Jump to content

Usb'den Xp Kurulumu - Ekstralarla!

morning
 Share

Recommended Posts

Peki ben nerede hata yaptım ki.. Diskten boot oluyorsa, açılışta hiçbir şey yapmadan xp cdsi takılı olduğu gibi önyükleme başlamalı.. yanlış mıyım..

Birde 8GBlık diski ntfs yaptık, acaba fat mı yapmalıyım. bu sebepten bir sorun çıkıyor olabilir mi .

• 2 hafta sonra ...
  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaslar isteyene kolay yontem 1dakkada hazır sıstem cok pratık ısteyen bunu da bı denesın

Vista deneyen oldu mu arkadaslar bende kurulumun ılk asamasında vista yukleme diskini takın driver yuklenemedi takılı disk bulunamadı diye hata veriyor bu sorunu nasıl halledebiliriz.Ayrıca bu konuya hakim olmayan arkadaslar bu olayı WinSetupFromUSB programıyla cok pratik yapabilirler geriye sadece menu.lst yi duzenlemek kalır.Vistayı usbden sorunsuz kurdurabilen arkadaslar nasıl cozdunuz ben takıldım kurulumun ılk asamasında.Flash Bellektendir deseniz 4 tane u3 lu u3 suz flash bellekte denedim.Ayrıca Bu yontemle hirens boot cd calıstırabılenınız oldumu calısıyor ama her hangı bır programı sectınızde dıyelımkı nortonghost . Bootcd klasoru bulunamadı hatası veriyor.

ayrıca yaptıgınız flash bellegı WinSetupFromUSB programında Qemu secenegıne tıklayıp tamama tıkladıgınızda cok kolay test edebılırsınız.

menu.lst dosyanızın en ustune

splashimage=(hd0,0)/splash.xpm

kodunu yapıstırıp su arkaplanları da ındırın grub menunuzde arkaplan resmı olsun

Please register to see this content.

splash.xpm kısmını sız kendı kullanacagınız arkaplanın ısmını gırersınız

Edited by dellymc

ntldr eksik hatası alan arkadaslar flash bellekten boot edemeyen arkadaslar

bu lınkten gui programını ındırın programın ana menusunde flashınızın dıskını secın ınstalla tıklayın boot edecektır ben de de boot olmuyordu sımdı boota gectı .

Vistayı da ekledim ancak

Windows boot manager

file:\Boot\BCD

status:0*000000e

info en error occured while attemting to need boot configuration

hatası veriyor

bootsect /nt60 f: komutunu verdimm flash f de oldugu için sonuc yine aynı vista gercekten kurulabiliyor mu ben bır suru degısık yoldan yaptım ama bu seferde kurulumun ılk asamasında vista yukleme diskini takın driver yuklenemedi takılı disk bulunamadı diye hata veriyor yapan arkadas varsa bu hatalar nasıl gıderılır

bu hata hani Vmware de vista kurulmuyordu almanca vista kurulur dıyorlar bu hatayı vermez daha denemedım bızdekı vistalara vistatomsdn patchı var onu da denedim sonuc yine aynı ghost vista denedim olmadı usbmultiboot yontemıyle denedım olmadı grubdos ıle denedım olmadı ille cd den kurulum istiyor bu meret

millet vhd den kurmaya baslamıs bunu

amacım reklam degıl sadece gordugumu paylasayım dedım torrentte aratırsanız vista ve win7 nin vhd seklı var bu 6 lınktede vhd boot etmeyi anlatmıs ben denemelerdeyim su an ghost xp gıbı bırsey

ınceleyin bi

Edited by dellymc

s.a morning. verdiğin linkteki dosyaları indirdim. ama işlemleri yaparken bir hata yani bir eksiklikle karşılaştım.

resmini koyamadım çünkü kafeden giiyorum ve acil bulmam gerek.

probleme gelince bat dosyasını açtıktan sonra h yazıp işlemleri yapıyoruz. e devam ediyoruz . devam ederken hani bizden windows ile ilgili birşey geliyorya. oraya seriali kullanıcı adını vb. şeyleri yazıyoruz ya he işte bana o gelmiyor. acaba yardım edebilirmisin. inşallah anlata bilmişimdir.

video daki anlatımlardan gidiyorum ama çözümü bulamadım. lütfen yardım....

Aslında PeToUSB portable xp'leri belleğe atmak için,ama portable xp olup olmadığını kontrol etmiyor.i386'dan boot edip setupldr.bini çağıracak kayıtları usbnin boot bölümüne yazarak dosyaları belleğe kopyalıyor.

Bende de 1 GB kingston bellek var :) demek ki kingston 1 gblarda sorun yok :(

Şunları da unutmamak lazım:

- Her anakart usb'den açılışı desteklemez(özellikle eskiler)

- Her usb bellek usb'den açılışı desteklemez(özellikle eskiler)

- Her anakart usb 2.0 hızında boot etmez

- Her anakart her usb belleğe uymayabilir

- Her anakart sorunsuz usb açılışı yapmayabilir.

özellikle bellek ve anakartın usbden açılışı desteklemesi önemli.

cok güzel ama ben yaptım multi boot lu hepsi güzel boota geliyor seciyorum ama xp kurulumu seciyorum

bolümlemeye geldiginde

partitionları secmeye gelince mavi ekran hatası veriyo bunu nasıl asarım

• 3 hafta sonra ...

Ben sadece morning kardeşmizin anlatımının sorunsuz olduğunu dikkat edildiğinde ve USB den boot seçeneği olan bir ana kart ile bootable bir usb bellek ile sorunsuzca gerçekleştirilebildiğini belirtmek için yazıyorum. Defalarca bu yöntem ile USB bellek hazırlayıp format attım. Sorunsuz zahmetsiz ...

Tekrar teşekkrüler morning ...

Ne söylicemi bilmiyorum morning valla noktasına,virgülüne kadar herşeyi anlatmışsın şurda tamama basın burda evete basın v.s konu ne olursa olsun hiç bir forumda böyle anlatım görmedim eline kolune sağlık arkadaşım ilk deneme başarıya ulaştım bu arada multiboot yazmışsnda merak ettim sayende loader.bin le iso boyutunu düşürmeyi başardık sanırım usb için böyle bir yöntem yok çünkü burada isoyo değil xp klasörünü gösteriyoruz yinede işin piri sen olduğun için sorayım dedim :(

• 2 hafta sonra ...

Bu Faydalı ve güzel Paylaşım için Çok Teşekkür ederim. :withstupid:

Bende 1 GB microCD hafıza kartı var Kat okuyucuya yerleştirip, NTFS olarak biçimlendirdim. Videolu anlatımda anlatılanları yaptım. Oldu

Bilgisayarıma Xp yi katılmsız olarak bellekten Yükledim Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Ghost ve Partition magiç te oldu. Ama Yüklenmesi için INSTALL_PRGS Klasörüne attığım katılımsız programlar Yüklenmedi.

Edited by kamuran731

Bu Faydalı ve güzel Paylaşım için Çok Teşekkür ederim. :D

Bende 1 GB microCD hafıza kartı var Kat okuyucuya yerleştirip, NTFS olarak biçimlendirdim. Videolu anlatımda anlatılanları yaptım. Oldu

Bilgisayarıma Xp yi katılmsız olarak bellekten Yükledim Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Ghost ve Partition magiç te oldu. Ama Yüklenmesi için INSTALL_PRGS Klasörüne attığım katılımsız programlar Yüklenmedi.

INSTALL_PRGS klasörü otomatik kurmuyor zaten.Sen kendin kuruyorsun.

ya ben bu konuyu çok güzel anlatan bi yer buldum reklam olması siyeti veriyim genede

şimdi soruma gelecem. benim cd rom 4 ay önce arıza yaptığı için daemontools la katılımsız cd yi mount edip hazrlamayı denedim ama şu dos sayfasında Enter your choice kısmına 1 yazarak enter tuşuna basıyoruz. sonra xp nin olduğu yeri seciyoruz ya. işte orda eror veriyor. 3 farklı katılımsız image denedim hepsinde hata verdi ne yapmam lazım

Daemon Tools'tan yapma. İmajı bir klasöre çıkarıp dene.

gene olmadı ya önce eror veriyo.işleme devam edince 1. menude xp yi gösterdiğim yer çıkıyor ama

sonra 4 e basıp yes dediğimiz zaman gecersiz paramatre hatası veriyor hatta yalnız I386 klasörünü gösterdim gene aynı hatayı verdi. beceremicem heralde ben bu işi

arkadaşım ben bu iş bittikten sonra kurulumu tamamladıktan sonra belleğimi eski haline getirip kullanabilecek miyim acaba... bunu nasıl yapabileceğim hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

ya ben bu konuyu çok güzel anlatan bi yer buldum reklam olması siyeti veriyim genede
şimdi soruma gelecem. benim cd rom 4 ay önce arıza yaptığı için daemontools la katılımsız cd yi mount edip hazrlamayı denedim ama şu dos sayfasında Enter your choice kısmına 1 yazarak enter tuşuna basıyoruz. sonra xp nin olduğu yeri seciyoruz ya. işte orda eror veriyor. 3 farklı katılımsız image denedim hepsinde hata verdi ne yapmam lazım

aynı yöntemi bende denedim hemde defalarca... ama olmadı. sanal sürücüdeki dosyaları boot etmiyor. Bir yerde yanlış yapıyoruz ama nerde

xp dosyalarını bir türlü bulup tanıtamadım lütfen yardım edin indirdiğimiz zipli dosya içinde onlar nerde acilen cevap yazın lütfen ne olur çıldıracağım yoksa

zipten bi klasöre çıkart. çerçi benimki ölede olmuyo ama zipten çıkarmassan bulamassın zaten

aynı yöntemi bende denedim hemde defalarca... ama olmadı. sanal sürücüdeki dosyaları boot etmiyor. Bir yerde yanlış yapıyoruz ama nerde

aynen ben aylardır deniyorum. her anlatan kişinin söylediklerini uyguladım ama bi türlü beceremedim. acaba benim dizüstü olabilirmi bunun sebebi.

arkadaşım ben bu iş bittikten sonra kurulumu tamamladıktan sonra belleğimi eski haline getirip kullanabilecek miyim acaba... bunu nasıl yapabileceğim hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Elbette,bildiğiniz sağ tık > biçimlendir diyerek belleğinizi formatladığınızda sorunsuz kullanabileceksiniz.Defalarca usb'den kurdum ve defalarca belleğimi normal olarak kullandım.

yenibitelemresmi2n.th.png

konu anlatımı oldukça başarılı ellerine sağlık ama ben resimdeki gibi bir hatayla karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim çalışmalarınızda başarılar

XP'nin bulunduğu klasör boşluk içermemeli.

KesmeSeker arkadaşım senin için ne yapabilirim bilmiyorum ama görüldüğü gibi sorunsuz kullanan çalıştıran kuran var.Sorun dizüstün olabilir dediğin gibi,bazı bilgisayarlar gıcıklık çıkarıyor bu konularda ;)

S.a mornig dediğin her şeyi yaptım....

Kur yapılandırma felan orları geciyo yüklemek için tekrar başlattığında

Mavi Ekran Geliyo Ve aynen Şöyle Yazıyo

Bi Sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için windows kapatildı.

Bu durdur hatası ekranını ilkkez görüyorsunuz Bilgisayarınızda virüs kontrolu yapın. Yeni yüklenen sabit.......

Teknik Bilgiler:

STOP: 0X0000007B (0XF7A31524,0XC0000034,0X00000000,0X00000000)

Böyle bi sorunla karşılastım

Acer Aspire 5110 Pc

Perfext Xp Yamalı bi xp yi denedim??........

morning çok teşekkürler fakat ben xp dosyasının yerini dahi gösteremiyorum 1 tuşuna basıyorum ve direk Giriş Hatası: ".vbs" dosya uzantısı için bir komut dosyası alt yapısı yok. diye hata sen öle dedikten sonra xp dosyalarını flash belleğe aktardım yine aynı hatayı aldım videoyu biraz daha inceledim bende eksik olan şu klasörü fark ettim usb_xpbt galiba böle bir klasör açıcaz onun içine yerleştircez xp dosyalarını morning bunu demek istedi her haldi diye düşündüm oda olmadı bu hatayı nette araştırdım çözüm için formatlıcakmışız format benim için basit fakat formatsız bir çözüm varmı acaba 1 kısmına kadar videoyu çok ayrıntılı inceledim acaba atladığım yada videoda xp otamatik olarak yapıyor neyse dediğin bir konu varmı diye merak ediyorum morning şimdiden teşekküler çalışmalarında başarılar