Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Sürüm önerisi?

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar selamlar. Sürekli format atmaktan sıkıldım. Uzun süre bir kullanım istiyorum yani uzun süre format atmak istemiyorum. Windows 7 Home Premium kurdum bugün Windows Update ile güncelleme yaptım tamamını kurdum sistem hantallaştı iyice. Windows 10 kursam oda şişiyor bir yerden sonra. Ne yapıcağımı bilemedim. Bazı arkadaşlar LTSC kullan diyorlar bazıları da 1607 sürümünü falan indirip kur dediler emin olamadım. Dediğim gibi uzun süre format atmak istemiyorum oyun ve internet odaklı kullanıyorum sistemi. Önerilere açığım. Şimdiden teşekkür ediyorum. Sistemim ;

FX-8300 işlemci, 990XA anakart, Gskill 8 GB Dual Kit DDR3 ram, 60 GB SSD, 700w Cougar CMX Psu,  Asus GTX 275

Ekran kartı kısa zaman da değişecek zaten.

Alıntı

FX-8300 işlemci, 990XA anakart, Gskill 8 GB Dual Kit DDR3 ram, 60 GB SSD, 700w Cougar CMX Psu,  Asus GTX 275

Bende 8300 işlemci 990FXA gaming anakart  8 gb ddr3 dual ram 600 w bronze psu  asus gtx 960 var  egenin yaptıgı kokteyl i kullanıyorum.

CANAVAR GİBİ :) @EgeGrkn

Edited by VentMois

BOMBOM07, 2 saat önce yazdı:

Windows 10 LTSC kullanıyorum. Gayet güzel tavsiye ederim.

Valla daha önce 4-5 ay kadar kullanmıştım LTSC 2019 olması lazımdı @Wani reis ile ince ayarlar çekmiş 2 saat uğraşıp hızlı sistem haline getirmiştik kendisini başka bir forumdan tanırım sevdiğim bir abimdir. Şimdi tekrar LTSC indirip kursam yine bir ton ayar kurulum vs çok uğraştıracak. Yine de düşünücem LTSC konusunu belki kurarım teşekkür ederim önerin için.

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

Uzun zamandır kullanırım sizi asla üzmücek sistemdir.

Orada ki gereksiz güncelleme kodlarını sistemim de arasam çıkarsa eğer silsem yararı olur mu acaba? Hocam aslında temalı Windows 7 sistemleri pek sevmiyorum aslında sade daha çok hoşuma gidiyor verdiğiniz linkteki sistemin her yeri tema ile değişmiş. Bunu da ekliyorum listeme denemek için indirebilirim google linki verilmiş zaten çabuk iner.

bozart, 1 saat önce yazdı:

8 adet pc ve laptop a kurdum.. Sorunsuz.. Hızlı ve performansli 

Bunu kullandım hocam memnun kalmadım. Açıklayayım hemen. Revo Uninstaller bu sistem de çalışmıyor licprotector diye bir hata veriyor çözümü yok bu forum da 2 tane çözüm önerisi geldi onları denedim ama olmadı bende kullanmadım. Komik olan şu ki sadece MOTUN reisin değil başka Windows 8.1 Embedded Industry Pro sistemlerde de aynı sıkıntıyı yaşadım. Bu linkini verdiğin ISO kalıbı arşivim de duruyor bu arada ;)

VentMois, Bir saat önce yazdı:

Bende 8300 işlemci 990FXA gaming anakart  8 gb ddr3 dual ram 600 w bronze psu  asus gtx 960 var  egenin yaptıgı kokteyl i kullanıyorum.

CANAVAR GİBİ :) @EgeGrkn

Hocam teşekkür ederim fakat etiketlediğiniz arkadaşı hiç sevmiyorum hatta kendisini blokladım ben bedava verse kullanmam çok kibirli yorumlarda insanlara ukala ve hor gören cevaplar veriyor dalga geçiyor. Tavrını sevmiyorum. Yine de teşekkürler.

asd720, 56 dakika önce yazdı:

+1

Bu sistemi öneren 2.kişi oldunuz daha fazla öneri +1 tarzı bildirim gelirse deniyeceğim.

The_Undertaker, 10 dakika önce yazdı:

Bunu kullandım hocam memnun kalmadım. Açıklayayım hemen. Revo Uninstaller bu sistem de çalışmıyor licprotector diye bir hata veriyor çözümü yok bu forum da 2 tane çözüm önerisi geldi onları denedim ama olmadı bende kullanmadım. Komik olan şu ki sadece MOTUN reisin değil başka Windows 8.1 Embedded Industry Pro sistemlerde de aynı sıkıntıyı yaşadım. Bu linkini verdiğin ISO kalıbı arşivim de duruyor bu arada ;)

SIRF    Revo Uninstaller  programı için komple sistemden vazgeçeni ilk defa görüyom :)))

sistemden vazgeçme yerine Revo Uninstaller vazgeçip alternatif uninstall programları var onları denemeniz (mesela TOTAL UNİNSTALL  VEYA YOUR UNİSTALLER ) var ..benim daha önce kullandıgım katılımsız olup nous ustad ın yaptıgı YOUR UNİSTALLER programı REVO dan daha stabil ...yinede tercih sizin

bozart, Bir saat önce yazdı:

SIRF    Revo Uninstaller  programı için komple sistemden vazgeçeni ilk defa görüyom :)))

sistemden vazgeçme yerine Revo Uninstaller vazgeçip alternatif uninstall programları var onları denemeniz (mesela TOTAL UNİNSTALL  VEYA YOUR UNİSTALLER ) var ..benim daha önce kullandıgım katılımsız olup nous ustad ın yaptıgı YOUR UNİSTALLER programı REVO dan daha stabil ...yinede tercih sizin

Hocam ben Revo için değil genel anlamda vazgeçtim sistemden kurduğum 1-2 programda daha hata alıyordum bir de sistem hantallaşıyordu anlam veremedim ona da zaten. Your Uninstalleri ben 4-5 sene önce kullanıyordum şuan güncel sürümü yok ve aldığım bilgilere göre virüslerin evi gibi olmuş o program kimse güvenilir bulmuyor geçen gün yine kurdum denedim ama dediğim gibi virüs yemek istemediğim için sildim tekrardan.

Wani, 19 dakika önce yazdı:

Windows 10 son güncellemede yine sağolsun millete iş çıkarttı. Yani her zaman ki gibi batırdı. Arama sorunu ve yüksek cpu kullanımı hatası mevcut. Eylül veya Ekim güncellemesi (ikinci yarıyıl / sonbahar güncellemesi) gelene kadar Win 10 1903'ten uzak dur.

Sitede @DJ_Rush ve @hadibeolsun arkadaşların hazırladığı temiz ltsc sürümler var. Gerçi senin sistem zaten sorunlu modifiye sistemlerde durum ne olur bilemem. Ancak modifiye sistem kullanacaksan; bu iki arkadaşın düzenlendiği sistemleri kullanmanı öneririm. Yoksa yine sitede el değmemiş Ltsc sürümler mevcut. Güncel olanını indir kur. Bi kaç ayar veya program içinde o kadar emek harcama. Emeğine yazık valla.

Oynanmış ellenmiş sistem istemiyorum reis biliyorsun beni zaten senle bir ara hatırlarsan güzel sistem yapmıştık 1 saat uğraşmıştık öyle bir sistem istiyorum ben sorunsuz ve stabil olması lazım. Sitede göremedim özel mesaj'da da yazdım güncel ve el değmemiş varsa linkini atarmısın bu siteden?