Jump to content
Sign in to follow this  
hasan835

W8.1 Embedded Industry Pro U3 X64+uefı+net Framework 4.8+lisanslı

Recommended Posts

Elin kolun dert görmesin şuan indiriyorum teşekkür ederim devamlı güncel 8.1 Pro veya Emb sürümü arıyordum bu şekilde ellenmemiş ve gereksiz updateler elenmiş özellikle defenderi silinmiş çok cazip geldi. Ama birşey aklıma takıldı sanırım UEFI değil neden MBR olarak yazdırın diye özellikle belirttiniz

Senkron2, 8 dakika önce yazdı:

Elin kolun dert görmesin şuan indiriyorum teşekkür ederim devamlı güncel 8.1 Pro veya Emb sürümü arıyordum bu şekilde ellenmemiş ve gereksiz updateler elenmiş özellikle defenderi silinmiş çok cazip geldi. Ama birşey aklıma takıldı sanırım UEFI değil neden MBR olarak yazdırın diye özellikle belirttiniz

değerli kardeşim, hazırladığım PC'de uefı desteği yoktu, (denemedim de), bu nedenle rufus ile dosya sistemi mbr, hedef sistem bios (yada uefı-csm), dosya sistemi ntfs olarak flash disk'e yazdırıp kurabilirsiniz,

NOT: yukarıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz, net'e bağlandığınızda bence gereksiz bulduğum, aylık kalite+önizleme ve diğer kalitesiz güncellemeleri almayıp update bölümünü de ayarlayın yukarıdaki gibi gelen güncellemelere de gizle diyebilirsiniz, flash playerlar dışındaki güncellemeleri almayın, (PC'nizi boşu boşuna yormayın)

saygılarımla;

Edited by hasan835
  • Like 1

Teşekkür ederim bende uefi uyumlu sistem olduğu için ikileme düştüm açıklamayı okuduğumda. Sistem şuan indi rufus ile UEFI sisteme uygun kurulum yaptırıp kurmayı deneyeyim.

Senkron2, Şimdi yazdı:

Teşekkür ederim bende uefi uyumlu sistem olduğu için ikileme düştüm açıklamayı okuduğumda. Sistem şuan indi rufus ile UEFI sisteme uygun kurulum yaptırıp kurmayı deneyeyim.

rufus ile dosya sistemi mbr, hedef sistem bios (yada uefı-csm), dosya sistemi ntfs olarak flash disk'e yazdırıp kurabilirsiniz,

kolay gelsin,

İndirecek olanlar gönül rahatlığı ile GPT olarakta kullanabilir denendi flash diske yazıldıktan sonra uefi anakartta kurulum ekranı geliyor problem yok herşey için tekrardan teşekkür ediyorum.

111111111111.jpg

• Like 1

Senkron2, Şimdi yazdı:

Please login or register to see this link. Please login or register to see this link. İndirecek olanlar gönül rahatlığı ile GPT olarakta kullanabilir denendi flash diske yazıldıktan sonra uefi anakartta kurulum ekranı geliyor problem yok herşey için tekrardan teşekkür ediyorum.

111111111111.jpg

değerli kardeşim, güle güle iyi günlerde kullanın, bilgilendirmen içinde ayrıca ben size tşk.ederim,

NET'e bağlandığınızda mevcut key aktif olmazsa p.m ile key talep etmeniz durumunda gönderebilirim,

saygılarımla;

bkrydn68, 4 dakika önce yazdı:

uefi sistem tamam da GPT  olarak kurulmuyor sanırım.

yukarıdaki görüldüğü gibi, arkadaşımız kurulumu tamamlamış,

Arkadaşlar kurulum az önce bitti GPT / UEFI olarak kurdum sorun yok. Sistem hızını ve stabilitesini test etmeden direk attım fotoğrafları henüz driver ve programlarımı kurmadım iyi akşamlar herkese 

1111111.jpg

222222222222.jpg

33333333333333.jpg

• Like 1

Senkron2, 3 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kurulum az önce bitti GPT / UEFI olarak kurdum sorun yok. Sistem hızını ve stabilitesini test etmeden direk attım fotoğrafları henüz driver ve programlarımı kurmadım iyi akşamlar herkese 

1111111.jpg

222222222222.jpg

33333333333333.jpg

değerli kardeşim sizi tebrik ederim, bilinçli kullanıcı olmak farkı budur,

saygılarımla;

• Like 1

goldfather1, 15 dakika önce yazdı:

Kardeşim key alabilir miyim acaba

değerli kardeşim tabii p.m'den gönderiyorum,

saygılarımla;

porketles, 4 dakika önce yazdı:

Emeğinize sağlık.Sistemi indiriyorum.Elinizde varsa key alabilir miyim?

tabii ki p.m'den gönderiyorum kontrol edebilirsiniz?

Arkadaşlar buradaki sistemi indirip kuranların karşılaşacağı muhtemel bir sorun var. Windows yanlış hatırlamıyorsam bir update çıkartmıştı onun sonucunda "Ağ" kısmında nekadar bilgisayar bağlıysa görünmemeye başlamıştı. Uzun bir süredir rastlamıyordum ama karşıma yine çıktı, bahsettiğim sorunu halletmek isteyen kişiler resimdeki yere ulaşarak SMB  1.0/CIFS Dosya Paylaşma Desteği isimli eklentiyi aktif etmek zorundalar. Aksi taktirde sadece adres satırından ulaşabilirsiniz ağınızdaki diğer pclere. Yok ben uğraşamam "Ağ" kısmına girince tüm pcleri otomatik listelesin diyorsanız aktif ediniz. 

NOT: Üstat internet problemin devam etmiyorsa SMB protokolünü aktif ettiğin bir iso yayınlarmısın sana zahmet.

SMB PROTOKOLÜ AĞDAKİ PCLERİ OTOMATİK GÖRMEK İÇİN.jpg

Senkron2, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar buradaki sistemi indirip kuranların karşılaşacağı muhtemel bir sorun var. Windows yanlış hatırlamıyorsam bir update çıkartmıştı onun sonucunda "Ağ" kısmında nekadar bilgisayar bağlıysa görünmemeye başlamıştı. Uzun bir süredir rastlamıyordum ama karşıma yine çıktı, bahsettiğim sorunu halletmek isteyen kişiler resimdeki yere ulaşarak SMB  1.0/CIFS Dosya Paylaşma Desteği isimli eklentiyi aktif etmek zorundalar. Aksi taktirde sadece adres satırından ulaşabilirsiniz ağınızdaki diğer pclere. Yok ben uğraşamam "Ağ" kısmına girince tüm pcleri otomatik listelesin diyorsanız aktif ediniz. 

NOT: Üstat internet problemin devam etmiyorsa SMB protokolünü aktif ettiğin bir iso yayınlarmısın sana zahmet.

SMB PROTOKOLÜ AĞDAKİ PCLERİ OTOMATİK GÖRMEK İÇİN.jpg

değerli kardeşim yeniden şu anda upload etmem mümkün değil, zaten SMB  1.0/CIFS Dosya Paylaşma Desteği konusunda kapalı olmasında yarar var, açık olması çok riskli %99 kullanıcılar bunun kapalı olmasını istiyorlar, dikkat edersen, W10'lar da microsoft yanılmıyorsam devre dışı bıraktı,

aktif etmek istiyorsan aşağıdaki fotodaki gibi uygulamalısın, PC'yi yeniden başlatırsan aktif olur,

saygılarımla;

2019-09-17-16-15-45.png

Evet hocam  ben aktif ettim sorun yokta şuan windows 10 dahil diğer sistemlerde de bildiğim kadarıyla açığı kapattı microsoft o sebeple default olarak açık geliyor. Tekrardan iyi çalışmalar dilerim. Bilmeyen arkadaşlar bilgilenmiş olsun en azından

Sistem Hakkında Not : Şuana kadar sistemsel bir hata ile karşılaşılmadı, performans konusunda çok istikrarlı ve akıcı. Derleyen bizimle paylaşan "hasan835" kullanıcı isimli arkadaşa şahsım adına çok teşekkür ederim 

Edited by Senkron2
  • Like 1

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

Evet hocam  ben aktif ettim sorun yokta şuan windows 10 dahil diğer sistemlerde de bildiğim kadarıyla açığı kapattı microsoft o sebeple default olarak açık geliyor. Tekrardan iyi çalışmalar dilerim. Bilmeyen arkadaşlar bilgilenmiş olsun en azından

Sistem Hakkında Not : Şuana kadar sistemsel bir hata ile karşılaşılmadı, performans konusunda çok istikrarlı ve akıcı. Derleyen bizimle paylaşan "hasan835" kullanıcı isimli arkadaşa şahsım adına çok teşekkür ederim 

değerli kardeşim, sağolasın, iyi kullanımlar dilerim,

saygılarımla; 

• Like 1

sezgin91, Bir saat önce yazdı:

Visual C++, DX, flash paketi, office bunlarda olsaydı keşke ve defender silinmeseydi ben defender kullanıoyrdum  yetiyordu

değerli kardeşim, bahsettiğiniz tüm programları siz kurabilirsiniz, zor değil, 

KHEDIRA, 1 saat önce yazdı:

gereksiz servis kapatma işlemini yapsaydınız keşke hocam 

değerli kardeşim,

gereksiz gördüğünüz servisler ile ilgili paketi ana sahifenin altında mevcut linkten indirip, reg +performans ayarlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz,

hasan835, 10/1/2019 - 5:14 PM yazdı:

değerli kardeşim,

gereksiz gördüğünüz servisler ile ilgili paketi ana sahifenin altında mevcut linkten indirip, reg +performans ayarlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz,

Hocam şu reg dosyasını farklı bir yere upload eder misin rica etsem sunucu bakımda diyor hala indirme yapamadım. Yazdığı saatte düzelmedi sunucu