Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

önerileriniz Nelerdir Leptopda Virüs Var

efsane_6868
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar bende lenova y510p model leptop var ama son zamanlarda yavaşladı ve benim taşınabilir hdd yi görmemeye başladı leptopda antivirüs yoktu masa 

üstünde bir filmi silmek istediğimde silemediğimi farkettim salt okunurdu kaldırıyorum tamam diyorum tekrar baktığımda gene salt okunur oluyor Eset Smart securtiyi orijinal sitesinden indirip kurdum yaklaşık bi yüz  kadar virüs buldu ama o klasör gene kalkmıyordu sonra sadaece o klasörü tarattım içinden truva atı çıktı ama hala silinmiyor klasör filmi taşına bilir hdd den atmıştım  

ne yapmamı önerirsiniz antivirüs olarak neyi kullanem 

birde 

Windows 10 da Ayarlar-Güncelleştirme ve güvenlik - kurtarmada  - Bu bilgisayarı sıfırla dediğimizde sadece C yimi yoksa tüm yerel diskleride sıfırlıyormu 

yerel diskleri sıfırlamadan nasıl yaparım D alanında resimlerim var ailevi onların asla silinmemesi lazım lütfen yardımcı olun teşekkürler

Görüntü

Burada dosyalarımı sakla yı seçin yerel disk c deki uygulama ve ayarlar kalkar dosyalar kalır 

Herşeyi kaldır seçeneği tüm tüm uygulama ayar ve dosyalar kalkar sizin D sürücüsüne yedeklediğinizi dosyalar kalkmaz. Silinemeyen dosyalar için UNLOCKER  proğramını kullanın.   

anladığım kadarıyla tüm sürücüler virüslü.

önemli dosyaları kurtarmak istediklerinizi usd diske kopyalayın.
bilgisayara tam format atın. tüm sürücüleri silin tekrar biçimlendirin.

pc ye format attıktan sonra eset kurun demo 30 günlük. sonra harici diski takın kurtarmak istediğiniz bilgilerin olduğu. artık ne kurtulursa.

ben başka sağlam çözüm düşünemiyorum. virüs bulaştıktan sonra ne yapsan format atmadan kurtulamıyorsun. :(

• Like 1

Önemli yerleri eset ile tarat virüsleri sil,dosylarını flash diske aktar,500gb hhd'nin 60gb'ını windows'a ayırdım kalanı D, daha önce virüs girmişti, C ve Diskinini tamamen eset ile tarattım virüsleri sildi, önemli dediğim dosyalara da bulaşmıştı,neyseki  ara ara dosyalarımı yedek hdd'ye yedeklediğimden sorundan sıyrıldım,demem o ki eset ile C ve D'yi tarat silebildiğini sil, son olarak usb ile windows kur!.

Edited by gangstarap

arkadaşlar virüs olayını hallettim şuan antivirüs programı ile kapsamlı tarama yapıyor  ben size şunu soracaktım

daha öncelerden benim şuan hdd var ama hdd virüslü olduğu için takamıyorum 

şimdi şöyle usb den gelen tüm autorun olsun tüm herşeyi kapatmak için bir kod vardı  usb disk securtiy değil daha güzel birşeydi ama şimdi bulamıyorum 

amacım hdd den virüslerin bilgisayara girmesini kapatmak nasıl yaparım   

zaten hdd yede kapsamlı bir tarama yaptıracam

Ben 10 yıldan fazladır Eset Nod32 kullandım. Bugüne kadar da çok ciddi virüs sorunu yaşamadım. Çok önemli bir dosya yoksa tertemiz format atmanı tavsiye ederim. Virüs bir bulaştı mı çok can sıkabiliyor. Esetle taratırken de bulduğu sonuçlarda renk olarak hangi renk olduğu da önemli. Çünkü esette yeşil renk temiz, turuncu virüs olma ihtimali var ve kırmızı virüs olma ihtimali çok yüksek dosyalardır. ilk tavsiyem temiz bir format, format atmaycaksan da eset smart security yerine de eset nod32 ile taratmanı tavsiye ederim. Daha önce eset smart security yüklemişsin, başka bir antivirüs yükleme fikrin varsa esetin kendi sitesinde kaldırma proğramları var, önce o proğramla kaldır sonra yeni antivirüs yükle. Çünkü birbirinden farklı antivirüs proğramları pc' nin çökmesine sebep oluyor. Kurtulduktan sonra da çok yoğun şekilde kullanılan usb leri pc ne takarken dikkatli ol. İndirdiğin dosyalar içinde, güvenilir siteler bulup  genel olarak o siteleri kullanırsan ileri de virüs yeme ihtimalin düşer. Çok tekrarladım ancak yine yazayım. Virüs konusunda eminsen format en temizi...

Dosya silme işlemi sadece masaüstündemi olmuyor D sürücüsü varsa E sürücüsünden de dosya silmeye çalıştığında da aynı sorunla karşılaşıyor musun. ?

Trojen ihtimaline karşı bu uygulamayı indir

Please register to see this content.

efsane_6868, 5 saat önce yazdı:

arkadaşlar virüs olayını hallettim şuan antivirüs programı ile kapsamlı tarama yapıyor  ben size şunu soracaktım

daha öncelerden benim şuan hdd var ama hdd virüslü olduğu için takamıyorum 

şimdi şöyle usb den gelen tüm autorun olsun tüm herşeyi kapatmak için bir kod vardı  usb disk securtiy değil daha güzel birşeydi ama şimdi bulamıyorum 

amacım hdd den virüslerin bilgisayara girmesini kapatmak nasıl yaparım   

zaten hdd yede kapsamlı bir tarama yaptıracam

s.a usta geçmiş olsun

Please register to see this content.
 bu  programı indir  pc ye vede hariciyi temizle memnun kalacan ben bu programla pc ler kurtardım  hddler temizledim şiddetle tavsiyemdir kolay gelsin