Jump to content

Acer Aspire V5 122p

3k0
 Share

Recommended Posts

Merhabalar. 

İkinci el olarak Acer Aspire v5-122p Amd a4 işlemcili 4 gb ramli Amd radeon hd 8210 ekran kartı mevcut (paylaşımlı 2 gb) Dokunmatik ekranlı bilgisayar aldım elimin altında bulunsun diye. Bayağı ucuzdu o sebeple aldım. 

Fakat işletim sistemi seçimi yapamıyorum. Windows 7 Perf. Edit. Mod'lu windows 7 kurduğumda dokunmatik ekran çalışmıyor. Windows 10'da ise sistemde bir ağırlık var gibi işlemleri geç algılıyor.  Bu yüzden Ssd sipariş ettim. Geldiğinde Ssd'ye kurulum yapacağımdan dolayı şu anda işletim sistemi arayışındayım. 

Sitesinden kontrol ettiğimde Win 8 ile gelmiş. Windows 8 sevmediğim için kurmadım. 

Bu yüzden bu sistemde hızlı ve seri olarak çalışacak sürüm aramaktayım. Tavsiye edeceğiniz dokunmatiğin işlevini yitirmeyeceği windows sürümü var mı? 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

yasak_ask, Bir saat önce yazdı:

SSD takmayı düşünün derim. İşlemci kötü, ssd biraz durumu düzeltir.

3k0, 9/17/2019 - 9:30 PM yazdı:

Bu yüzden Ssd sipariş ettim. Geldiğinde Ssd'ye kurulum yapacağımdan dolayı şu anda işletim sistemi arayışındayım. 

Bu konu sana yardımcı olur sanırım, tam aradığın işletim sistemi...

Tavsiye edilen ve kendi kullandığım tüm sürümler arasından Windows 8.1 Perf. Edit. açık ara farkla çok rahat ve tüm fonksiyonları stabil şekilde çalışan sürüm oldu. 

Bu konuda tavsiyeleriniz doğrultusunda Ssd'ye kurulum yaptım ve rami 6 gb'a çıkardım. Sonucunda Win 8.1 sürümü mükemmel çalışmakta ve takılma sorunu olmamakta. 

Teşekkür ederim yardımlarınız için :)

• Like 1