) sen gidip birine diklenemezsin buranın polisi var herkes eşşek gibi kurallara uymak zorunda uymayan cezasını çeker. O İSTEMEDİĞİ SÜRECE ONUN VÜCUDUNA HİÇ KİMSE DOKUNAMAZ!

bişe dicem aşiret dedin kürtmü bunlar?

Kürt mü değil mi bilmiyorum tanımıyorum fazla eskiden bu kadar azmamışlardı ne olduysa son zamanlarda oldu yukarıda da yazdım gecekonduları yıkılıp bina yaptılar müteahhitten 2-3 daire aldılar ondan sonra millete karşı tavırları değişti. Mahallede ki insanlar sevmiyor bunları zaten milletin arabasına karışırlar buraya çekme arabanı diye bir de keko çocukları çıktı başımıza şimdi ahkam kesiyor millete. Bir kere de babam kavga edecekti bu kekonun babasıyla. Babam arabasını koymuş sonra bunun babası zile bastı alacaklı gibi ben çıktım cama buyur abi dedim şu araba sizin heralde çabuk çekin ordan ben koyucam arabamı dedi camdan bakıyorum her yer bom boş istese koyar dedim ki abicim her yer boş çek bir yere koy neden zile basıyorsun dedim yahu çekin şunu beni deli etmeyin falan dedi babam da uyuyordu o sıra benim sesime uyandı adamcağız indik aşağıya kavga ediyorduk babam arabasını çekti tabi ama bir daha zilime basma akıllı ol dedi. Daha sonra arkamızdan konuşmuşlar aslında evinden alırdım da dua etsin falan demişler babamdan için. Şimdi de bu oğlunun kardeşime yaptığı iş çıktı başımıza. Çocuğun suçu da yok kuzenimin yanına gidiyor arada mahalleye o gözüne battı şerefsizin. Bizimkilerle konuşucam dava falan açsınlar.

neskali, Bir saat önce yazdı:

Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma , Yaralamalı Darp , Tehdit Şantaj , Hakaret ,  Anayasal hak olan dolaşım özgürlüğünü bilerek engelleme yani anayasal düzeni bozma , Kardeşinizden bişey istemişse öncesinde yada sonrasında yaralamalı gasp a teşebbüs almışsa gasp  bunlardan sonra Maddi Manevi hak talep edebilirsiniz Piskolojik olarak da bişeyler eklenebilir geçmiş olsun Hocam ......

Sonradan okudum Aşiret demiş biri Babanızı arayıp , burası Devlet .!!!! Kabile değil Aşiretler yönetsin rahatsız eden biri olursa onlarıda ek dilekçeyle şikayet edin ...... Ayrıca belirtin dilekçede Kardeşine dediği lafı bir daha gelirsen pompalı çıkartırım vs.. dediğini ....

Bir avukat bulursanız  ona danışın Ben aklıma gelenleri yazdım sadece ....

Yazdıklarınız babama da göstereceğim hocam teşekkür ederim. İkna ediyim de şikayetçi olsunlar. 4 sayfa darp raporu vermişler bu nedir ya.

Ben bunları İstanbulda 80 döneminde daha çocuk yaştayken yaşadım. 13-14 yaşlarındaydım.Bir tanede değil 15 kişi birden geliyorlardı üzerime. ilk seferinde adaletsiz bir durum olduğu için Allah ne verdiyse bana dokunana alay edene bir sağ kroşe çakmışımki kendimden geçip çaattt diye ses geldi. 2.80 uzadı yere başladı zırlamaya hepsi çil yavrusu gibi dağıldı. ben bile korktum bir şey oldumu diye ite. onlar onunla ilgilenirken ulan hemen tüyeyim yoksa bunlar bu hırsla bana hiç değilse sağlam bir dayak atarlar diye aklımdan geçirip hemen topukladım arkamdan taşladılar ama pek gelmedi taşlar.

Ondan sonra o psikopat pislik kedi gibi oldu.  bazan bir kaç kişi ben yine tek karşılaşıyorduk yanındaki niye vurdun buna falan diyordu o ise bırak ya gidelim diyordu. :) ondan sonra kendimi Bruce Lee gibi hissetmeye başladım. Şiddet zevk vermeye başladı.  En ufak haksızlık oldumu hiç acımadan aynen çakıyordum.  Ama arayan bulur hesabı Bir kaç tane sert kayaya çarpınca anladımki herkesi dövemem. bu seferde beladan uzak durmayı öğrendim.

Yalnız o ne kadar çok farklı olmasada çocukkendi. yani ben biraz sivriyimdir hala ama en son çare kalmadımı sivriliğimi gösteririm. çok kavgayı önlemişimdir.  Şimdi diyeceğim o ki bir kişi size bunları 27 yaşında yaptı ise o büyük ihtimal arızalı biridir.baksana çevresi var herhalde kendilerine karşı bir aşırı korumacılık var gibi görünüyor olay. nasıl olur bu tipler; ağa paşa şımarık kalabalık bir gruptan olur. ya ne yaptığını bilmeyen bir soytarı ki benim yaşadığım gibi buna bir sağlam sopa atsan hayatında bir daha kimseye küfür bile edemez. Yada ailece bir şiddet örgütlenmesi varsa işte o zaman tehlike arz eder. çünkü şöyle bu tipler genelde şiddetten medet umar ve hayatını şiddetle korkutarak kazanır böyle oluncada suçluluk duygusuda fazla olur. sonra bu birde başarı paranoyası ile birleştimi aslında bu yaptıkları cesaretinden değil olası karşı şiddeti bastırmak sindirmek içindir. ve arada da gözüne kestirdikleriyle toplumada aynı zamanda gözdağı vermek isterler. galiba sizde bunun kurbanı olmuşsunuz. 

Yani böyle ise uğraşsan ne olacak?  eğer dediğim gibi yada çevreninde dediği gibi suç örgütü gibi örgütlenmiş kalabalık bir aile ise yaptırım bile uygulatmayı başarsan yine başınıza bela olabilirler. Siz kardeşinizi bu konuda telkin edin çünkü 18 yaşındaki bir genç delikanlıda başına büyük bela açma potansiyeli olabilir. ben olası durumları anlattım . ama işte birde akrabalarınızın olduğu yere gelme falan diye tehdit etmesi epey tahrik edici olmuş.  ulan bu devirde de hala böyle manyaklar var he dicemde  oluyor demekki.. o zaman biraz psikolojik bir strateji izlemek gerekir. iki ihtimal var işte kardeşinizi sakinleştirip hukuki yollardan adaleti sağlayacaksınız yada olayı yok sayıp alttan alıp korkmuş gibi yapıp akrabalarınızın yanına gitmekten de vazgeçmeyeceksiniz. yok bende onun ağzını burnunu dağıtacam intikamımı alıcam derseniz o zaman işiniz şansa kalır ve aynı zamanda onlar gibi olma yoluna girmiş te olursunuz. geçmiş olsun. Allah böyle zorba ve şerefsiz insanların şerrinden hepimizi korusun..

bi tane aşiret olduğunu söyleyen .... vardı bizim apartmanda herkese bulaşıyordu prikopatın tekiydi millete silah çekiyor üstüne yürüyor vs. vs. bir gün banada bulaştı  otopark sorunu yüzünden baktım alkollü bende elimi bile sürmedim hemen 155 i aradım polis geldi üzerime yürüyor diye polis gelince kuzu sarmasına döndü ayaklarıma kapandı abi beni affet şikayetçi olma diye şikayetçi olmadım ama bu kafan gidenler elbet  birgün belasını bulur. bu elemanın şartlı tahliyesimi ne varmış bi mevzuya karışmış sanırım şimdi hapse attılar herhalde 10yıl kadar yatar diyorlar.  hiç korkmayın polislerden yardım isteyin.

Hocam öncelikle ben sizin ne yapmaya çalıştığınızı anlayamadım. Kardeşinize saldıran bir eşkıyanın ceza almasını mı istiyorsunuz yoksa o eşkiyadan para koparmak mı? Yazınızın bir kısmı tamamen amacınızın para koparmak gibi bir şey olduğu algısına yol açtı. Konuya gelirsek bu tip bir durumda tazminat davası açılacağını sanmıyorum. Şu var, kardeşinizin ameliyat olması v.s gibi durumları olabileceğini yazmışsınız, belki orada sağlık hizmetleri için para talep edebilirsiniz diye düşünüyorum. 2000 li yıllarda bende eski mahalleme gittiğimde benzer bir durumdan dolayı bir kişi tarafından saldırıya uğramıştım. O an bisiklet üzerinde olduğum için toparlanana kadar belinden demir tokalı kayışı çıkarıp kafama vurmuştu. Demir kısmı kafamda parçalandı ve kafatasımda çatlak oluşturmuştu. Bende o andan itibaren kendimi kaybedip yumruklamaya başlamışım ve çenesinde 8-9 cm açılma olmuş. O dönemde 18 yaşımı doldurmadığım için ailemden birisi şikayetçi olma durumunda kalmıştı. Ve eğer yasalarda çok büyük bir değişiklik olmadıysa tazminat davası zor geliyor bana. Ayrıca kardeşinizin daha önce tehdit edildiğini söylemişsiniz. Bu konu da ileri de mahkeme durumu olursa şahit olacak kişiler var mı? Mahkeme kardeşinizin her söylediğini doğru kabul etmeyecektir. Bunların ispatı da gerekir. Eğer amacınız şikayetçi olmaksa daha fazla zaman kaybetmemekte fayda var diye düşünüyorum. Darba uğradığına dair elinizde rapor var ancak diğer bahsettiğiniz konularla alakalı da şahit v.s gerekir. Geçmiş olsun. Umarım bahsettiğiniz eşkıya da cezasını fazla fazla alır...

deli_petro06, 9/6/2019 - 10:48 AM yazdı:

Hocam öncelikle ben sizin ne yapmaya çalıştığınızı anlayamadım. Kardeşinize saldıran bir eşkıyanın ceza almasını mı istiyorsunuz yoksa o eşkiyadan para koparmak mı? Yazınızın bir kısmı tamamen amacınızın para koparmak gibi bir şey olduğu algısına yol açtı. Konuya gelirsek bu tip bir durumda tazminat davası açılacağını sanmıyorum. Şu var, kardeşinizin ameliyat olması v.s gibi durumları olabileceğini yazmışsınız, belki orada sağlık hizmetleri için para talep edebilirsiniz diye düşünüyorum. 2000 li yıllarda bende eski mahalleme gittiğimde benzer bir durumdan dolayı bir kişi tarafından saldırıya uğramıştım. O an bisiklet üzerinde olduğum için toparlanana kadar belinden demir tokalı kayışı çıkarıp kafama vurmuştu. Demir kısmı kafamda parçalandı ve kafatasımda çatlak oluşturmuştu. Bende o andan itibaren kendimi kaybedip yumruklamaya başlamışım ve çenesinde 8-9 cm açılma olmuş. O dönemde 18 yaşımı doldurmadığım için ailemden birisi şikayetçi olma durumunda kalmıştı. Ve eğer yasalarda çok büyük bir değişiklik olmadıysa tazminat davası zor geliyor bana. Ayrıca kardeşinizin daha önce tehdit edildiğini söylemişsiniz. Bu konu da ileri de mahkeme durumu olursa şahit olacak kişiler var mı? Mahkeme kardeşinizin her söylediğini doğru kabul etmeyecektir. Bunların ispatı da gerekir. Eğer amacınız şikayetçi olmaksa daha fazla zaman kaybetmemekte fayda var diye düşünüyorum. Darba uğradığına dair elinizde rapor var ancak diğer bahsettiğiniz konularla alakalı da şahit v.s gerekir. Geçmiş olsun. Umarım bahsettiğiniz eşkıya da cezasını fazla fazla alır...

Amaç para koparmak değil düzgün okuyun konuyu. Orada ki raporu veren doktor söylemiş dava açsan şikayetçi olsan para da alırsın demişler onu söylüyorum ben durumumuz iyi çok şükür paraya ihtiyacımız yok. Ben bu ga..tın ceza almasını istiyorum. 18 yaşındaki çocuk nerde 27 yaşında ki keko nerde Allah aşkına. Sonradan öğrendim 18 yaşında olduğunu bilmiyordum büyük gösteriyordu bilsem vurmazdım falan demiş.

Bir kere mafya bozuntusu ve böyle belalı bir ailenin çocuğu başkalarına kızıp bana hakaret etti. Ama asla hak etmemistim. O an için sustum ve içime attım. Ama o gece içim içimi yedi. Çünkü ben bunu asla hakeden ve yutacak biri değildim. Yaş bu olayın tam tersi idi kişiliklerde öyle..

Ertesi sabah inceden olayı bir düşündüm her şeyi de göze alıp çocuğun olduğu mekana gittim.  Son olarak aniden dalmaktansa son bir şans verdim. İki kelime söyledim ama çocuk gözümü kararttığımı anladı. "Aklın başına geldimi" dedim.  Geldi abi. Özür dilerim. Sana söylenecek sözler değil di. Çok öfkeliydim o an dedi. İyi o zaman dedim. 

Yani aslında bu işlerde % 49 psikolojik harekât %49 ise kaba kuvvet % 2 de işte senin bunu yönetme yetindir ve genelde sonucu bu belirler.  Ama iste yukarıda anlattığım gibi küçük yaştan beri tek başına dünya ile mücadele etme tecrübe ve bilgin olması lazım. Yoksa şimdiye kadar çoktan ya hapiste yada mezarda olurdum.

deli_petro06, 9/6/2019 - 10:48 AM yazdı:

Sen bu işlere pek aşikar değilsin galiba oooo neler var neler ne şerefsizlikler gördük. Değil para bazen donunu bile alman gerekir donunu..!!  

deli_petro06, 22 dakika önce yazdı:

Hayatımda bahsettiğiniz tipte züppelerden nefret ettim. Umarım ağır bir ceza alır. Süreç içerisinde buradan bilgilendirme yaparsanız forum adına da iyi olur. Malum bahsettiğiniz tipler çok fazla türüyorlar. Tekrar geçmiş olsun...

Teşekkür ederim hocam sağolun.