Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Android Emülatör önerisi?

The_Undertaker
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar arada sırada telefonda oynadığım oyunları PC'de oynamak istiyorum çünkü en yüksek grafik ayarları ile rahatça oynanabiliyor telefonum Mate 10 Lite bazı oyunları yüksek ayarda oynayamıyorum. Fakat şöyle bir durum var. Grafik kalitesi fazla olmayan oyunlar bile kasıyor. MSI App Player ( Bluestack'in İsminin Değişmiş Hali ) , LD Player ve Nox Emülatör denedim bu üç programda da oyunlar kasıyor. Var mı böyle sorunsuz şekilde kullanabileceğim emülatör ne önerebilirsiniz?

The_Undertaker, 6 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar arada sırada telefonda oynadığım oyunları PC'de oynamak istiyorum çünkü en yüksek grafik ayarları ile rahatça oynanabiliyor telefonum Mate 10 Lite bazı oyunları yüksek ayarda oynayamıyorum. Fakat şöyle bir durum var. Grafik kalitesi fazla olmayan oyunlar bile kasıyor. MSI App Player ( Bluestack'in İsminin Değişmiş Hali ) , LD Player ve Nox Emülatör denedim bu üç programda da oyunlar kasıyor. Var mı böyle sorunsuz şekilde kullanabileceğim emülatör ne önerebilirsiniz?

Bilgisayarina yan sistem olarak android sistemi kur belki daha tatminkar olur

TOLGAHAN5, 47 dakika önce yazdı:

Bilgisayarina yan sistem olarak android sistemi kur belki daha tatminkar olur

Ona baktım ama sürekli restart atmam gerekecek yani oyunu taş çatlasın 30-40 dakika falan oynayacağım zaten bunun için sürekli restart atıp Windows'a geç geri Android OS'a geç çok zahmetli olacak. Yok mu önerebileceğiniz emülatör?

The_Undertaker, 25 dakika önce yazdı:

Ona baktım ama sürekli restart atmam gerekecek yani oyunu taş çatlasın 30-40 dakika falan oynayacağım zaten bunun için sürekli restart atıp Windows'a geç geri Android OS'a geç çok zahmetli olacak. Yok mu önerebileceğiniz emülatör?

MEmu Emulator,      

KoPlayer

BlueStacks

bunlari bir incele istersen

Edited by TOLGAHAN5

AdnanG252m252351, 2 dakika önce yazdı:

ne oynuyorsun gücü yetmez pc nin belki pc eskiyse vede emülatör ayarına baktınmı ayarlarda donanım vede sürücü opengl destegi şart buraya bir bak  

Hocam oyun 

Please register to see this content.
 bir sürü emülatör denedim acayip kasıyor. Ekran kartım OpenGL 3.0 yada 3.3 destekli olması lazım. PUBG Mobile'yi kendi emülatörü ile oynuyorum OpenGL+ modun da ama başka bir emülatör ile bu grafiği az olan oyunu oynayamıyorum bir sürü emülatör denedim olmadı. 

Droid4x emülatör deneyebilirsin. Android os kurmak istemiyorum diyorsun ama istersen Prime os ya da Phoenix os kurup bir dene, sonuçta donanımı tamamen kullanıyor, emülatörler sadece belirli bir kısmını kullanır. PubG oynayanlar genelde kasmasın diye Prime kuruyor pc ye. Kurması ve kaldırması kolaydır.

4T1LL4, 15 saat önce yazdı:

SmartGaga kesinlikle dene. Şuan resmi sitesine girilemiyor . Ama indirmek istersen 

İndiriyorum deneyeceğim. 

red_d, 11 saat önce yazdı:

Droid4x emülatör deneyebilirsin. Android os kurmak istemiyorum diyorsun ama istersen Prime os ya da Phoenix os kurup bir dene, sonuçta donanımı tamamen kullanıyor, emülatörler sadece belirli bir kısmını kullanır. PubG oynayanlar genelde kasmasın diye Prime kuruyor pc ye. Kurması ve kaldırması kolaydır.

Hocam bu dediklerin multi boot olarak mı kuruluyor yani sistem açılırken windows 10 ve android seçeneği mi çıkıyor? İşlemcim AMD bir tanesi sadece İntel destekliydi Phoenix OS sanırım

The_Undertaker, 4 saat önce yazdı:

İndiriyorum deneyeceğim. 

Hocam bu dediklerin multi boot olarak mı kuruluyor yani sistem açılırken windows 10 ve android seçeneği mi çıkıyor? İşlemcim AMD bir tanesi sadece İntel destekliydi Phoenix OS sanırım

Bu ara gerçek makinede dualboot olarak Android sistemler deniyorum, aynen dediğiniz gibi boot menüde Windows10 ve android seçeneği çıkıyor, işlemcim intel i5 4210M işlemci yani öyle ahım şahım bir işlemci bile değil, sonuçta eski sayılır bir laptop. Her iki sistem de normal şekilde çalışıyor, AMD makinem olmadığı için deneme fırsatım yok maalesef

Araştırmalarım sonucu (bence) en iyi iki sistem 1-Prime OS 2-Phoenix OS

Prime OS çok daha stabil çalışıyor, görsellik çok fazla yok ama çok şık görünüyor. Hdd' de ayrı bir yere kuruluyor (örneğin ben D dizininde 32gb yer ayırdım). Başlangıçta ayırdığı bölüm "raw" formatında ve harf atanmış şekilde görünüyor ama ben bölümün harfini disk yönetiminden kaldırıp bölümü gizledim daha güzel oldu,tertemiz. Grubu dosya olarak C dizinine atıyor, göze batmıyor ve kendini Windows boot menüye ekliyor, siz dilerseniz bootice ile bcd yi editleyip açılış sırasını ve saniyesini değiştirebilirsiniz, ben 3 saniye olarak ayarladım, varsayılan (ilk sırada) Windows duruyor, müdahale etmediğim zaman 3 saniye içinde Windows başlıyor, istersem androidi seçiyorum. Boot menünün metro arayüzünü kaldırdım (açılışı hızlandırmak için) siyah boot menüde iki işletim sisteminin boot isimleri görünüyor. İki sistemde de root açıp kapatabilirsiniz.

Phoenix OS ise görselliğe daha fazla önem vermiş çok güzel görünüyor ve fazlasıyla Windowsa benzetmişler ama içindeki bazı uygulamalar gıcık ediyor, reklamlı ve kaldırılamıyor, daha doğrusu kaldırıyorsunuz ama açılışta hatalar vs veriyor, sırf o uygulamalara gıcık olduğum için Prime OS ye geçtim. Kurulum yöntemi Prime OS ye göre daha farklı, istediğiniz herhangi bir bölüme klasör içinde sanal imaj oluşturuyor (img) ve imaj üzerinden çalışıyor, windows içine extra dosya vs atmıyor. Uninstall seçeneği eklemişler, tertemiz kaldırabiliyorsunuz. Klasörü siliyor, boot girdisini siliyor bu kadar. Avantajı ise Windowsun tüm disklerine hakim bir sistem, tüm diskleri görüp yönetebiliyorsunuz diğer disklerdeki resim, video, word vs açabiliyorsunuz, tabi uygun apk varsa. Prime OS de bu özellik yok, sadece android sistemini görüyor.

Normalde oyun oynamam ama Prime OS de PubG denemesi yaptım, sistemi zorlamak adına, kendi oyun yöneticisi var gayet başarılı kasma yok, lag yok tabi internet hızınıza göre değişebilir. Her iki sistemde de keymapper var, klave mouseyle gayet güzel oyun oynayabiliyorsunuz ama Prime OS de PubG için özel olarak ayarlanmış otomatik tuş kombinasyonu mevcut, uğraşmıyorsunuz, counter strike oynar gibi oynatıyor, sanırım başka oyunlar için de otomatik tuş kombinasyonları mevcut ama oyunla aram pek fazla olmadığı için araştırmadım. Phoenix OS de keymapper pek hoşuma gitmedi.

Her iki sistemde de ilk kurulum ingilizce ama sistem açıldıktan sonra dili değiştirip Türkçe kullanabilirsiniz, sorun olmuyor.

Prime OS Türkçe klavyenizin neredeyse her özelliğini kullanabiliyor, ses kısma-açma, ışık ayarı, Fonksiyon tuşları (FN+F... vs) Türkçe karakter desteği de var, klavyemle tam uyumlu çalıştı. Phoenix OS maalesef Türkçe karakter desteği yok ve her fonksiyonu kullanamıyorsunuz.

Her iki sistemde de hoşuma gitmeyen ortak nokta (çok bir önemi yok ama) sistem açıldığında şifresi kayıtlı olan Wifi ağına otomatik bağlanmıyor, wifi ye tıklayıp modemi tıklayınca bağlanıyor. Telefon gibi otomatik bağlansaymış güzel olurmuş.

Android OS kurulumları Windows + Linux ten hiçbir farkı yok, sorunsuz kurulup kaldırılabiliyor, emulatorlere göre avantajı ise, emulatorler sadece sizin ayırdığınız kadar kaynak kullanabiliyor (işlemci çekirdeği, ram vs) ama kurulu olan Android sistemi doğal olarak PC nin bütün gücünü kullanıyor. Youtube de bolca videolu anlatım mevcut. Androidi bilgisayarda kullanmak hoşuma gitti. Sanırım sistemi kaldırmayacağım, sıkılınca androide geçerim, güzel oluyor tavsiye ederim.

Yine de bu sistemle üzerinde kişisel verilerinizi içeren uygulamalar kullanmamanızı tavsiye ederim (whatsapp, intenet bankacılığı vs) sonuçta ikisinde de root var ve modifiye edilmiş sistemler.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. Umarım konuya ilgisi olanlara yardımcı olur.

Edited by red_d
  • Thanks 2

The_Undertaker, 22 saat önce yazdı:

Hocam oyun 

bir sürü emülatör denedim acayip kasıyor. Ekran kartım OpenGL 3.0 yada 3.3 destekli olması lazım. PUBG Mobile'yi kendi emülatörü ile oynuyorum OpenGL+ modun da ama başka bir emülatör ile bu grafiği az olan oyunu oynayamıyorum bir sürü emülatör denedim olmadı. 

o zaman tek diyeceğim fazla bilgim yok yalancı çıkmak istemem kolay gelsin