Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb'den Xp Kurulumu - Ekstralarla!

morning
 Share

Recommended Posts

morning kardeş Mickist'in yöntemi ile xp kurulumunu yaptım çalıştı sizn yeni yönetminizi şimdi gördüm merak ettiğim bişey var bu yöntem ile xp ve vistayı multiboot seklinde bellekten kurdurabilirmiyiz yani ikiside kurulabilir sekilde olacak portable değil tabi belleğin boyutuda buna uygun olduğunu düşünürsek sorun cıkarmı mesala baris_seven arkadaşımzın dvd çalışmasını belleğe atmayı düşünüyorumda bu mümkünmü ?

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

öncelikle yazınızı caps lock açık ve büyük yazmanıza gerek yok.

Bilgisayarım'a girip C:'yi açın.

Araçlar > Klasör seçenekleri > Görünümden gizli dosyaları Gösteri seçin ve Aşağıya inin.

Orada Korunan işletim sistemi dosyalarını gizlenin işaretini kaldırın.

Pencereyi tamam diyerek kapatın.C'de birçok dosyanın göründüğünü göreceksiniz.

Burada Boot.ini'ye sağ tıklayın.Özellikler deyin ve salt okunur işaretini kaldırın.

Ve boot.ini'ye çift tıklayın.Not defteri açılacaktır.

Şimdi En alt satırı yani USB repair not start xp proffessional içeren satırı silin.

Bu işlemi çok dikkatli yapın sadece son satırı sileceksiniz.Başka bir şey silmeyin.

Değişiklikleri kaydedin ve isterseniz yukarıda dosya gösterme seçeneklerini tersine döndürün.

Kolay gelsin,sorun olursa yardımcı olurum

Please register to see this content.

driverpacks +driverpacks driverlarını driverpacks içine driver arşivini zip li olarak driverpacks sitesinden indirdigim gibi klasöre yükledim ama ınstal _dirver.cmd tikladıgımda bu ekran geliyor

neye basacam hangi tuşları kullanacam

DRİVERLARI KENDİSİ OTOMATİK YÜKLÜYORMU?????????????

degilmi instal _driver.cmd tikladımda

ilgin için tşk ederim cevap bekliyorum

Edited by esenfirt

morning kardeşim bunu deniyen 2 ci kişi benim herhalde ÇÜNKÜ DAHA ÖNCEDEN SORULAR SORMUŞTUM VE SAYENDE BAŞARİYA ULAŞTİM SÜPERSİN...

BİRDE MSN ADRESİNİ VERSEN KONUŞURUZ SENİNLE BARİŞ SEVEN KARDEŞİMLE KONUŞUYORUZ GECELERİ DERTLEŞİYORUZ

SENİNLEDE DERTLEŞSEK MSN ADRESİNİ VERİRMİSİN...

Edited by esenfirt

Arkadaşlar sizin de yardımlarınızla U3 Özellikli Sandisk 8GB belleğime Barış Seven'in hazırladığı PerfectXpDriver Ed.ı yüklemek istiyorum. Tıpkı Dvd'den başlatınca gelen hazır menünün gelmesini ve Ghost vs dahil hepsinin çalışmasını istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Yükleme videosu çok güzel hazırlanmış. Ancak bu anlatımı PerfectXpDriver Ed.a uyguladım. Açılışı Usb'den yaptım. Hazır menü gelmedi ama xp kurulumu otomatik başladı. Yardımcı olursanız sevinirim. :rolleyes:

öncelikle çok tşk ederim emeğine sağlık yaptım dediklerini videoyu izledim oldu bi makinda denedim başlangıç ekranını flan gördüm

ama kusura bakma ben acemiyim xp cd si 595 mb gözüküyor buradan indridiğim temiz sp3 lü katılımsız ama benim usb de ise 426 mb gözüküyor acaba eksik yüklediğim bişeymi var ?.

bu konuda yardımcı olursan sevinirim

usb xp yüklemesini cd-rom sürücüyü göstererek cdden yaptırdım. dosya olarakta cd kople seçip gösterdim.

CD keyi öğrenmek için, i386 klasöründeki winnt.sif dosyasına bakın orada yazıyor.Ama size tncxpdeki keyin aynısı değil ama sorunsuz update yapabileceğiniz bir key vereyim.

CM84R-24P6T-FCF9Y-KFBH2-V6Y2Y

öncelikle çok tşk ederim emeğine sağlık yaptım dediklerini videoyu izledim oldu bi makinda denedim başlangıç ekranını flan gördüm

ama kusura bakma ben acemiyim xp cd si 595 mb gözüküyor buradan indridiğim temiz sp3 lü katılımsız ama benim usb de ise 426 mb gözüküyor acaba eksik yüklediğim bişeymi var ?.

bu konuda yardımcı olursan sevinirim

usb xp yüklemesini cd-rom sürücüyü göstererek cdden yaptırdım. dosya olarakta cd kople seçip gösterdim.

Copy lang/update diye bir seçenek var o varsayılan olarak no geliyor usb'de yer kazanmak için.Bu seçeneği F tuşuyla etkinleştirebilir,dosyaların kopyalanmasını sağlayabilirsiniz.

• 2 hafta sonra ...
Rapidden az önce indirdim,hata yoktu:

hatayokqt4.jpg

Ama yine de FileFactory'e upload ettim, buyrun link:

http://www.filefactory.com/file/c01546/n/USBdenXPMultibootlu_videolu_anlatim_rar[/CODE]

cok tesekkur ederım ama rapidden hıc indiremiyorum 15 defa denedım olmadı hatta simdide rapidden ayrı bir dosya indiriyormuşum gibi hata veriyor ama başka bir rapid linkini denedım oluyor hem iniyor hemde rapid hata vermiyor

Kesin olur diyemem,ama deneyin.USB'den xp kurulumu yalnız,USB'ye XP kurulumu değil.

edit:formatlamadan kurmanız için:

Bu linkten bootsect dosyasını indirin.C'ye atın. başlat > Çalıştır > cmd yazın ve komut satırına C:\Bootsect.exe /nt52 X: (X sürücü harfi) yazın.

http://www.speedyshare.com/901558194.html[/CODE]

Daha sonra videoda P'ye basın dediğim ekranda N'ye basın.Gerisi aynı.

Edited by morning

Morning arkadaşım,

öncelikle anlatımın için teşekkür ederim. Videoyu indirdim,izledim ve harfi harfine yaptım.Katılımsız xp ile kingston 4 GB bellekte denedim.Harika oldu.VPİ de attım,katlımsız xp de full driverlı idi.Hiç bir CD ye ihtiyaç duymadan XP yi kuruyorum.Çok çok teşekkür ederim.Valla harika oldu.

• 2 hafta sonra ...

bende herşeyi yaptım harfi harfine. sonra yüklemeye geçti yükleme esnasında bir dosya eksik diye hata verdi.

aynı xp'nin cd şekli sorunsuz yüklüyor.

sorun ne olabilir?

Bu arada mükemmel bir çalışma olmuş.

Teşekkür ediyorum

usb'den sadece c: ye mi kurulabiliyor xp?

ben d: ye kurmayı denedim(disk 0; partition 2) txtmode setup dan sonra devam etmedi. sonra c: deki windowsumu açıp boot.ini dosyasını düzenledim. rdisk(1) yazan yeri rdisk(0) yaptım ve yeniden başlattım. gui mode setup devam etti ve windows kuruldu. ilk logondan sonra çalışan binifix4.cmd dosyası da "rdisk zaten 0, -1 yapmamı istemezsin di mi" diye error verdi.

rdisk in 1 olması normal mi?