Jump to content

Eklentilerin [addon] Xp Cd'sine Eklenmesi Anlatımı

morning
 Share

Recommended Posts

Eklentileri paylaşıyoruz,indiriyoruz iyi hoş da nasıl entegre edeceğiz?

Bunun için en sık kullanılan 2 yöntem var onları yazıyorum.

1.nLite ile entegre etme

nLite indirme bağlantısı (.Net Framework 2.0 gerekmektedir.)

http://home.midmaine.com/~nlite/nlite/nLite-1.4.9.1.installer.exe[/CODE]

nLite ile eklenti eklememiz gayet kolay.öncelikle Görev seçim Menüsünden Düzenleme/Güncelleme/eklenti'yi işaretlemelisiniz.

addon1pg0.jpg

Daha sonra istediğiniz Eklentileri sürükle-bırak yöntemiyle Ya da ekle tuşuna basarak ekleyebilirsiniz.

[b]icon13.gif[size=3]DİKKAT[/size]icon13.gif[/b]:Güncelleme Paketi entegre edecekseniz en başa, Antivirüs entegre edecekseniz en sona koymanız gerekir.Bunu da sağ taraftaki ok tuşlarıyla ayarlayabilirsiniz.

addon2bo7.jpg

Daha sonra entegre işlemini başlatın.Seçtiğiniz eklentilere göre entegre süresi uzayabilir.

[color=#0000ff][b]2.RVM Integrator ile entegre etme:

[/b][/color]

RVM integrator indirme bağlantısı.

[CODE]http://integrator.siginetsoftware.com/data/download.php?id=1[/CODE]

[b]Öncelikle:[/b]RVMi'ye ekleyeceğimiz eklentileri bir klasörde toplamanız gerekiyor.Farklı klasörlerden farklı eklentiler ekleyemezsiniz.(Eklersiniz de yöntem biraz uzun)

RVM Integrator'u açıyoruz ve ilk 3 nokta(...) butonu ile XP CD'mizi seçiyoruz.Update Pack Entegre edeceksek gerekli yerden ekliyoruz [b]addon bölümünden değil!

[/b]En alttaki 3 nokta(...) butonu[b] [/b]ile az önceki addon klasöründeki dosyalarımızı ekliyoruz.

[b][color=#ff0000]icon13.gifÖNEMLİ!icon13.gif [/color]:[/b] [b]RVM'ye ekleyeceğiniz eklentilerin dosya adlarında [u]addon[/u] kelimesi geçmelidir! Yoksa entegre edemezsiniz! Eğer isminde addon olmayan bir dosya varsa bunu addon yapın o zaman entegre ederken görünecektir.[/b]

rvmi1qc7.jpg

Optimize System Files seçeneği bazı dosyalarda optimizasyon yaparak bize çok az daha hızlı bir kurulum sağlar.Ama entegrasyon süresini uzatır.İsterseniz işaretleyin.

Daha Sonra da entegre et tuşuna basıyoruz.

rvmi2xf1.jpg

[b]Her iki programda da amacımıza ulaşıyoruz.Tercih size kalmış. Tabii bazı özel eklentiler sadece RVM veya bazıları sadece nLite ile ekleniyor.Ona dikkat edin.

Mesela forumda verdiğim yama ve çözünürlük eklentileri nLite ile eklenmemektedir.

A&R Upd. Pack (Yeni adıyla XP SP3 AIO güncelleme paketi) de RVM ile eklenmiyor.

Bunun için eklenti konularında verilen notları gözönünde bulundurmalısınız.[/b][i]

Düzeltme: İmla düzeltmeleri

Düzeltme 2 : Yabancı kelimelerden arındırma

[/i]

Edited by morning

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

yau abi ben bu program ekleme işini bir türlü yapamadım. nLite de gösterdiğinz yerden katılımsız hazırlanmış .exe dosyalarını ekliyoruma ama son aşamada cd oluşturulurken hepsini çalıştırıp bilgisayarıma kuruyo. nerde hata yapıyorum bu işin püf noktası nedir bir yardımcı olabilirmisin morning hocam.

• 2 ay sonra...

nlite ile ekleyeceğimiz programları xp klasorümüzün içine atmamıza gerek var mı ?Burda onunla ilgili birşey yazılmamış.Hazırladıgım addonları nlite ile eklerken Lütfen dosyalarının konumunun ASCII isimli klasorde oldugundan emin olun diye bir hata aldım.Nerede hata yaptım acaba .

Tamamdır Arkadaşlar Çözdüm Olayı.Basit Bir Hata Her Zamanki Gibi .. ENTRIES.inf yazacagıma INTRIES.inf yazmışım =))

Edited by KuRT-CeZa

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Hocam ben nette "Windows Updates Downloader" diye bi program buldum. Windows updateleri exe olarak indiriyor. Şu an update pack olarak en son kasıma kadar olan updateleri içeren pack var sitede. Kasım sonrası updateleri indirdim. Onları da mı 7z formatına çevirip sonra nlite ile entegre edeceğiz?

Edited by ortho

arkadaşlar ellerinize sağlık

herşeyi hazırlıyor önümüze koyuyorsunuz bize sadece yemek kalıyor misali herşeye hazıra alıştırmayın bizi yol gösterin azcıkta biz uğraşalım

mesela hotfixleri sizler bir yerlerden alıyor hazırlıyorsunuz

hangisinin lazım olduğunu nerden biliyorsunuz

sonra bunlar microsoftun sitesinde ayrı ayrı

hepsini nerden bulup indiriyorsunuz

teşekkür eder çalışmalrınızın devamını dilerim

saygılarımla

arkadaşlar ellerinize sağlık

herşeyi hazırlıyor önümüze koyuyorsunuz bize sadece yemek kalıyor misali herşeye hazıra alıştırmayın bizi yol gösterin azcıkta biz uğraşalım

mesela hotfixleri sizler bir yerlerden alıyor hazırlıyorsunuz

hangisinin lazım olduğunu nerden biliyorsunuz

sonra bunlar microsoftun sitesinde ayrı ayrı

hepsini nerden bulup indiriyorsunuz

teşekkür eder çalışmalrınızın devamını dilerim

saygılarımla

Bu hotfix entegrasyonu değildir.Addon entegrasyonudur.

Hakanakt'In konusunda da sormuştun bu soruyu ve gerekli açıklamayı o konuda yapmıştım.

Hocam ben nette "Windows Updates Downloader" diye bi program buldum. Windows updateleri exe olarak indiriyor. Şu an update pack olarak en son kasıma kadar olan updateleri içeren pack var sitede. Kasım sonrası updateleri indirdim. Onları da mı 7z formatına çevirip sonra nlite ile entegre edeceğiz?

nLite'a direk hotfix eklenebilir.

• 2 hafta sonra ...