Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Da Sürüm Kendiliğinden Değişirmi?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

abdulhey_, 2 dakika önce yazdı:

Windows 10 Enterprise 64 bit uefi kurmuştum en son .329 1903 güncellemesinden sonra Edication sürümü olduğunu gördüm böyle bir şey mümkün olabilir mi veya nasıl olmuştur?

Etkinleştirmeyi nasıl yapıyorsun? Orjinal key ile mi yoksa KMS gibi programlarla mı?

abdulhey_, 26 dakika önce yazdı:

Kms ile yapıyorum. Nasıl bir ilgisi var?

Bende yaşadım aynı sorunu. KMS yada başka bir program ile lisans yapınca Home sürümüm Pro oldu Pro sürümüm ise Education yada Home sürümü olmuştu. İlgisi şu güncelleme yapınca sistem değişiyor KMS ve diğerlerinin verdiği key Pro sürümdür mesela sende Home sürüm bile olsa Pro yapıyor hemen Windows 10'da HWID harici lisans programı kullanmayın. KMS başlı başına virüs.

EgeGrkn, 3 dakika önce yazdı:

kullandığın kms çözümünü abbodiden veya qwelpaldan kullanırsan (ki ikiside kms vl all yapımcısı) bu tarz sorunlar yaşamazsınız hocam.

Ee şimdi Enterprise e döneyimmi. Ve nasıl dönücem? Kms yi kaldırıp abbodiden veya qwelpaldan ile mi etkinleştiricem?

The_Undertaker, 4 dakika önce yazdı:

Bence hangi sürümü istiyorsanız onun ISO'su ile sıfırdan kurulum yapın.

Format angarya geliyor artık yav☺️ şimdi kısaca update anahtar a bakıp Edication ın anahtarı ise Enterprise iken Edication ı mı yüklüyor? Doğrumu anlamışım? Sadece adı mı değişiyor yoksa? Her iki durumda da geliştirici falan olmadığımdan benim için sorun yok öylece kalabilir yani.   Yoksa herhangi bir benim bilmediğim bir sorun teşkil edermi?

normal şartlarda kms toolunu yazan arkadaş editionu doğru algılatıp düzgün keyleri yüklemeli sisteme.

edition yanlış algılanıp yanlış key yüklenince sistemin editionu değişiyor.

key olarak enterprise keylerinden bir tanesini sisteme girebilirsiniz

kms lisanslıyorsa isterse xp desin, hiçbir sorun yaşamazsın uğraşmanada gerek yok açıkcası

Edited by EgeGrkn

EgeGrkn, 12 dakika önce yazdı:

normal şartlarda kms toolunu yazan arkadaş editionu doğru algılatıp düzgün keyleri yüklemeli sisteme.

edition yanlış algılanıp yanlış key yüklenince sistemin editionu değişiyor.

key olarak enterprise keylerinden bir tanesini sisteme girebilirsiniz

kms lisanslıyorsa isterse xp desin, hiçbir sorun yaşamazsın uğraşmanada gerek yok açıkcası

Sistemde karışıklık olmayacaksa ismin ne olduğunun benim içinde hiçbir önemi yok açıkçası.

Yanlış anlama olmasın geçen telefon a rom atabilme adına birde Windows 7 Ultimate kurmuştum baktım o da Enterprise olmuş. Şimdi o da aklıma geldi. O zaman o da etkinleştirme den olmuş demekki. Çünkü Ultimate kurduğuma emindim. 

Valla kodla ikisinide kolay bir değiştirme yolu varsa söyleyin istediğim gibi değiştireyim. Yoksa zararı yoksa böyle kalmasının benim için önemi yok.

cmd yönetici olarak çalıştır sırası ile bu komutları gir sana key yüklendi  gibi mesajlar gelecek en son kendi proya geçecek lisanslanmaz ise hwidgen ilede pro olarak sınırsız yapabilirsin dün 2 makineyi bu şekilde educationdan proya geçirip full yaptım

slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
slmgr /skms kms.xspace.in
slmgr /ato

mustafakarasan, 3 saat önce yazdı:

cmd yönetici olarak çalıştır sırası ile bu komutları gir sana key yüklendi  gibi mesajlar gelecek en son kendi proya geçecek lisanslanmaz ise hwidgen ilede pro olarak sınırsız yapabilirsin dün 2 makineyi bu şekilde educationdan proya geçirip full yaptım

slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
slmgr /skms kms.xspace.in
slmgr /ato

bu işin esas esprisi anahtarın hangi sürüme ait olduğumu? eğer öyle ise windows 10 enterprise ve windows 7 ultimate keylerini nerden bulabilirim. ben pro değil yüklediğim yani format attığım gerçek ismi olsun istiyorum. windows 7 ultimate yükledim enterprise oldu, windows 10 enterprise de edication oldu. yani bunların orjinal neyse o olmasını istiyorum. dün arkadaş yukarıda verdi bir link ordan indirdim uygulamayı ama türkçe olmadığından pek bir şey anlamadım. yoksa baya işlevsel bir lisanslama uygulamasına benziyor. sağolun.

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

bu işin esas esprisi anahtarın hangi sürüme ait olduğumu? eğer öyle ise windows 10 enterprise ve windows 7 ultimate keylerini nerden bulabilirim. ben pro değil yüklediğim yani format attığım gerçek ismi olsun istiyorum. windows 7 ultimate yükledim enterprise oldu, windows 10 enterprise de edication oldu. yani bunların orjinal neyse o olmasını istiyorum. dün arkadaş yukarıda verdi bir link ordan indirdim uygulamayı ama türkçe olmadığından pek bir şey anlamadım. yoksa baya işlevsel bir lisanslama uygulamasına benziyor. sağolun.

tek espiri o değil. sürümler arası component ve servis farkıda var. sen ismini değiştiriyorsun sadece şuan yani.

en başta education yükleyipde proya geçseydin componentler farklı kalırdı ancak sen zaten pro yükleyip tekrar proya dönmeye calıstığın için bu yöntemi sana önerdim yoksa zaten komple edition değiştirmek için host refresh yapman gerekir ki o bile aslında aynı edition üzerinde sağlıklı oluyor sadece ntlite ile.

Edited by EgeGrkn

EgeGrkn, 2 dakika önce yazdı:

tek espiri o değil. sürümler arası component ve servis farkıda var. sen ismini değiştiriyorsun sadece şuan yani.

en başta education yükleyipde proya geçseydin componentler farklı kalırdı ancak sen zaten pro yükleyip tekrar proya dönmeye calıstığın için bu yöntemi sana önerdim yoksa zaten komple edition değiştirmek için host refresh yapman gerekir ki o bile aslında aynı edition üzerinde sağlıklı oluyor sadece ntlite ile.

Anladım. Teşekkür ederim. windows 10 kms kaldırmadan cmd ile tek komutta karşısına windows 10 enterprise key i yazarak tek tıkta education enterprise döndü.  Ama windows 7 aynı şekilde olmadı hata verdi. windows 7 kodu biraz farklı onuda girdim ama ultimate yüklü olduğu halde enterprise değişmedi. sanırım kms yi kaldırmak gerekiyor. sonra kaldırıp deneyeceğim.