Jump to content

Usb'den Xp Kurulumu - Ekstralarla!

morning
 Share

Recommended Posts

D sürücüsünün nerede olduğuna bağlı bir durum.Tek diskiniz varsa oradaki rdisk ayarlarıyla oynamanıza gerek yok.Partition bölümünü değiştiriniz, cde 0 olması lazım,d için 1 yapın.iki diskiniz var birisinin tamamı c, d 2.harddiskteyse o zaman da rdiski 1 yapmalısınız.Eğer sorunu çözemiyorsanız Aşağıdaki konuda verdiğim ntldr fixi deneyebilirsiniz.Atma yöntemini göstermiştim.(ghost ve part.magici atma yönteminin aynısı)

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=70598[/CODE]

• Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

acroniszk7.jpg

Çalışır. Menu.lst ye

title 06 - Acronis True Image + Disk director + VB...

map (hd0,0)/images/acronis.iso (hd32)

map --hook

chainloader (hd32)

boot

bunun gibi ekleme yapınız.

Denenmiş Acronis iso su

Please register to see this content.

edit:mesaj editlenmiş biz de editleyelim.

XP'nin boot kaydını aldığı için multiboot menüyü göremezsiniz.Belleğin kendine has menüsünden kullanmanız gerekiyor.

Edited by morning

• 3 hafta sonra ...

arkadaslar normal bir masaustune morning kardeşimin clleanxp sini usb ile denedim gayet de guzel kurdu

şimdi ben bendeki asus eee ye barış kardeşimizin perfect xp lite 'ini kurayım istedim

normal usb formatlandı

ikinci aşamada hani şu xp klasorunu gosterdiğimiz yerde gosterken DOSNET.INF NOT found in I136 Or AMD64 Folder diye hata alıyorum

nasıl duzeltebilirim arkadaşlar fikri olan var mı?

yardım lutfen

arkadaslar normal bir masaustune morning kardeşimin clleanxp sini usb ile denedim gayet de guzel kurdu

şimdi ben bendeki asus eee ye barış kardeşimizin perfect xp lite 'ini kurayım istedim

normal usb formatlandı

ikinci aşamada hani şu xp klasorunu gosterdiğimiz yerde gosterken DOSNET.INF NOT found in I136 Or AMD64 Folder diye hata alıyorum

nasıl duzeltebilirim arkadaşlar fikri olan var mı?

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
bendeki menu.lst dosyası sanırım sizinkinden farklı. elinde düzgün editlenmiş yada konu sahibi. menu.lst dosyasını ekliyebilir mi?

Konuyu yarım yamalak okumanın sonucu yukarıdadır.

Aşağıda verdiğim ne acaba?

100 bin kere söylüyoruz Konunun TAMAMINI okuyun diye.

Hazır Menu.Lst ve Boot.ini

(MiniVista,Ghost ve Partition Magicli)

CODEhttp://rapidshare.com/files/142926246/hazir_dosyalar.7z.html

bende cogu xp cd kabul etmiyor bana bir tane modifiyeli xp cd link verirmisiniz usb atabilecegim

Konudaki notlara göre mi yaptınız işlemleri?

Bazı belleklerde NTFS dosya sisteminde hatalar oluyor ayrıca denediğiniz CD'ler nasıl CD'ler?

Birkaç örnek verebilir misiniz?

Yaşadığınız problem nedir?

Bunları yazmadan, detaya inmeden yardım beklemeyin.

Tnc atasözü : Soru(n) ne kadar detaylı olursa cevap da o kadar olur :)

perfectxp necxp denedim olmadi sorun xp de

necxp perfect xp denedigimde hata veriyor error: does nat contain windows xp source file diye hata veriyor

bir eror hatasi veriyor bana kolay kurulum yapa bilecegim bir xp link verirseniz indirrim yada bu hatayi nasil giderebilirim yardimci olursan sevinirim

Edited by kamalak

• 2 hafta sonra ...

Merhaba,

Datron Mobee'ye Morning arkadaşımın yöntemiyle Xp kurmaya çalışıyorum ama sürekli "hal.dll" dosyası eksik ya da bozuk olduğu için başlatışamadı hatası veriyor.Konuyla ilgili olarak herhangi bir fikri olan varmı acaba? Teşekkürler...

perfectxp necxp denedim olmadi sorun xp de

necxp perfect xp denedigimde hata veriyor error: does nat contain windows xp source file diye hata veriyor

bir eror hatasi veriyor bana kolay kurulum yapa bilecegim bir xp link verirseniz indirrim yada bu hatayi nasil giderebilirim yardimci olursan sevinirim

Yanlış klasör seçmişsiniz.Muhtemelen I386 klasörünü seçtiniz.I386'yı değil, onun bulunduğu klasörü seçeceksiniz.

Merhaba,

Datron Mobee'ye Morning arkadaşımın yöntemiyle Xp kurmaya çalışıyorum ama sürekli "hal.dll" dosyası eksik ya da bozuk olduğu için başlatışamadı hatası veriyor.Konuyla ilgili olarak herhangi bir fikri olan varmı acaba? Teşekkürler...

Bu hatayı bellekten başlatırken alıyorsanız Bellek açılış dosyalarını içeriyor fakat diğer önyükleme dosyalarını bulamıyordur.İşlemleri tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

link çalışmıyor yardımcı olurmusnuz....

Linklerin tamamı çalışıyor.

morning arkaşım çok teşekkür ederim.DVD RW bozuldugu icin servise gondermıstım.notebook da işletim sistemi yoktu anlattğın yöntemle win xp sp2 kurdum.biraz zahmetli oldu ama neyse :D ( en az 3 farklı xp denedim ama en sonun da yine bu siteden bi arkadasın vermiş olduğu xp sp2 işe yaradı rahat bi nefes aldım :D )

Merhaba arkadaşlar,

bir kaç gündür bu konu üzerinde uğraşıyorum.

Dün akşam oturup 3 saat boyunca morning arkadaşımızın videosunu izleyerek adım adım XP kurulum için gerekli hazırlıkları yaptım. Biostan boot olarak USB seçtim, önce F8 ile seçim ekranına düştüm, ardından administrator ile oturum açıp DOS'a düştüm. USB'nin içine giriyorum (F:) fakat i386 klasörü yok. Buradan kuruluma nasıl başlayacağımı çözemedim.

Elimdeki USB bellek 8GB Kingston. DVD-Rom çalışmıyor ve sistem mavi ekran veriyor sık sık. Fanı önceki akşam temizledim ama c sürücüsü iyice şişmiş olacak. Formatla bu sorunu halledebileceğimi düşünüyorum.

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Saygılarımla.

I386 $WINNT$.~LS Klasöründe.

Yalnız daha xpyi kurmadan nasıl administrator ile oturum açıp dosa düştün anlamadım.

Bu sistemle xp dostan kurulmuyor.Normal kurulum,sadece usb bellekten kuruluyor.

Sen denedin de olmadı mı? Benim mi kafam karışık sen mi karışık yazdın :(

morning: xp kurulu zaten. bu sistemle dostan kurulmuyorsa, usb de boot olmuyor, ki format atabileyim.. nerede hata yaptık bilemedim ki..

:(

USB Boot biraz hassas konu aslında.Hatasız olsan bile arıza yapabiliyor.

Ama çoğu bellek çalışıyor.3 bellekte denedim.3'ü de çalışıyordu.

MP3 çalarımla denedim, mp3 garantiye kadar gitti.

Bazı bellekler böyle oluyor.

burdaki linklerin hepsi inicek mi???????????????????**

Ghost ve MiniVista zorunlu değil,hazır dosyalar da örnek.

Sadece anlatımı ve usb_multiboot_10.zip indirsen de yeter yani.